Signalizace pásu

Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od 103457 »

PJDefort
V Etce jsem to nenašel, bude to nejspíš součástí pletence na výhřev sedaček
PJDefort - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od PJDefort - FK »

bohužel tam nic navíc neni, mám z výroby boční bagy (žlutý konektor) a výhřev sedaček (zelený)...nic jiného tam není...tak si holt natáhnu dvojlinku a nebudu to lámat přes koleno :)
Uživatelský avatar
jezek
Příspěvky: 2183
Registrován: stř 07. lis 2007 18:32:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od jezek »

Nesehnal jsem ji, natah jsem dvoulinku a frčí ;)
Krátká 1.3MPi GLXi rally red
Krátká 1.6MPi GLX modrá hlubinná metalíza
Tady na foru
LadesFCB
Příspěvky: 137
Registrován: úte 02. úno 2010 15:14:23

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od LadesFCB »

Čau, já to udělal tak, u formana že jsem si koupil rolku (takový spínač s kolečkem. Vyvrtal to držáku pásu 2 malé dírky na 3mm šrouby. Nastavil a pokaždé když nebyl odmotanej pás, řekněme do pulky sedačky tak to svítilo ;-). Je to trošku drbačka ale spínač stojí do 20,- a funguje to. Přemejšlim, že si to udělám zase u feldy.
Škoda Felicia 1.3 BMM, 50 kW, r.v. 1996, Modř Královská II.
Standa3

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od Standa3 »

Řekl jsem si, že se podívám pod ten kryt pod volantem, jestli najdu ty dva piny pro připojení spínače pásů a poté jsem chtěl ten spodní kryt správně upevnit, ale nějak to nejde - i když vyšroubuju ten šroub, spodní kryt nezapadne přesně k tomu druhému plastu těsně u volantu, u kterého je šroub.Poradíte mi, jaká je správná montáž tohoto spodního krytu?Opravdu se mi nepodařilo ho zasunout tak, aby zapadnul pod ten druhý kryt a takhle uvolněný byl ten spodní kryt už když jsem auto koupil.Díky za radu
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od emilio52 »

A co ten vrchní je nasazenej správně ? jestli jo tak mám dojem že ten spodní se jen zasune a musí pasovat .Asi něco děláš špatně .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od Ivarek »

Ten spodní dekl má uvnitř zobák který musí zapadnout do hrazdičky na volantový tyči....nejdřív ho strčit dovnitř jakoby k pedálům,pak přimáčknout nahoru a šoupnout ho směrem k voalntu.
Standa3

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od Standa3 »

ten spodní kryt mi zapadnul tím zobákem do hrazdičky na volantové tyči a tou drážkou pro šroub taky zapadnul ke šroubu, ale nejde tam nasadit tak, aby lícoval s tím druhým krytem těsně u volantu i když jsem se ho snažil silou přimáčknout, ten druhý kryt těsně u volantu je nasazen správně, navíc když začnu ten spodní kryt utahovat tím šroubem, tak po dotažení se stejně z toho druhého krytu vysune a je mezi nimi mezera.Myslíte, že by ty plastové kryty mohly být za ty léta nějak zkroucené?
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od Maty »

Nejlepší bude když to vyfotíš....
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Vrba - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od Vrba - FK »

Standa3: nemáš náhodou ten spodní kryt pro jinou volantovou tyč?
Standa3

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od Standa3 »

tady je foto toho spodního krytu pod volantem: http://miloskraus.webzdarma.cz/radia/bu ... dia_58.jpg
na fotce je vidět, že ten spodní kryt nelícuje s tím druhým krytem těsně u volantu, přitom ta drážka normálně zapadne ke šroubu a i když ten kryt pořádně přimáčknu, nezapadne k tomu druhému krytu a po dotažení šroubu se stejně vysune jak je vidět na fotce a takhle už to bylo, když jsem auto koupil
Standa3

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od Standa3 »

u toho spodního krytu pod volantem v horní části, kde je úchyt pro šroub, nemám tu díru uzavřenou, ale druhá strana je otevřená a plast je kolem nějaký poškozený, možná ho někdo ulomil, nemá být ta díra pro šroub u toho krytu uzavřená?
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od Suri »

na jednom aute som ho videl trčať po zhodení krytu volantu , ja som ho mal ale zašitý vľavo ako vedie zväzok a je uchytený plastovou sponou , keby si nevšimnem káble tak ho ani nenájdem - prístrojovka von
petr14 - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od petr14 - FK »

Roman813 píše:Ja si to taky dodelal...pac zapominam... Vyjedu z garaze na dvur, nekdy se reflexivne pripasu...odpasat, zamcit garaz, pak brana ze dvoru, zase treba odpasat a na potretii se pripasat zapomenu. Vyresila to vymena zamku pasu - ten stary se mi stejne rozpadal, tak sjsem to vyresil naraz (asi 500Kc novy ve Skodovce) a pripojil na konektor, ktery je na to nachystany - je to takovy maly na dva piny zastrceny pobliz leveho kostriciho bodu pod volantem...staci sundat ten plastovy dekl pod volantem a jde ho najit... barva dratu tusim cerna, zelena... kdyz se ty dva piny na zkousku dratkem propoji, sviti kontrolka (pri zaplem zapalovani)

Oddělal jsem ten dekl pod volantem ale nějak nevim co mám hledat, můžeš to popsat nějak podrobnějc přípdaně fotečka jak to vypadá? díky
straca
Příspěvky: 983
Registrován: sob 07. úno 2009 14:28:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od straca »

no malokomuse se povede ze sunda dekl pod volantem,a najde ho,ja musel vyndat budíky,byl zapletený v hlavnim kabelovym svazku,nasel sem ho asi za 5 min
Marty_pv - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Konektor bude pod příchytkou která drží hlavní svazek, nejlepší přístup k němu je po vyndání budíků
petr14 - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od petr14 - FK »

Vyndal jsem si i přistojovku a žádný piny jsem nenašel, je tam jen nějakej se žlutým kablíkem jinak nic, nevíte jak to dodělat? dík
Ziberek
Příspěvky: 163
Registrován: sob 26. úno 2011 12:41:00
Bydliště: Svatoslav ( Brno venkov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od Ziberek »

Já mam 1.3 Mpi r.v. 98 a mel jsem ho pod hadicemi ovladaní svetlometu u toho kabeloveho svazku jak tam vede.Byl stazeny stahovacím páskem. http://www.uloz.to/10326567/konektor-jpg
Doda - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od Doda - FK »

Nepovedlo se vám náhodou někomu vyřešit kde by se dal sehnat origo ten propojovací kabel s konektorama?popripade daji se treba ve skodovce koupit jenom ty konektory a pak mezi to jen natahnout draty? Mma doma spinac,ale nejak se me to teda bastlit nechce.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od ferdamravenec »

ten origo kabel seženeš někde na vrakáči z vozu který to měl , takže nadlidská práce , páč povinně to měli vozy do zemí kde to je povinné , a nějaký spešl výbavy

konektory se koupit dají
acab
Příspěvky: 304
Registrován: sob 24. pro 2011 22:19:01

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od acab »

myslíte že u 1.3 LXi ten konektor najdu ?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od ferdamravenec »

má/mělo to v základu mimovýbyvu ? centrál , mlhy , atp. ?
konektor na ostřik světel u motoru vpravo za baňkou aktivuhlí , ?
jestli jo tak tam z80%bude
jestli to nemá svazek mimovýbav , je to socka , a klablík tam nebude
ale stejně se tam musíš podívat sám , je v blízkosti spínačky
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od 103457 »

A na co potřebuješ konektor? Kup 2 piny a nasuň je a hotovo, nebo původní konektor cvakni a dej tam čokoládu nebo 2 páry fastony, vago svorky ap. :?: :idea: :idea:
Doda - FK

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od Doda - FK »

Ferdo,díky za odpověď ;-)
Vašku, jasně jsem psal že to nechci bastlit ale mít to jako origo a ty mě odepíšeš že mám ustřihnout konektor a dát tam čokoládu? :scratch: :hlava:
acab
Příspěvky: 304
Registrován: sob 24. pro 2011 22:19:01

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od acab »

central a mlhy mám ten konektor nevim :D nedival sem se ....... právě že kdyby sem tam ten konektor nenašel tak nevim co dal :D a rozebirat palubku kvuli takove blbosti to nechu :D
v elektrice se až tak moc dobře nevyznam takže :D
acab
Příspěvky: 304
Registrován: sob 24. pro 2011 22:19:01

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od acab »

jak v blizkosti spinačky co sem vyčet tady z toho tematu tak ty kable by měli být u volantove tyče pod tim deklem ne ?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od 103457 »

Doda píše:Ferdo,díky za odpověď ;-)
Vašku, jasně jsem psal že to nechci bastlit ale mít to jako origo a ty mě odepíšeš že mám ustřihnout konektor a dát tam čokoládu? :scratch: :hlava:

Bastit tomu bych rozumel ze oholis konce dratu a smotas je. Ovsem pokud to nahradis jinym konektorem v tom nevidim problem. Ovsem je to tvoje vec solo kabel s konektorem asi nesezenes byva to ve spolecnem svazku s vyhrivanim nebo bagem. A taky na ty konektory je spesl drzak.
Uživatelský avatar
DDT
Příspěvky: 550
Registrován: pon 24. pro 2012 17:41:49
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od DDT »

Dotaz nevíte někdo jestli do výškově nastavitelného sedadla šel namontovat zámek pásu se spínačem který patří do sedadla které není výškově stavitelné?
FELICIA GLXi 1.3 BMM r.v.1996 červená solitaire metalíza
FELICIA GLXi 1.3 MPi r.v. 1998 zelená pacific metalíza
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od 103457 »

nejde
Uživatelský avatar
DDT
Příspěvky: 550
Registrován: pon 24. pro 2012 17:41:49
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od DDT »

Jak to,v čem je tam rozdíl.
FELICIA GLXi 1.3 BMM r.v.1996 červená solitaire metalíza
FELICIA GLXi 1.3 MPi r.v. 1998 zelená pacific metalíza
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od 103457 »

V délce. Zámek pasu ze sedačky bez zdvihu nejde použít na sedačku se zdvihem, jelikož je držák zámku krátký. Opačně jde použít zámek pasu ze štelovací sedačky na neštelovací, jen zámek bude trčet výš nad sedák.
Uživatelský avatar
DDT
Příspěvky: 550
Registrován: pon 24. pro 2012 17:41:49
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od DDT »

člověče máš pravdu :thumright: ,děkujú,takhle si toho na sedadle nešlo všimnout, na pohled vypadají oba zámky stejně až jsem vzal metr a změřil to,tak v té výšk. je asi o dva centimetry delší.
FELICIA GLXi 1.3 BMM r.v.1996 červená solitaire metalíza
FELICIA GLXi 1.3 MPi r.v. 1998 zelená pacific metalíza
dave_kopr
Příspěvky: 7
Registrován: pon 17. srp 2015 17:52:17
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od dave_kopr »

Ahoj a nezkoušel někdo nějakou úpravu "Bčkového" zámku s čidlem aby šel do výškově stavitelných sedaček? Nebo nešel by třeba upravit ten boční plast na sedačce aby se tam ten Bčkovej zámek vešel, i za cenu bude níž než original? Co sem tak koukal tak jedině ten plast by tam vadil, nebo se pletu? :)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od 103457 »

Tak si nech zabudovat čidlo do tvého dlouhého zámku. Na fb to někdo dělá, myslím, že se to jmenuje elektronika pro felicii
https://www.facebook.com/Felicie.elektro?fref=ts
dave_kopr
Příspěvky: 7
Registrován: pon 17. srp 2015 17:52:17
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od dave_kopr »

Promin, zapomněl jsem dodat, že ten Bčkovej zámek mam doma, proto se ptam spíš jak to skloubit dohromady s vejškovejma sedačkama a jestli uvažuju správně, že jediný co vlastně tomu kratšímu zámku vadí je ten postraní sedačkovej plast... jinak dost zajímavá stránka :)
dave_kopr
Příspěvky: 7
Registrován: pon 17. srp 2015 17:52:17
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od dave_kopr »

Po zkouknutí zámků ještě uvažuju že bych zkusil přehodit jen ten mikrospínač, nebo celý vnitřek (nevim jestli jsou uvnitř stejný) jen sem narazil na problém, že netušim jak ten zámek rozebrat, vyndal sem ty dvě černý záslepky (čimž sem si vůbec nepomoh) a to je tak vše... nevíte někdo jak to rozebrat? (tak aby to šlo dát zase dohromady samozřejmě :D ), hledal sem na foru i na netu, ale neuspěšně bohužel, za každou radu budu rád.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od pipo444 »

až to spravíte mohli by ste hodiť fotky ako taký menší návod :D chystám sa na to aj ja. rozobrať - asi rozrezať jemne nejak. a zlepiť trafopájkou napr. alebo tak :D inak som našiel aj toto aj nejaké foto tam je či čo ... ak niekomu pomôže http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?f=9&t=33267
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 64
Registrován: úte 22. črc 2014 19:04:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace pásu

Příspěvek od Jim »

West - FK píše: ...jediné čo potrebujem je napätie na rozpojenie relátka po štarte...


Využil bych faktu, že při točícím se motoru dobíjí alternátor.

Můžeš použít modul pro rozsvěcení DRL světel na základě zvýšení palubního napětí. Tomu modulu je celkem ukradené, jestli po nastartování rozsvítí světla, sepne relátko nebo pustí jakýkoliv jiný spotřebič (do max. zatížení modulu) - extra jednoduché, spolehlivé, ale vyjde tě to na nějaký ten peníz...
http://www.levnealarmy.cz/eshop/osvetleni/automaticke-spinace-svetel-trippling/automaticke-spinani-dennich-svetel/moduly-automat-rozsviceni-univerzalni/modul-pro-automaticke-rozsvecovani-svetel-univerzalni-se-085.html

Nebo můžeš být :pig: a zneužít (tuším, že zelený) kablík vedoucí od kontrolky dobíjení do alternátoru. Při zapnutém klíčku se na kontrolce objeví (+) ze spínačky a tímhle kablíkem proteče proud skrz cívku stojícího altíku až na (-) na kostře. Obvod se uzavře, kontrolka dobíjení svítí. Když nastartuješ, alternátor začne vyrábět proud a objeví se na něm (+). Jelikož už na kontrolce (+) je ze spínací skříňky a tudíž je zde jen nepatrný rozdíl potenciálu (nějaký ano, kvůli ztrátám na vedení), protéká obvodem už jen naprosto zanedbatelný proud a na rozsvícení kontrolky to nestačí, proto zhasne a můžeš vesele jet.
Když dáš ke kontrolce relátko za pár korun, může ti reflektovat stav dobíjení, resp. motoru.
To ovšem NEDOPORUČUJU, jakmile zazlobí altík, bude ti to dělat kraviny a navíc to při některých poruchách ALTu nerozsvítí tu původní žárovku (teče jen málo chybového proudu, který sežere cívka relátka a do žárovky poteče tak málo, že skoro nebude vidět) a nevšimneš si, že nedobíjíš, dokud ti to nechcípne...

Tak to zvaž ;)

____________________
EDIT : Místo modulu pro DRL můžeš použít tzv. "D+ detektor", viz. http://www.karavan.cz/_322_160-d--detektor-mobile-technology-.htm
.:: JIM ::.
Felicia LX (Combi) ● 1,6 ltr. MPi ● RV 1997 (old-face) ● cca 65 tis. km
bohužel většinou sedím za volantem služebáku a Felinku mám jen na hraní si doma
Odpovědět