Podsvícení budíků, LEDky, výměna žárovek a vše okolo

Odpovědět
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvícení přístrojové desky

Příspěvek od emilio52 »

jo jo sou dva druhy ale liší se jen tím že jedna má 1.2 W a druhá měla 2.0 W ale jakou která má barvu nevím .Patice maj obě stejný . Na barvě nezáleží ,asi to dělaj jakou maj zrovna barvu . :lol: Když sem si kupoval do rezervy tak mám i šedý ale ty tam zatím nejsou . :lol:
Tady je důkaz
Obrázek
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Sutni
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 12. lis 2009 19:31:14
Bydliště: Liberec

Re: Podsvícení přístrojové desky

Příspěvek od Sutni »

A máš taky přístrojovku s otáčkoměrem a digitálníma hodinama?

Takže když koupím ty podle toho technického nákresu na hlavní stránce feliciaklubu, tak to bude ok?
VW Passat B5,5 Variant 1,9TDI 96kW 4Motion
Škoda Felicia OF 1,3BMM 50kW
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvícení přístrojové desky

Příspěvek od emilio52 »

jojo otáčkoměr a digi .
sundej přístrojovku a koukni jaky sou prasklý a podle toho je kup . Je to na tom plastu napsaný .
Aby ti to pak třeba nesvítilo o trochu míň.
1.2 W jsou myslím kontroky a 2.0 W podsvícení budíků nebo obráceně to se musíš podívat .
Vem si jednu sebou a podle ní to kup .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Zdenex
Příspěvky: 113
Registrován: ned 01. úno 2009 17:13:53
Bydliště: u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvícení přístrojové desky

Příspěvek od Zdenex »

...Nebo mi taky nabídla jen žárovičky bez patic, ale ty by se museli napájet a to se mi nechce...

Bezpaticové (celoskleněné) žarovky se nepájí, ale zasunují se do patic. Např. do osvětlení ovladačů topení (1,2W), do předních "parkovaček" a osvětlení
zadní SPZ (jiná velikost a watáž). Do přístrojovky jsem zatím nemusel, tak nevím jestli jsou celoskleněnky použitelné i zde, ale nevidím důvod, proč by to
nemělo jít (navíc by to přišlo levněji :) ). Zkus žárovičku vytáhnout z patice.
Snad se ozve někdo zkušenější.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvícení přístrojové desky

Příspěvek od emilio52 »

Bezpaticový tam nejdou :lol: jelikož originál má patici . Než v tý patici měnit žárovku tak to raději koupím už hotovou .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Zdenex
Příspěvky: 113
Registrován: ned 01. úno 2009 17:13:53
Bydliště: u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvícení přístrojové desky

Příspěvek od Zdenex »

Já myslel jestli není ta žárovka jen nasunutá v patici jako u uvedených příkladů. Zřejmě není :( .
Rozhodně neradím rozebírat nerozebíratelné :lol: :lol: :lol:. To se opravdu nevyplatí ;) .
Uživatelský avatar
Sutni
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 12. lis 2009 19:31:14
Bydliště: Liberec

Re: Podsvícení přístrojové desky

Příspěvek od Sutni »

Tak u mě vyřešeno, žárovky vyměněny ;-) Opravdu tam jsou dva r§zný typy, kratší a delší, liší se tím, že jedna má 1,2W a druhá 2W... Ale dají se navzájem zaměnit, mám teď všude 1,2W...

Tímto děkuji MATYMU za pomoc při výměně a za montáž denního svícení a rady :) :) :)
VW Passat B5,5 Variant 1,9TDI 96kW 4Motion
Škoda Felicia OF 1,3BMM 50kW
Uživatelský avatar
Sutni
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 12. lis 2009 19:31:14
Bydliště: Liberec

Re: Světla v palubce

Příspěvek od Sutni »

Mojí nabídku stahuju a děkuju Matymu za pomoc při výměně žárovek ;-)
VW Passat B5,5 Variant 1,9TDI 96kW 4Motion
Škoda Felicia OF 1,3BMM 50kW
DanoSK - FK

Podsvícení budíků, LEDky, výměna žárovek a vše okolo

Příspěvek od DanoSK - FK »

Zdravim, mam otazku, ci mozem tieto ziarovky ( http://www.obautodily.cz/ledka_12v_1_2w ... da-1003010 ) pouzit na podsvietenie pristrojovky - nesvieti mi kontrolka parkovaciek a polka otackomera. Uz nechcem ziarovky, lebo vymenim jednu a o mesiac nesvieti dalsia... Takze radsej by som tam dal LED, ale neviem ake...
Goofy - FK

Re: LED - podsvietenie pristrojovky

Příspěvek od Goofy - FK »

Nejsem jsi jistý že zrovna tyhle levné ti budou moc užitečné..já kdysi také kupoval ty levnější a výsledek byl hrozný..nasvítí to jen část budíků...
jinak já mám origo žárovky v budících od té doby co mám auto a ještě jsem je neměnil takže bych řekl že to že ti odchází co měsíc ledky nevyřeší..bude asi problem v elektrice..
Vit125
Příspěvky: 86
Registrován: ned 30. srp 2009 18:47:22
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: LED - podsvietenie pristrojovky

Příspěvek od Vit125 »

Tyhle ledky bych fakt nekupoval, já je koupil a jsou uplně na pytel. Světlo se neroptýlí a svítí jen rovně a hlavně se hrozně lámou ty přítlačný packy. Jsou to vyhozený peníze
Goofy - FK

Re: LED - podsvietenie pristrojovky

Příspěvek od Goofy - FK »

pokud by jsi to chtěl mít epes rades tak by to možná chtělo pořešit jako to měl někdo tady z fora myslím..nebo škoda.virt...kolem každého ukazatele ze zadu byly připájené led diody a svítilo to opravdu dobře...ale už to není jen výměna žárovky za žárovku je s tím drba*ka :(
skusím to pohledat ;)
Duket - FK

Re: LED - podsvietenie pristrojovky

Příspěvek od Duket - FK »

Zkus tohle - http://www.feliciaklub.cz/?id=r_vypinace
Podle tohodle navodu to začínam dělat já, už mam první spínač. A je to jednoduché, i pro leváka. :mrgreen:

A pokud víš kde kupovat diody vyjde to levnějš a bude to líp svítit.
DanoSK - FK

Re: LED - podsvietenie pristrojovky

Příspěvek od DanoSK - FK »

Goofy píše:Nejsem jsi jistý že zrovna tyhle levné ti budou moc užitečné..já kdysi také kupoval ty levnější a výsledek byl hrozný..nasvítí to jen část budíků...
jinak já mám origo žárovky v budících od té doby co mám auto a ještě jsem je neměnil takže bych řekl že to že ti odchází co měsíc ledky nevyřeší..bude asi problem v elektrice..


Myslel som to skor obrazne.. Odkedy mam auto, je to treti krat, co menim ziarovku v podsvieteni budikov, takze myslim, ze elektrika je v poriadku. Ine ziarovky drzia. Chcel som namiesto tych klasickych dat diody, aby to vydrzalo "vecnost", resp. spolahlive riesenie. LEBO! Doteraz som vymenil len 2 stare ziarovky podsvietenia a jednu novu, ktoru som tam daval pred rokom. Preto mam zato, ze prvovyroba drzi, nahrada odchadza velmi rychlo..
Mate niekto nejaku nahradu za tie klasicke ziarovcicky, ktora aj nieco vydrzi a bude dostatocne svietit?
Dakujem!
Duket - FK

Re: LED - podsvietenie pristrojovky

Příspěvek od Duket - FK »

Duket píše:Zkus tohle - http://www.feliciaklub.cz/?id=r_vypinace
Podle tohodle navodu to začínam dělat já, už mam první spínač. A je to jednoduché, i pro leváka. :mrgreen:

A pokud víš kde kupovat diody vyjde to levnějš a bude to líp svítit.


Se omlouvam za příspěvek, zapoměl jsem že se mluví o přístrojovce a ne o spínačích. :oops:
DanoSK - FK

Re: LED - podsvietenie pristrojovky

Příspěvek od DanoSK - FK »

takze nikto nic? Kazdy pouzivate klasicke ziarovky na podsvietenie pristrojovky? Ina alternativa s dlhsou zivotnostou neexistuje? Myslim nieco, co by islo vymenit typickym sposobom, nie letovanim na pristrojovku a pod.
Uživatelský avatar
creasher
Příspěvky: 24
Registrován: pon 12. říj 2009 19:29:39
Bydliště: Strahovice
Kontaktovat uživatele:

osvětlení budíků

Příspěvek od creasher »

Zdravím,hledal jsem to tady,ale nikde nenašel.chtěl jsem se zaptat vás,kteří máte jiné osvětlení budíků než sériová felicie(modrá,červená atd.) a nemáte tam žárovky,ale led diody.Jak to tam máte vyřešené tu výměnu těch diod za ty žárovky?Chci to taky vykutit a zajímaly by mně vaše nápady.Díky za Vaše příspěvky ;)
Goofy - FK

Re: osvětlení budíků

Příspěvek od Goofy - FK »

dají se koupit přimo led diody se stejnou paticí jako origo žárovečky...nebo pak dát více diod a ty napájet..třeba 4 diody na jeden ukazatel ;)
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: osvětlení budíků

Příspěvek od Maty »

Ale barvu osvětlení diodama nezměníš :P ... .. barvu podsvícení di dělá polep budíku
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Goofy - FK

Re: osvětlení budíků

Příspěvek od Goofy - FK »

tak doufal jsme že mu je tahle skutečnost jasná ;) když se ptal jen na led..
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: osvětlení budíků

Příspěvek od Maty »

já jenom pro jistotu ;) :)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
creasher
Příspěvky: 24
Registrován: pon 12. říj 2009 19:29:39
Bydliště: Strahovice
Kontaktovat uživatele:

Re: osvětlení budíků

Příspěvek od creasher »

Jo t ovím taky že to změním ještě polepama,ja mám nakoupené led diody volně,a myslel jsem,že to má někdo taky tak,a poradil by mi jak to tam vecpat,protože tam musím dát ještě ten odpor a nevím nevím
nitroman
Příspěvky: 22
Registrován: stř 10. pro 2008 0:46:42
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: osvětlení budíků

Příspěvek od nitroman »

Cau, ohladom zmeny farby podsvietenia som sa pytal asi osoby najpovolanejsej - Phexysa. Pisal mi, ze ak chcem zmenit farbu podsvietenia budikov, potrebujem - ako bolo pisane vyssie - zmenit farbu tej spodnej folie. Staci vraj odmontovat stupnicu z budiku, liehom zotiret zo spodnej strany povodnu zelenu foliu, a nalepit novu pozadovanej farby. Dokonca mi aj ponukol, ze mi danu foliu posle a nie len na budiky, ale aj do digitalnych hodin. Chcel som k tomu este aj spodnu listu s ikonami do budikov ale inverzne a cele ma to stoji 12Euro aj s postou. Samozrejme ziarovky treba vymenit za diody v patici. Za taku sumu, super biznis... Snad ti to pomoze...
Obrázek
Uživatelský avatar
GeorgeWWW
Příspěvky: 1527
Registrován: úte 15. črc 2008 13:17:27
Bydliště: Čáslav, Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: osvětlení budíků

Příspěvek od GeorgeWWW »

Tak, co se týče žárovek, tak sám Phexys mi radil nedávat LED, ale nechat origo...
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: osvětlení budíků

Příspěvek od Martin420 »

Ja som sa bavil s podsvietením budíkov zhruba 1,5 dňa kým to bolo na 100% podľa mojich predstáv.
Tu sa pohrabkaj trocha v mojom fotoalbume a myslím že ti všetky detaily budú jasné ;) :

http://picasaweb.google.sk/101925062232471735697/VymenaPolepovBudikovAPodsvieteniaSpinacov#

A ešte jedno video (je tiež v tom albume), v ktorom môžeš vidieť rozdiel medzi LED svetlom (piktogramy) a svetlom zo žiaroviek (pod budíkmi). Podotýkam, že video je robené ešte v dobe, keď žiarovky na podsvietenie budíkov obývali ešte svoje pôvodné miesta, dnes sú už nahradené 180 stupňovými LED. V jednoduchosti je sila - sú jednoducho perfektné 8-)

http://picasaweb.google.sk/101925062232471735697/VymenaPolepovBudikovAPodsvieteniaSpinacov#5446729571609286146

Na záver už len moje čestné prehlásenie - VŠETKY, ale totálne všetky žiarovky som z interiéru auta vyhádzal, posledné opustili interiér včera - sulfitka pre stropné svetlo a pre svetlo v kufri - tieto dve idem kúpiť zajtra a dávam definitívne zbohom žiarovkám, v mojej feline už nie je po nich ani stopa, čo sa interiéru týka 8-)
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Uživatelský avatar
GeorgeWWW
Příspěvky: 1527
Registrován: úte 15. črc 2008 13:17:27
Bydliště: Čáslav, Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: osvětlení budíků

Příspěvek od GeorgeWWW »

Martin: pěkný, podrobný návod. Určitě použiju :thumright:
Obrázek
Uživatelský avatar
phexsys
Příspěvky: 49
Registrován: úte 31. led 2006 16:30:09
Bydliště: Bratislava SK

Re: osvětlení budíků

Příspěvek od phexsys »

Záleží od konečnej farby podsvietenia:

Použitie seriovych žiaroviek - polepy + podkladova folia - červená, žltá, oranžová a zelená
- iba polepy - bieložltá - farba identicka napr. s Opel Astra G

Použitie bielych led - polepy + modrá podkladova fólia - výsledná farba modrá - červené polia sú zachované
- iba polepy - vysledná farba biela - červené polia sú zachované

Použitie modrých led - iba polepy bez podkladovej folie - u tejto verzie nieje možné zobraziť červené polia na otáčkomery a malých budíkoch.
!!! Pozor treba upraviť ručičky z červenej farby na biele, pripadne priviest červené smd led k ručičkám!
Uživatelský avatar
creasher
Příspěvky: 24
Registrován: pon 12. říj 2009 19:29:39
Bydliště: Strahovice
Kontaktovat uživatele:

Re: osvětlení budíků

Příspěvek od creasher »

martin420:mas to udelane moc pekne,jak jsi brousil ty led do toho stredoveho banelu?normalne pilnikem nebo brusnym papirem?protoze jak jas jsem to delal,tak to mam takove matne a zamlzene i po umyti
Vrba - FK

Re: osvětlení budíků

Příspěvek od Vrba - FK »

creasher: nechci mluvit za Martina, ale tyhle LEDky se dají už takhle koupit. Ten plast na ledkách totiž funguje jako optika - ty běžné - nahoře zakulacené jsou dělané tak, aby svítili do jednoho místa (úhel vyzařování tuším 15st), tyhle jsou přesně opačně - rozptylují světlo na co největší plochu (úhel vyzařování cca 120st). Stačí hledat LEDky se speciálními pouzdry nebo s velkým úhlem vyzařování.
Uživatelský avatar
Vondry
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 21. zář 2007 14:38:03
Bydliště: Telc
Kontaktovat uživatele:

Re: osvětlení budíků

Příspěvek od Vondry »

A pokud chce podsvítit budíky aby byli celkem vidět i ve dne ,že svítí a v noci neoslńují tak se mrkněte ke mě viewtopic.php?f=16&t=8799&start=300 přibližně uprostřed stránky jsou foky a menší návod.( na první fotce když si jí zvětšíte je modře vyznačen ohyb pásku v budíkách na levé straně budíku jsem pak posunul pásek víc do rychloměru a svítí to super těch diod si nevšímejte ty tam byli při puvodním osvětlením pomocí ledek) Zde přikládám fotky a podsvícení není vyhnané závěrkou foťáku ty první dvě ObrázekObrázek a druhé je foceno za dne ve stínu Obrázek akorát tam zvětšina svítivost trochu závěrka foťáku.Třeba se tohle podsvícení pomocí led power pásku někomu zalíbý (stačí i obyčejný strip pásky led) a bude užitečné.Vondry
sagitarius

Re: LED - podsvietenie pristrojovky

Příspěvek od sagitarius »

Bez pájení v palubovce to půjde, ale bude to piplačka. Jde o to, že všechny tyto LED žárovky mají úzký vyzařovací úhel, podle typu od 15° do 30°. To způsobí, že budeš mít pak palubovku "flekatou", protože budou svítit do jednoho místa. Šlo by to vyřešit tak, že bys koupil nějaký levný LED kontrolky s paticí, kterou potřebuješ do tý palubovky, ty LED diody bys z tý patice vykuchal ven aby ti zbyla jen ta patice s kontakty. Pak bys koupil v GM elektronic LED diody "PLCC2" [nabízí modré, bílé, zelené, červené, vše po 5,-Kč], které mají vyzařovací úhel 120°, ke každé bys připájel na jednu sranu odpor 1k0, na druhou drátek, a tento komplet bys nacpal do té patice a připájel ke kontaktům v patici. Právě jsem dodělal kompletní podsvícení palubky s těmito ledkami na Fábii, a naprosto super!
Pod ciferníky jsem použil modré: http://www.gme.cz/cz/led-plcc2-blue-300 ... 0-070.html , pod rafičky červené: http://www.gme.cz/cz/led-plcc2-red-150- ... 0-069.html . Ty LEDky jsou velmi malé, a do té patice by se vešly v pohodě. A pozor! LEDky jsou polarizované, takže nesmíš otočit polaritu! Jakmile připojíš LED opačně na napětí pod 5V, nebude svítit, pokud na vyšší než 5V, odejde.
Abdul - FK

Re: LED - podsvietenie pristrojovky

Příspěvek od Abdul - FK »

" mají úzký vyzařovací úhel ..."
Alebo zbrúsiš hlavičky a urobíš rozptylku.
Vrba - FK

Re: LED - podsvietenie pristrojovky

Příspěvek od Vrba - FK »

"Alebo zbrúsiš hlavičky a urobíš rozptylku."
Nebo zrovna koupíš LEDky s velkým vyzařovacím uhlem :)
sagitarius

Re: LED - podsvietenie pristrojovky

Příspěvek od sagitarius »

Sbroušením hlavičky u vysokosvítivý LED rozptylku neuděláš! Dělám s LED od okamžiku jejich prvního výskytu, a nikdy se mi to nepodařilo. Krom čočky, která je tvořená tím akrylátem, je samotný krystal který vlastně svítí, umístěný nad miniaturní parabolkou. Když zbrousíš hlavičku, sice to nebude tak ostrý, ale pořád to bude svítit více-méně do jednoho místa. Ty PLCC2 pokryjí stejnou intenzitou celý prostor v úhlu 120°. Toto žádným broušením nikdy nedocílíš. Vlastnoručně vyzkoušeno zničením mnohých vysokosvítivých LEDek šmirglem.
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: osvětlení budíků

Příspěvek od Martin420 »

creasher píše:martin420:mas to udelane moc pekne,jak jsi brousil ty led do toho stredoveho banelu?normalne pilnikem nebo brusnym papirem?protoze jak jas jsem to delal,tak to mam takove matne a zamlzene i po umyti


Toto ber len ako dočasné riešenie. Chcem to podsvietiť LED pásikmi, lebo tie LED sú síce dobré, ale prečo by to nemohlo byť ešte lepšie že jo? :) No a brúsil som to pilnikom, a ako hovoríš - ostáva to také zahmlené. A ako aj Vrba spomína - myslím že sa to dá kúpiť, ja som nechcel na to zas čakať týždeň kým mi to poštou odniekiaľ dojde lebo vo svojom okolí som ich nenašiel, tak som experimentoval s tými zaoblenými. Veľmi inšpirujúco na mňa pôsobí práca Vondryho - takto nejak si predstavujem aj ja ideálne podsvietenie budíkov a panela kúrenia, dobrá práca :thumright: Ako si docielil ten červeno-modrý efekt na ovládači teploty? Zrejme asi podlepenie fóliou že? Ja to chcem vyriešiť celé do modra, takže potrebujem modré led pásiky, aby som nemusel zasa zbytočne kupovať nálepku, lenže takto sa mi asi nepodarí dosiahnúť ten modro-červený efekt :(
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Uživatelský avatar
Vondry
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 21. zář 2007 14:38:03
Bydliště: Telc
Kontaktovat uživatele:

Re: osvětlení budíků

Příspěvek od Vondry »

Martin420 -ten efekt je vyreseny samolepkou na zakazku do tuning samolepky za 399,- a je to podsvícený led strip paskem. A ty budiky sviti superove a dokonce i vende je troch uzaregistrovat ,ze sviti.
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: osvětlení budíků

Příspěvek od Martin420 »

A ako si spokojný s podsvietením ručičiek? Lebo ako som tam dal 180 stupňové LED, tak je ich podsvietenie o čosi horšie než u pôvodných žiaroviek. Nie je to zlé, ale pýtam sa preto, či to tie LED pásiky vyriešia (na tých fotkách sa to dosť ťažko porovnáva)
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
DAN07

Re: osvětlení budíků

Příspěvek od DAN07 »

Chci se zeptat z niceho nic se mi vypli digotalni hodinky v otackomeru ... proste nejdou ...nevim co se to stalo jinak vsechno bezi jak ma.... ma nekdo podobnej problem???? :cry:
Taresz - FK

Re: osvětlení budíků

Příspěvek od Taresz - FK »

ja som mal podobny problem ale mne ani vzadu nesvitilo v kufri neviem ci to nemá spolocnú poistku akonáhle som menil a vzadu svietilo tak isli aj hodinky ...mozno ze len náhoda no neviem az tak som to potom nestudoval
Uživatelský avatar
RockSolid
Příspěvky: 753
Registrován: pát 05. pro 2008 16:45:08
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: osvětlení budíků

Příspěvek od RockSolid »

Nemáš prasklou pojistku??
80% mozku tvoří kapalina. U některých bohužel brzdová

Moje bývalá felda
DAN07

Re: osvětlení budíků

Příspěvek od DAN07 »

Presne tenhle problem mam... nesviti mi ani svetlo v kufru a ani hodinky nejdou... takze rikas ze staci vymenit zarovku v kufru a poslape to?? Nebo neco s pojistkama? :?:
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: osvětlení budíků

Příspěvek od Raceman »

vyměň tu pojistku
Návštěvník

Re: osvětlení budíků

Příspěvek od Návštěvník »

Okay Dekuju, skusim teda vymenit pojistku, i zarovku pokud bude vypalena a uvidim co to udela , jeste jednou dekuji ;)
Uživatelský avatar
RockSolid
Příspěvky: 753
Registrován: pát 05. pro 2008 16:45:08
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: osvětlení budíků

Příspěvek od RockSolid »

Určitě to bude pojistka..Mě nedávno přestaly jít analogové hodiny a stropní osvětlení..Mělo to společnou pojistku
80% mozku tvoří kapalina. U některých bohužel brzdová

Moje bývalá felda
papun

Vymena zarovky - pristrojova deska

Příspěvek od papun »

Poradte prosim jakou barvu ma objimka zarovky, ktera podsvecuje na pristrojovce kontrolky parkovacich a potkavacich svetel. Ceka me vymena, ale borec v obchode to sam nevedel a nerad bych pak jezdil s pristrojovkou na kline to vymenovat.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena zarovky - pristrojova deska

Příspěvek od 103457 »

Modrá je pro kontrolky, zelená pro budíky.
zdick - FK

Re: Vymena zarovky - pristrojova deska

Příspěvek od zdick - FK »

Brava může být různá, spíš bych se ptal po watech...
Kontrolky mají 1,2W žárovky, budíky 2W žárovky.
LadesFCB
Příspěvky: 137
Registrován: úte 02. úno 2010 15:14:23

Re: Vymena zarovky - pristrojova deska

Příspěvek od LadesFCB »

záleží jestli chceš originál nebo ne. já koupil oroginál 1,2W do kontrolek a 2w do podsvícení a jedna mě stála 30,- :-(
Škoda Felicia 1.3 BMM, 50 kW, r.v. 1996, Modř Královská II.
LadesFCB
Příspěvky: 137
Registrován: úte 02. úno 2010 15:14:23

Re: Vymena zarovky - pristrojova deska

Příspěvek od LadesFCB »

jinak jak už tu bylo psáno 1,2W modrá a 2W zelená
Škoda Felicia 1.3 BMM, 50 kW, r.v. 1996, Modř Královská II.
tom.kranych - FK

Re: osvětlení budíků

Příspěvek od tom.kranych - FK »

ahoj mám dotaz která z těchto led diod pujde do feldy?jde mi o pruměr patice
Odpovědět