Podsvícení budíků, LEDky, výměna žárovek a vše okolo

Odpovědět
smazany clen - FK

LED podsvícení přístrojivky

Příspěvek od smazany clen - FK »

nedávno jsem na netu našel jakýsi návod v PDF i s fotkama, jak překopat podsvícení budíků ze žárovek na LED. Nešlo jen o výměnu stávajících žárovek za LED v patici (to je nedostačující jak jsem dnes zjistil). Nemáte ono PDFko někdo ??? nebo poradte, ve které diskusi se to na jakém foru probíralo??? Vím určitě že tacho podsvěcovalo asi 5 nebo 6 diod - lepený to bylo takovým tavným lepidlem. Chtěl bych se pustit do něceho podobnýho protože jsem dnes vyndal ty zelené folie (mám FRS design budíků) a rád bych to nechal podsvícené modře nebo bíle, ale pouze nahrazení stávajících žárovek nestačí...
Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: LED podsvícení přístrojivky

Příspěvek od xmorfeuz »

smazany clen - FK

Re: LED podsvícení přístrojivky

Příspěvek od smazany clen - FK »

díkkk to je přesně onoooo 8-) 8-) 8-)
smazany clen - FK

Re: LED podsvícení přístrojivky

Příspěvek od smazany clen - FK »

Já se zeptám jenom na objasnění... Z toho PDFka je zřejmé, že při změně podsvětlení na bílou barvu není potřeba žádných složitých úprav a že stačí pouze vyměnit staré žárovky za žárovky nové... Je tomu tak??? :?: :?:

Mimochodem... Nemá náhodnou někdo bílé podsvětlení vyfoceno???
Roman813 - FK

Re: LED podsvícení přístrojivky

Příspěvek od Roman813 - FK »

jj to pdfko jsem vytvoril ja a pochopil jsi to spravne ;-) pokud nestoji v ceste zadna barevna folie, staci vymenit zarovky za rozbrousene LED a sviti to krasne... kdyby neco pisni
smazany clen - FK

Re: LED podsvícení přístrojivky

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak to by byla paráda... :P Jenom se bojím rozdělávat tu přístrojovku a oddělávat tachometr a rychloměr...

Čili... Stačí si koupit, nebo vyrobit 4 ledky, vytáhnout tachometr, otáčkoměr, ... vyšroubovat starý žárovky, dát tam nový a zase všechno dát zpátky??? A co podsvětlení hodin??? S tím bych si musel pohrát, že???
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: LED podsvícení přístrojivky

Příspěvek od 103457 »

Radegast:
Hodiny musíš rozdělat, zezadu jsou 4 šrouby, myslím na torx a vyndat zevnitř zelenou plastovou folii. Potom ti hodiny budou svítit podle barvy ledky.
smazany clen - FK

Re: LED podsvícení přístrojivky

Příspěvek od smazany clen - FK »

Roman813 píše:jj to pdfko jsem vytvoril ja a pochopil jsi to spravne ;-) pokud nestoji v ceste zadna barevna folie, staci vymenit zarovky za rozbrousene LED a sviti to krasne... kdyby neco pisni



uplně bych nesouhlasil, přesně tak to ted mám a stejně to není rovnoměrně osvícené... o víkendu jdu na metodu 16ti rozbroušených LED se svítivostí 14000mCd ;)
smazany clen - FK

Re: LED podsvícení přístrojivky

Příspěvek od smazany clen - FK »

Jééé... Tak to jsi mě moc nepotěšil... :o :o No... Každopádně... Zítra asi budu shánět bílou vysoce svítivou bílou diodu, doufám, že budou mít u nás v obchodě do hvězdy, protože jestli ne, tak se mi to nechce vůbec, ale vůbec pilovat... :D
smazany clen - FK

Re: LED podsvícení přístrojivky

Příspěvek od smazany clen - FK »

v obchodě je určitě mít nebudou, zkus newman-tuning.cz, jsou drahý, ale funguje to
smazany clen - FK

Re: LED podsvícení přístrojivky

Příspěvek od smazany clen - FK »

já všech 16 vypiloval sám a jde to... zabralo to cca hodinu a pul a to jsem si s tím fakt vyhrál a vybrousil je do hvězdice o 8mi stranách... potom je dobré je přejet smirkem aby byly mléčné
indiglo

Indiglo plazma budíky

Příspěvek od indiglo »

Ahoj přemíšlel jsem, že bych si pořidíl plazmové podklady budíků na svou felicii, myslíte že se to vyplatí..nebo je lepší pořídit od phexyse... přišli by mě na cca 1500kč je vtom i doprava a i ten invertor(podsvětlení)
takhle třeba vypadají budíky v akci
http://www.youtube.com/watch?v=bVmQpG6q76U&feature=related

Obrázek
CZert - FK

Re: Indiglo plazma budíky

Příspěvek od CZert - FK »

covece taky jsem o tom premyslel vydel jsem nekde na netu nejakou polskou stranku a tam to stoji +- v prepoctu asi 800kč + postovny ale kamos tam obednaval na celicu pred dvouma mesicema a nedosly tak se toho bojim z ciziny si neco nechat posilat ale budiky se me docela libi :)
smazany clen - FK

Re: Indiglo plazma budíky

Příspěvek od smazany clen - FK »

Takovy budiky jsou moc pekny, vim ze jsem na ne pred casem koukal a kdyz jsem videl cenu malem jsem spadnul ze zidle. :D Cena kolem 2300Kč
http://www.tuning-in.cz/polepy-budiku/skoda/
Tady jsou asi taky za 2300 http://tcoshop.com/product_info.php?cPa ... ts_id=2372
Tady jsou asi za 2600-2900 podle barvy http://www.tuningsamolepka.cz/new.php3? ... ategorie=4
Tady jsou asi za 2150 http://e-shop.re5pect.cz/index.php?l=cz ... da-felicia
smazany clen - FK

Re: Indiglo plazma budíky

Příspěvek od smazany clen - FK »

Já je mám, ta adresa je http://www.moman.pl k ceně musíš připočítat poštovné při 4 kusech mě to vyšlo na 40PLN + 4% z částky bere PAYPAL, záleží jak chceš platit, ale pořád je paypal levnější než bankovní převod do zahraničí. Když to vezmu kolem a kolem, tak mě to se vším všudy vyšlo asi na 1400 kč na jednu sadu, což je pomalu o litr míň než co za to chcou tady u nás že...
BTW: Že někomu nepřišly může být v komunikaci, já jsem si podmínky a vše potřebné zjišťoval předem a domlouval na english_info@moman.pl ;)

Jinak budíky sedí úplně přesně a nebyl sebe menší problém. Mám doma jedny navíc, pořád se nemůžu rozhodnout s čím budu jezdit :idea:
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne pát 05. zář 2008 13:56:17, celkem upraveno 2 x.
smazany clen - FK

Re: Indiglo plazma budíky

Příspěvek od smazany clen - FK »

CZert píše:covece taky jsem o tom premyslel vydel jsem nekde na netu nejakou polskou stranku a tam to stoji +- v prepoctu asi 800kč + postovny ale kamos tam obednaval na celicu pred dvouma mesicema a nedosly tak se toho bojim z ciziny si neco nechat posilat ale budiky se me docela libi :)


800 Kč je těžká utopie, to máš jen částku za budíky, dalších cca 350 kč stojí invertor bez kterého to nefunguje a když přičteš poštovné a poplatek za platbu do zahraničí, tak jsi skoro na dvojnásobku :roll:
Uživatelský avatar
Georgerob
Příspěvky: 796
Registrován: pát 04. kvě 2007 19:40:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Indiglo plazma budíky

Příspěvek od Georgerob »

Vzal bych je hned...ale přes 2000 se mi za ně dávat nechce. Špatný by ale nebylo domluvit se..a udělat větší objednávku, přeci jen...cca 1400-1500 je lepší cena.
Grafické studio | www.georgerob-design.cz


BLACK LIST RACEMAN !

[b]19.5. odesláno 750,- na elektrickou stahovačku - do teď nemám ani peníze, ani stahovačku.
shifty2

Re: Indiglo plazma budíky

Příspěvek od shifty2 »

já si od momana taky kdysi kupoval palzmove budíky... cenově to vyjde na
podklady budíků 119PLN
invertor 58 PLN
zaslání do zahraničí 35PLN

přijímá platby předem na paypal nebo na jeho účet v Polsku
není problém se sním na všem domluvit, rozumí prý i česky ;) ...angličtina samozřejmostí
počítejte stím, že vklad na učet v cizině není zadarmo 8-)
jinak ty indiglo budíky co se u nás prodávájí za 2 tisíce a více jsou úplně stejné, oni je od něj totiž nakupují :D
mrazluide
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 14. úno 2008 17:19:24
Bydliště: Jablonec
Kontaktovat uživatele:

Re: Indiglo plazma budíky

Příspěvek od mrazluide »

Co je to ten invertor?
host

Re: Indiglo plazma budíky

Příspěvek od host »

invertor (vysokonapěťový měnič), který dělá vysoké napětí pro zářivku
na 12V by to nesvítilo
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Indiglo plazma budíky

Příspěvek od favo »

Při větším odběru je celkem výrazná sleva ;)

Obrázek
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
pepanzincica

Re: Indiglo plazma budíky

Příspěvek od pepanzincica »

Jenom bych rád připomněl, že pokud není zaplé podsvícení těch budíků tak jsou vlastně bílééé... většina dnes nově výráběných aut už má plazmové budíky.. v noci to vypadá skvěle
pepanzincica

Re: Indiglo plazma budíky

Příspěvek od pepanzincica »

tady ještě nějaká inspirace

http://moman.pl/index.php?a=opis&k=25&id=67
Nonamed - FK

Re: Indiglo plazma budíky

Příspěvek od Nonamed - FK »

to svítí jak kráva :) Ztlumit to asi nejde co ?
edit: a proč tam ten polák má napsáno FELCIA ? zapomněl na I ? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Georgerob
Příspěvky: 796
Registrován: pát 04. kvě 2007 19:40:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Indiglo plazma budíky

Příspěvek od Georgerob »

Líp vypadá ta první variace...nebo mě se to líbí víc, stejný má i favo.
Takže dal bych dohromady lidi, co chtěj objednávat..a zařidílo by se to. Nejlíp ten, kdo s tim má už zkušenosti. Co vy na to? ;) Peníze by se samozřejmě poslaly předem.
Grafické studio | www.georgerob-design.cz


BLACK LIST RACEMAN !

[b]19.5. odesláno 750,- na elektrickou stahovačku - do teď nemám ani peníze, ani stahovačku.
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Indiglo plazma budíky

Příspěvek od favo »

Tak popořadě , ano mám je už skoro rok, co se týká toho stlumení tak jsem to zkoušel a výsledek je jen takový že to začne lehounce blikat takže stlumit to nejde ale zvyknete si na to rychle a ani vám to nepříjde že to svítí nějak moc

Jinak změnu podsvícení palubáku jsem řešil tou složitější cestou a sice displej ven starý zelený ledky pryč a místo nich modrý ale aby to nebylo tak jednoduchý tak starý zelený ledky jsou zality v plexiskle který rozptyluje světlo pod displejem takže se plexi muselo otočit o 90° a upravit.
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Uživatelský avatar
Georgerob
Příspěvky: 796
Registrován: pát 04. kvě 2007 19:40:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Indiglo plazma budíky

Příspěvek od Georgerob »

favo: a zapnutí podsvícení máš klasicky, když zapneš světla...nebo extra tlačítkem?
Grafické studio | www.georgerob-design.cz


BLACK LIST RACEMAN !

[b]19.5. odesláno 750,- na elektrickou stahovačku - do teď nemám ani peníze, ani stahovačku.
navstevnik

Re: Indiglo plazma budíky

Příspěvek od navstevnik »

trochu osvěty neuškodí http://hw.cz/Teorie-a-praxe/Konstrukce/ ... folie.html
ten odkaz jsem tam dal jenom jako inspiraci. Jestli Phexys dokáže potisknout folie, tak by měl dokázat potisknout i tohle. Pak stačí jenom invertor (zdroj) a musí to fachat.
Tam píšou: Na bíle svítící fólie lze podle přání velmi snadno aplikovat jakoukoliv jinou transparentní barvu, včetně plnobarevných potisků v CMYK. (to umí i barevná laserovka - CMYK zkratka barev)
A folii lze objednat třeba tady http://internetovy-obchod.msbox.cz/elek ... -dp-45665/
na tom předešlým odkazu lze koupit i invertor, stojí kolem 95,-Kč. Má sice napájení 5V, ale to mají i ti Poláci. Na jejich fotkách je vidět stabilizátor v přívodu
(zřejmě 7805), úprava za pár korun a pár minut. PHEXYS co ty na to??
ta úprava invertoru by spočívala pouze v tom, že napájení by bylo přes stabilizátor (má tři vývody) jeden vývod na 12V, druhý vývod na kostru a třetí je těch potřebných 5V. Na fotkách těch Poláků je to taky tak. Na stabilizátor mají navlečenou bužírku. Cena stabilizátoru je 6 -10 Kč (http://www.ame.cz/Aktivni-soucastky,IC, ... 006000.htm). Vzhledem k tomu, že snese 1A a invertor si cucá 50mA (cca 20%) tak tam nemají ani chladič.
Jenom vykoumat, jak ty folie potisknout a připojit na invertor.
důkaz místo slibů .. http://moman.pl/foto_big.php?id_foto=82
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Indiglo plazma budíky

Příspěvek od favo »

Zapojený to mám tak že se to rozsvítí ihned jak zapnu světla tedy jako klasický podsvícení. Jinak našel jsem kdysi firmu která se tímto zabívá a bylo by možný teoreticky od nich koupit i folie jiných rozměrů ale ještě jsem se k tomu nedostal abych je oslovil s požadavkem . Měl jsem v plánu podobně udělat i podsvícení ovladačů topení


Kdyby někoho zajimalo jak to má udělany MoMan tak věřte že vlastní design má natištěný na samolepce a ta je nalepená na samotné folii. Bohužel se mi začíná již na některých místech odlepovat. :(
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Uživatelský avatar
Georgerob
Příspěvky: 796
Registrován: pát 04. kvě 2007 19:40:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Indiglo plazma budíky

Příspěvek od Georgerob »

Jasný, takže jsme u toho...že jakmile by se dal sehnat materiál, samotná výroba by už nebyl tak velkej problém..a vymyslet si klidně i vlastní design.
Grafické studio | www.georgerob-design.cz


BLACK LIST RACEMAN !

[b]19.5. odesláno 750,- na elektrickou stahovačku - do teď nemám ani peníze, ani stahovačku.
navstevnik

Re: Indiglo plazma budíky

Příspěvek od navstevnik »

favo, a ty samolepky jsou průhledný s potiskem, nebo v místě prosvětlení je vyseknutý díl???
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Indiglo plazma budíky

Příspěvek od favo »

navstevnik píše:favo, a ty samolepky jsou průhledný s potiskem, nebo v místě prosvětlení je vyseknutý díl???


popravdě to vypadá jako by celý design byl natištěn na bílé folii podobné té co používají při výrobě reklam tedy dobře propouští světlo a na ní je černá a červená barva. Prostě vypadá to jako jedna plná folie. Vycházím z toho že když nesvítím tak čísla jsou bílá ale po rozsvícení změní barvu na světle modrou jako má indiglo podsvícení. Ale je možný že celý je to potisk včetně bílé barvy na průhledné folii.
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Hadepe - FK

Re: LED podsvícení přístrojivky

Příspěvek od Hadepe - FK »

chlapiiii :!: :!: mam problem :o menil som farbu tych digi. hodin na modru.... svieti to pekne ale hodinky neiduuuu :cry: :cry: co stim je ??
Hadepe - FK

Re: LED podsvícení přístrojivky

Příspěvek od Hadepe - FK »

nikto neviete ?? :cry:
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: LED podsvícení přístrojivky

Příspěvek od Maty »

funguje ti osvětlení a zásuvka v autě?? Pokud ne tak ti praskla pojistka ;) ... nedávno se mě to stalo, že jenom svítili a nic neukazovali ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Hadepe - FK

Re: LED podsvícení přístrojivky

Příspěvek od Hadepe - FK »

neviem .... pozriem sa zajtra :? dufam ze to bude vtom :roll:
Hadepe - FK

Re: LED podsvícení přístrojivky

Příspěvek od Hadepe - FK »

nedalo mi a isiel som sa pozriet :lol: a nie nieje to v poistke vsetko svieti .... asi som daco stou hodinkou spravil neviem jooj :(
Martinho - FK

Seriove budiky

Příspěvek od Martinho - FK »

Mam dotaz, co se stane,kdyz necham seriove budiky,jen z nich sloupnu tu zelenou vrstvu a vymenim zarovicky za modre ledky,jak to bude vypadat??
Uživatelský avatar
Ravo
Příspěvky: 62
Registrován: pon 12. čer 2006 15:25:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriove budiky

Příspěvek od Ravo »

podle mě blbě...pokud se ti to povede, bude to jen modrý a navíc na různých místech různě

PHEXYS rulezzz....mám je tam přes rok a každej kdo je viděl obdivuje a případně je chce taky :-)
Felicia 1.6 GLX - Old Face Hot Chilli Metalista
Obrázek
Martinho - FK

Re: Seriove budiky

Příspěvek od Martinho - FK »

ja vim,taky jsem o nich uz premyslel.....jen jsem chtel prozatim tohle zkusit....;) dik..
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriove budiky

Příspěvek od Macman »

zelena folie jde odstranit ale budes se muset snazit rozmistit ledky hodne dobre aby to svitilo rovnomerne vsude stejne aby to nevytvorilo body a tahle originalni folie zbavena zelene vrstvy jde blbe prosvitit
méně znamená někdy více...
Obrázek
Uživatelský avatar
Mildacaso
Příspěvky: 517
Registrován: ned 07. zář 2008 11:12:10
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriove budiky

Příspěvek od Mildacaso »

mozna blby dotaz ale jak tam je resena ta zelena maska.. je to zelena folie jestli se nepletu.. a nejspis na ni bude nalepen ten podklad ktery jevidet normalne na budicich.. cili jak se dostava ta folie dolu.. skrabani asi neni idealni
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriove budiky

Příspěvek od Macman »

redidlem na steteckem a pomalu po jemnych vrstvach to stahujes dolu ale nesmis nechavat dlouuho pusobit jinak ti to sleze komplet...ja to delal odlakovacem na nehty a sulkou do usi...myslim ze i jeden clen to tady delal
méně znamená někdy více...
Obrázek
smazany clen - FK

Re: Seriove budiky

Příspěvek od smazany clen - FK »

já sem taky člen co to dělal ,odlakovač a uchošťoury,a zlehka,jinak tu první vrstvu jsem citlivě seškrábl malinkým šroubováčkem,ale opatrně s odlakovačem,když se dostane na druhou stranu máš po nich a můžeš psát Phexisovi o nový :lol: s tím osvitem bych to neviděl tak černě,lze to udělat jak tady tento člověk http://www.mrkna.cz/index.asp?page=budiky a kdyžtak koukni na moji feldu je to tam s obrázkama
Uživatelský avatar
Mildacaso
Příspěvky: 517
Registrován: ned 07. zář 2008 11:12:10
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriove budiky

Příspěvek od Mildacaso »

jeste dotaz k tomu odlakovani.. abych to neporusil treba tu vrchni vrstvu.. to znamena asi spis lechce smudlat.. nepouzit odlakovace moc.. a pak to staci jen utrit.. nebo oplachnout?
smazany clen - FK

Re: Seriove budiky

Příspěvek od smazany clen - FK »

když dáš moc toho odlakovače na štětičku tak ti podteče pod ten štítek a rozežere tu barvu. Potom sem to neoplachoval,ale mohl bych příště,Taď dávám do kupy věci co všechno chci stím provést abych tu palubku nerozebíral třicetkrát :-) kdyby něco tak napiš
martin.mazec - FK

Re: osvětlení budíku..

Příspěvek od martin.mazec - FK »

Ahoj,mam problem.Dneska jsem si namontoval modre podsviceni do auta,ale nejak mi utekla takova mala ved jako je oznacit si polohu rucicek na budikach.Potreboval bych poradit ja seridit budiky nebo je lepsi koupit rovnou nove budiky.Dik za odpoved.PS:kdyz tak mi pisnete ne e-mail martin.mazec@seznam.cz
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: osvětlení budíku..

Příspěvek od Tomas6 »

Otáčky a teplotu podle vagu,rychlost podle nějaké ceduleco měří rychlost a palivoměr tak že natankuješ plnou.
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
smazany clen - FK

Ledky do patice

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zdravím
Potřeboval bych poradit jak se umísťujou ledky s odporem do patice. Kvůli podsvícení budíků na Felicii.
Odpovědět