Problémy s tachometrem, náhon tachometru a vše okolo

Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Ručička rychloměru

Příspěvek od emilio52 »

:lol: :lol: :D
Hlavně že to funguje ;)
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
nitroman
Příspěvky: 22
Registrován: stř 10. pro 2008 0:46:42
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ručička rychloměru

Příspěvek od nitroman »

Caute, chcem sa spytat. Moj tachat v kludovej polohe ukazuje cca 25km/h. Akonahle sa pohnem, zacne sa hybat aj rucicka, to znamena, ze mi stale ukazuje o cca 25 km/h viac, ako ozaj idem, paradox je, ze ked cuvam, tak mi rucicka klesne pekne na nulu, a tam aj ostane, no ked prestanem cuvat, vrati sa na hocnotu cca 25 km/h. Polepy nemam, s budikmi som nic nerobil, mozno predchadzajuci majitel, lebo som to uz tak kupil. Neviete mi niekto poradit??? Dik.
Obrázek
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ručička rychloměru

Příspěvek od Jozefj »

Ručička je normálně nasazená tlakem na hřídelku,v tomto případě to vypadá,že bývalý majitel něco dělal s tachometrem (úprava km?) a tím pádem musel sundat ručičku dolů.Nasadil ji jen tak bez kalibrace ukazování km.V tvém případě by bylo dobré se project někde kde je ukazatel km a zapamatovat si jaký rozdíl to ukazuje,rozebrat palubku vytáhnout tacháč,hřídelku chytit pevně kleštičkama ,sundat ručičku a nasadit o ten rozdíl zpět otočením do leva.Jinak tachometr u feldy nemá O.začíná od 20,takže s tím počítat.
Návštěvník

Ručička rychloměru

Příspěvek od Návštěvník »

--> Jurka:

To, že tacháč skáče bývá vetšinou chybkou v navinutém"magnetu" přímo v budíku.Stačí vyměnit budík tacho a vše je zas OK. Repasovaný budík vyjde cca na 370,-Kč. Pokud by byl prasklý náhon, nefungovalo by to vůbec a nikdy.... Takže bych to viděl na budík. Už jsem to pár lidem opravoval.
Návštěvník

Re: Ručička rychloměru

Příspěvek od Návštěvník »

--> Flesh: Co se týče špatně nasazeného náhonu tachometru.. Jedná se o převod točivým momentem struny, která je na koncích opatřena čtyřhranem jako spojkou.Pokud tento čtyčhran nezapadne správně do budíku, celá bílá plastová objímka slyšitelně nezacvakne, jsou ony 2 čtyřhrany proti sobě špatně.Kdo to nezná, může si myslet, že je vše OK, protože bílá objímka na budíku drží, ovšem nemůže přenášet točivý moment.. Proto je potřrba při zasouvání s náhonem otáčet sem a tam, dokud to slyšitelně nezacvakne.Je na to potřeba určitá přiměřená síla.. Nejde to tam naprosto lehce.
Pokud by byl přelomený náhon, tak se to jednoduše odzkouší.. Sundej přístrojový štít a jeď se s tím projet. Když pojedeš, tak prstem šáhni na ten náhon - cítíš, nebo i vidíš, že se točí.. Pokud se točí, je vše OK.Pokud se netočí, je prasklej. Co já vím, tak cena kolem 200,-Kč myslím..Nejsem si zcela jist.
Dodyk - FK

Rucicka tachometra sa trasie

Příspěvek od Dodyk - FK »

Zdravim. Pri stabilnej rychlosti od 50 do 60km/h sa rucicka tachometra chveje v rozmedzi asi 2km/h pri pridavani a uberani plynu ide pekne plynule, taktiez pri vyssej rychlosti sa drzi na mieste pevne. Je to bezne?dik
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Rucicka tachometra sa trasie

Příspěvek od 103457 »

Dělá mi to taky, dokonce je v tomto rozsahu rychlosti i hlučnej náhon tachometru, počítám s tím, že asi brzo odejde.
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Rucicka tachometra sa trasie

Příspěvek od kejzi1 »

Hmm u mě taky,takže mohu s tím počítat.Jinak náhon mi cvaká už delší dobu při jakýkoliv rychlosti,takže očekávám taky jeho konec :lol:
Jurka - FK

Re: Rucicka tachometra sa trasie

Příspěvek od Jurka - FK »

Mě už to cvaká přes rok a furt v poho... občas se ručička zasekne a začne ukazovat až od cca30-40km/h anebo stačí poklepnout na palubku a frčí:)
Dandula007 - FK

Re: Rucicka tachometra sa trasie

Příspěvek od Dandula007 - FK »

Mě se chvěje při 170km/hod, ale to se chvěje už celá felis :mrgreen:
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rucicka tachometra sa trasie

Příspěvek od Macman »

to se chveje proto ze je prio tehle rychlosti nervozni :D

...
nn joke, jak rikaj kluci nahon tachometru ...nebo u prevodvky novej pastgorek jestli to jde zvlast
méně znamená někdy více...
Obrázek
Dodyk - FK

Re: Rucicka tachometra sa trasie

Příspěvek od Dodyk - FK »

nj diky. zatial to nieje ziaden extrem tak s tym robit nic nebudem
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rucicka tachometra sa trasie

Příspěvek od Atnarfus »

Na manželky autě se rafička taky při padesátce pohupuje a navíc tachometr trochu tiká. Dělá to dva roky a pořád stejně, tak to neřeším.
Jurka - FK

Re: Rucicka tachometra sa trasie

Příspěvek od Jurka - FK »

Přesně tohle mi to dělá...takový tikání... myslíš že je to v tom náhonu? Bude stačit výměna? Nebo žeby něco v budíku?
Hazi - FK

Re: Rucicka tachometra sa trasie

Příspěvek od Hazi - FK »

A nebo docvakně pořádně lanko. To to taky dělá.
Jurka - FK

Re: Rucicka tachometra sa trasie

Příspěvek od Jurka - FK »

Všechno mám docvaklí....ale jak se tak nadtím zamýšlím, tak tím náhonem to asi nebude...přece to se snad nedá nějak poničit ne? Ta tenká hranatá věc se prostě zasune do budíku zacvakne a nemá se na tom co podělat
Uživatelský avatar
trivet
Příspěvky: 144
Registrován: pát 31. říj 2003 15:23:52
Bydliště: Nové Mìsto nad Metují
Kontaktovat uživatele:

Re: Rucicka tachometra sa trasie

Příspěvek od trivet »

Mě to začalo dělat až po výměně převodovky, problém bych hledal někde na tom plastovým "nesmyslu" co je v převodovce.
Hazi - FK

Re: Rucicka tachometra sa trasie

Příspěvek od Hazi - FK »

Muže se tam podělat nějaká osička, kolečko přímo v budíku a už to bude cvakat. Jinak jak jsem psal docvaknout, tak jednou jsem taky bejvalce něco dělal a normálka jsem si myslel, že to je docvaklý fest, všechno šlo, jen to cvakalo, tak jsem na to ještě drobek přitlačil a pak to taprve zacvaklo pořádně a fungovalo jak má, tudíž bez cvakání.
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Rucicka tachometra sa trasie

Příspěvek od mikka »

Bowden náhonu může být taky jenom blbě vedený v těch úchytech, nebo nenamazaný. Hřídelka v náhonu pak zadrhává o plášť bowdenu, což může způsobovat chvění ručičky.
Bowden se dá promazat nakapáním oleje do koncovky od tachometru, nebo z druhé strany od převodovky při náhonu vyháknutém z úchytů a zvednutém nahoru. Musí se odpojit od převodovky na té vroubkované matici.
mr.Freak - FK

Re: Rucicka tachometra sa trasie

Příspěvek od mr.Freak - FK »

mě to taky hrozně tikalo -> sundal jsem štít palubovky, zatočil náhonem,přitlačil na něj a bylo ticho jak po pěšině...ale ted po půl roce při rychlosti nad 80km/h je to zase trošku znát, asi budu muset postup zopakovat a ručička se mi mírně taky třese (ikdyž Škoda 120 byla v tomhle nepřekonatelná) :D ...otcovi se třese mnohem víc než mě a netiká mu absolutně nic...
vitanek-best - FK

Re: Rucicka tachometra sa trasie

Příspěvek od vitanek-best - FK »

to tikání jsem řešil kdysi na fágu. Vyřešil jsem to tak, že jsem asi za 200 Kč koupil balíček, kde byla ozubená kolečka k počítadlu kilometrů. Po pracné výměně se to dalo dokupy a přestalo to cvakat. Vefeldě mi to dělá taky, koukal jsem na to a koleška už jsou docela ohoblovaný, takže mě to čeká též.
zello - FK

nefunkcne tacho

Příspěvek od zello - FK »

Zdavim, vopred soory ak sa tu uz taky problem riesil ale stravil som dva dni hladanim takeho niecoho a nenasiel som. Cize mi nefunguje tacho, lenze ked ho zapojim bez ostatnych budikou (otačkomer, palivo, teplota) tak šlape, no po primontovani k ostatnym budikom zazračne prestane, obcas naskoči pri 50tke a obcas pri 80tke. Za akekolvek napadi vudem vdacny lebo uz som z toho zufaly, za dva dni som to mal rozobrate asik 10x cize som v koncoch s nervami.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkcne tacho

Příspěvek od emilio52 »

Tachometr s ostatníma budíkama nemá nic společnýho .Vidím to na špatný zapojení náhonu do budíků .
Zapoj náhon musí docvaknout pak zapoj vše ostatní palubku zasuň na místo a druhý konec náhonu opatrně bez tahání zapoj v motorovým prostoru .(Netahat nebo ho zas nahoře vytáhneš)
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
zello - FK

Re: nefunkcne tacho

Příspěvek od zello - FK »

no mal som to tam az na doraz zapojene, a keby to bolo v lanku tak by sa mohlo stat to ze obcas mi naskoči rychlost? a akonahle zastanem tak opat nefunguje?
mystery - FK

Re: nefunkcne tacho

Příspěvek od mystery - FK »

Ano, tachometr je ve feldě vlastně analogovej (pohání ho lanko přímo z převodovky), zatímco ostatní věci jsou už přes konektor ;) Takže zkontrolovat pořádné zapojení a možná bude načlý i náhon tachometru :o)
zello - FK

Re: nefunkcne tacho

Příspěvek od zello - FK »

tak skusal som aj take ze uplne bez budikou som isiel a ten kabel sa krutil ako drak
mystery - FK

Re: nefunkcne tacho

Příspěvek od mystery - FK »

zello píše:no mal som to tam az na doraz zapojene, a keby to bolo v lanku tak by sa mohlo stat to ze obcas mi naskoči rychlost? a akonahle zastanem tak opat nefunguje?

Tak tohle právě signaluze čas výměny náhonu tachometru ;)
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkcne tacho

Příspěvek od emilio52 »

Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
zello - FK

Re: nefunkcne tacho

Příspěvek od zello - FK »

ved ale tacho funguje to viem isto, kedze ked som ho samotne pripojil na bowden tak nebol ziadny problem
Uživatelský avatar
00Inferno00
Příspěvky: 1728
Registrován: úte 02. zář 2008 9:51:55
Bydliště: Dolní BenešoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkcne tacho

Příspěvek od 00Inferno00 »

Hlavne poradne zkontroluj, jestli je nahon poradne zapojeny v budiku. Ja uz kvuli tomu parkrat vytahoval budiky znovu :mrgreen:
Vici píše:...ARL je král mezi TDI na platformě G4...
VW Golf IV 1.9TDI PD ARL 192PS 401Nm powered by TDIfun, EGR-off, TT puky, Strongflex dogbone
VW Passat Variant B8 2.0TDI Dynaudio
zello - FK

Re: nefunkcne tacho

Příspěvek od zello - FK »

dalo by sa to riesit tak ze by som odzatu normalne nasadil ten bowden a potom by som z pristoru motorta potlačil to lanko viac dnu? a tak zaskrutkoval k prevodovke?
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkcne tacho

Příspěvek od emilio52 »

Nahoře sem přidal nějaký odkazy tak se tam mrkni .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
zello - FK

Re: nefunkcne tacho

Příspěvek od zello - FK »

lenze mne kilometre počita a aj meria tak ako ma, ked nabehne tak ide uplne presne
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkcne tacho

Příspěvek od emilio52 »

tak pak to je jedině náhon ,špatně nasazenej buď do tachometru nebo do převodovky.A nejsou ty konce náhonu nějak moc odrbaný že by se to protáčelo .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
zello - FK

Re: nefunkcne tacho

Příspěvek od zello - FK »

vcera som to vycistil oba konce a prestriekal wd40, no a mam pocit ze maju dost dobre hrany oba konce
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkcne tacho

Příspěvek od emilio52 »

Tak ješte kontrola tachometru jestli ten není odrbanej a pak to plastový v převodovce ale opatrně aby ti nazapadlo do převodovky .Někdy se to stává .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
zello - FK

Re: nefunkcne tacho

Příspěvek od zello - FK »

v tachometri je vsetko v poriadku to som tiez vycistil akurat tak do tej prevodovky som sa nepozrel lebo uz bola tma a nechcel som skusat stastie, mne len njeje jasne prečo raz funguje a raz nje, lebo podla mna keby to bolo dačo take ako naprd lanko tak by to neslo vobec, a nje ze pri určitej rychlosti nabehne
Uživatelský avatar
Ponman
Příspěvky: 2282
Registrován: stř 06. zář 2006 22:17:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkcne tacho

Příspěvek od Ponman »

zello - a nedelal jsi neco s budikama?Vymena polepu apod.
Felda,to je auto!!!! Aspoň víš,že jedeš!!!
zello - FK

Re: nefunkcne tacho

Příspěvek od zello - FK »

no vlastne ano ale co ma polep spolocne s tym ze ručička odmieta spolupracovat? :shock: :o
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkcne tacho

Příspěvek od emilio52 »

:o Třeba to že je špatně nasazená a o něco se opírá a proto neukazuje .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
zello - FK

Re: nefunkcne tacho

Příspěvek od zello - FK »

určite sa o nič neopiera je tam uplne presne tak ko bola predtym, akurat ze tam je iny polep, a pisal som o tom ze samotny budik funguje no po osadeny k ostatnym odmieta, cize to isto nie je rucickou :)
Uživatelský avatar
Ponman
Příspěvky: 2282
Registrován: stř 06. zář 2006 22:17:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkcne tacho

Příspěvek od Ponman »

No tak v tom pripade je to jasne.Pokud mas nahon v poradku,tak budes mit na stopro vice primacklou rucicku tacho a drhne.Zkus ji povytahnout trosku,podle meho to bude ono. ;)
Felda,to je auto!!!! Aspoň víš,že jedeš!!!
Uživatelský avatar
Ponman
Příspěvky: 2282
Registrován: stř 06. zář 2006 22:17:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkcne tacho

Příspěvek od Ponman »

aha,tak jestli ti jde samotny tacho bez problemu tak budes asi delat chybu pri zpetne montazi cele pristrojovky,spatne zacvakly nahon je tam malo mista,nic jineho mne nenapada.
Felda,to je auto!!!! Aspoň víš,že jedeš!!!
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkcne tacho

Příspěvek od emilio52 »

to už sem říkal hned na začátku ,doufám že pak napíše příčinu .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
zello - FK

Re: nefunkcne tacho

Příspěvek od zello - FK »

tak asik tak ze som to rozmontoval aj kabel od prevodovky a ten som vtlačil co najviac dnu, do piriestoru pod pristrojovkou a zapojil som na tocho cize ziadny tlak na ten bowden nebol vivinuty :) potom som to pri predovke riadne prestriekal wd40, pol flašky padlo, a z lahka som to tam zakrutil, zazracne sa to ujalo,.. pobehal som asik 15 minut s tym ze som isiel na 50km/h a zastal som na nulu aby som videl ze ci znova bude fungovat, a islo, po asik troch hodinach som sadol do auta a znova, hovno, štrajk, nič ziadny pohyb, čiste nervy myslel som ze rozhryziem tu pristrojovku, isiel som asik 5km a zrazu skočilo na rychlost okolo 50km/h, teraz vecer som sadol do auta a znova mi to fungovalo, neviem ci mam zlu auru v aute ale proste určite vylucujem to ze by z rucuckou cokolvek bolo, taktiez bowden a kabel je 100% dobre zapojeny aj do prevodovky a aj do tacha. som v koncoch. ale velka vdaka za vsetky napady, stale prosim piste dufam ze dako na to prideme :)
Uživatelský avatar
Ponman
Příspěvky: 2282
Registrován: stř 06. zář 2006 22:17:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkcne tacho

Příspěvek od Ponman »

.... :lol: jsem se nevsiml. :oops: Taky mne zajima co to bude za pricinu.Jedine ted zkusit jine tacho,jestli to bude delat to same.
Felda,to je auto!!!! Aspoň víš,že jedeš!!!
zello - FK

Re: nefunkcne tacho

Příspěvek od zello - FK »

bohuzial nemam ine tacho
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkcne tacho

Příspěvek od emilio52 »

Od někoho v okolí vypůjčit a vyzkoušet jinak to nejde .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
zello - FK

Re: nefunkcne tacho

Příspěvek od zello - FK »

určite by som to spravil ale vazne nemam od koho
zello - FK

Re: nefunkcne tacho

Příspěvek od zello - FK »

hotovo, uz ten problem nie je , havaroval som a auto je na šrot čim sa vyriesil moj problem
Odpovědět