Signalizace zapnutých světel a kontrolky

nitram1234
Příspěvky: 9
Registrován: ned 03. čer 2018 13:36:57

Signalizace zapnutých světel a kontrolky

Příspěvek od nitram1234 »

Ahoj, omlouvám se, ale snad jsem se trefil s tématem. Pořád zapomínám zhasínat světla a tak s kamarádem (felicii sdílíme) dokážeme i vybít baterku, protože na to prostě zapomenem.
Je tam určitě nějaká zvuková signalizace protože občas když otevřu dveře tak to slabě píská/chrčí, ale v poslední době je ticho po pěšině.

Nevím zda-li to souvisí, ale nesvítí mi kontrolka tlumených a obrysových světel. Tu palubku bych podle návodu asi byl schopen rozebrat a vyměnit žárovičky (tam je pro každou kontrolku zvlášť žárovička?), ale ve všech návodech se mluví o lanku k tachometru, ale nikde o lanku k otáčkoměru a tak zatím s tím rozebíráním váhám, hlavně spousta lidí píše, že to rozebrali a pak přestalo svítit něco jiného.
O co mi jde - dosáhnout toho aby to pískalo, když otevřu dveře - všechny světla jinak svítí tak jak mají, kontroloval jsem pojistky a žádná není přepálená, dál mé elektroznalosti nesahají
Pokud nezprovozním pískátko tak aspoň opravit ty kontrolky abych viděl že to mám zhasnout
Předem moc děkuji za radu, jsem s felicií nováček.

EDIT: nevím kam jinam s tím, ale chtěl jsem se zeptat i na to, že mi otáčkoměr začne fungovat třebas po 10km, jinak leží, stejně tak měrka benzínu na nule a pak se rozhýbe, jindy začne fungovat hned po nastartování?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace zapnutých světel a kontrolky

Příspěvek od 103457 »

Ahoj, otáčkoměr je ovládaný elektronicky, takže žádný lanko a ani táhlo nemá, nemusíš se bát, že ho utrhneš. Budíky mají jen 1 náhon tachometru, mechanicky zacvaknutý zezadu do rychloměru a 3 svorkovnice, rovněž jen zacvaknuté zezadu do budíků.
Uživatelský avatar
BartS
Příspěvky: 119
Registrován: úte 22. lis 2016 10:30:48
Bydliště: OLOMOUC-Nový svět
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace zapnutých světel a kontrolky

Příspěvek od BartS »

Ten problém s budíkama bude určitě budíkama. Zkus na vrakáči sehnat jiný hlavně na stejnou motorizaci a vyměnit mělo yb to být OK. Mě samotnému funguje teplota na voda jen an poklepání :pig: .
A k problému s pískátkem. Zkus si stáhnou pokud ještě nemáš dílenskou příručku na felicii sou tam i velice pkěně popsané schémata tak můžes lépe identifikovat problém :pr:
A ano v budíkách je asi 20 žároviček takže by to moho být tím :) a nemusíš se toho bát :cyclops:
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace zapnutých světel a kontrolky

Příspěvek od 103457 »

Barte - Jakej problem s budíkama je určitě budíkama?? Proč by měl budíky měnit?
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace zapnutých světel a kontrolky

Příspěvek od Maty »

k tý signalizaci..... nepíšeš co máš na motorizaci / rok

starší feldy maj tzv. AKIN v pojiskové skříňce .. pozice vlevo nahoře
novější feldy ten bzučák mají zezadu na budíkách
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
BartS
Příspěvky: 119
Registrován: úte 22. lis 2016 10:30:48
Bydliště: OLOMOUC-Nový svět
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace zapnutých světel a kontrolky

Příspěvek od BartS »

103457 píše:Barte - Jakej problem s budíkama je určitě budíkama?? Proč by měl budíky měnit?
Ten problém že mu funguje otáčkoměr a palivoměr kdy chce, nebo jako určitě by to za zkoušku stálo a je to hlavně nejjednoduší po čem první jít snad tedy :alien:
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace zapnutých světel a kontrolky

Příspěvek od Maty »

K tomu otáčkoměru a palivoměru ----
než bych cokoliv koupil tak bych vyndal budíky ven..zezadu na každém budíku je matka přes kterou se budík kostří. Matku odšroubovat, vyčistit kontakty pod matkou a matku zase dotáhnout...většinou to dělá špatný kontakt...
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace zapnutých světel a kontrolky

Příspěvek od ferdamravenec »

napsal bych : přijeď vyřešíme to
k tý signalizaci ,
nesvítí kontrolka těch a těch světel , a ty světla skutečně svítěj ???

pokud ano (píšeš že to chrčelo) vyměnil bych spínač dveří - to že stropní lampa svítí má spojitost jen do XX/95
nitram1234
Příspěvky: 9
Registrován: ned 03. čer 2018 13:36:57

Re: Signalizace zapnutých světel a kontrolky

Příspěvek od nitram1234 »

Ahoj a díky za podněty - zatím jsem se k tomu nedostal - každopádně mám 1,3MPI a rok výroby 1997. Jestli by to byl spínač dveří tak by to mohlo snadno řešit můj problém - vyměnit to půjde snad lehce. Světla opravdu svítí - jak obrysové tak tlumené. Budíky a žárovičky bych vyřešil jak bude trocha času. Díky moc
Uživatelský avatar
Belo
Příspěvky: 60
Registrován: sob 15. dub 2017 17:43:06
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace zapnutých světel a kontrolky

Příspěvek od Belo »

Neviem či to je rovnako v 97čke ako mám ja v 2000. Ale mne zvuková signalizácia začala fungovať až keď som opravil spínač zadných hmloviek.. tak ma napadá otázka či ti zadné hmlovky fungujú? Alebo keď zapneš hmlovky tak ti to piští?
S pozdravom.

1.3 MPi 50kW r.v. 2001
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace zapnutých světel a kontrolky

Příspěvek od ferdamravenec »

signalizace mlhovek je od r98
Odpovědět