Airbag - poruchy a jejich řešení

El. zrcátka, Výhřev sedaček, El. okna,....
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Ivarek »

Najdeš jí na podlaze pod kobercem na středovým tunelu a vymažeš jí pouze pomocí diagnostiky - např VAGem.Pomůže to zcela určitě.Pokud tedy ten kroužek cos koupil na vrakáči taky není v háji.
smazany clen - FK

AIRBAG pořád svítí

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zdravím mám tento problém.Co stím? Kontroloval jsem kabel a byl vypojený jeden kablík po zandání kabílku jsem to zkoušel znovu a svítí stále :( :( ?Co ten AIRBAG resetovat tím programem? Řj mám Bosch.Máte prosím někdo tento program? Postavil jsem si Převodník OBD II.Půjde to stím?Díky
Michal71717 - FK

Re: AIRBAG pořád svítí

Příspěvek od Michal71717 - FK »

stačí jen když si měl odpojené budíky a otočil si klíčkem, kontrolka se rožne a vypneš jí jen přes vag com
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: AIRBAG pořád svítí

Příspěvek od Ivarek »

No tak samozřejmě že odpojené budíky kontrolku airbagu nerozsvítí,tu rozsvítí pokud máš odpojený airbag a zapneš klíček anebo můžeš mít taky v háji kroužek pod volantem.
Vezmi vag,mrkni na závady a vymaž je.No a uvidíš jestli se rozsvítí znova.
Dexter - FK

Re: AIRBAG pořád svítí

Příspěvek od Dexter - FK »

mě když svítil bag, tak jsem nakonec zjistil že mi dával altík přes 19V! zkoušels jsi změřit proud?
smazany clen - FK

Re: ako spojazdnit airbag?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ivarek píše:Řj,kabeláž,volantová tyč pro pytel,kroužek pro volant,volant s pytlem.Žádná čidla nejsou.


Chcel by som ozivit tuto temu, pretoze vsetky tieto nalezitosti uz mam doma a chcel by som od vas poradit ako, kde a co zapojit.
Z volatu mi ide konektor, ktory neviem kam zapojit. Z riadiacej jednotky airbagov ide tiez viacero kablov s ktorymi neviem co dalej... Z jednotky ide jeden cierny stvorpolovy konektor( zapojene len tri) a dva zlte dvojpolove.
Tiez by ma zaujimalo ako to zapojit aby riadiaca jednotka airbagov bola spojena s VAG konektorom.
A kde to mam zapojit aby mi svietila kontrolka pre airbag.
A preco nestrelia pri niektorych burackach airbagy ? Ked je buracka z boku? Moze to byt aj tym? Alebo je nieco nefunkcne, alebo mohla byt mala rychlost?
Vdaka
smazany clen - FK

Re: ako spojazdnit airbag?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Nikto nic????
Zatial som nasiel odpovedde na moje otazky: Kontrolka na pristrojovke je prepojena cez ten polovy konektor a aj diagnostika. Ale kde najdem ten konektor? Nikto ste este neodpajali r.j. airbagov?
smazany clen - FK

Re: ako spojazdnit airbag?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ja schema v rukach ale mam, len neviem kde mam hladat ten 4 polovy konektor. A nerad by som to skusal zapajat do vsetkych 4polovych konektorov v aute.
A celne airbagy vzdy nevystrelia. Chlapik rozobera buracky a mal dost pripadov ze neboli vystrelene...
smazany clen - FK

Re: ako spojazdnit airbag?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Takze to moze byt konektor ktory je pod kastlikom spolujazdca. Tusim tam bol cierny 4 polovy, ale nie som si celkom isty. Musim ist mrknut do auta.
Je to v prednom kablovom zvazku, sle chcel som konkretnejsie, lebo ten je od budikov az po poistkovu skrinku.
Ale mrknem pod tu schranku spolujazdca.
smazany clen - FK

Re: ako spojazdnit airbag?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Takze by to mohol byt tento ? http://miro1903.rajce.net/airbag
Ten som nasiel na prednom kablovom zvazku nad poistkovou skrinkou pod kastlikom co je pred spolujazdcom.
Iny som tam neidel.
smazany clen - FK

Re: ako spojazdnit airbag?

Příspěvek od smazany clen - FK »

tie farby nesedia. Podla schemy by tam sice mali take byt ale niesu.
Tak isto to celkom neplati pre kable z riadiacej jednotky. Na scheme su farby: cierna, sedobiela a ciernocervena.
V skutocnosti su tam : cierna, sedobiela a hnedozelena ( a nie som farboslepy)
Asi budem musiet pozret nejaku feldu v reale, lebo nie vsetko sedi podla schem. ( Alebo pojdem k ocnej :lol: )
smazany clen - FK

Re: ako spojazdnit airbag?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Na tom konektore z predneho kabloveho zvazku su zapojene 4 piny, ale z r.j. airbagov idu na protikus tohoto konektora len tri droty. Takze jeden pin na tom konektore je neobsadeny.
Ved si pozri tu schemu co som teraz pridal na rajce do albumu.
smazany clen - FK

Re: ako spojazdnit airbag?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak to tam skusim napojit. Akurat tam nikde nevidim ziadny kostriaci kabel, takze kostra bude asi na tom plechovom obale r.j., takze ked to budem chciet vyskusat budem to musiet prisrobovat pravdepodobne o kasnu auta a potom len zapojit a uvidim ci to nespravi bum ten airbag :-)
smazany clen - FK

Re: ako spojazdnit airbag?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Docital som sa v prirucke na feldy, ze po namontovani airbagu sa ma nechat stale odpojena kostra na baterii, potom sa ma zapnut zapalovanie a pripojit kostru na baterii. Takze bude za kapotou. Asi bude rozumne zvolit tento postup ked je opisany aj v prirucke. Nerad by som dostal balonom do ksichtu.
Co hovoris na takyto postup?
smazany clen - FK

Re: ako spojazdnit airbag?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Prave ze nemam diagnostiku. Co bude mozno problem. Neviem ci riadiaca jednotka airbagov nebola pre dva bagy. Takze budem potrebovat nastavit na jeden.
Skusim to zapojit do toho konektora co sme o nom pisali a skusim to zapnut podla toho postupu co to spravi...
Dufam ze to bude fungovat.
Horsie bude asi vymenit tu volantovu tyc. Su tam trhacie sroby na spinacej skrinke takze jedine to odvrtat...
Ale cim to mam nahradit? Predavaju sa vobec bezne taketo sroby? Este som tak nevidel....
smazany clen - FK

Re: ako spojazdnit airbag?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Raceman píše:je lepší rozblikat žárovky než vyházet airbagy :)


Takze namiesto bagov tam mozem zapojit nejaku ziarovku? Aku vataz zhruba?
Ale potom mi zapise chybu do riadiacej jednotky ci nie?
smazany clen - FK

Re: ako spojazdnit airbag?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Raceman píše:je lepší rozblikat žárovky než vyházet airbagy :)


:?:
smazany clen - FK

Re: ako spojazdnit airbag?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Raceman píše:21W stačí


a zapise to ako chybu airbagu, alebo si to r.j. ani "nevsimne" ?
smazany clen - FK

Re: ako spojazdnit airbag?

Příspěvek od smazany clen - FK »

OK, diky. Tak to najskor vyskusam pozapajat s tou ziarovkou. A ked to nerozsvieti a bude sa to tvarit ze je vsetko ok, tak vymenim volantovu tyc a mozem to nahodit.
V podstate staci len nasrobovat r.j. bagov na stredovy tunej pod kurenie (aby to malokostru), jeden konektor na ziarovku(potom bag) a druhy konektor pod ten kastlik spolujazdca ( co som nasiel a je na foto). Nic ine by sa uz nemalo zapajat. Ak sa mylim, tak ma opravte ;)
smazany clen - FK

Re: ako spojazdnit airbag?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Jakmile jednou zapneš zapalování a nemáš připojený bag nebo tu náhražku Ž-21w,tak se zapíše chyba a musíš ji smazat.Po zapnutí zapalování kontrolka bagu zabliká a zůstane svítit.Nebude fungovat ani bag spolujezdce,pokud je jím felda vybavená.
smazany clen - FK

Re: ako spojazdnit airbag?

Příspěvek od smazany clen - FK »

JoS píše:Jakmile jednou zapneš zapalování a nemáš připojený bag nebo tu náhražku Ž-21w,tak se zapíše chyba a musíš ji smazat.Po zapnutí zapalování kontrolka bagu zabliká a zůstane svítit.Nebude fungovat ani bag spolujezdce,pokud je jím felda vybavená.


a pokial mam riadiacu jednotku z auta kde boli dva airbagy a ja zapojim len jeden tiez mi zapise chybu a vlastne nepojde ani ten jeden?
Takze jedine ist k niekomu kto ma VAG a zablokovat spolujazdcov, vymazat chybu a malo by to ist?
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: airbag

Příspěvek od Jura_Favorit »

Chtěl bych si potvrdit jednu věc... boční airbagy v sedačkách nejsou nezávislé na předních, že? Tedy že nemůžou být v autě jen tyto boční...? Danke ;)
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: airbag

Příspěvek od Atnarfus »

Při nárazu nezávislé jsou. Vylítnou podle směru nárazu.
Nikdy jsem ale neviděl auto, které by mělo boční a nemělo přední.

Felda se prodávala se třema možnostma konfigurace pytlů.
1. přední pytel pouze řidič (1x)
2. přední pytle řidič i spolujezdec (2x)
3. přední pytle plus boční pytle (4x)

Pytle jsou zapsané v technickém průkazu, tak koukni co tam máš. Jestli nemáš žádný v palubce a volantu, tak někdo asi přendal sedačky a ty pytle v nich jsou stejně nezapojené. Sedačky s pytlema jsou pro nás s velkým vzrůstem znatelně pohodlnější, tak bych podobnou akci i pochopil.
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: airbag

Příspěvek od Jura_Favorit »

Je to Felicia Safe-line, takže má všechny čtyři bagy z výroby a tudíž i zapsané v TP. On je u té feldy, o které hovořím, problém v tom, že pan majitel si vymyslel výměnu volantu za nějaký pěkný sportovní, tudíž jde airbag řidiče do háje, ale rád by měl alespoň ty boční zapojené... Podle mě ale bude v takovém případě neustále svítit kontrolka a je pro mě velkou neznámou, zadli by za této situace při případném nárazu ty boční vůbec fungovaly... Napadlo mě jedině udělat nějaké "šidítko", které by se zapojilo místo předních bagů a vlastně by oblbovalo ŘJ, že je vše v pořádku :D
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: airbag

Příspěvek od Ivarek »

Místo odpojenýho airbagu zapoj žárovku.Tuším že stačí tak 5 W.
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: airbag

Příspěvek od Jura_Favorit »

Hmm, pokud je to osvědčené, tak není co řešit. Přiznám se, že takové primitivní oblbnutí ŘJ bagů mě fakt nenapadlo :lol: Děkuji pěkně :)
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: airbag

Příspěvek od Ivarek »

Pokud se ta žárovka během provozu rozsvítí tak to znamená že řj airbagů poslala signál na vystřelení pytlů a pak ti to může být jedno jelikož seš zabalenej v plechách,plastech atd... ;)
thepromise - FK

Airbag - poruchy a jejich řešení

Příspěvek od thepromise - FK »

ahoj všem, do ted sem byl venku a obohacoval svojí feldu LXi o otáčkoměr...no vyměnil sem úspěšně, vše funguje..ale abych se tam dostal tak sem sundal volant a vypojil airbag...už sem to jednou dělal když sem ho kalibroval aby byla rovně kola..no po zapojení mi svítila kontrolka tak sem si vzal diagnostiku, chybu vymazal a kontrolka přestala svítit a fungovala normálně..ted..vzal sem diagnostiku, vymazal chybu a pořád svítí..navíc když ted znova napojím diagnostiku žádnou chybu to už nevidí a přesto svítí:-( čím to je? děkuju za každou odpověd
Kristensen - FK

Re: airbag

Příspěvek od Kristensen - FK »

jseš si jistej že máš vše zapojené tak jak má být?
thepromise - FK

Re: airbag

Příspěvek od thepromise - FK »

jj vše sem odpojoval a zapojoval na 3 krát..zítra zase vyndám ten štít a zkusím zapojit znova štít ale nwm to asi nebude tou kontrolkou..
Kristensen - FK

Re: airbag

Příspěvek od Kristensen - FK »

Pokud nevytáhneš volant a rveš to ven přes ty plasty kolem volantu a přes péra co držej budíky tak to je totální prasečina, aby jsi mohl vše bez problémů a v pohodě vytáhnout a zase nasadit zpět tak je potřeba sundat volant a oddělat horní plast volantovej tyče, někdy je i potřeba povolit volantovou tyč a svěsit dolu.
Kosta - FK

airbag

Příspěvek od Kosta - FK »

Potřebuji poradit s kontrolkou airbagu. Při 160 se mi rozsvítila jen tak, měnil sem alternátor 55 za 70 může to být přepětí? a jak to vymazat? je to Felicie rv.96 GLXi
Uživatelský avatar
Chose
Příspěvky: 324
Registrován: stř 04. bře 2009 21:49:20
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: airbag

Příspěvek od Chose »

Může to být přepětím a vymazat to půjde jedině přes diagnostiku
Felicie 1.3 BMM 50kw,romantická červená
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: airbag

Příspěvek od Maty »

Nebo nejezdi s feldou tak rychle :D
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: airbag

Příspěvek od Honzis »

Vypada to, ze ti ten airbag chtel rict, ze v takovy rychlosti se ti na to muze... :-) Mas vymeneny altik, to znamena ze to uz funguje tak jak ma? Protoze jestli ano tak by tam to prepeti snad nemelo byt ne?
Uživatelský avatar
Danis
Příspěvky: 518
Registrován: ned 10. pro 2006 18:24:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: airbag

Příspěvek od Danis »

otázka, zda-li smáznutí chyby (sporadické) přes VAG pomůže natrvalo nebo to je jen dočasné řešení... mně to nepomohlo a měnil jsem kroužek pod volantem.
Škoda Felicia Combi LXi - 1.3 MPi, r.v. 1997
2x airbag, alu kola 14" Magic2 vč. rezervy, parkovací senzory, folie 3M
Škoda Fabia Combi Ambiente - 1.2 TSI, r.v. 2011
6x airbag, alu kola 15" Antares, parkovací senzory, klima, ABS+ASR+ESP+asistent rozjezdu do kopce, SUNSET
Uživatelský avatar
GeorgeWWW
Příspěvky: 1527
Registrován: úte 15. črc 2008 13:17:27
Bydliště: Čáslav, Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: airbag

Příspěvek od GeorgeWWW »

Já jsem teda včera přehodil airbag starý za nový s barevným znakem a svítí mi kontrolka. Ještě přejdu kontakty, jestli se mi někde něco nerozeplo, ale může se to teda určitě zaměnit? Přinejhorším bych asi vyloupnul ten znáček a přelepil na starý bag :scratch:
Obrázek
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: airbag

Příspěvek od Maty »

neměl jsi zapnutý zapalování? :) ... hoď to na VAG a vymaž chybu :P
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
GeorgeWWW
Příspěvky: 1527
Registrován: úte 15. črc 2008 13:17:27
Bydliště: Čáslav, Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: airbag

Příspěvek od GeorgeWWW »

No takhle - airbag jsem měnil při vypnuté baterce. Ale ještě než jsem nasadil nový jsem jel pár km úplně bez bagu, tak že by to bylo tím?
Obrázek
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: airbag

Příspěvek od Raceman »

ano je to tím :) jakmile zapneš zapalování a jednotka zjistí že je bag odpojenej tak ti bude svítit kontrolka do doby než vymažeš chybu
Uživatelský avatar
GeorgeWWW
Příspěvky: 1527
Registrován: úte 15. črc 2008 13:17:27
Bydliště: Čáslav, Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: airbag

Příspěvek od GeorgeWWW »

OK, díky za info...
Obrázek
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Atnarfus »

Tak už mi dva dny taky svítí kontrolka pytlů. Bude to o to veselejší, že mám čtyři.
O víkendu kouknu co to píše za závadu a jsem fakt zvědavý co to bude.

Altík maká jak má, ten už jsem měřil.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Ivarek »

Tipuju na špatný kroužek pod volantem.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Atnarfus »

A už jste se v něm někdo vrtali? Já ještě ne, ale odhaduju že je to jenom cívka s namotaným nějakým plochým vodičem.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Ivarek »

Já jo,protože jsem nerozumně točil volantovou tyčí a nevěděl jsem jestli jsem na prostředku.Jsou tam dva plochý vodiče namotaný do spirály.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Atnarfus »

Jestli je to možné nejenom rozebrat, ale i složit, tak by mohla být oprava teoreticky možná. Předpokládám, že se jeden z vodičů ucloume na jednom ze svých konců.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Atnarfus »

Tak na VAGu mi to píše sporadickou chybu 01217 (32-10). Bohužel asi nemám soubor s kódama na mojí řídící jednotku, tak mi to nepřeložilo co je to zač.

Smazat šla, tak uvidím co se bude dít dál.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Ivarek »

VIS vypisuje chybu stranového airbagu na řidičový straně.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Atnarfus »

Jo jo, taky jsem to zrovna na netu vyrejpal, ale anglicky a až tak moc dokonale jsem tomu nerozuměl.

Kupodivu jsem na něj myslel už jsem koncem týdne i kvedlal s konektorama pod sedačkou. Manželka furt jezdí sedačkou sem a tam, tak mi to připadalo jako pravděpodobné.

Uvidím co bude dělat kontrolka. Když se zase rozsvítí, tak vyndám sedačku a prohlédnu kabely a konektor.
mario30 - FK

svítí pořád AIRBAG

Příspěvek od mario30 - FK »

Zdravím.Mám dotaz na diagnostice mě to ukazuje neco ze spouštěčem.Byly totiž vypojenýty dva kabílky od airbagu.Po zapojení mi to hlasí tu chybu.Dá se to nejak resetovat?Mám ř.j.Bosch a kabel KKL nebo ELM327.S jakým programem by to šlo?Díky moc.
Odpovědět