Airbag - poruchy a jejich řešení

El. zrcátka, Výhřev sedaček, El. okna,....
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: svítí pořád AIRBAG

Příspěvek od Alf »

Pokud byl odpojený EirBag a zapnuté zapalování musíš smazat chybu...
Jak jsi zjistil název závady ? Pokud jsi ho dokázal vyčíst, tak dej smazat paměť závad...
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
mario30 - FK

Re: svítí pořád AIRBAG

Příspěvek od mario30 - FK »

Při demontáži volantu se nám to podařilo vytrhnout.Mám totiž kabel na Vag-Com KKL.Dá se nějak smazat pouze ta chyba stím Airbagem?To toiž kdyby tam byli ještě další chyby.Přehazoval jsem totiž motor a nevím,jestli tam nejsou další chyby.Akorád vím,že existuje nějaký program na ty airbegy.Díky moc
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: svítí pořád AIRBAG

Příspěvek od Maty »

Zkoušel jsi už ten kabel vůbec připojit k autu a zkusit najít ty chyby? Pokud to připojíš a zapneš třeba VAg-Com, kterej je na to dostačující tak zjistíš, že tam "lezeš" do jednotlivejch jednotek postupně (motor, ABS , Airbag ). Pokud vlezeš do Airbag ŘJ tak smažeš pouze chyby u Airbagu ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Atnarfus »

Konečně jsem se dokopal k demontáži sedačky. Žádnou zjevnou závadu jsem nenašel.

Odpor odpalovače aibagu je 2,4 ohmu. Konektor vypadá dobře. Prohlédnul jsem kablík pod sedačkou a vypadá neporušený.

Netušíte někdo, na to je ten třetí drát co tam vede? Je hnědý, tak jsem si myslel, že je to kostra (felda má hnědou barvu vyhrazenou pro kostru). Když to ale měřím, tak to kostra neni.
robin1 - FK

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od robin1 - FK »

Nie je to tento?

Obrázek
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Atnarfus »

Bude to on.
Změřím ho ještě jednou, ale kostru jsem na něm nepropískal.

Shemata elektriky mám asi nekompletní. Boční pytle tam vůbec nejsou.
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Suri »

Anmfarus - práve nahrávam schémy kde sú aj bočné bagy a pošlem ti odkaz , ešte pozriem v dp či tam toho niekde nie je viac , mám ju kompletnú posledné vydanie - nie tú starú z wrp.cz
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Atnarfus »

Super. Já mám pravě asi to starší vydání, kde ještě boční pytle nejsou.

Hnědý drát evidentně přímo s pytlem nemá nic společného, tak o něm řídící jednotka ani neví. Problém musí být v těch dvou drátech co jsou k roznětce airbagu.
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Suri »

musíš mať strpenie bolo to pri konci a vyplo elektriku , doprdele
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Atnarfus »

V pohodě. Stejně to budu řešit až večer, nebo zítra.
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Suri »

Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Atnarfus »

Díky moc, je to doma.

Pořádně jsem to proměřil.
Hnědý drát je ukostřený jak v sedačce, tak v autě.
Mezi těmi dvěma dráty měřím 2,4 Ohmu v sedačce. Když odečtu 0,4 Ohmu co mi měřák ukazuje i když přímo propojím hroty, tak na sedačce měřím rovné 2 Ohmy.
Když jsem měřil ty dva dráty v konektoru na podlaze, tak v klidu tam nic není. Chvilku po zapnutí zapalování je tam napětí až 170mV. Napětí kolísá v rozsahu 80-170mV. Když jsem do konektoru zasunul rezistor 8 Ohmů, tak napětí kleslo na 5mV. Napětí je tedy velice měkké. Jednotka evidentně trvale testuje zda je airbag připojený.

Zatím jsem nanerazil na nic podezřelého. Jako poslední zůstává konektor pod sedačkou. Smontuju to, vymažu chybu a uvidím co to bude dělat.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Atnarfus »

Teď při odpojené sedačce to píše chybu

01217 - aktivacni clen stranoveho airbagu (N199) - strana ridice
32-00 - hodnota odporu prilis velka

když byla sedačka zapojená, tak to psalo 32-10, evidentně tedy nebude chyba v konektoru
robin1 - FK

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od robin1 - FK »

32-10 by mala byť "hodnota odporu príliš veľká (sporadicky)"
Vyskúšaj odpojiť konektor T50 od riadiacej jednotky, na piny č.3 a 4 pripoj multimeter nastavený na "zvukovú signalizáciu" a kývaj príslušnými káblami. Zároveň počúvaj bzučiak, či nemá nejaké mikrovýpadky.

Tiež môžeš na tom konektore T50 porovnať ohmickú hodnotu oboch odporov.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Atnarfus »

32-10 je zkrat na kostru nebo plus
32-00 je příliš velký odpor

Když je sedačka v autě, tak to náhodně háže chybu 32-10.
Když jsem měl sedačku venku, tak to háže logicky 32-00.

Být někde přerušený drát, nebo být špatný kontakt v konektoru, tak to bude házet pořád 32-00. Chyba 32-10 by měla znamenat, že to je někde prodřené na kostru.

Řídící jednotku musím nejdřív najít. Tuším kde je, ale ještě jsem jí nikdy na vlastní oči neviděl :D

Namontoval jsem sedačku, smazal chybu, jezdil jsem sedačkou sem a tam, naklápěl jsem sedačku, bouchal jsem do airbagu, tahal za kabel pod sedačkou a nic. Chyba znovu nenaskočila. Jestli se tam zase v dohledné době bude, tak musím najít jednotku a kouknout na konektor, jestli to tam není nějaké vooxidované.
I když zase je fakt, že to blbne zrovna na sedačce řidiče, se kterou manželka pořád kvedlá. Když jsem s autem jezdil já, tak to bylo v pohodě. Sedne to toho žena a hned to svítí. (ona pokaždé šoupe sedačkou).
robin1 - FK

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od robin1 - FK »

Atnarfus píše:32-10 je zkrat na kostru nebo plus
32-00 je příliš velký odpor

Je to možné..., ale Google vyhľadá pod označením 32-10 popis Resistance too High - Intermittent . Týka sa to viacerých nemeckých značiek áut. Asi tie označenia sú štandardizované.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Atnarfus »

Já bych za vysoký odpor byl jenom rád. Pořád je to lepší závada, než zkrat :D
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Oprava kroužku airbagu pod volantem

Příspěvek od Honzis »

Ahoj,
protože jsem při montáži airbagů zjistil, že mám špatný kroužek, zkusil jsem ho dát dohromady. Není to až takový problém a vím, že to tady pár lidí řešilo. Pokusím se sem dát fotky z opravy. Pro úspěch je nutná mikropájka s regulovatelnou teplotou a nízkotavný cín (olovnatý), trafopáječkou to nezkoušejte.
Napřed se je potřeba se dostat dovnitř, celé to dží na 3 plastových packách, na obrázku jsou vyznačené. Tím se "pustí" část která se stará o vypínání blinkrů, zbytek je jenom nasunutý. Při otevírání bacha, když vám ten kablík uteče tak máte o zábavu postaráno. Nejspíš na některém konci kabelu bude vidět "zlomenina", na fotce je to snad zřetelné dobře. Při opravě je asi nejlepší vodič v místě problému odříznout, na volném konci opatrně ostrým nožem odloupnout izolační vrstvičku, na "pahýlu" na tělese jsem to cínoval přímo, nebylo kde odizolovávat. Pájet to jde celkem dobře, jen se musí dodržet teplota pod cca 250stupňů, jinak se kablík taví. Když se povede, zkusit jestli vše vede jak má (dá se celkem dobře od konce pro airbag, stačí tam zapíchnout zkratovou zkoušečku a na druhé straně zkoušet rozpojit zkratovací spojku v konektoru, pokud zkrat je jen když je propojka na konektoru uvolněná, je to v pořádku). Pokud je vše v pořádku, zaizolovat spoj třeba tavným lepidlem nebo tekutou izolačkou (klasickou ne!), přichytit kablík ještě kousek od spoje aby nebyl namáhaný, třeba opět tavným lepidlem a zavřít...

ps: pokud kablík uteče a rozmotá se, je jednodušší ho v rozpojeném stavu namotat a pak teprve pájet, naopak je to snad nemožné...
pps: tavné lepidlo nepoužívat v kombinaci s pistolí, aplikovat mikropájkou. Líp to pak drží...

packy co drží komplet pohromadě
http://www.pixhost.org/show/1213/3457025_p1140504.jpg

takhle to nemá dopadnout při rozebírání
http://www.pixhost.org/show/1213/3457026_p1140501.jpg

zlomenina
http://www.pixhost.org/show/1213/3457027_p1140502.jpg

spojený kablík
http://www.pixhost.org/show/1213/3457028_p1140503.jpg
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava kroužku airbagu pod volantem

Příspěvek od Atnarfus »

Super. Myslel jsem si, že to musí jít opravit, ale naštěstí jsem ještě neměl příležitost.
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Suri »

jednotka nie je niekde pri prahu? taká zelená krabička z dvoma vývodmi tuším
PJDefort - FK

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od PJDefort - FK »

jojo, jednotka je pod sedačkou řidiče pod kobercem...zelená krabička, jak už se řeklo
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Suri »

Pj vidíš vedel som že tam niekde je ale naživo som to videl len raz , veľa áut to nemá
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Atnarfus »

Pod sedačkou je jenom snímač přetížení pro boční pytel ne? Řídící jednotka je pak společná pro všechny čtyři někde dole za rádiem.
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Suri »

Anfarus -bočný airbag musí mať riadiacu odpalovaciu jednotku na boku tá predná je na predný náraz , ak ťa nabúrajú z boku neaktivuje sa , podľa etky je to "senzor priečného zrýchlenia" http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6 ... licia.html cena cca 1100 kč


tá riadiaca jednotka pri rádiu na tuneli je na airbag volantu a spolujazdca určite spolu spolupracujú , sú tri druhy - airbag vodiča , potom airbag vodiča a spolujazdec , a posledný typ airbag vodiča spolujazdca a bočné
Firefighter91 - FK

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Firefighter91 - FK »

Zdarec. Mám problém taky s konrtrolokami, ale takový, že mi vůbec při zapnití klíčku nesvítí mazání ani airbag. Diagnostika hlásila nějakou chybu v napětí, ale chyba vymazat nešla. Na co se mám teda podívat???? Díky
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Atnarfus »

Na žárovky (jestli nejsou prasklé) a změřit dobíjení.

Kontrolka mazání nemá s dobíjením, ani s pytlema nic společného. Kontrolka dobíjení ti svítí?
funfel

Re: svítí pořád AIRBAG

Příspěvek od funfel »

No mám taky problém že mi pořád svítí erbeg a na počítači mi to píše 00588 aktivačni člen airbagu(řidič)(N95) zkrat na plus/kostru

postup odstranění zkontrolovat modul airbagu?? kde je ? netušim
:shock:
funfel

Re: svítí pořád AIRBAG

Příspěvek od funfel »

a ten aktivační člen vůbec netušim kde je
Firefighter91 - FK

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Firefighter91 - FK »

Kontrolka dobíjení funguje přesně jak má :-)
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: svítí pořád AIRBAG

Příspěvek od Atnarfus »

Aktivační člen je rozbuška co je přímo součástí airbagu.
Projdi konektory a když nepomůže, tak to bude asi klasická závada - poškozený kroužek pod volantem.
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Suri »

mám otázku , ako sú pripojené airbagy do auta? každá felicia má pripravený konektor kde sa pichne zväzok airbagov? díky
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Honzis »

Ano, kazde auto je pripravene(teda od r 97, zesilena kastle, starsi nevim), pokud sezenes svazek airbagu tak se da pripojit k hlavnimu svazku pres konektor pod kastlikem.
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Suri »

díky , je to new face , takže elektriku , pásy z patronami + nitovacie matice , riadiacu jednotku a samotné bagy , díky
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Honzis »

¨takze taky dodelavas? kde shanis ty nytovaci matice? kdyz jsem to montoval ja, tak jsem shanel dost dlouho...
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Suri »

Honzis - ešte som to neriešil , nitovacie matice neviem síce rozmer ale bud sa nájdu v škodovke alebo v lepšom železiarstve
Pepik - FK

Porucha Airbagu

Příspěvek od Pepik - FK »

Ahojte všichni.Potřeboval bych poradit.Svítí mi kontrolka Airbagů.Začlo to při přebíjení altíku(17V),to jsem opravil výměnou regulátoru,ale kontrolka svítí dál.Je možný,že je potřeba vymazat nějakou chybu v ŘJ nebo tak něco?Předem díky za rady.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 13. říj 2010 12:08:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
sturgeon
Příspěvky: 13
Registrován: pon 27. říj 2008 10:23:23
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha Airbagu

Příspěvek od sturgeon »

Musí se smazat chyba v ŘJ airbagu.
Pepik - FK

Re: Porucha Airbagu

Příspěvek od Pepik - FK »

Dobrá,díky moc...
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Suri »

Prosím v ktorej DP - názov je písané o bočných airbagoch , kontrole RJ a pod.? mám toho moc a nejdem to nájsť , ďakujem
Návštěvník

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Návštěvník »

Pri demontazi a spetne montazi airgagu mi kontrolka sviti. Teda presneji zhasne a zase se rosviti.
Kam mam tedy v Praze zajen na levne smazani chiby ?
jouzas - FK

Re: Airbag - poruchy a jejich řešení

Příspěvek od jouzas - FK »

Dobry den,
hledal jsem tady, ale nenasel muj pripad....taky sem udelal to, ze jsem vymenoval sedacky a odpojoval bagy, dal druhy, nekde jel a zae vratil zpet...kontrolka na bagy se vsak ani nerozsviti...bude stacit vymazani chyby v RJ.???? Nebo je problem nekde jinde.diky
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbag - poruchy a jejich řešení

Příspěvek od Maty »

Na diagnostiku se podívat můžeš, ale viděl bych to na jinej problém než paměť chyb. Kontrolka bagů svítí pokud je právě něco v paměti závad ŘJ.

Buď ti praskla žárovka kontrolky nebo jednotka nemá napětí (prasklá pojistka ? )
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
jouzas - FK

Re: Airbag - poruchy a jejich řešení

Příspěvek od jouzas - FK »

aha...tak na zarovku kouknu...ale pojistky jsem dnes projizdel, protoze sem mel prasklou 15ku..tak nevim...jde o to, ze jsem prave mezi vymenou sedacek normalne jezdil...kdy konektory na bagy v sedackach byly vypojene...to mi prijde divne...je mozne ze bude chyba jak v zarovce,tak i v RJ...uvidime, diky za radu..popr. pokud bude mit nekdo dalsi typy, budu rad...
jouzas - FK

Re: Airbag - poruchy a jejich řešení

Příspěvek od jouzas - FK »

vite nekdo, ktera pojistka by to mohla byt?? Zjistoval jsem na netu, a zatim bez uspechu...
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbag - poruchy a jejich řešení

Příspěvek od ferdamravenec »

bagy nemají pojistku v instalaci vozu , kablík vede ke spínačce na "15" tam bymohl být volný nebo zoxidovaný
jouzas - FK

Re: Airbag - poruchy a jejich řešení

Příspěvek od jouzas - FK »

cili pres cerny drat??
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbag - poruchy a jejich řešení

Příspěvek od ferdamravenec »

jj je to černý drát
Mescalero - FK

Re: Airbag - poruchy a jejich řešení

Příspěvek od Mescalero - FK »

Zdravíčko koumáci. Mám problém s airbagem řidiče. Koupil jsem feldu s obyčejným volantem a když jsem pak dostal velký techničák, tak jsem zjistil že tam má být pytel. Sehnal jsem si volant s pytlem, přehodil, zapojil, ale kontrolka se po otočení klíčku rozsvítila pak zhasla a hned se zas rozsvítila. Chtěl jsem smáznut chyby v ŘJ ale nejde to. Furt se tam objevujou znova. Kontroloval jsem kroužek pod volantem, ale tam je všechno v pořádku. Setkal se už někdo s tímhle problémem? Výpis chyb: 00588- roznětka airbagu (strana řidiče) (N95) 32-10 hodnota odporu příliš velká - sporadicky 00595- data o nehodě uložena 35 - 00 00532- napájecí napětí 07 - 10 signál příliš nízký - sporadicky.
Marty_pv - FK

Re: Airbag - poruchy a jejich řešení

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Máš uložena crashdata (záznam o nehodě) v jednotce, proto zřejmě chyběl v autě airbag (bylo před prodejem bourané tak že vylítly pytle) - jediné řešení je reset jednotky airbagů nebo pořízení jiné
Mescalero - FK

Re: Airbag - poruchy a jejich řešení

Příspěvek od Mescalero - FK »

Jak se dá provést reset? :) VAGem?
Odpovědět