Vyhřívané přední sedačky

El. zrcátka, Výhřev sedaček, El. okna,....
chipp - FK

Re: vyhřívané sedačky ?

Příspěvek od chipp - FK »

no já sto pořád nechápu,tak proto se ptám :lol: takze ten jeden obnažený kabel pujde na plus a druhý obnažený na mínus ? .... :lol: nic vic se nezapojuje ? ...
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívané sedačky ?

Příspěvek od 103457 »

1. a 2.fastony jsou konektory v těch plastových pouzdrech. Dělaly se zelené a černé a nejdou zaměnit, nepasujou do sebe.
Musíš mít shodnou barvu jak na kabeláži, tak na sedačce, jinak to nespojíš.
3. jeden je kostra a druhý +12V a ještě by tam měl být jeden slabý +12V na osvětlení ovladače, ale možná je přidanej k +12V
4. ř.j. je origo uložená za budíkama hned vedle řj. centrálu. Nyní si jí můžeš dám de.facto kamkoliv. Rovněž napojit to můžeš dle libosti někam, kde je +12V po zapojení klíčku
chipp - FK

Re: vyhřívané sedačky ?

Příspěvek od chipp - FK »

kam doporučeješ to zapojit tu kostru a to napájení...co je nejblíže panelu ?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívané sedačky ?

Příspěvek od 103457 »

Těžko něco doporučit v cizím autě, který neznám a ani nevím, jak jseš zdatnej ;) , pokud máš volnou pozici v pojistkovce, tak tam, jinak samostatně přes pojistkové pouzdro.
chipp - FK

Re: vyhřívané sedačky ?

Příspěvek od chipp - FK »

no pojistkovku mam normalni akorat v ní mám natahle kabely z el.oken a zrcátek ... nemas fotku kam presne do te pojistkovky ? .... jinak pri nejhorsim k volantove tyci...jak jsem tam delal palubak tak tam se tady davala kostra a +12V ....tak by to i slo na stejne konektory,že ?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívané sedačky ?

Příspěvek od 103457 »

fotku nemám, já mám pojistkovku již z výroby zaplněnou, tak jsem si udělal pod kastlíkem spolujezdce další a otamtad tahám ostatní elektriku.
Jak jsi zapojoval palubák by to šlo také, ale přes relé, sedačky mají slušnou spotřebu cca 60W
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: vyhřívané sedačky ?

Příspěvek od mikka »

Origo je vyhřívání sedaček zapojené na pojistku č.19, svorkovnice pojistkovky BE (třetí svorkovnice zprava), pin č. 1. Drát origo je barvy červený/černý a má průřez 2,5 mm2.
Kostra vyhřívání sedaček je zapojená na kostru v kabelovém svazku mimořádných výbav a končí na kostřicím bodu pod přístrojovkou vedle sloupku řízení.
chipp - FK

Re: vyhřívané sedačky ?

Příspěvek od chipp - FK »

vůbec nerozumím tomu cos tady napsal :?
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívané sedačky ?

Příspěvek od Vici »

pak to raději nechej udělat někomu kdo tomu rozumí. vyplatí se to ;)
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
chipp - FK

Re: vyhřívané sedačky ?

Příspěvek od chipp - FK »

:lol: no s 103457 jsme vyřešili přez SZ to, že jeden obnažený kabel přijde do pojistkovky jak je šroub z kalebu z baterky tak na něj,ale před tim spojem ještě bude pojistkové pouzdro. A druhý kabel bude kam koliv ukostřit,to je už jedno kam si myslím.....nic víc .... tak to může být,né ?
goodFela - FK

Re: vyhřívané sedačky ?

Příspěvek od goodFela - FK »

mikka chtěl říct, že origo vyhřívání bere +12 tady:
Obrázek

a kostřit můžeš kdekoliv.
chipp - FK

Re: vyhřívané sedačky ?

Příspěvek od chipp - FK »

aha..takže červený naojit jen na tenhle jeden pól ( nemusí se tam dávat žádná pojistka,jen natvrdo napojit ) a a ten druhý jen na kostru,kam koliv ? nic víc ? :D
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 26. led 2011 23:05:57, celkem upraveno 1 x.
goodFela - FK

Re: vyhřívané sedačky ?

Příspěvek od goodFela - FK »

o zbytek by se už měla postarat řídící jednotka a ovladače ;)
chipp - FK

Re: vyhřívané sedačky ?

Příspěvek od chipp - FK »

ok a v té třetí svorkovnici mám nacvaklý nějaký konektor nebo ne ? ( auto nemám u sebe a naposled jsem do toho koukal před půl rokem tak nevim ) ... jde mi o to jak to tam přidělat ....
goodFela - FK

Re: vyhřívané sedačky ?

Příspěvek od goodFela - FK »

tak to nevim, ale předpokládam, že to bude prázdný (nevim jestli sedačky nesdílí pojistku ještě s něčím) Tudíž sehnat konektor a narvat ho do svorkovnice. Jako ten plast (svorkovnice) už by tam měla bejt. Jde jen o ten pin ve svorkovnici.

http://skodafelicia.webz.cz/simos.htm
tady borec tam má svorkovnici i v ní kábl.. Ale kdo ví, co má za výbavu. btw. můžu se ti zejtra večer podívat na mojí socline. Pokud to tam budu mít já, tak ty stopro ;) :lol:

http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=183
Přes pojistku č. 19 se napájí i přístrojovka a hodiny, takže kábl už tam snad budeš mít ;) takže jenom poodizoluješ a napojíš ten na sedla.
chipp - FK

Re: vyhřívané sedačky ?

Příspěvek od chipp - FK »

takže na ten kabel co povede k prvnímu pinu třetí svorkovnice zprava najdu si ten kabel co tam vede a jen to k nemu pridelam....jakoze napajim ?
goodFela - FK

Re: vyhřívané sedačky ?

Příspěvek od goodFela - FK »

jojo. Jestli chceš mít poctivě, tak ho připájíš. Kostru natáhneš kamkoliv, kde je kostřící bod a mělo by to bejt OK.
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: vyhřívané sedačky ?

Příspěvek od mikka »

Na pin č. 1 svorkovnice BE (třetí zprava) se napojují vedle vyhřívání sedaček ještě el.zrcátka a el.stahování oken. U plně vybavených aut je odtud napájený svazek mimořádných výbav, přes který jsou tyhle věci pak zapojené.
Pokud ve voze nic z toho nemáš, tak ten pin č. 1 bude nezapojený. Koupíš ve Škoda salonu piny (neprodávají je po jednom), nacvakneš do něj drát a zastrčíš na místo.
Podsvícení přístrojů je sice taky přes pojistku č. 19, ale je vedené jinudy, přes pin č. 5 téže svorkovnice. Tam je to dimenzované na podstatně menší odběr proudu.
Doporučuju se při dodatečných úpravách elektriky v autě držet co nejvíc originálního zapojení, a to pro minimalizaci potíží při případných dalších opravách a zásazích do systému. Za rok už nebudu vědět, kam jsem co zapojil, a tím spíš to nebude vědět nikdo jiný, po kom budu chtít, aby mi to opravil.
chipp - FK

Re: vyhřívané sedačky ?

Příspěvek od chipp - FK »

fela> to zní dobře,nic složitého,kéžby to tak bylo - doufám že je . :lol:

mikka> děkuju že se snažíš mi pomoct ale já to nechápu jak to píšeš timhle "odborným slangem" ... v autě mám el.okna, el. zrcátka. takže předpokládám že ten pin č.1 bude obsazený,takže mám akorát ten drát natáhnout na kabel co vede do té jedničky a připájet ?
goodFela - FK

Re: vyhřívané sedačky ?

Příspěvek od goodFela - FK »

tak to jo.. Takže jak řiká mikka. Pokud nemáš z výroby ani zrcadla a ani okna v elektrice, tak zajdeš do škodovky a budeš chtít pin do svorkovnice. Na kabel ho přiděláš jednoduše (až to budeš mít v ruce, tak uvidíš). Vytáhneš tu svorkovnici BE z pojistkovky a ten konektor nacvakneš na tu pozici číslo 1. Pak svorkovnici píchneš zpátky a je to ;) Já myslel, že přes tenhle pin jdou i ty hodiny a přístrojovka, ale po prozkoumání schématu pojistkovky musim uznat, že mikka má pravdu - přístrojovka jde přes pin 5.
chipp - FK

Re: vyhřívané sedačky ?

Příspěvek od chipp - FK »

jenže já tam mám el okna i el zráctka... sice dodatečně dělané,ale jsou s origo kabeláží a příslušenstvím,takže podle toho co tady píšete to budu mít už tu pozici obsazenou. tak co s tim
goodFela - FK

Re: vyhřívané sedačky ?

Příspěvek od goodFela - FK »

tak pokud to někdo nesfušoval, tak to napojíš na ten kablík co vede na tu pozici. Nic víc ;)
chipp - FK

Re: vyhřívané sedačky ?

Příspěvek od chipp - FK »

dělal mi to tady z fora Psykopath....člověk co tomu rozumí dost,takže mu věřím že to napojim a bude to fachat...takže na kabílek a je to :-) díkes
Pihy - FK

Re: vyhřívané sedačky ?

Příspěvek od Pihy - FK »

Moc to není k tomuto tématu, ale chtěl by jsem se zeptat jak je možné zjistit jestli výhřev uvnitř sedačky v pořádku. Protože se mi zdá že to nějak blbne. Díky moc za odpověď ;) omlouvám se za narušení tématu :oops:
robin1 - FK

Re: vyhřívané sedačky ?

Příspěvek od robin1 - FK »

Dá sa zmerať odpor výhrevného telesa. Alebo ešte lepšie - pri zapnutom vyhrievaní merať prúd prechádzajúci vyhrievaním.
chipp - FK

Re: vyhřívané sedačky ?

Příspěvek od chipp - FK »

poradí mi prosím někdo kam s bílím drátem označeným č.8 na schématu na ŘJ ? jestli připojit na osttaní bílé co vedou do ovladače vyhřívání nb kam ? Díky...

Obrázek
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívané sedačky ?

Příspěvek od Ivarek »

Je to kostra.
chipp - FK

Re: vyhřívané sedačky ?

Příspěvek od chipp - FK »

jj už jsem na to přišel.... všechny bílé ( když se podíváš nahoru na fotku) jsou kostra a ten černý je +12 V ,,,,, takže paráda...dík ale za pomoc :-)
jouzas - FK

Re: Vyhřívané přední sedačky

Příspěvek od jouzas - FK »

Dobrý den, omlouvám se předem za možná blbou otazku, ale jestli to vse spravne chapu ( z procitani tematu) tak i kdyz svazek mim. vybav mam a chci ve sve felde vyhrivani, tak musim cely svazek vymenit?? A mimo to...nema nekdo jednu ridici jednotku na vyhrev pro kuzi navic?? :) Diky za odpoved
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívané přední sedačky

Příspěvek od Jura_Favorit »

jouzas: ano chápeš to dobře, pokud nemáš svazek mimořádných výbav ve verzi pro vyhřívání sedadel, musíš svůj svazek za takový svazek vyměnit; více viz. příslušné téma (vyvěšené hned nahoře jako důležité) - viewtopic.php?f=80&t=20232 ;)
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívané přední sedačky

Příspěvek od 103457 »

Jenom upřesním, že se nejedná o svazek mimořádné výbavy v palubce, ale co vede tunelem mezi sedadla. V palubce je pouze svazek pro výhřev ( bagy sedadel, signalizaci pásu )konektorem zapojen do svazku mimořádné výbavy. Ovšem ani když to seženeš není to vždy plug and play.
Co se týká řj výhřevu, tak ta se dá jedině sehnat nová ve škodovce za 1.000,-Kč
jouzas - FK

Re: Vyhřívané přední sedačky

Příspěvek od jouzas - FK »

jj jasne...tak ja sem si sehnal svazek mim. vybav z lauriny se vsemi konektory, akorat jsem si nezjistil, ze potrebuju jeste RJ a ta mi chybi, nemate nekdo??...je mi jasne, ze svazky budu muset asi vymenit, uz jen kvuli zapojeni k RJ, nacez ty konektory ve sve felde z 90 procent nemam...akorat nevim jaky typ svazku mam, kdyz mam diesl feldu z roku 2000 ve vybave GLX...pokud by to melo byt podle popisu v topiku o svazku mim. vybav, tak bych mel mit napr. automaticky pripravu na el. okenka?? (plan do budoucna)...a nevim jak v novejsich verzich, ale kdyz sem ten svazek mim. vybavy vytahoval z te lauriny, tak ta vyhrivani mela tazene bokem mezi A a B sloupkem k sedackam
jouzas - FK

Re: Vyhřívané přední sedačky

Příspěvek od jouzas - FK »

a kde to zapojeni shruba je?? jak jsem psal, mam svazek mim. vybavy i s vyhrivanim z lauriny...a tam je to vsechno v jednom svazku...lze to tedy oddelit a pripojit jen svazek pro vyhrev ke svazku mim. vybavy, co mam??
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne ned 11. zář 2011 9:15:13, celkem upraveno 1 x.
Důvod: citace odstraněna, viz pravidlo č.4
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívané přední sedačky

Příspěvek od 103457 »

Konektor na zapojená¨í svazku výhřevu sedaček hledej někde v okolí spínačky, měl by tam být volný nezapojený, pokud ho máš. Pokud ho nenajdeš, tak jde vyhřívání sedadel napojit napřímo bez konektoru, není to takový problém, zapojí se pouze kostra, +12V spínaných přes klíček a +12V od světel na podsvětlení ovladače výhřevu.
jouzas - FK

Re: Vyhřívané přední sedačky

Příspěvek od jouzas - FK »

lze to takto udelat i kdyz mam uz s regulaci?? bez spinace?
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne ned 11. zář 2011 9:15:26, celkem upraveno 1 x.
Důvod: citace odstraněna, viz pravidlo č.4
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívané přední sedačky

Příspěvek od 103457 »

nevím co je to regulace bez spínače :o
dělaly se dva druhy kabeláže buď se spínačem, kdy sedačky pouze hřály nebo nehřály a potom s regulací výhřevu, kde jsi měl myslím 6 stupňů výhřevu a regulátor zároveň sloužil, jako vypínač. Všechny druhy výhřevu měly svojí specifickou kabeláž a svojí specifickou řj a svoje konektory u sedadel. Laicky řečeno musíš sehnat komplet všechno od začátku až do konce, tím myslím sedačky, aby vyhřívání fungovalo. Nelze to navzájem zamněňovat a kompletovat, to nefunguje.
Pak je tu jeětě jedna divoká karta a to sehnat jen sedačky a ty zapojit napřímo přes relé a vypínač. Zapneš hřeje, vypneš nehřeje. Nic víc, ale je to celkem nepohodlné, jelikož zapneš a po cca 30 vteřinách musíš vypnout, aby ti neshořela sedínka. Až ti prd..l vychladne zase zapneš a pak zase vypneš a furt dokola a do blba. Rovněž je vhodné řešit každou sedačku samostatně, jelikož pokud sedadlo hřeje a nikdo na něm nesedí, tak se poškozuje látka nebo kůže, podle toho co je na sedačkách. To je i důvod, když koukáte do laurinek, tak povrch spolujezdcovy sedačky je mnohem více popraskaný a vrásčitý než povrch řidičovy sedačky. Ta bývá jen prosezená, popřípadě popraskané švy, ale kůže je hlaďoučká.
jouzas - FK

Re: Vyhřívané přední sedačky

Příspěvek od jouzas - FK »

tomu rozumim...asi sem se spatne vyjadril...mam ten typ s regulaci, ktera samo slouzi i jako vypinac...Mam sedacky, tu regulaci, kabely, ktery jsem vymontoval vcetne svazku mim. vybav...akorat nevim, zda ve svem svazku mim. vybav mam konetor na ten vyhrev...tedy mi asi nezbyva stejne nic jineho nez cely svazek vymenit...coz je docela fuska ( pro mne ) nemate nekdo osvedcene postupy, jak s nim ven?? Myslim, ze jsem na to nenarazil nikde...u te lauriny (jelikoz byla na dily ) jsem na to sel pres airbag spolujezdce, ktery jsem vytahl, dostal jsem se trochu lepsi ke kabelum a pres ten cerny panel ve kterem jsou budiky apod... ktery jsem vyjmul i s budiky...i tak se tam dost tezko lezlo a cele to vytahovalo...
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívané přední sedačky

Příspěvek od 103457 »

103457 píše:Konektor na zapojená¨í svazku výhřevu sedaček hledej někde v okolí spínačky, měl by tam být volný nezapojený, pokud ho máš. Pokud ho nenajdeš, tak jde vyhřívání sedadel napojit napřímo bez konektoru, není to takový problém, zapojí se pouze kostra, +12V spínaných přes klíček a +12V od světel na podsvětlení ovladače výhřevu.


Už sem ti to jednou napsal. :o :o
A1Ex
Příspěvky: 649
Registrován: pát 24. čer 2011 18:49:38
Bydliště: Osek okr. Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívané přední sedačky

Příspěvek od A1Ex »

Mám dotaz, nemá někdo z vás fotku jak je vyvedenej kabel k sedačce? údajně má být jen prořízlý koberec někde u středového tunelu a tudy protažený kabel k sedačce...
Obrázek
franta69

Re: Vyhřívané přední sedačky

Příspěvek od franta69 »

Neví někdo, kde najdu řídící jednotku od výhřevu sedaček počítám, že někde v palubovce ale nevim kde přesně.
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívané přední sedačky

Příspěvek od Jura_Favorit »

franta69: stačí si projít toto téma, je to tu napsané víckrát... viewtopic.php?f=80&t=21808&p=372141&hilit=jednotk*#p372141 ;)
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
A1Ex
Příspěvky: 649
Registrován: pát 24. čer 2011 18:49:38
Bydliště: Osek okr. Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívané přední sedačky

Příspěvek od A1Ex »

ahoj, zahlídnul jsem, že se tu občas řeší konektory v sedačkách, ale není problém udělat redukci, mezi zeleným a černým konektorem:

Obrázek
Obrázek
A1Ex
Příspěvky: 649
Registrován: pát 24. čer 2011 18:49:38
Bydliště: Osek okr. Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívané přední sedačky

Příspěvek od A1Ex »

co jsem zapojil vyhřívání, tak sedačky (jsou kožené) v podstatě netopí, odběr zjistím tak, že při zapnutí vyhřívání poklesne napětí o cca 0,3V.
dečky mají odpor cca 2ohmy a termistory cca 10kohm na řídící jednotce není ještě nové značení dílů,
tak nevím jestli je na kožené, nebo na látkové sedačky, na jednotce je napsáno: AEV 7003 a 441.0.4046 - 058.6
neví někdo k čem se liší řídící jednotky podle roku výroby? podle schématu zapojení pro rok 95 a 98 se liší pouze barvou kabeláže.
v autě mám svazek mimořádné výbavy pro rok 03.98 jednotka, ovladač a sedačky jsou z roku 95-96 nebo kdy se dělala verze L&K, zkoušel jsem zapojit i původní svazek a výsledek je úplně stejný...
poradí někdo?
Obrázek
Pihy - FK

Re: Vyhřívané přední sedačky

Příspěvek od Pihy - FK »

Ahoj mám Felicii Laurin&Klement a mam tám origo výhřev a sedačky je to s tím štelováním teploty. Přijde mi jako by to vůbec nefungovalo. Jak zjistím zda jsou dečky v pořádku? Změřím odpor ale na jakejch pinech a co by mohlo být dalšího špatný? Díky za rady
A1Ex
Příspěvky: 649
Registrován: pát 24. čer 2011 18:49:38
Bydliště: Osek okr. Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívané přední sedačky

Příspěvek od A1Ex »

černý konektor v sedačce:
1 - vyhřívání sedáku
2 - vyhřívání sedáku
3 - vyhřívání opěráku
4 - vyhřívání opěráku
5 - snímač teploty
6 - snímač teploty

vyhřívací deky jsou propojené do serie pomocí pinů 2 a 3

zelený konektor v sedačce:
1 - snímač teploty
2 - snímač teploty
3 - vyhřívání sedáku a opěráku
4 - vyhřívání sedáku a opěráku
5 - nezapojeno
6 - nezapojeno

vyhřívací deky jsou už propojené do serie v sedačce
Obrázek
Vrba - FK

Re: Vyhřívané přední sedačky

Příspěvek od Vrba - FK »

S ubývajícím teplem opět začínám pošilhávat po topení pod zadek, ale mám dotaz:
když v zimě svítím, rozmrazuju okno, topím (sedadla, ventilátor), co na to altík? Když si to posčítám, tak to už altíku dává docela zabrat (mám ten nejstarší a nejobyčejnější co se ve Feldě dá najít). Nebylo by příhodné při montáži výhřevu zrovna zainvestovat i kvalitnější altík?
A1Ex
Příspěvky: 649
Registrován: pát 24. čer 2011 18:49:38
Bydliště: Osek okr. Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívané přední sedačky

Příspěvek od A1Ex »

no silnějším altíkem nic nezkazíš, když mám zapnuté vyhřívání obou sedaček, tak se mi slabounce rozsvítí kontrolka dobíjení a to mám 90A altík, otázkou je, jestli mi nejde do kytek :D
Obrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívané přední sedačky

Příspěvek od 103457 »

Jedno sedadlo má spotřebu cca 50W, čili jako jedna H4, nemělo by to altíku dělat až takový problém.
Jenom pro info. Pokud je vyhříváno sedadlo, které nemí obsazeno ( zpravidla sedadlo spolujezdce, řidič by měl být za volantem vždy, že :P ) tak je potah sedadla poškozován. Platí to zejména u kožených sedadel ovšem i u látkových jsem pozoroval změnu. Kožené je vhodné ošetřovat přípravkem na kůži ( stačí i obyčejná modrá indulona a dobře vetřít, znají medvědáři už z dob totality), ošetření látkových potahů je značně problematičtější. :(
A1Ex
Příspěvky: 649
Registrován: pát 24. čer 2011 18:49:38
Bydliště: Osek okr. Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívané přední sedačky

Příspěvek od A1Ex »

50W není zase tolik, nevím, jestli kontrola dobíjení je tak citlivá, ale všimnul jsem si toho ve tmě, když svítím...
docela by mě zajímalo, jestli u látkových sedaček je prohřátí rychlejší, u kožených to trvá cca 3min, než jsem spokojenej, že mi je teplo :D a každej kdo si ke mě přisedne, tak hudruje, že ta kůže šíleně studí, že by tam byl dobrej podprdelák :D
Obrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívané přední sedačky

Příspěvek od 103457 »

Někde je chyba určitě to netrvá 3 minuty, ale jen pár sekund. Kožené sedačky mají rychlejší nástup, proto jsou i dva druhy řj, zvlášť pro kožené a zvlášť pro látkové sedačky.
Odpovědět