Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

El. zrcátka, Výhřev sedaček, El. okna,....
Návštěvník

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od Návštěvník »

vonyt píše:Zdravim. Mám takovej dotaz.. koupil jsem si stahovačky a chtěl bych je vyzkoušet než je namontuju do auta.. ale... když to zapojim podle schématu co je tady dole http://feliciaklub.cz/navody/elektricke ... ken-2.html tak to v nich akorád cvakne a nic se neděje.. má to nějakou spojitost s tim, že tam nejsou okna a nemá to žádnej odpor?


Zdravíčko chci se zeptat, kde jsi koupil ty stahovačky.. Já je totiž potřebuju také,sice jsem našel za 2500 kč na jednu stranu. Tak třeba jestli jsi je někde nekoupil levněji .. Dík za odpověď ...
Jimmy1995
Příspěvky: 88
Registrován: pon 12. srp 2013 11:17:12
Bydliště: Hýskov
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od Jimmy1995 »

Zdravím nechtěl jsem Zakládat nové téma tudíž se zeptám tady nikde nemůžu najít Schéma elektrického stahování oken všechny co jsem našel měli k motůrkům pouze dva vodiče nic originál na felicii kde co kam zapojit sehnal jsem si motůrky a částečně vytáhl kabeláž bohužel jen částečně měl jsem omezené možnosti na šroťáku a tudíž dávám dohromady vlastní kabeláž hledal jsem i v dílenské příručce hledal jsem zde našel jsem pouze něco v kabeláži mimořádných výbav ale odkaz nešel otevřít předem děkuji za jakoukoliv pomoc
Jimmy1995
Příspěvky: 88
Registrován: pon 12. srp 2013 11:17:12
Bydliště: Hýskov
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od Jimmy1995 »

Tak se omlouvám Schéma jsem již našel v dílenské příručce bohužel mi nic moc neříká teda takhle neumím to z něj vyčíst :-/
romachain
Příspěvky: 19
Registrován: pát 10. srp 2012 21:44:54
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od romachain »

Mám divnej problém s originálním elektrickým oknem u spolujezdce. Okno když chodí, tak krásně nahoru i dolů. Bovdeny jsou v pořádku, prostě paráda. Problém ale je, že někdy nejde otevřít! Z ničeho nic přestane reagovat na tlačítko otevření. Je slyšet, že něco cvakne ve dveřích, ale okno se ani nehne. Pomůže, když mlátím pěští do dveří, pak se to rozjede a zas to chodí jak víno... Vzhledem k tomu, jak je tam slyšet to cvykání, tak předpokládám, že elektrické vedení bude v pořádku, ale asi se nějak zasekne ten mechanismus. Někdo nějakej tip/nápad?
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od emilio52 »

Asi bych začnul tím že zkontroluju a očistím všechny konektory . Ve služebním nám to taky blnulo a pomohlo očištění .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Borderer
Příspěvky: 28
Registrován: pon 24. bře 2014 17:40:09
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od Borderer »

Netuší někdo, jak je to vlastně v pojistkovce ohledně el. oken? Mam problém, že mi sem tam shoří pojistka číslo 19. Na tu by měly bejt hodiny, okna a palubka (el. zrcátka nemám). Nepodařilo se mi přijít na to, kdy přesně to dělá, ale vždycky se spálila, když sem zavíral okna. Ovšem pojistka se přepálila a okna fungovaly dál, palubka chcípla, ale zase když byl motor nad 2 500 otáček, tak se chytil palubní PC, otáčkoměr, palivoměr s teploměrem ukazovaly blbosti a svítila kontrolka dobíjení. Netuší někdo, kde mam vlastně hledat problém? Měl sem to rozdělaný a vypadá to jako origo montovaný ve fabrice - kabely, svorky, motorky.
Paulie
Příspěvky: 282
Registrován: stř 29. čer 2011 17:57:27
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od Paulie »

No to co píšeš s těma otáčkama tak bych hledal chybu v alternátoru, konkrétně v regulátoru a nebo máš něco špatně ukostřené. Spíš to vypadá, že ti to přebíjí.
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od Matuhsch »

Zdar mám problém s oknama. Montuju do stare feldy original plastovy el. okna, vyměnil sem komplet svazek mimočádné výbavy, a zatím mám teda jen stahovačku u řidiče. Dolů jede jak na tuknuti tak pri drzeni, ale kdyz dojede do krajni polohy tak zacne silene chrastit a musim zmacknut prepinac nahoru. Nahoru jede jen pri drzeni, a opet v krajni poloze to hrci.. Zkousel sem to "Naucit" ty krajni polohy ale nepovedlo se.. svazek byl jedna velka hromada postrihanych dratu, takze sem ho opravoval, mozna ze spatne, anebo je vada v motoru?
Obrázek
Obrázek
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od Honza_t »

To chastění musí bejt mechanická závada, nejspíš nějak poškozený lanko. A že to nedojíždí, buď to chce při učení víc trpělivosti a nebo je KO elektronika, taky už jsem měl. Případně špatně zapojený. Plusy tam jdou dva, jeden stálej a druhej od 15. Jen netuším jestli by to vůbec nějak fungovalo kdyby se nezapojil ten stálej, co drží paměť dojezdu.
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od Matuhsch »

Obrázek
Obrázek
user1

el. spouštěče oken - zavada

Příspěvek od user1 »

Ahoj, vlastnim felicii, rok 98, 1.3 MPI, verze MAGIC a mam problem s elektrickym stahovanim okynek, je to vylozene problem s prerusenym privodnim kabilkem, mam na nem jen 5 V a kdyz do nej pustim 12 V od jinud, tak okenko maka jak ma. Jenze, ja chci ten poskozeny umrtvit, aby mi to jednou neshorelo. Nasel jsem si dokonce ktery konektor to je v pojistkove skrince, ale nevim kudy to jde dal, pac z toho konektoru mi jde jeden velky cerveny jako privod 12 V, ale u tlacitek uz mam 2 male cervene do kazdeho tlacitka zvlast, takze je to urcite nekde spojene v palubce. Jenze me se to nechce cele rozebirat, nevim jestli bych to pak dal dohromady. Tak se chci zeptat jestli nikdo nevi kudy to vede, nebo kde je to napojene, abych tam mohl treba sahnout, bez nejakeho velkeho rozebirani (pokud to jde) a ten jeden umrtvit a pak si tech 12 V pichnu od jinud. Diky
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od Matuhsch »

okna sou pripojeny svazkem mimoradnych vybav. Takze mas nejdriv dvrtni svazky primo do motorku, pak je to zapojeny do svazku mimo. vybav pod plastem a sloupku. Okna berou napajeni z pojistkovky ze svorkovnice C, takova zelena uplne vpravo. Pokud bys chtel mam schema zapojeni origo oken.
Obrázek
Obrázek
user1

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od user1 »

Ok, muzu poprosit o to schematko, diky. Jde to dat sem, nebo je potreba email?
azse
Příspěvky: 71
Registrován: stř 05. zář 2007 16:50:57
Bydliště: Dolné Saliby
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od azse »

Ahojte.
Už druhý deň sa snažím opraviť prasknutý bowden na stahovačke podla návodu,ktorý je tu na hlavnej strane.Ked som vymontoval stahovačku z auta,tak som zistil,že už bol opravovaný,a tie trubičky sú skoro rovnako dlhé na obidvoch stranách(od motora),takže na jednej strane je kratšia,ako má byť.Ja som narezal z man.stahovačky takú dlhú trubičku,že keď som potiahol špirálu úplne dole,tak na druhej strane aby držiak skla bol úplne hore a opačne.Všetko som spravil,zalepil som trubičku,vyskúšal som stahovačku,fungovala.Ale keď som chcel namontovať do auta cez dvere,tak sa mi nepodarilo a nakoniec toľko som ohýbal trubičku,že zas sa zlomila.Nevie niekto,že aké dlhé majú byť tie trubičky,lebo možno,že som narezal dlhú a preto sa mi neprešla stahovačka cez dvere.
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od Matuhsch »

mal si si odmerat podla manualnej, tak to skus odmerat podla stahovacky na druhej strane.. me sa stalo ze som ju dal kratsiu a potom som musel zkratit spiralu a okno mi nejazdi az uplne dole ale tak centimeter ostane vonku ..
Obrázek
Obrázek
azse
Příspěvky: 71
Registrován: stř 05. zář 2007 16:50:57
Bydliště: Dolné Saliby
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od azse »

Práve,že som odmeral podla manuálu,ale manuál je dlhšia,ale presne neviem,že o koľko.
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od Matuhsch »

som sa pomylil chcel som povedat povodnej miesto manualnej : D mne prislo ze manualna ma trubicku tak o 5 cm dlhsiu minimálně ů
Obrázek
Obrázek
azse
Příspěvky: 71
Registrován: stř 05. zář 2007 16:50:57
Bydliště: Dolné Saliby
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od azse »

Ano,ale ako už som písal,predchádzajúci majiteľ už opravoval stahovačku,takže už nemám originál a neviem k čomu porovnať,aby tie trubičky mali správnu dĺžku.
Sumix
Příspěvky: 83
Registrován: úte 04. zář 2007 19:01:07
Bydliště: Brno/Pisek
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od Sumix »

Taky se chystam na opravu stahovacek, podle toho v jakem budou stavu (kde to bude praskle) bych zkusil pres prasklou cast prelepit kus trubicky na zafixovani, no a nebo dost mozna zkusim vymenit lanovody. Nemam ted auto u sebe - mohl bych poprosit nejakou dobrou dusi o napsani rozmeru lanovodu (plastove trubicky), abych se na to mohl nachystat. Dohledal jsem, ze vnejsi prumer bude asi 10 mm, jaky je vnitrni? Pokud by byl 8 mm, tak by se dala pouzit treba mikrotrubicka na opticke vlakno za par korun. A jeste dotaz k lepeni - hadam, ze to bude nejaky obtizne slepitelny plast (PP, PE?) - nezkouseli jste treba "Ceys lepidlo na obtizne plasty", coz je vlastne vterinove lepidlo s aktivatorem?
Felda 1.6 Combi LX - "Zelenina"
Papi - FK

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 17:37:38, celkem upraveno 1 x.
OndraKrupi
Příspěvky: 85
Registrován: ned 07. bře 2010 16:02:30
Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od OndraKrupi »

Zdar, mam el. stahování, opravené stahovačky, dá se to nějak vyzkoušet mimo auto? + a - zapojeno na silné kabely dle schématu, na šedý přivedeno střídavě + i - ale stahovačky nejedou. dělam někde chybu?
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od emilio52 »

jsou to originály ? maj dojezd nebo nemaj
máš to opravdu dobře zapojený ?
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
OndraKrupi
Příspěvky: 85
Registrován: ned 07. bře 2010 16:02:30
Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od OndraKrupi »

Ano origo jsou, už to jede, chyběl mě tam + ze spínačky, ale mam jiný problém.
řidičova vše v pohodě (jezdí nahoru dolů úplně ukázkově), nicméně spolujezdcova: jen cuká, musím vždy dát nový impuls aby stahovačka popojela, nějaký nápad?
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od emilio52 »

nejsou odrbaný kolečka (zoubky)
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
OndraKrupi
Příspěvky: 85
Registrován: ned 07. bře 2010 16:02:30
Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od OndraKrupi »

kolečka jsou ok, prostě: dam tam impuls a stahovačka se posune o 1mm a stojí, nic víc. tak musím znova poslat impuls a zas o 1mm a nic víc. na obě strany zkusím ještě samotný motorek bez stahovačky a případně prohodit stahovačky. jinak nevim...
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od Maty »

Návod ke stahovačkám sis přečetl? ..... nejspíš jsou potřeba naučit dojezdy .... proto nejede samo ...
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Papi - FK

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 17:30:07, celkem upraveno 1 x.
OndraKrupi
Příspěvky: 85
Registrován: ned 07. bře 2010 16:02:30
Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od OndraKrupi »

Tak pri vymene za motorek levy, jsem nasel chybu. V pravem chybeli pruzinky pod uhlikama. Dodany nove a hle vse funguje.
Návštěvník

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od Návštěvník »

Potřeboval bych poradit, mám origo kovové stahovačky, které se ovládají změnou polarity. Nevíte o nějakém modulu, nebo jak udělat abych měl dojezd oken? Nejde mi o zavírání dálkáčem/klíčem ale o ťuknutí a vyjetí/stáhnutí oken.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od Maty »

jakýkoliv dojezd oken co se prodává všude po internetu

třeba https://www.levnealarmy.cz/eshop/komfor ... -jednotky/
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od 103457 »

Nikoliv dojezd, ale modul automatického zavírání/otevírání. Dojezd řeší jen dojezd okna = zavření při zamknutí vozidla, zapnutí alarmu. Kdežto modul dělá komfortní funkci, krátkým stiskem spustit okno, krátkým stiskem zavřít, dlouhým podržením ovládat okno, jak potřebuješ.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od Maty »

oukej .. blbě jsem to pojmenoval .. nicméně odkaz sedí.

Valná většina "dojezdů" pro 4 okna umí po nasazení na 2 okna ovládat okna nahoru a dolu... stačí přečíst popis

třeba
https://www.levnealarmy.cz/eshop/komfor ... m-win.html
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
cackler
Příspěvky: 55
Registrován: pát 03. pro 2010 21:21:24
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od cackler »

Zdravím,
neřešil už někdo problém, kdy originál stahovačka funguje, ale okno nesjede úplně dolů, zůstává cca 10 cm vyjeté?
Motorek se prostě zastaví, jako by si myslel, že je okno úplně stažené.

Tapec jsem měl dole, stahovačka není prasklá, ani oknu nic nevadí...
Fondra
Příspěvky: 1
Registrován: sob 08. čer 2019 17:59:41

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od Fondra »

Ahoj, nevíte někdo, jestli bude pasovat motor elektrických stahovaček oken z levych dveří do pravých?
Vlevo mám v pytli bowdeny, vpravo motor, tak bych takto vyřešil jeden problém.
Moc díky!
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od 103457 »

Nebude jsou dělaný do páru.
Misiak50011
Příspěvky: 25
Registrován: pát 08. zář 2017 16:16:08
Bydliště: Lipany
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od Misiak50011 »

Zdravím. Dnes som chcel oskúšať funkčnosť elektrických sťahovačiek a bol som nemilo prekvapený keď som zistil že sťahovačky zídu dole ale smerom hore sú úplne mŕtve a absolútne sa nepohnu...
Sťahovačky mám z vrakoviska a ich funkčnosť som už oskúšať nevedel keďže niekto predomnou zobral ovládače aj s časťou kablovačky.
Nejaké rady alebo skúsenosti s tým ? Za odpoved Vám vopred ďakujem.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od 103457 »

ty stahovačky jsou ovládané impulzem, nikoliv obracením polarity, jako u druhovýroby. Takže by měly být pořád steně zapojený jen by se měla obrátit polarita impulsu.
Misiak50011
Příspěvky: 25
Registrován: pát 08. zář 2017 16:16:08
Bydliště: Lipany
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od Misiak50011 »

Sťahovačky kablovacka aj ovládače sú originálne akurát že raz boli na vrakovisku len ovládače s kablovackou a naposledy sa mi podarilo kúpiť aj sťahovačky.
Logicky som si myslel keď to všetko pozapajam do zväzku mimoriadnej výbavy a na sťahovačky tak to normálne bude fungovať.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od 103457 »

jsou to origo stahovačky a k nim origo spínače?? Vyfoť co máš.
Misiak50011
Příspěvky: 25
Registrován: pát 08. zář 2017 16:16:08
Bydliště: Lipany
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od Misiak50011 »

Ano presne tak všetko je origo aj sťahovačky a ovládače. Zajtra môžem nafotiť ako to celé vyzerá ale určite je to originál pretože kablovacku som napajal na originalny zväzok mimoriadnej výbavy ktorý som si zohnal do auta kvôli centrálu zrkadlam a vyhrievaným sedackam a po čase som zohnal aj elektrické sťahovačky len proste dole zídu len hore sa ani nepohnu a keď stlačim ovládač aby sli dole tak niečo cvaka v motorceku ale hore neidu vôbec
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od 103457 »

Tak to vím naprosto přesně co s tím je.















Je to rozbitý.
Odpovědět