Vyhřívaná skla zrcátek

El. zrcátka, Výhřev sedaček, El. okna,....
smazany clen - FK

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od smazany clen - FK »

navstevnik píše:Zkus tady: http://www.lacneautodiely.sk/kontaktujte-nas/, možná by sehnali.


ok, hned im pisem. Ak sa to podari, napisem sem ak by niekto dalsi zhanal na Sovensku.
borlan - FK

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od borlan - FK »

Tak to se omlouvám...ale nemají to tam moc jasně....udělal jsem objednávku a tam byla celková cena 112,- a dph bylo zmíněný ještě v objednávce...asi to mají blbě teda, já myslel, že to dph už mají v té ceně...ale když teď na to koukám a uvádí dph 21,-Kč tak to odpovídá 19% ze 112,- = máte pravdu, 112,- je bez dph. Konečný zákazník teda cca 133,- Už nevím za kolik byly jiné nabídky, možná už jsou tímpádem cenově skoro srovnané... 8-)
smazany clen - FK

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od smazany clen - FK »

navstevnik píše:Zkus tady: http://www.lacneautodiely.sk/kontaktujte-nas/, možná by sehnali.


Pisal som a vraj mi nemozu s tym pomoct. Dodavatelia to vraj nemaju....
smazany clen - FK

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od smazany clen - FK »

borlan píše:Tak to se omlouvám...ale nemají to tam moc jasně....udělal jsem objednávku a tam byla celková cena 112,- a dph bylo zmíněný ještě v objednávce...asi to mají blbě teda, já myslel, že to dph už mají v té ceně...ale když teď na to koukám a uvádí dph 21,-Kč tak to odpovídá 19% ze 112,- = máte pravdu, 112,- je bez dph. Konečný zákazník teda cca 133,- Už nevím za kolik byly jiné nabídky, možná už jsou tímpádem cenově skoro srovnané... 8-)


Aj 133 je super cena, lebo tu su najlacnejsie v skodovke za 19,98 Eura. Takze nejakych 600 Sk.
No co byvam v kdesi v Angole, ze sa to tu neda zohnat ???
Ale bezne to asi v ceskych predajniach tiez nemate, ze by som sa vydal na vylet do CR vsak?
Alebo neviete aky je tam vyrobca ? Alebo dodavatel, nejako by som to potom uz hadam doriesil..
Kalfa - FK

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od Kalfa - FK »

Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od emilio52 »

Jo ale je nevyhřívané a nadpis je vyhřívané ! :lol: :lol:
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Kalfa - FK

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od Kalfa - FK »

ježiš já jsem ale pako, já jsem si všiml jen že není orig, ale už jsem si neráčil všimnout, že je nevyhřívané, omlouvám se za mystifikaci :D
Valy

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od Valy »

Ahoj Vlado 320 chci se tě zeptat když jsi ty zrcátka zapojoval k tomu vypínači co jsi dokupoval,musel jsi rozebrat celou palubovku a tapecírung dveří ? nebo se ti to povedlo i bez jejich demotáže akolik pak jsi natahoval ještě drátu navíc. napsal bys mi k tomu jak si to elektriku propojoval rád bych si je též pořídil. DÍK
mira_cv - FK

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od mira_cv - FK »

Chci se zeptat tak to udelat v Pickupu. Roman999 psal nejakou upravu s odporem. Mam obyc zrcatka, auto je bez kabelaze, je to jen LX. Kdyz vymenim skla za vyhrivana co musim pridat,aby to fungovalo? Spinac na vyhrivani zadni skla tam mam,dokonce zapojeny i propojenou kontrolku, rele tam neni. Kabely natahnu ke sklum, druhy konec pripojim kam? Chtel bych pouzit spinac na zadni okno a treba k tomu rele. Je treba doplnit rezistory ke sklum ta jako to ma Roman999? Zadni sklo se urcite rozmrazuje jinou dobu nez zrcatka,tak abych nesel hned pro nova skla. Dik
vanplus - FK

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od vanplus - FK »

pro ty kdo by chtěli fakt ušetřit tak múžu poradit že kdysi dávno jsem viděl někde návod jak udělat vyhřejvaný zrcátka za cca 20kč/kus..........stačí zezadu na sklíčko přidělat 21w žárovku která byla tušimže v alobalu aby v noci to zrcátko nesvítilo a hlavně aby se to teplo odráželo ke sklu....teoreticky by to fungovat mělo ale jako origoš to asi nebude :D
aero

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od aero »

Nazdar. Ja som sa do výroby vyhrievaných zrkadiel pustil sám, a hľadám info ako by som to zapojil, či už náhodou nejaké relé vyhrievania zadného skla nemá vývod aj na zrkadla, resp, či ten kábel nieje už vyvedený niekam k dverám.. mám mechanické zrkadlá, ročník 97, výbava - neviem, dovoz z francúzska, podľa tých francúzskych papierov to bude asi LX, a na piatyh dverách,kde majú tuzemské feldy napísanú výbavu, mám nápis SUPER i ;) , má to origo centrál. inak z elektro výbavy asi nič navyše (mechanické sklá, aj zrkadlá, rádio bolo podľa kabeláže asi dokúpené.. )
Jedno ráno cestou do práce som pri ceste našiel výhrevnú fóliu zrkadla z nejakého nákladiaku. tak som neváhal, a zobral som to. bolo to na 24 V, tak som z toho vybral ten výhrevný drôt, v polovici som ho rozstrihol (na 12V) a skúsil som to na baterke, hreje to fajn, odpor to má cca 8 ohm. dĺžka polovice toho drôtu je cca 283cm, takže mám skoro 3m drôtu na každé zrkadlo (tá fólia z nákladiaku bola dosť veľká). spravím z toho nejakého "hada" na zadnú stranu zrkadla. skúšal som to nataviť pájkou na ten plast, ide to OK a dobre to tam drží, teplota toho drôtu keď som ho mal zapojený na baterke nebola taká, že by to tavilo plast, tak to bude OK. z plastu na sklo to bude mať možno horší prestup tepla, ale snáď to bude stačiť keď tam namotám skoro 3m drôtu :)
smolu som mal keď som demontoval spolujazdcove zrkadlo, dával som ho dole prvý krát, a nepodarilo sa. prasklo. takže tak či tak budem musieť kúpiť nové, a keď tu vidím ceny tých vyhrievaných, je to skoro jedno, ale čo už :)
Peca - FK

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od Peca - FK »

já nevím jak u vás ale mě jak zapnu vyhřívání se zrcátka rozmrazí do 2 minut za jakékoliv teploty a zadní okno chvíli trvá to jo :lol: celkem dlouhá chvíle to je :lol:
aero

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od aero »

výroba vyhrievaných zrkadiel sa podarila. pri demontáži mi síce praskli obe zrkadlá, ale s tým som viacmenej rátal.. ma naštvalo, že keď niečo treba aby poriadne držalo, tak to odpadáva (rozpadáva sa - napr hydrokonektor) a keď chce človek niečo demontovať, drží to jak sviňa, a pri demontáži to zničí... dával som pozor ako sa len dalo, páčil som na viacerých miestach rovnomerne drevenými špalíkmi, skúšal všeličo, ale držalo to tak, že bolo treba zapáčiť viac, a vtedy to prasklo.. fakt neviem ako by som to dal dole bez rozbitia skla, gratulujem, a ticho závidím tým, ktorým sa to podarilo :)
pravé zrkadlo som kúpil origo škodovácke (mali aj lacné z dovozu, ale to nebolo vypuklé, ale rovné), ľavé zrkadlo je lacnejšie z dovozu, je OK. na obe som zozadu natavil odporový drôt, a káble vyviedol dovnútra vozu. tam som to napojil myslím na čierny drôt konektoru BA na poistkovej skrinke. ale to radím overiť, už si presne nepametám, a stratil som papierik kde som to mal poznačené. myslím že sa to tu niekde vyššie aj písalo. pôvodne som to chcel zapojiť na osobitný spínač, mal som ho už aj kúpený, ale keď som prišiel na to aké zložité by to bolo zapojiť, vykašlal som sa na to, a napojil som to na zadné sklo.. pre zapojenie s osobitným vypínačom by bolo treba ťahať (rezať) viac drôtov - napájanie osvetlenia vypínača, kontrolka na palubke, samotný spínací obvod...
funguje to OK, keď sú zrkadlá len mierne zarosené, odrosia sa behom minúty, keď prší, časom to vysuší aj veľké kvapky na zrkadle, proste parada, a tá (myslím 30A) poistka na zadné sklo zatiaľ drží :) (nieje na ňu napojených viac spotrebičov??)

Braňo / aero
Pepas

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od Pepas »

na ní je napojeno jen vyhřívání zrcátek,zadního skla a kontrólka :D
Uživatelský avatar
izzyx
Příspěvky: 426
Registrován: ned 01. bře 2009 13:04:21
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od izzyx »

Tak mě napadlo, že když na zadní stranu zrcátka nalepím odporovej drát tak by mi to tky mělo vyhřát ne? Jen envím čím to tam přidělat? Napadla mě tavná pistol tak tou hmotou, ale to když zapnu tak se ta hmota asi rozteče ne? Nevím, ale jak to zapojit ve vnitř. Jeden kabl co přivedu od toho odporovyho na kostru asi nějakej černej drát v autě. A druhou přes pojistku a potom do vypínače šlo by to tak? A čím přidělat ten drát k zrcátku? Poradte prosím;.-)
RadimCep - FK

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od RadimCep - FK »

Pochopil jsem dobře, že pokud jsou zpětná zrcátka ovladána elektricky mají i vyhřívání, které se zapne, když zapnu vyhřívání zadního skla?
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od Vlada320 »

RadimCep píše:Pochopil jsem dobře, že pokud jsou zpětná zrcátka ovladána elektricky mají i vyhřívání, které se zapne, když zapnu vyhřívání zadního skla?

to že máš elektrický zrcátka ještě neznamená že máš vyhřívaný skla ;)
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
RadimCep - FK

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od RadimCep - FK »

Tak mi to vyznělo z některých příspěvků. Budu to muset prozkoumat. Pokud vyhřívaný nejsou tak koupím skla a zapojím je na samostaný vypínač vedle výstažného trojúhelníku. Asi si ty tlačítka tam trochu prohážu. :)
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od Vlada320 »

jj já to tak mám.mam tam na ně vypínač zvlášť a zapnu je jen když potřebuju.
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
RadimCep - FK

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od RadimCep - FK »

Jak jsi to zapojoval? Co je k tomu vše potřeba? Jasný, zrcátka, tlačítko, nějaká kabeláž. Kudma to táhnout a co vše budu muset rozdělat? Dík za odpověď.
Keke - FK

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od Keke - FK »

z výroby elektrické měly vždycky vyhřívané skla, tak jedině až to budeš kupovat tak musí mít na druhé straně skla vidět takové pásky,pokud nemá tak to někdo vyměnil za normální :x .
RadimCep - FK

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od RadimCep - FK »

Dalo by se to poznat i někde jinde? Třeba na tlačítku vyhřívání zadního skla? Jestli je tam třena nějaký symbol. Abych hned nekuchal zrcátka...
breta1 - FK

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od breta1 - FK »

Mam takovy napad, vyslo by to na dvacetikacku.
Odhadnu potrebny vykon na jedno zrcatko 12W, topny odpor vychazi 12 Ohm. Pouziju 6 ks seriove spojenych odporu 2,2 Ohm na 1,5W -napr. tyto 2W METALL

http://www.ges.cz/?ipp=12&lang=cz&cur=C ... inc=browse

a vytvorim z nich 2 vodorovne rady po 3 kusech. Kazdy z odporu bych fixoval ke sklu kapkou silikonoveho tmelu [velmi dobre drzi a hrave snese tuto teplotu] a pripojim na 12V.

Pak bych mel jeste jeden napad, ale jen pro ty, kteri si mohou levne [treba i zadarmo] nechat vyrobit plosny spoj fotocestou.
Presne ve tvaru rozmeru skla vytvorit treba v EAGLE tistak, kde by se vytvoril meandr vodivych cesticek vhodne sirky a delky tak, aby vysledny odpor odpovidal potrebnemu vykonu [treba 10W] a pak celou tu vyrobenou desku prilepit stranou spoju ke sklu zrcatka. Prenos tepla by byl krasne v cele plose a vypadalo by to profi.
Uživatelský avatar
izzyx
Příspěvky: 426
Registrován: ned 01. bře 2009 13:04:21
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od izzyx »

Nápad to není vůbec špatnej. Ale stou měděnou destičkou, jak to myslíš? Když přece uděláš jen vodivou cestu tak budeš mit baterku ve zkratu ne?
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od emilio52 »

Ale zrcátka nejsou rovný sou trochu bombírovaný . :?
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
breta1 - FK

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od breta1 - FK »

izzyx píše:Nápad to není vůbec špatnej. Ale stou měděnou destičkou, jak to myslíš? Když přece uděláš jen vodivou cestu tak budeš mit baterku ve zkratu ne?

Ty cesticky budou tak tenke a tak dlouhe, ze odpor cesticek te medi bude zadanych 12 Ohm
breta1 - FK

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od breta1 - FK »

emilio52 píše:Ale zrcátka nejsou rovný sou trochu bombírovaný . :?

Tak v tom pripade je to pruser a delal bych to s temi odpory.
Uživatelský avatar
izzyx
Příspěvky: 426
Registrován: ned 01. bře 2009 13:04:21
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od izzyx »

No , maximálně by se ale dala přece ta měděná destička natřít teplovodivou pastou jak jsou třeba procesory, ikdyž nevím jak moc jsou vyboulený jestli hodně tak to nemá cenu. A myslíš že těch 6 odporů udělá dostatečný teplo aby to rozehřáli??
breta1 - FK

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od breta1 - FK »

izzyx píše:No , maximálně by se ale dala přece ta měděná destička natřít teplovodivou pastou jak jsou třeba procesory, ikdyž nevím jak moc jsou vyboulený jestli hodně tak to nemá cenu. A myslíš že ty 3 odpory udělají dostatečný teplo aby to rozehřáli??

1.Asi mas pravdu, ze by ta deska nemusela byt uplne v kontaktu se sklem, stacilo by asi na ni nanest vrstvu sanitarniho silikonu a prilepit, drzet tam bude suprove.
2. Tech odporu jsem navrhnul 6, ale neni problem jich tam dat treba 12 [po 1 Ohm]. Rozhodujici je celkovy prikon,ne pocet odporu [ty jenom vice ci mene rovnomerne to teplo roznasi] ja jsem to odhadl na 12W, mozna by stalo za to, aby nekdo zjistil ten prikon z nejakeho profi vyrobku.
Radek1
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 19. říj 2006 22:38:19
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od Radek1 »

Není jednodušší koupit už rovnou vyhřejvaný skla? Než pokustonit s odporama nebo něčím jiným bez jistoty funkčnosti,vyjdou ty skla levně-nedávno jsem je kupoval a obě dohromady stály necelých 250Kč.
Uživatelský avatar
izzyx
Příspěvky: 426
Registrován: ned 01. bře 2009 13:04:21
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od izzyx »

breta1: No mě jde spíš o to jestli dokážou vytvořit dostatečny teplo.
Radek1:A kde si je kupoval? U nás se tady totiž nikde sehnat nic nedá a přes internet to je plus 100 poštovny.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od emilio52 »

a co tam zavést hadičku od topení a zahřívat to teplým vzduchem ?
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
izzyx
Příspěvky: 426
Registrován: ned 01. bře 2009 13:04:21
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od izzyx »

emilio52 : Myslím že než by tam ten vzduch dofoukl tak by se ochladil navíc by asi bylo složitý tam tu hadičku zaimplantovat :)


Nemá prosím někdo fotku jak vypadá to zrcátko z druhé strany? Nejlíp i stím plastem an kterým ej to uchycený moc díky!!
Uživatelský avatar
hydrant
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 26. bře 2009 17:59:58
Bydliště: Hradec Králové

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od hydrant »

Naposledy upravil(a) hydrant dne ned 06. pro 2009 21:18:52, celkem upraveno 1 x.
Keke - FK

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od Keke - FK »

RadimCep píše:Dalo by se to poznat i někde jinde? Třeba na tlačítku vyhřívání zadního skla? Jestli je tam třena nějaký symbol. Abych hned nekuchal zrcátka...

ne nikde nic není :( ,a neboj se že budou mít špatný výhřev, u mě stačí pár minut a je rozmražené a to mám origo bez nějakého zásahu, jediné co jsem dělal jsem moje manuální překopával právě na elektrické ,které sem měl originál ale bohužel černé a já mám zrcátka stříbrné tak proto ;)
RadimCep - FK

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od RadimCep - FK »

Tak jsem zjistil, že snad ty zrkadla vyhřívána jsou, ale už to blbě funguje. Dnes jsem jel delší cestu a nechal jsem po celou dobu zaplé vyhřívání skla, ale na zrcátkách byla pořád voda, ale když sem na ně šáhl byly ty skla teplý (ne moc) takže si to vyžádá nějakou opravu. Nebo to rovnou dám na samostatné tlačítko. Každopádně to prozkoumám.
Uživatelský avatar
Ftigr
Příspěvky: 75
Registrován: čtv 17. zář 2009 5:58:52
Bydliště: Praha 14
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od Ftigr »

Ahoj, mám obyč zrcátka bez výhřevu s manuálním štelováním, pokud si koupím nová vyhřívaná skla půjdou mi nacvaknout na manuální ovládání? Díky
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od Maty »

Ano půjdou
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
Ftigr
Příspěvky: 75
Registrován: čtv 17. zář 2009 5:58:52
Bydliště: Praha 14
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od Ftigr »

Dík ;) :)
BlueFox - FK

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od BlueFox - FK »

Mě topny labirint na zrcatkach taky odesel. Novy kupovat nechci, protoze kazda koruna dobra. Chcito vyresit tak, ze zevnitr zrcatko zaizoluju takovou samolepici penovou paskou a pak tam flaknu odpor. A budu vytapet cely prostor zrcatka. Tim by to melo byt rovnomerne. A ze to bude patrne potrebovat vetsi vykon? To je v aute celkem zanedbatelne.

Máte někdo zkusenost, jestli orig. kabely do zrcatek maji dosatecny prurez? Treba 1,5 - 2A jestli zvladnou prenest bez vetsiho ubytku?

A kde jsou zrcatka pripojene k zadnimu oknu? Je to nekde na vypinaci? Chci to tam rozpojit a udelat zvlast vypinac samozrejme.
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od Sadra17 »

maji vyhřejvaný skla nějakej běžně sehnatelnej konektor ? nebo je tam něco spešl
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Vrba - FK

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od Vrba - FK »

Jde na to nasadit "malej" faston (2,8mm)
robin1 - FK

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od robin1 - FK »

BlueFox píše:Máte někdo zkusenost, jestli orig. kabely do zrcatek maji dosatecny prurez? Treba 1,5 - 2A jestli zvladnou prenest bez vetsiho ubytku?

Majú prierez 1mm, takže 2A (aj viac) v pohode zvládnu.
BlueFox - FK

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od BlueFox - FK »

Sadra17 píše:maji vyhřejvaný skla nějakej běžně sehnatelnej konektor ? nebo je tam něco spešl


Me tyhle konektory zoxidovaly a byl s nimy problem. Takze jsem to naletoval. Holt to pak budu muset uskripnout, az to bude potreba vymenit, ale to je houby zle.
straca
Příspěvky: 983
Registrován: sob 07. úno 2009 14:28:17
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od straca »

a co třeba na zadní stranu skla natahnout odporovej drat:?mohlo by to fungovat?
http://www.ges.cz/kabely-vodice/draty/d ... XEAD4.html
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od Maty »

Odporovej drát tam už máš :P ... akorát ti nefunguje :D
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
straca
Příspěvky: 983
Registrován: sob 07. úno 2009 14:28:17
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od straca »

jo ,ale ja myslel na skla který nemaj vyhřejvání dát ten odporovej drát?
Uživatelský avatar
miroussm
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 12. úno 2009 21:53:47
Bydliště: Říčany, Roztoky u Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od miroussm »

Zdravím, ted v zimě mě přestaly vyhřívat zrcátka. Obě najednou. Přitom pravý zrcátko je rok komplet nový kromě skla, to jsem si tam nechal původní. Zadní okno vyhřívá v pohodě. Je možný že je to jen pojistka nebo nějaký topný těleso uvnitř? Díky
Škoda Felicia GLX 1,3 Mpi, 50 kw, 1998, servo, ABS, 2x airbag, elektrická zrcátka, výškově nastavitelné sedačky...
Ford Mondeo Kombi 2,2 TDCi, 115 kw, 2005
Marty_pv - FK

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od Marty_pv - FK »

miroussm: Pojistka je pro všechno společná, to by ti nevyhřívalo ani zadní sklo
Vyndej skla, proměř jestli při zapnutým vyhřívání je na dvou vyhřívacích drátech v zrcátku napětí - já tipuju že ti odešly skla
Uživatelský avatar
miroussm
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 12. úno 2009 21:53:47
Bydliště: Říčany, Roztoky u Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívaná skla zrcátek

Příspěvek od miroussm »

Ty skla se normálně opatrně vycvaknou že? A tam jsou nějaký drátky zezadu, něco na způsob zadního okna? Podle toho co jsem tu pročítal soudím, že ty skla se dají normálně koupit..
Škoda Felicia GLX 1,3 Mpi, 50 kw, 1998, servo, ABS, 2x airbag, elektrická zrcátka, výškově nastavitelné sedačky...
Ford Mondeo Kombi 2,2 TDCi, 115 kw, 2005
Odpovědět