Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

El. zrcátka, Výhřev sedaček, El. okna,....
smazany clen - FK

Re: Zpětné zrcátko

Příspěvek od smazany clen - FK »

Já mam obyčejný mechanický zrcátka a páčil jsem to prostě z různých stran. Na tom sklíčku z druhý strany je takovej kruh na kterym to drží.
josef - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od josef - FK »

čau měl bych dotaz de vnitřek z el. zrcátek přendat do těch manuálních co tam mam a kdižtak jak ? a druhej dotaz nemam tam tu svorkovnici kam bych to napojil ale můžu z jedný bouraný feldy vyndat celou eletryku knim a šlo by jí potom nacpat do mý feldy je to 1,3 a 99 rok a má to origo el. okna a centrál na dálku i s alarmem dík za rady
Uživatelský avatar
Karlosito
Příspěvky: 43
Registrován: stř 04. dub 2007 19:17:55
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Karlosito »

Ano jde to přendat.Vycvakneš sklo zrcátka uvnitř povoliš 3 šroubky ,ale pak musiš vycvakat piny z toho kabelu aby jsi ho vytáhl pak to dáš zpět do té svorkovnice.Jinak kabely napojíš v A sloupku pokud máš přípravu pro zrcátka je tady toho hodně a spousta kolegů tady na toto téma vedla rozsáhlou diskusi tak se číhní a myslím ,že najdeš odpověd na vše co se tohoto týká.
Škoda Felicia 1,3MPi GLXi Combi 1999 -Limited Edition Exellent s čipem Cimbu 61,5 kw

Modrá lagunová metalíza
Obrázek
Peca - FK

Zrcátka -překopání

Příspěvek od Peca - FK »

Zdravím,chci se zeptat koupil sem si elektrický zrcátka z vrakáče černé a na autě mám v laku a manuální tak jestli to jde nějak rozkuchat a napojit do těch v laku?
Eddie - FK

Re: Zrcátka -překopání

Příspěvek od Eddie - FK »

Peca píše:nemátě někdo obrázky jak ste to dělali? :( nevim si s tím rady :idea: :?:


Je to jednoduche. Popisem ti postup.
1. Musis odmontovat spataky z auta (to asi vies ako sa dava dole)\
2. Das dole zrkadlo a to tak ze ho musis vypacit, robi sa to pomaly a po celom obvode, aby sa ti nestalo ze ho prasknes
3. Ked budes mat dole to zrkadlo tak uz vidis ten mechanizmus co s nim pohybujes zrkadlo, ten je tam uchyteny na sruboch, tie sruby odmontujes
4. Ked budes mat tie sruby odmontovane tak vyberes ten mechanizmus von
5. Este ti potom zostava vytiahnut to lanko co snim ovladas ten mechanizmus, robi sa to nasledovne
- odpojis tie try lanka co su na tom ovladaci co je z vnutornej strany
- ked ich budes mat odpojene tak to vytiahnes zo spataku
6. Ked vsetky tieto veci urobis tak mas holy spatak bez skla a mechanizmu

Monntaz el. spataku je jednoducha
1. Pretiahnes si kable cez spatak tak ako bolo mechanicke ovladanie (to jesto to lanko)
2. Na miesto kde bol ten mechanicky mechanizmuz primontujes ten motorcek a zasrubujes
3. Zapojis kable
4. Nahodis zrkadlo, poriadne ho zacvakni
5. Nahodis spatak na auto

Veci potrebne na el. spatne zrkadla vyhrievane
1. El. mechanizmus 2x
2. Vyhrievane zrkadla 2x
3. Kabelaz do dveri na zapojenie el. zrkadiel 2x (L+P)
4. Ovladac s madlom
5. Ked mas vybavu GLx tak by si mal mat kabel mimoriadnej vybavy, ked mas LXi tak ten kabel nemas a musis si ho zohnat

FOTKY BUDEM POSTUPNE PRIDAVAT
Peca - FK

Re: Zrcátka -překopání

Příspěvek od Peca - FK »

nemůžu poškodit motorek když to budu páčit to sklo? sem slyšel že se s tím ručně nemá hýbat že se to kazí :(
Eddie - FK

Re: Zrcátka -překopání

Příspěvek od Eddie - FK »

Musis pacit iba sklo. Neviem cim to budes pacit. Ja som to pacit plochym srubovakom. Ten srubovak som nedaval moc hlboko len na hrubku skla. Uz som to rozoberal par krat aj na inych modeloch skoda ako napr. octavia, fabia a este sa mi nestalo ze by som nieco poskodil
Naposledy upravil(a) Maty dne čtv 08. led 2009 21:41:45, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
Eddie - FK

Re: Zrcátka -překopání

Příspěvek od Eddie - FK »

No tak teda navod je nasledovny. Na obrazku si mi vyfotil 12 pinovu svorkovnicu (samicu) od svazku mimoriadnej vybavy. Ta druha 12 pinova svorkovnica (samec), tak v nej mas vyvedene kabliky na central a el. okna. Jedine co spravis je, ze z tej 12 pinovej svorkovnice od el. zrkadiel povitahujes tie kabliky a zapojis ich do tej 12 pinovej svorkovnice (samec) od centralu a el. okien. !!POZOR!!, dodrzuj polohu, kazdy kablik ma svoje miesto, to znamena ze odkial ho vytiahnes (z jakej polohy), tak do tej istej polohy ho zapojis. To ked urobis malo by to fachat.

Obrázek
Naposledy upravil(a) emilio52 dne pát 23. led 2009 10:24:09, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
Psykopath - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Psykopath - FK »

Zdarec, vím, že budu OT, ale chci Vás poprosit, zda by mi mohla nějaká dobrá duše změřit odpor vyhřívaného zrcátka, pokud možno nějakého nového, nebo alespoň zánovního, protože ty moje nějak moc netopí (spíš teda vůbec) a chcu mít jasno zda jsou v háji jenom ty skla, nebo jsem si to blbě dodělal. Díky za odpověď ;)
Uživatelský avatar
Schimi
Příspěvky: 601
Registrován: stř 07. led 2009 21:22:22
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Schimi »

5,5 Ohm, nový originál.
Naposledy upravil(a) emilio52 dne čtv 05. úno 2009 20:12:24, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
1,6 sportline 1999
Uživatelský avatar
AleScout
Příspěvky: 728
Registrován: ned 21. srp 2005 15:15:44
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: elektr. spetne zrkadla+ kabel mimoriadnej vybavy

Příspěvek od AleScout »

Taky mi sviti jen ty sipky na velkem kolecku, na tech dvou malych mi L a R nesviti. Asi to tak ma byt :)

Sundal jsem pouze kryty na A sloupcich pod pristrojovkou. Staci kousek vycvaknout kryt prahu u A sloupku a dostanes se ke sroubku. Ten povoliš a cely kryt pod pristrojovkou sundas. Pak mas krasny pristup ke konektorum. Vypojis svazek, ktery vede do dveri, pripojis svazek s elektrickymi zrcatky a odzkousis :)

:arrow: Na fotky moji montaze se muzes podivat zde: http://alescout.rajce.idnes.cz/Felicia_ ... IM8672.JPG

Pristrojovku (tedy ten cerny plast s budikama a vypinacema) drzi celkem 5 sroubku. Vypacis palubni pocitac nebo jeho zaslepku (prvni sroubek), hned pod nim napravo od dvou vypinacu parkovacek a tlumenych svetel je dalsi krytka (druhy sroubek), dalsi dva sroubky jsou po stranach vypinacu uprostred a posledni sroubek je u prostrednich vydechu nad koleckem zavirani topeni. Vsechny povolis, opartne cely plast vycvaknes, odpojis konektory od vypinacu a od budiku vcetne nahonu tachometru. A pak to cele dostanes ven :)

Hodne stesti!
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od mikka »

Tady by jedno schéma el. zrcátek bylo:
Obrázek
Uživatelský avatar
AleScout
Příspěvky: 728
Registrován: ned 21. srp 2005 15:15:44
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od AleScout »

RAIMMI: jak rika 103457 -> chybi ti jeste svazky elektricke instalace do obou prednich dveri. Ja mam vybavu GLX z prosince 1995 (MR 1996) a pripravu pro elektricke zrcatka jsem uz mel, ty ji budes mit urcite taky :)

Je to asi mesic zpet, co jsem si elektricka zrcatka taky dodelaval. Me chybel jen svazek do dveri ridice. Bylo tam zapotrebi tolik konektoru, ktere jsou jako samostatne nahradni dily dost drahe (cca 30-100 Kc za jeden), ze jsem radsi koupil cely svazek.

Proto bych rekl, ze udelas nejlepe, kdyz si oba svazky objednas primo u autorizovaneho dealera Skoda. Jeden vyjde asi na cca 700 Kc, ale mas presnou kabelaz s konektorama a gumovou pruchodkou. Pokud nemas elektricke okna, bude montaz uplne jednoducha, jednoduse svazky mezi sebou vymenis. Pokud okna mas treba dodelane (jako ja), budes muset nake kabely navic pruchodkou provliknout. Svazek pak jednoduse prepojis uvnitr auta pod pristrojovou deskou, kde jsou kryty A-sloupku.

6U1 971 121 C ... vlevo svazek el. instalace pro zpetne zrcatko, reproduktory a centralni zamykani ... 786 Kc
6U1 971 120 C ... vpravo svazek el. instalace pro zpetne zrcatko, reproduktory a centralni zamykani ... 643 Kc
moskvic - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od moskvic - FK »

Co kdyz v aute nemam svazek mimoradnych vybav..mam totiz socka verzi LX..?
Martin_Happy - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Martin_Happy - FK »

Já ten svazek asi taky nemám, takže by mě to taky zajímalo. Musím si ho dokoupit? nebo to de zapojit nějak jinak?
Uživatelský avatar
AleScout
Příspěvky: 728
Registrován: ned 21. srp 2005 15:15:44
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od AleScout »

Martin_Happy: zkus sundat spodni kryt A sloupku pod pristrojovou deskou, nejlepe na prave strane (tam je kabelu mene), peclive to tam nafot, ukaz mi fotky a ja ti reknu, jestli ho mas, nebo ne. Ja mam verzi GLXi a priprava pro elektricke zrcatka tam byla. Kamarad PetrMPI ma LXi (akcni model Friend) dovezenou z Nemecka a pripravu taky ma. Mozna ji ColorLine bude mit taky, ale starsi verze LXi nevim, asi ne.
moskvic - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od moskvic - FK »

No ja ho tam urcite nemam..tak co ted?

Sehnal jsem si zrcatka ale potreboval bych vedet jednu vec..je pravidlem ze elektricky ovladana zrcatka jsou i vyhrivana nebo ne..popripade jak to poznam pred zapojenim??
Uživatelský avatar
AleScout
Příspěvky: 728
Registrován: ned 21. srp 2005 15:15:44
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od AleScout »

Pevne doufam, ze vsechna elektricka zrcatka jsou i s vyhrivanim. Kdyztak staci vyloupknout sklo zrcatka ze zrcatka a jestli do skla vedou dva dratky, tak je zrcatko i vyhrivane :)

K te chybejici priprave: to asi bude docela problem, budes muset natahnout kabely ke spinacce (el energie), k vypinaci vyhrivaneho zadniho skla (jestli chces mit zrcatka vyhrivane), pres celou palubku ke dverim spolujezdce. Samozrejme je to asi velka drbacka navic.
Uživatelský avatar
AleScout
Příspěvky: 728
Registrován: ned 21. srp 2005 15:15:44
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od AleScout »

Streva jsem prehazoval ja a fakt to neni nic sloziteho.

Staci opatrne vyloupnout sklo, vysroubovat tri "hvezdickove" sroubky, prehodit, zasrubovat, zapojit vyhrivani do skla zrcatka a zacvaknout.

Je to otazka maximalne 15 minut.
PJDefort - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od PJDefort - FK »

hoj, je v originále podsvícený tlačítko L a R u ovladače zrcátek? svítěji mi totiž jen šipky na joysticku...
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Raceman »

R a L podsvícený není
Peterecek - FK

SCHÉMA ELEKTRICKÁ ZRCÁTKA

Příspěvek od Peterecek - FK »

čau lidi, mám dotázek, elektrická zrcátka mám a jsou v pohodě, spíš bych potřeboval schéma z jiného důvodu. Dělám podsvícení vnitřních kliček dveří, v zadních dveřích už to mám udělané .. teď zvývá předek. Zapojení je na spínače el. oken, tzn. že po otočení klíčku do polohy I se rozsvítí spínače oken i kliky ... vepředu to ještě udělané nemám a tak bych si chtěl ušetřit práci se sděláváním tapecírunku u řidiče (je tam hodně kabelů, zatavených tavnou pistolí skrz ty el. ona) a napojit to přímo na šťávu od zrcátek. V podstatě na stejný blok je napojené celé stahování oken. Potřebuju zapojit LED diodu někde k ovladači na tom madle .. ale pozor ne na podsvícení ale na spínané ... kdyby někdo hodil nějaké schéma byl bych rád ... děkuji moc a snad to bylo pochopitelné :)
Uživatelský avatar
janny
Příspěvky: 45
Registrován: úte 20. led 2009 21:15:17
Bydliště: Chudčice
Kontaktovat uživatele:

Re: SCHÉMA ELEKTRICKÁ ZRCÁTKA

Příspěvek od janny »

Na svorkovnici ovladače zrcátek je "15" na pinu č. 6, kostra na pinu č. 8
Martin121

Zapojenie el. zrkadiel felicia

Příspěvek od Martin121 »

Ahojte feldaci,

Dneska som daval dole tapac. a uz hned ma udivilo ze niekedy davno niekdo vybral konektor na ovladani spetnych zrkadiel a dal tam obicajne piny.
Samozrejme ze sa mi zopar pri montazi vytiahlo a..... asi viete :D
Pls nemate niekdo schemu pripadne radu ako to zapojit. Niesom si isty ci sedia farby kablou kedze sa tam uz niekdo ripal.
Este jedna ozazocka nazaver - je nba vystupe z dveri aj opacny konektor? Ak tak by som kupil kabel aj s konektormi ale ak ide prijamo do spetakov tak neviem ako sa budem trapit.

Vopred dakujem za uzitocne rady pripadne tu schemu.
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojenie el. zrkadiel felicia

Příspěvek od Kuladmin »

Ja si spis myslim ze tam nekdo ty el zrcadla domontoval ale nemel svazek mimoradne vybavy tak to tahal dratama. Sezen si ten original svazek a mas jistotu ;)
Martin_Happy - FK

Re: SCHÉMA ELEKTRICKÁ ZRCÁTKA

Příspěvek od Martin_Happy - FK »

sice mám jinej dotaz, ale využijo tohle téma

Kvůli zrcátkům sem koupil nějakej kabel pod palubku. Protože sem měl jen dveřní svazky. Tak jestli je to to poslední, co mi chybělo, nebo je pod palubkou ještě něco.
Marty_pv - FK

Re: SCHÉMA ELEKTRICKÁ ZRCÁTKA

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Martine pod palubkou je jenom jeden svazek, ale je jich víc druhů - některý jsou jenom na centrál - koukni se na zapojení drátů ve svorkovnici - každej drát z dveřního svazku by měl mít odpovídající protikus na hlavním svazku, nesmí tam být neobsazená díra
Martin_Happy - FK

Re: SCHÉMA ELEKTRICKÁ ZRCÁTKA

Příspěvek od Martin_Happy - FK »

no, pod palubkou sem neměl původně nic. takže s tímto svazkem by to mělo bejt kompletní teda? je to svazek na zrcátka
Marty_pv - FK

Re: SCHÉMA ELEKTRICKÁ ZRCÁTKA

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Jestli máš dráty ve dveřích tak už ti chybí akorát zapojit ten svazek pod palubkou - připojíš ho na svorkovnici mimořádných výbav za spínačkou
lord_sef - FK

el. zrcatka

Příspěvek od lord_sef - FK »

am dotaz, jak moc je slozite namontovat ty el. zrcatka? kam se pripojuji atd...? docetl jsem se, ze nektere feldy mely uz i pripravu pro el. zrcatka ma felda je LXI 2001, myslite ze i ta moje ji bude mit? u nohou ridice ve sloupku by mohl byt vyvedeny pin na pripojeni, a u spolujezdce se pripojuji kam? moc diky
Martin_Happy - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Martin_Happy - FK »

u spolujezdce by taky u nohou mohl bejt. Příprava tam bude, pokud máš nějakou el. výbavu. (centrál, okna) nebo pokud máš lepší výbavu, tak je taky šance
lord_sef - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od lord_sef - FK »

prave zadnou lepsi vybavu nemam - jen central, predni repro ve dverich, predni mlhovky, rovny dlouhy kastlik pod radiem a to je cela vybava... je to posledni model - vyroba duben 2001 model LXi, mela by to mit,ne? nemate nekdo prosim fotku, jak by mel ten svazek, do ktereho to pripojim vypadat?
Martin_Happy - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Martin_Happy - FK »

skloň hlavu a koukni pod palubku. A když tam v roku u dveří bude konektor, tak to tam máš. :lol:

pokud máš centrál, tak to tam mít nespíš budeš. Poznáš to taky tak, že kabel vede pod plastem A-sloupku
Uživatelský avatar
Kova
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 22. bře 2007 13:30:51
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Kova »

najdeš tam z poloviny zapojenej konektor, jsou tam barvy drátů: černej,modrej,hnědej,žlutej,bílej, 12ti pin.konektor a je na obou sloupkách :salut:
Felicie Combi 1.3 Mpi 50kW 2000....Octavia Combi 1.8T 4x4 110kW 2004......... Nikdy nejezdi rychleji než létá tvůj anděl strážný.
lord_sef - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od lord_sef - FK »

diky, a pokud tam je z poloviny zapojeny konektor, znamena to, ze tam ta priprava je ano?
Uživatelský avatar
Kova
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 22. bře 2007 13:30:51
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Kova »

z poloviny na jedné straně co de do dveří ;) z druhý strany bude plnej :salut:
Felicie Combi 1.3 Mpi 50kW 2000....Octavia Combi 1.8T 4x4 110kW 2004......... Nikdy nejezdi rychleji než létá tvůj anděl strážný.
lord_sef - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od lord_sef - FK »

diky, a protoze jsem antitalent, ktery rozebiral skladal a hral si 3roky s favoritem, s feldou nemam zadne zkusenosti, jak dostanu plasty u nohou ridice a spolujezdce ven? taky se nejak vycvakavaji? diky
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od 103457 »

Dole je ale pod prahem jeden vrut. Takže nejdřív musíš odcvaknout práh, vytočit vrut a pak teprve oddělat plast A sloupku.
lord_sef - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od lord_sef - FK »

mam na kazde strane konektor, a ten ma 6volnych pinu, je to ta priprava? a dale tam mam nezapojeny na kazde strane jeden hnedy konektor se dvema piny, ten konektor je k cemu?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od 103457 »

To by mohla být příprava pro zrcátka a ten dvoupinovej konektor by měl být pro repro dozadu, pokud nemáš combi, tak bude nezapojenej, combi mají vzadu repro už v serii, tak ty ho maj zapojenej.
Hubertus

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Hubertus »

Lide dobri, prosim prosim pomozte...
Potreboval bych vedet cisla konektoru k elektrickym zrcatkum, ty co jsou na strane dvernich svazku. Mohl by se mi prosim pekne nekdo podivat do Etky na jejich cisla + dutinky do nich? Dekuju moc. ;)
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Jura_Favorit »

Koukal jsem do Etky a myslím, že by to mělo být pod číslem 357 972 755 - "svorkovnice plochého kontaktu 5 pólová pro kontakt N 904 212 01", čímž jsem vlastně zodpověděl i otázku na dutinky... ;)

Obrázek
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Marty_pv - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Jura_Favorit: Určitě pětipólová není, má 12 pinů

1J0 972 726
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Jura_Favorit »

Nevím jak ty, já vidím na konektoru k zrcátku pinů pět... A když je pět na zrcátku, těžko bude na protikusu 12 :)
12 pinů, resp. 11 je na spojení svazku mimořádných výbav a dveřního svazku, jak jsme nedávno řešili, ne na spojení dveřního svazku a zrcátka... Alespoň z dotazu tedy chápu, že se ptá na toto.

Obrázek
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Marty_pv - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Já to pochopil opačně :oops: Že mistr chce číslo svorkovnice na straně dveřního svazku (té dole na A sloupku)
Aspoň má odpověď ať už chtěl jakoukoliv svorkovnici :)
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Jura_Favorit »

Uvidíme, třeba nám to objasní :D
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Vrba - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Vrba - FK »

Dutinky mají označení 6U0 972 505 A (dutinka plochá). Jedna stojí cca 13Kč. Jinak kupovat svorkovnice se nevyplatí - já jsem vzal malý fastony a do zrcátek a ovladače jsem dal ty. Výjde to podstatně levněji a není to nijak náročné...

A když už jsem tady tak mám taky dotaz: kam patří zapojit vyhřívání pravého zrcátka? Ve schématech jsou jakési odkazy [14] a [6] ale nikde jsem se nedočetl kam vedou...
Viz:
Obrázek
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Jura_Favorit »

Dutinky mají označení 6U0 972 505 A (dutinka plochá). Jedna stojí cca 13Kč.

Tak tohle číslo v soupisce dutinek, kolíků a plochých kontaktů (Etka 7.0, aktualizace 132) ani nemam... :shock: Zkusil jsem se kouknout jinde a tam se to uvádí jako dutinka do konektoru k zadním lampám.? Kdo má ty zkratky taky chápat...
No, raději budu věřit tomu číslu, co je uvedeno přímo u konektoru, viz. screen výše. Ikdyž, mně je to vlastně vcelku jedno, já mám svazky komplet :lol:
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Vrba - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Vrba - FK »

Obrázek Obrázek

Takhle vypadají. Ve Škodovce kupuju tyhle balíčky po deseti za cca 130Kč. Pasují téměř do všech konektorů ve Feliícii i dalších koncernových autech až po Fábii, Oktávii,...
Když máš ty svazky komplet, tak by jsi se mi mohl podívat kam v pravém A-sloupku vedou dráty ze 4. a 5. pozice konektoru zrcátka... pěkně prosím, smutně koukám ;) Já jsem bohužel koupil zrcátka bez kabelů, takže jsem musel takhle improvizovat. Už mi chybí pouze tyhle dva dráty :bounce:
Psykopath - FK

Re: Elektrická zrcátka

Příspěvek od Psykopath - FK »

Kam vedou, zjistis v tech schematech, mas tam odkazy 14 a 6 - to je sloupec ve schematu (uveden dole pod schematem), ale vedou k vypinaci vyhrivani zadniho okna, protoze vyhrivaji spolecne zrcatka a zadni okno ;-)
Odpovědět