HP Sporting

Odpovědět
luke.bean - FK

HP Sporting

Příspěvek od luke.bean - FK »

Tak tady se budou řešit zkušenosti,problémy,rady pro/proti no prostě vše okolo HáPéček ;)
(Aby jsme tomu tady začali taky trošku udávat nějakej směr na fóru..) ;)

kontakt http://www.hpsporting.cz
Uživatelský avatar
Jyrgen
Příspěvky: 805
Registrován: pon 05. pro 2005 17:41:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Jyrgen »

zkusím toho jako první využít 8-) nevíte prosím někdo kolik by stál repas všech 4 tlumičů sporting ?
Škoda Felicia 96' | 1.3 BMM 40kW +steroidy| HP Sporting | Rial 16" viewtopic.php?f=16&t=37170
+ family car VW Touran Highline 03' | 2.0 TDI AZV

ex: VW Golf IV Highline 99' | 1.9 TDI AHF | EGR OFF, TA & 18" Turbo Twist
ex: Škoda Felicia GLXi 95' | 1.3 BMM 50kW | Brock 8x14" www.feliciaklub.cz/Jyrgen
luke.bean - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od luke.bean - FK »

Záleží jak moc chceš repasovat a jakém stavu tam tlumiče pošleš. Já jsem tam teď poslal 3 tlumiče,z toho jeden KO a z toho KO jsem potřebovl dát vnitřnosti do jinýho a udělat repas aby pak byli dva stejně udělaný. Stálo to 2000,- a posílal jsem tam tlumiče bez pruin. Počítal bych tak 1000Kč/kus,ale bude se to odvjet co všechno na tom chceš udělat. když pošleš i s pružinama,je to jakoby další práce navíc. Úplně přesně se to dozvíš když vezmeš telefon a zavoláš jim s tím,co od nich požaduješ.. :)
Uživatelský avatar
Jyrgen
Příspěvky: 805
Registrován: pon 05. pro 2005 17:41:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Jyrgen »

luke.bean:
No je mi jasný, že po telefonu toho zjistím nejvíc, ale já ještě nevím jak moc špatně na tom tlumiče jsou, teda doufám, že sou jen opoužívaný, takže sem chtěl zatím jenom nějakej tip, abych aspoň lehce tušil kolik mě to bude stát...
Mají za sebou nějakých 150tis km, takže předpokládám, že repas by byly správná volba a tak nějak sem počítal, že bych se mohl vejít do 5000,-

takže díky za info ;)
Škoda Felicia 96' | 1.3 BMM 40kW +steroidy| HP Sporting | Rial 16" viewtopic.php?f=16&t=37170
+ family car VW Touran Highline 03' | 2.0 TDI AZV

ex: VW Golf IV Highline 99' | 1.9 TDI AHF | EGR OFF, TA & 18" Turbo Twist
ex: Škoda Felicia GLXi 95' | 1.3 BMM 50kW | Brock 8x14" www.feliciaklub.cz/Jyrgen
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

Taky jedna otázka ... jak velkej je rozdíl mezi Sporting Set Special a tréningovou sadou?
gtiw12 - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od gtiw12 - FK »

ty trningace sou odost tvrdsi,taky zalezi jaky mas pruziny.
Jasper - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Jasper - FK »

Jyrgen píše:luke.bean:
No je mi jasný, že po telefonu toho zjistím nejvíc, ale já ještě nevím jak moc špatně na tom tlumiče jsou, teda doufám, že sou jen opoužívaný, takže sem chtěl zatím jenom nějakej tip, abych aspoň lehce tušil kolik mě to bude stát...
Mají za sebou nějakých 150tis km, takže předpokládám, že repas by byly správná volba a tak nějak sem počítal, že bych se mohl vejít do 5000,-

takže díky za info ;)
Proc ses me nezeptal na brnensky rebelii. ;) Zacatkem tohodle roku jsem si je odvazel na repas. Do 5000,- se vejdes, mozna i do 4000,-. Me toho na nich delali dost a platil jsem kolem 2,5k. A po 150tkm uz by to asi fakt repasi chtelo, u me se zdesili, kdyz jsem jim rekl, ze mam na nich najeto 120tkm. :D
luke.bean - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od luke.bean - FK »

PetrP píše:Taky jedna otázka ... jak velkej je rozdíl mezi Sporting Set Special a tréningovou sadou?


Ahoj,pokoušel jsme se ti několikrát odeslat SZ ještě na starym fóru,ale nešlo mi to... Tak jen aby jsi neřekl že jsem se na tebe vykašlal.
TAk teď jsem to odeslal,takže koukni do SZ :wink:
Uživatelský avatar
Jyrgen
Příspěvky: 805
Registrován: pon 05. pro 2005 17:41:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Jyrgen »

Jasper píše:Proc ses me nezeptal na brnensky rebelii. ;) Zacatkem tohodle roku jsem si je odvazel na repas. Do 5000,- se vejdes, mozna i do 4000,-. Me toho na nich delali dost a platil jsem kolem 2,5k. A po 150tkm uz by to asi fakt repasi chtelo, u me se zdesili, kdyz jsem jim rekl, ze mam na nich najeto 120tkm. :D

Aha, no to mě nenapadlo, nějak sem nepostřehl žes je repasoval... a hlavně, ono to ještě není úplně aktuální, takže jen tak letmo zjišťuju všechny informace, abych věděl ...
Nejdřív sem je totiž měl mít za 5000, ale zjištění jak jsou na tom trochu pozměnilo situaci a známej to nejdřív bral jako žert, ale teď už mě konečně bere vážně a nedovolí abych mu dával peníze za tlumiče v takovým stavu, takže mi je nechá a já je jenom hodím na repas. Každopádně tvoje informace mě potěšili, když se do 5ti tis vejdu, budu spokojen 8-)
Škoda Felicia 96' | 1.3 BMM 40kW +steroidy| HP Sporting | Rial 16" viewtopic.php?f=16&t=37170
+ family car VW Touran Highline 03' | 2.0 TDI AZV

ex: VW Golf IV Highline 99' | 1.9 TDI AHF | EGR OFF, TA & 18" Turbo Twist
ex: Škoda Felicia GLXi 95' | 1.3 BMM 50kW | Brock 8x14" www.feliciaklub.cz/Jyrgen
ASI

Re: HP Sporting

Příspěvek od ASI »

Zdravim, chtěl bych se zeptat, kolik km vydrží najet do repase? ptž nám na felis origo tlumiče vydrželi 40tis a pak sme koupili 2x repas....ale ted uvažuju o HP sporting, sice je to 10 tis, ale asi jsou v poho...ty jako májí homologaci pro provoz na pozemních komunikacích?
luke.bean - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od luke.bean - FK »

ASI: výrobce uvádí tak nějak 70tis km + - . Samozřejmě normální ježdění a né nějaký "ničení" na závodní trati ;)
molda

Re: HP Sporting

Příspěvek od molda »

Čabas, heledte mám zadní tvlumiče totálně KO, ale přední je ještě Ok, vadilo by, kdybych dal jen na zadek new HPsporting tlumiče? Jaký je označení pro normální ježdění? Sporting?
luke.bean - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od luke.bean - FK »

Přirovnal bych to asi k tomu,jak kdyby jsi si obul jednu botu. Vadit to nebude,ale výsledek bude takovej bez efektu. když už do toho dávat peníze,tak do celý sady nebo si kup seriový tlumiče. A teď koukám že chceš jen tlumiče,tak to bude taky nic moc když na to navlíkneš seriový pružiny. Záleží na tobě co od toho očekáváš a co chceš..
molda

Re: HP Sporting

Příspěvek od molda »

Tak víš co, já ted dojezdím přední tlumiče přes zimu, a na jaře dám i přední tlumiče od HP sportingu....samozřejmně budu dávat komlpet tlumiče i pružiny, a budu je kupovan fungl, ale ted jen zadek a na jaře předek....takže ty žlutomodrý jsou normální pro bežnej provoz a jaký si mám koupit? oni se dělí na sporting a tuning ne? chci to spíš za sport, tuning nechci...díky
Naposledy upravil(a) emilio52 dne sob 14. bře 2009 17:04:55, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
snb-rider - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od snb-rider - FK »

ty modro tluty se delaji "sporting set special" a "tuning", special maji 4 drazky snizeni do -4cm, verze tuning ma 6 drazek a snizeni -6cm, jinak tam jiny rozdil neni...
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

Myslím, že je to trošku jinak:

Určení:běžný provoz Stavitelnost:snížení světlé výšky vozidla - drážky na tlumičích přední tlumič:2/3/4 cm zadní tlumič: 1,5/3/4,5 Verze tuning: přední tlumič: 3/4/5/6 cm zadní tlumič:3/4,5/6 cm CHARAKTERISTIKA: sportovní jízda, nižší naklánění vozu, vyšší stabilita, na nerovné vozovce, útlumová charakteristika o 70% tvrdší než sériové tlumiče
Sada je včetně pružin

sada = 4 ks tlumičů 10.710,-
2 ks přední 7021,- 2 ks zadní 3689,-

Já mam verzi tuning a jsem hodně spokojenej. Jen musím dát zadek vejš. Máte zkušenosti s přehozením tý "sichrhajsky" na jinej zářez??? Oni jsou bez očka, tak nevím, jak to pohodlně sundat a přehodit.
snb-rider - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od snb-rider - FK »

pružinu stáhneš stahovákem a ten kroužek už jenom přecvakneš šroubovákem...
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

Stáhnu to i ručně, ale ten kroužek je docela prevít :roll: No příště si vezmu šikovnějšího parťáka. Jde o to, že nemá na koncích očka, takže klouže a vysmekává se . Když sou očka, tak je to hračka.
luke.bean - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od luke.bean - FK »

Kdo nemá na koncích očka? Když si někde půjčíš stahovák na pružiny,tak to v klídku zvládneš sám a nebudeš se s tím prát. Nebo si ho kup,já za něj dával snad 300kč,což je docela zanedbatelná částka..
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

Jde to stáhnout a přehodit na autě??? Nebo je musím vyndat? Jedná se mi jen o zadní.
Martinka88 - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Martinka88 - FK »

Jde to udělat na autě,ale nebude to asi nic moc práce. a chtělo by to,aby jsi zvednul auto na obou stranách aby byli obě kola úplně vyvěšený.

luka
Speedbiker

Re: HP Sporting

Příspěvek od Speedbiker »

Zdravim
nyní mam na autě tlumiče Monroe reflex maji najeto už 30 000km a rapidně se blíží k smrti tak jsem se rozhodl, že v letě dam HP , mam na autě plastové podběhy bude to škrkat s HP ?? Budou tam letni pneu 175/60/14 .?????
snb-rider - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od snb-rider - FK »

nic ti skrtat nebude... bud v klidu... :)
sa-tan - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od sa-tan - FK »

jeden dotaz maji hp drzaky abs nebo se to tam musi nejak vyrabet
snb-rider - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od snb-rider - FK »

nemaji a přichytí se to stahovací páskou na tlumič
Dedla
Příspěvky: 1425
Registrován: pon 13. úno 2006 18:40:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Dedla »

100% se vyráběly a možná ještě vyrábí i s držákem pro ABS kabel.
Cena byla asi o 500,-kč vyšší.
Úpravy řídících jednotek motorů Felicia
Ex. Felda http://www.youtube.com/watch?v=b5al6XngGWo Kejzi dík!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related
Nemám rád SZ...
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Vici »

Dedla píše:100% se vyráběly a možná ještě vyrábí i s držákem pro ABS kabel.
Cena byla asi o 500,-kč vyšší.

ja myslim cece ze cena byla stejna. ale uz to nedelaji. doporuci kablik pridelat paskou... necim jako toto jsem to udelal ja http://www.videoprofik.com/inshop/scrip ... SP100X2,5B
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
MagicanBlack - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od MagicanBlack - FK »

máte někdo zkušenost jak dlouho trvá repase HP tlumičů?? aby mi pak doma neleželo měsíc auto bez podvozku.... díky
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Skury »

Martinka88 píše:Jde to udělat na autě,ale nebude to asi nic moc práce. a chtělo by to,aby jsi zvednul auto na obou stranách aby byli obě kola úplně vyvěšený.

luka


Je to práce na pikaču... Taky jsem si to chtěl ulehčit. S jedním tlumičem jsem jsem se dělal 2 hodiny, pak jsem to i se stahovákama vyndal z auta a měl jsem to za chvilku hotový. Druhá strana předku byla za 15 minut komplet.
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
luke.bean - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od luke.bean - FK »

Magican: záleží jak mají oni práce. Ale moc jí nemívají,takže když to tam v pondělí pošleš,v pátek by jsi to mohl mít zpátky.. Nejdýl bude trvat cesta poštou. :D :D Když zavoláš,domluvíš se,rádi ti řeknou jak dlouho to bude trvat a i klidně předběžnou cenu.
Dedla
Příspěvky: 1425
Registrován: pon 13. úno 2006 18:40:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Dedla »

Dedla píše:100% se vyráběly a možná ještě vyrábí i s držákem pro ABS kabel.
Cena byla asi o 500,-kč vyšší.


Tady je foto: H/P Sporting special s držákem ABS.


Obrázek
Úpravy řídících jednotek motorů Felicia
Ex. Felda http://www.youtube.com/watch?v=b5al6XngGWo Kejzi dík!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related
Nemám rád SZ...
myrafell - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od myrafell - FK »

Mám takový blbý dotaz....pasují na feldu combi třeba hpčka z krátky feldy??nebo je v tom rozdíl??jestli ty zadní pružiny u kombala nejsou asi tužší nebo tak..díkec
luke.bean - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od luke.bean - FK »

výrobce to rozlišuje jen podle motorizace. pak je na tlumičích napsáno Felicia/Felicia Cobmi
luke.bean - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od luke.bean - FK »

neviděl bych v tom moc velký rozdíly. když jsem měl svoje 1. HP tak mi dali na 1.3 s tím,že to ničemu nevadí na mojí 1.6
Naposledy upravil(a) emilio52 dne sob 14. bře 2009 17:10:25, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
MOD - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od MOD - FK »

Tak tyhle zlaticka sem si dneska privezl domu tak uz jsem taky v rodine HP :-)
MOD
myra

Re: HP Sporting

Příspěvek od myra »

chlapy mám otázečku....je rozdíl mezi těma hp na normal felu a combi???co když dám například na combi hp z kratký??díky
myra

Re: HP Sporting

Příspěvek od myra »

a jaká je asi životnost HP???kdy se asi tak repasují?díkec
MOD - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od MOD - FK »

no kdyz das kombi na kratkou tak budes mit tvrdsi zadek , ja to tak mam a, zivotnost pri normalnim jezdeni , zadny zavody ... tak cca 50 000.
MOD
Uživatelský avatar
Jyrgen
Příspěvky: 805
Registrován: pon 05. pro 2005 17:41:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Jyrgen »

mají smysl HP, který mají za sebou už 180tis? sem se na ně tak těšil a postupem času to spíš vypadá že zas nic nebude :cry:
nejde o cenu, budou zadarmo, ale jestli to ještě vůbec stojí za to.... :?:
dal bych je samozřejmě na repas... ale mám strach že to ani repasovat už nepůjde...
Škoda Felicia 96' | 1.3 BMM 40kW +steroidy| HP Sporting | Rial 16" viewtopic.php?f=16&t=37170
+ family car VW Touran Highline 03' | 2.0 TDI AZV

ex: VW Golf IV Highline 99' | 1.9 TDI AHF | EGR OFF, TA & 18" Turbo Twist
ex: Škoda Felicia GLXi 95' | 1.3 BMM 50kW | Brock 8x14" www.feliciaklub.cz/Jyrgen
MOD - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od MOD - FK »

Proc by to neslo dej je zrepasovat a uvidis :-) Myslim ze to bude dobrý ..
Naposledy upravil(a) emilio52 dne sob 14. bře 2009 17:19:36, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: HP Sporting

Příspěvek od favo »

Já mám na HP najeto 100000km a pořád dobrý nikde nic neteče a auto sedí pořád dobře
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
myrafell - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od myrafell - FK »

ahoj..takže čili hp z combi na krátkou to je tvrdší...ale co když dám z kratké HPčka na combi???bude to mít nějaký špatný vliv??no z kombi jsou asi tužší pružiny..
Dedla
Příspěvky: 1425
Registrován: pon 13. úno 2006 18:40:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Dedla »

myrafell píše:..ale co když dám z kratké HPčka na combi???bude to mít nějaký špatný vliv??no z kombi jsou asi tužší pružiny..

Z krátký na combi: Bude to mít menší útlum,měkčí pružinu (při max snížení to sedí víc na prdeli) = hůř to bude zatáčet,ale zas tak hrozný to nebude. Rozhodně lepší jak série!
Úpravy řídících jednotek motorů Felicia
Ex. Felda http://www.youtube.com/watch?v=b5al6XngGWo Kejzi dík!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related
Nemám rád SZ...
Uživatelský avatar
Hanuš
Příspěvky: 1120
Registrován: úte 10. led 2006 18:42:28
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Hanuš »

dedla - diky. ani nevis, ale zodpoved jsi mi otazku z jineho tematu :D .. na combiku potrebuji vymenit vzadu tlumice. A mam navic z kratke, nevyuzite. Takze kdyz dam tlumice z kratke a pruziny z combika, vse serie, tak se zas tak nic nestane, jak jsem pochopil.
Naposledy upravil(a) emilio52 dne sob 14. bře 2009 17:20:59, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
Dobre auto nepoznas po ctvrt mili, ale po dvaceti letech!!!
myrafell - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od myrafell - FK »

to Dedla....díky moc za odpověd.....jj už sem zjistil že rozdíl mezi tím není žádný jen že na combi je delší pružina...takže když jsou na combi hp z krátky..tak to nějak nevadí. ;) a lepší jak serie určo...
myrafell - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od myrafell - FK »

Zdravím..ještě jedna otázečka.. newíte na kolik příjde repase zadních tlumiču HP??nebo jak se to pohybuje??A jestli se to posílá jen do hp sportingu nebo je více poboček v čr??A nevíte nebo někdo nezná někoho kdo to dělá v okolí Zlína?předem díky všem za pomoc
luke.bean - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od luke.bean - FK »

HP sporting je jen jeden. žádná pobočka není. rozebereš tlumiče,aby byli bez pružin,teda jestli necheš repasovat i pružiny.. pak odešleš poštou a cena je cca 1000kč/kus. do týdne by to mělo být hotový.
Uživatelský avatar
Georgerob
Příspěvky: 796
Registrován: pát 04. kvě 2007 19:40:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Dorazy tlumičů + HP podvozek ?

Příspěvek od Georgerob »

Protože se blíží čas kdy to přezuju na letní a zadek mám docela dost širokej a mám strach při většim propružení, musim vymyslet co s tim. Bude se upravovat lem, kolo jako takový se vejde..ale mám strach nad lemem, kde to upravit nepůjde. Viz co nakreslil Luke :)
Obrázek


Uvažuju, že bych dozadu pořídil dorazy...ale teď babo raď..nebo spíš klubáci poraďte..ano, ne, kde?
Naposledy upravil(a) Georgerob dne pon 03. bře 2008 13:12:31, celkem upraveno 1 x.
Grafické studio | www.georgerob-design.cz


BLACK LIST RACEMAN !

[b]19.5. odesláno 750,- na elektrickou stahovačku - do teď nemám ani peníze, ani stahovačku.
luke.bean - FK

Re: Dorazy tlumičů + HP

Příspěvek od luke.bean - FK »

doraz nedávej,to stojí pak za starou bačkoru... radši vezmi tu podložku co jsi tam namontoval a zahoď jí pěkně daleko :D
Uživatelský avatar
Georgerob
Příspěvky: 796
Registrován: pát 04. kvě 2007 19:40:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dorazy tlumičů + HP

Příspěvek od Georgerob »

luke.bean píše:doraz nedávej,to stojí pak za starou bačkoru... radši vezmi tu podložku co jsi tam namontoval a zahoď jí pěkně daleko :D


to já sem právě stylingový král a chci mít kola pěkně na široko :D
Grafické studio | www.georgerob-design.cz


BLACK LIST RACEMAN !

[b]19.5. odesláno 750,- na elektrickou stahovačku - do teď nemám ani peníze, ani stahovačku.
Odpovědět