Výměna volantu

vybavení a úpravy interiéru atd.
Návštěvník

Výměna volantu

Příspěvek od Návštěvník »

Vím, že už se to tady řešilo několikrát, ale nikde jsem nenašel řešení mého problému. Koupil jsem čtařramenný volant bez airbagu a chtěl ho nasadit na moji felinu r.v.99. Sundám dvouramenný volant, odpojím klakson, chci nasadit kroužek klaksonu (ten co vypíná lukasy) a on nepasuje. Původní kroužek má čep, kteráý se strká do otvoru ve volantu. Čtyřramenný volant má zespodu jen hliník a nejde zastrčit tento čep. Musím snad koupit ještě jiný kroužek pod volant?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna volantu

Příspěvek od 103457 »

Pravděpodobně ano, tohle jsem ještě neřešil, jelikož jsem vždy koupil volant komplet i s kroužkem. Kouknu do ETKY
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna volantu

Příspěvek od 103457 »

Tak je to tak, do dvorameného volantu je jiný kroužek než do čtyřrameného, číslo dílu:
6U0 419 660 A cena 422,-Kč kotouč unašeče
Důležitý je to A-čko za číslem dílu, bez A-čka je to kroužek pro dvouramený volant.
smazany clen - FK

Re: Výměna volantu

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zatím dík. No byl to volant bez kroužku. Jo a vypadá to , že původní kroužek byl k volantu přišroubován (ve volantu zůstal jeden torx šroubek)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna volantu

Příspěvek od 103457 »

volant s bagem má ten kroužek šroubovanej, jelikož je v něm ještě i napájení bagu. Jak je to u volantu bez bagu už si nepamatuju, měnil jsem jich tolik, že v tom mám chaos. :)
smazany clen - FK

Re: Výměna volantu

Příspěvek od smazany clen - FK »

Němel by někdo ten kroužek pro čtyřramenný volant?? Nemůžu ho nikde sehna, popř. jestli víte kde by ho měli prosím o radu.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna volantu

Příspěvek od Ivarek »

Patis píše:Němel by někdo ten kroužek pro čtyřramenný volant?? Nemůžu ho nikde sehna, popř. jestli víte kde by ho měli prosím o radu.

Jestli myslíš kroužek pro pytel tak origo stojí 1000kč a objednaj ti ho v škoda salonu nebo nějaký mototechně.Pokud bys ho bral z vrakoviště tak bacha aby nebyl přetrženej pásek s vodičema co je uvnitř.

http://www.skoda-dily.cz/index.php?acti ... U0.959.653
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna volantu

Příspěvek od 103457 »

103457 píše:Tak je to tak, do dvorameného volantu je jiný kroužek než do čtyřrameného, číslo dílu:
6U0 419 660 A cena 422,-Kč kotouč unašeče
Důležitý je to A-čko za číslem dílu, bez A-čka je to kroužek pro dvouramený volant.

A tady je číslo dílu pro kroužek do volantu bez bagu.
smazany clen - FK

Re: Výměna volantu

Příspěvek od smazany clen - FK »

zdar hoši,měl bych dotaz,mam felinku 1,3 r.v.1995,podle vinu sem zjistil ze mam modelovy rok 96 a auto pripravene pro airbag...chtel bych vymenit volant za 4ramenej,mam tam jenom ten osklivej 2ramenej s tim ovalnym krytem uprostred...nekde sem tady ale cet,ze mi tam nepujde,ze pry ma moje auto mensi tisicihran k pridelani volantu...neni to divny,kdyz mam pripravu pro airbag,takze 4ramenej volant tudiz asi vetsi tisicihran?muze mi nekdo rict jak to je?A jestli tam mam ten tisihran mensi,tak jestli na to neni nejaka redukce???
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna volantu

Příspěvek od 103457 »

Fanys831 píše:zdar hoši,měl bych dotaz,mam felinku 1,3 r.v.1995,podle vinu sem zjistil ze mam modelovy rok 96 a auto pripravene pro airbag...chtel bych vymenit volant za 4ramenej,mam tam jenom ten osklivej 2ramenej s tim ovalnym krytem uprostred...nekde sem tady ale cet,ze mi tam nepujde,ze pry ma moje auto mensi tisicihran k pridelani volantu...neni to divny,kdyz mam pripravu pro airbag,takze 4ramenej volant tudiz asi vetsi tisicihran?muze mi nekdo rict jak to je?A jestli tam mam ten tisihran mensi,tak jestli na to neni nejaka redukce???

Jestli máš oválný tlačítko ve volantu a ne kulatý, tak ti tam 4-ramenj volant nepůjde :twisted: když tam dáš redukci, tak budeš mít volant daleko od lucasů a nedosáhneš na ně. Podívej se někde z profilu na tvůj volant a na volant z nový feldy. Uvidíš ten rozdíl v hloubce volantu a hned ti to bude jasný.
Je to tady na foru již několikrát podrobně popsaný.
straca
Příspěvky: 983
Registrován: sob 07. úno 2009 14:28:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna volantu

Příspěvek od straca »

Cau kluci chci se zeptat jesli do feldy s novou volantovou tyčí pude dát volant z fábie před faceliftem .Jestli jde vyměnit kus za kus nebo co je třeba upravit.??
Kalfa - FK

Re: Výměna volantu

Příspěvek od Kalfa - FK »

zkus se podívat do sekce naševaše stroje a najít téma felicia RS/Fabia Sport od Maila, on to tak měl a popisoval i montáž
straca
Příspěvky: 983
Registrován: sob 07. úno 2009 14:28:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna volantu

Příspěvek od straca »

tak co jsem zjistil tak jde vyměnit kus za kus jen je třeba úprava kroužku co vypíná blinkry a spíná klakson?
Twiggy007 - FK

výměna dvouramenného za 4-ramenný volant felicia

Příspěvek od Twiggy007 - FK »

Zdravím, chci se zeptat zda pujde bez problému vyměnit 2-ramenný volant ze straší felicie rv 97 za 4ramenný volant z novější felicie rv 2000 ..

muj dotaz směřuje jestli jde vyměnit kus za kus a jestli to bude stejne na ten tisícihran . díky moc za Vaši odpověd
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna dvouramenného za 4-ramenný volant felicia

Příspěvek od smrcek »

A zkoušel jsi hledat?

viewtopic.php?f=17&t=2517&p=269611&hilit=v%C3%BDm%C4%9Bna+volantu#p31704

je to tady popsané několikrát ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Twiggy007 - FK

Re: Výměna volantu

Příspěvek od Twiggy007 - FK »

pokud mám kulatý třed ve 2-ramenným volantu tak jej bezproblému vyměním za 4-ramennej s Bagem ?? díky
Twiggy007 - FK

Re: výměna dvouramenného za 4-ramenný volant felicia

Příspěvek od Twiggy007 - FK »

ja hledal ale ne moc jsme se dozvěděl . zajímá mě jedna věc ... řešilo se tam že pokud máš v 2ramenným oval nebo kolečko tak to jde a nejde vyměnit .

tak mě zajímá jestli pokud mám kulatý třed ve 2-ramenným volantu tak jej bezproblému vyměním za 4-ramennej s Bagem ?? díky
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna dvouramenného za 4-ramenný volant felicia

Příspěvek od smrcek »

Twiggy007 píše:ja hledal ale ne moc jsme se dozvěděl . zajímá mě jedna věc ... řešilo se tam že pokud máš v 2ramenným oval nebo kolečko tak to jde a nejde vyměnit .


Ano to tam máš vysvětleno...nevím co ti dál k tomu napsat. Máš kulatý klakson, můžeš přehodit na čtyřramenný volant bez úprav, nemáš-li kulatý klakson, tak musíš vyměnit volantovou tyč, plasty apod. ;) Co na tom prosím tě nechápeš?
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Twiggy007 - FK

Re: výměna dvouramenného za 4-ramenný volant felicia

Příspěvek od Twiggy007 - FK »

díky, jen jsem se chtěl ujistit
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna dvouramenného za 4-ramenný volant felicia

Příspěvek od Yetti98 »

Měnit volantovou tyč nemusíš ale měl by sis koupit redukci z úzký na širší stojí cca 150-200,-Kč v autodíly krč pokud jseš z Prahy a hlavně když sundáš starej volant tak uvidíš jestli je na tyči něco nasazený neb neeee jinak :hledej:
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna dvouramenného za 4-ramenný volant felicia

Příspěvek od Maty »

Yetti98 : ano nemusíš měnit ... redukce jde dokoupit, ale pak budeš mít volant blíž k sedačce než předtim, nebudou ty vypínat blinkry, nebude fungovat klakson (za předpokladu, že to k tomu nějak nedobastlíš)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna dvouramenného za 4-ramenný volant felicia

Příspěvek od Yetti98 »

Maty:
taky jsem to tak měl a bylo to v pohodě, volant seděl jak pr...na hrnec,teď mám malej a sedí taky dobře
Twiggy007 - FK

Re: výměna dvouramenného za 4-ramenný volant felicia

Příspěvek od Twiggy007 - FK »

takže tedka jinak .. lze vyměnit volant za volant a nedokupovat nic ?

a bude vše fungovat a nebo jak ???
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna dvouramenného za 4-ramenný volant felicia

Příspěvek od 103457 »

Yeti jseš na omylu, nepotřebuje ani žádnou redukci, má auto r.v. 97, takže to bez problémů půjde. Jde to u všech vozů vyrobených od 07/96. U vozů vyrobených do 06/96 má Maty pravdu, že se musí vyměnit ta volantovka, jinak je tam spousta problémů se spasováním.
Ovšem je to tu vše mnohokrát popsáno, je to i v naší knihovně.
http://www.feliciaklub.cz/?id=knihovna&detail=11
Twiggy007 - FK

Re: výměna dvouramenného za 4-ramenný volant felicia

Příspěvek od Twiggy007 - FK »

tak tohle jsem potřeboval slyšet...

jeden řekne že jde, ale musím něco koupit, druhej že jde ale že když koupimk to tak nepujde spoustu věci a nakonec to jde uplně vše ..


Díky moc
Twiggy007 - FK

Re: výměna dvouramenného za 4-ramenný volant felicia

Příspěvek od Twiggy007 - FK »

R.v. 94 - 06/96 = starý typ dvouramenného volantu s oválným tlačítkem klaksonu a bez airbagu, tisícihran shodný se Š 1000 - Š 130
R.v. 07/96 - 01 = nový typ dvouramenného volantu s kulatým tlačítkem klaksonu nebo čtyřramenný volant, jde použít i pro airbag, tisícihran shodný s ostatními vozy koncernu VW
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna volantu

Příspěvek od 103457 »

Nestačí se zeptat jen jednou? viewtopic.php?f=17&t=29289
Naprosto ideální by však bylo si něco najít, přečíst a až pak se ptát, pokud to bude nutné. ;) :scratch:
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna dvouramenného za 4-ramenný volant felicia

Příspěvek od Yetti98 »

No já mám Feldu r.v.11/98 a když jsem měnil volant 2ramenej za 4ramenej tak na tyči byla nasazena redukce,tak nevím co si mám myslet, je pravda že při dvouramenym nevypínal levej blinkr a při 4ramenym makal normál no a při tom to malým(sportovním) nevypíná ani do leva ani do prava :lol: ale zase troubí :lol: :lol:
panlada
Příspěvky: 123
Registrován: čtv 15. bře 2012 0:58:16
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna volantu

Příspěvek od panlada »

zdravim,měl by někdo odkaz ten unašeč pro 4 ramený volant nikde to nemužu najít nebo aspon obrázek jak to vypadá díky
panlada
Příspěvky: 123
Registrován: čtv 15. bře 2012 0:58:16
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna volantu

Příspěvek od panlada »

tak jsem našel co jsem potřeboval,ale je tam unašeč pro houkačku a kroužek airbagu,tak co vzít aby mi vše fongovalo dík
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna volantu

Příspěvek od 103457 »

Pokud máš bag, tak musíš vzít unašeč pro bag. Pokud nemáš bag, tak stačí jen obyčejnej unašeč. Ale pozor, jsou 3 druhy, musíš koupit ten správnej pro tvůj volant. Čili unašeč pro čtyřramený volant .
Tondo - FK

Re: Výměna volantu

Příspěvek od Tondo - FK »

DObry večer chem sa spytat idem vymeniat dvajramenny volnat za 4 ramenny..lenneviem ci sa da rpipojit airbag a kam ked som vo felde airbagy nemal dakujem za odpoved
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna volantu

Příspěvek od 103457 »

Pokud máš dvouramený volant, tak nemáš bag → nemáš řj bagů → nemáš novej bag ze čtyřramenýho volantu kam připojit.
Navíc už se to zde několikrát řešilo, takže :hledej: :hledej: :hledej:
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna volantu

Příspěvek od felicia1 »

Dobrý den, mám prosbičku, nezbyl někomu doma jakýkoliv kroužek volantu na novou volantovku? (potřebuji z něj vybrousit jen tu středovou trubičku co vypíná blinkry, a nabastlil bych si to na svůj čtyřramenný volant, kde to někdo z neznámého důvodu upiloval.
Popř pokud by někdo měl kroužek na 4 ramen bez bagu budu rád.
ve škodovce mi řekli že na volant bez bagu 1100 kč....
rubiold
Příspěvky: 2
Registrován: pát 22. led 2016 10:33:49

Re: Výměna volantu

Příspěvek od rubiold »

Ahoj,
mám prosbu- minulý pátek mi ukradli mojí Feldu a naštěstí se hned v sobotu našla,ale:
samozřejmě zkroutili volant a ten je na hnutý na pravé straně cca o 2 cm ke mě. Jinak zatáčí normálně. Je to velký problém? Potřebuji totiž nutně jet cca 50 km. Jinak nemá někdo návod na výměnu volantu? Já už náhradní mám- je to 4ramenný bez airbagu. Díky Petr R.
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna volantu

Příspěvek od Yetti98 »

Pokud jde o záměnu dvou ramenného za čtyř ramenný je to jednoduché, musíš z dvou ramenného vydloubnout středovou zátku klaksonu odpojit dráty a vyšroubovat matku tuším že je to 19 a volant vytáhneš k sobě: u čtyř ramenného ze spodu dva šrouby 6 imbus, sundáš ten střed a volant nasadíša maticí zajistíš,ale mám dojem že si budeš muset dokoupit redukci páč řídicí tyč bude užší cena cca 100,-Kč!! Otázka 1hod.práce
29452
Příspěvky: 1
Registrován: sob 25. lis 2017 14:18:43

Re: Výměna volantu

Příspěvek od 29452 »

Mám Felicii1986 a oválný střed volantu. Ten jsem vydloubnul a vypadly mě 3 pružiny co
drží pružnost klaksonu.Nevím, jak je tam nasadit zpět a jak se dostat k matici volantu.
Poraďte mi někdo kdo s tím máte zkušenost postup sundání volantu.

Děkuji. Zdeněk
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna volantu

Příspěvek od 103457 »

Rozloupnul jsi tlačítko, ale zátku jsi nevyndal. Musíš vyndat i ten spodek tlačítka je v tom polyuretanu jen nasazený, musíš něco zasunout mezi kraj plastu a polyuretan a opatrně zapáčit. Venku pak slož tlačítko, to se nerozdělává, při sundavání volantu vyjímá se komplet celé.
Ottas
Příspěvky: 1
Registrován: ned 17. led 2021 11:07:04
Kontaktovat uživatele:

Výměna volantu dvouramenný za čtyř.

Příspěvek od Ottas »

Zdravím, chtěl bych vyměnit dvouramenný volant za čtyřramenný. Stačí volanty jen prohodit a vše bude funkční, nebo musím něco ještě vyměnit. Mam volant čtyřramenný původně s pytlem, ale ten jsem vyndal a dal tam jen originální záslepku.
Když jsem sundal původní dvouramenný volant, tak má jiný spodek, než ten čtyřramenný původně s pytlem, který tam nebude. Poraďte mi někdo, nebo mo zašlete nějaký odkaz. Potřebuji, aby mi to troubilo a nevím zda je to vůbec možné? Moc díky Otta.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna volantu dvouramenný za čtyř.

Příspěvek od 103457 »

Poslat odkaz? A přečteš si ho vůbec? Tady na foru je toho spousta napsáno a našel by jsi to za mnohem kratší čas, než kolik si věnoval tomu svýmu románu. Stejně z toho popisu nevíme, jaký volant tam máš.
:hledej: :hledej: :hledej:
https://www.feliciaklub.cz/knihovna.html?detail=11
search.php?keywords=v%C3%BDm%C4%9Bna+volantu&terms=all&author=&fid%5B%5D=17&sc=1&sf=all&sr=posts&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=Hledat


Příště hledej a nezakládej nový topic, pokud již takový zde založený je.
Děkuji moderátor.
P.S. sloučeno se shodným tématem.
Odpovědět