Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

El. zrcátka, Výhřev sedaček, El. okna,....
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Nefunkční El. okna.....

Příspěvek od mikka »

Pokud okna vyjedou nahoru, když přivedeš +12V a kostru na ty silné dráty v šestipinové svorkovnici ve sloupku u řidiče, tak to vypadá spíš na chybu v kabeláži. Těch +12V (na pinu 2, červený drát) a kostra (na pinu 1, hnědý drát) by tam mělo být pořád, mění se jen napětí na pinu 4 - tam má být buď +12V nebo kostra, podle polohy přepínače ovládání oken.
Gex - FK

Re: Nefunkční El. okna.....

Příspěvek od Gex - FK »

Zdravim
Taky už jsem to řešil , ale jen u řidiče . Někde pod přístrojovkou je místo , kde se dráty od pojistkové skříně do !!!spinače!!! El. okna lomí , nebo o něco šoupou. Okno pak sjíždí jen dolu.
Buď natáhni nové dráty , nebo , jestli ti jde aspoň jedno , tak to propoj -je to sice prasárna ale nemusíš toho tolik rozebírat.
filda1

Přední el. okna

Příspěvek od filda1 »

mam feldu 1,6 MPI 1999 s prednima el. okny dolu jdou stahnout v poho,ale nahoru se krizi jedna strana jde driv nez ta druha sekne se to a jede to znova dolu :( :( .Mel jsem to v servisu a tam mi rekli,ze na to nejdou sehnat dily jedine novy za 12 000 kč :o nevite nekdo co s tim :?: ja uz jsem v koncich :!:
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Přední el. okna

Příspěvek od favo »

Jo kontaktuj Racemana dokáže to opravit. Došlo k prasknutí jednoho nebo obou plastových vedení. 12000,- to nestojí to se bát nemusíš ale levný to není proto to raději domluv s Racemanem
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Peterecek - FK

Re: Přední el. okna

Příspěvek od Peterecek - FK »

co chvilku to tady někdo prodával co jsem se tak díval, ale je to žádané zboží. Kdyžtak kdybys do toho nechtěl nějak moc investovat (protože ty originály opravdu stojí 7000 / stranu), tak univerzály, mrkni na vlákno s mým autem, mám je tam a naprostá spokojenost :)
Jacoubek
Příspěvky: 12
Registrován: úte 03. lis 2009 14:47:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dolu

Příspěvek od Jacoubek »

mám tu samou situaci. Prasklé oba bowdeny. Bratr udělal z mosazi rovné svorky. Ty nepomohly a prasklo to pod nimi. Nyní udělal s rádiusem a drží to jak něco. Pokud by byl zájem, pošlu plánky a fotky.
Naposledy upravil(a) Jacoubek dne pát 06. lis 2009 10:48:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Zamrzlá el. okna

Příspěvek od Atnarfus »

Dnes jsem zajel domu do garáže a tak jako vždy jsem chtěl otevřít okna, aby auto větralo. Pravé okno jenom cvaklo a vypnulo se to. V levých dveřích to bouchlo, pohon běžel, ale sklo stálo na místě.
Sundal jsem tapec a zjistil, že okno je přimrzlé nahoře a mechanizmus je sjetý dole. Sklo je normálně přes gumy namáčknuté do plechových držáků. Mě ale z držáků vyjelo. Zatím jsem to tak nějak namáčknul zpět, ale okno špatně jede nahoru, asi jak to není do obou držáků domáčknuté nadoraz, tak jede sklo trochu křivě a kříží se to. Až budu mít čas, tak musím vyndat sklo ven, odšroubovat držáky a pořádně je namáčknout venku na sklo. Následné seřízení, to bude asi zase akce.

Řeknu Vám, tyhle vychytávky na Felicii jsou natolik odfláknuté, že je lepší mít okna na kličku.

Kdysi jsem kreslil postupový lisovací nástoj na právě tenhle držák na oktávku. Tam je držák dvoudílný a sklo je do něj přitažené šroubem. Na Felicii to je prostě jenom plechové korýtko a sklo je tam s gumou pouze namáčknuté. Zase hoši šetřili.
Marty_pv - FK

Re: Zamrzlá el. okna

Příspěvek od Marty_pv - FK »

To přimrznutí , ale nemají okna na kličku úplně stejný držák skla jak elektrický?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzlá el. okna

Příspěvek od 103457 »

Mají, mě tohle udělal první felda, když jsem jí přivezl domů z bazaru a to bylo léto, jak to v bazaru leštili, bůchví čím, tak se sklo přilepilo ke gumě, já stočil dolů kličku a sjela jenom kolejnice, sklo bylo nahoře.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzlá el. okna

Příspěvek od Atnarfus »

Tak za kličku zkusíš vzít a když to nejde, tak za to nerveš. Na tlačítko máčkneš a než mrkneš, tak rána.
U každého normálního auta ve dveřích cvakne a nic se nestane. U felicie to možná cvakne a vypne, nebo se to vyrve a je vymalováno. Navíc když bych to neopravil, tak až by okno rozmrzlo, tak by huplo dolu do dveří.
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzlá el. okna

Příspěvek od kejzi1 »

jo to řešení je tam takový divný.Co mám el.okna na feldě tak je radši v zimě nestahuju
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzlá el. okna

Příspěvek od Ivarek »

Atnarfus píše:
Řeknu Vám, tyhle vychytávky na Felicii jsou natolik odfláknuté, že je lepší mít okna na kličku.


Naprostej souhlas.Jednu dobu jsem dokonce uvažoval že tam dám kličky místo elektriky.
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzlá el. okna

Příspěvek od kejzi1 »

Ivarek:O tom jsem uvažoval hned první den co jsem nasadil el.okna a rozpadl se mi bovden :lol:
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzlá el. okna

Příspěvek od Atnarfus »

El. zrcátka už léta nevyhřívají.
S oknama je to už druhý problém (prvně praskla trubička a teď tohle)
I ten pitomý centrál blbne skoro na každé Feldě.

Fakt se měli na tu elektrifikaci vybodnout, když to neudělali pořádně.
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Zamrzlá el. okna

Příspěvek od Raceman »

a co takhle před zimou udělat známou prevenci tím že se všechny těsnění a sametky namažou glycerinem?
jak málo stačí a je po problémech
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzlá el. okna

Příspěvek od Atnarfus »

Sametky nematlám. Těsnění dveří i třikrát za zimu a stejně to přimrzne.

Tak jako tak měli trochu uvažovat a asi by se nemělo nic stát, když je okno zamrzlé. Pravé okno to ustálo, levé ne a tak mne čeká práce navíc. Asi tu gumu z obou stran namažu tenkou vrstvou silikonového tmelu. Pak to půjde dobře nalisovat a navíc to po vytvrdnutí bude dobře držet. Nerad bych zase někdy honem rozdělával dveře, aby bylo auto druhý den použitelné.
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Zamrzlá el. okna

Příspěvek od Raceman »

sametky napouším glycerýnem před zimou a těsnění mažu indulonou a ještě nic nepřimrlo
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzlá el. okna

Příspěvek od Tomas6 »

A nezamaže ten glycerin pak to okno při stahování?
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzlá el. okna

Příspěvek od Atnarfus »

Hlavně bacha na lahvičku. Sáhneš vedle, vezmeš nitroglicerin a už ti nebude mít co zamrznout :D
DanoSK - FK

Re: stahovanie prednych okien

Příspěvek od DanoSK - FK »

len dodavam, ze bowden mam opraveny vodarenskou hadicou uz vyse roka a nemal som najmensi problem... Pri oprave odporucam bowden premazat, ale s citom, aby sa olej nevylieval a nenamazal aj tu hadicu, ktora ma bowden spajat... Nenarocna oprava za par korun. Kus hadice, niekolko stahovacich pasok,alebo eskapasky. Nestahovat prilis, radsej dat viac pasok! Myslim, ze tato oprava ozaj vydrzi.

Ak ti praskne aj ten bowden, ktory tam mas teraz, tak to oprav vodarenskou hadicou - odrez si patricnu dlzku hadice, hadicu rozrez po dlzke a nasad ju na prasknuty bowden. Potom tu hadicu postahuj bud eskapaskami alebo stahovacimi paskami. Nestahuj to prilis silno! Radsej to stiahni na viacerych miestach... Ten bowden (lanovod) a aj cely mechanizmus som pred tym premazal. Okno chodi pekne lahko. Inak, ak ti ten bowden praska casto, tak hladaj zavadu skor v krizeni skla, alebo stlaceni - skruteni, ci ohnuti mechanizmu spustania skla... Bowden pri manualnom spustani a bowden pri elektrickom spustani je identicky. Rozdiel je len v tom, ze namiesto korby je na mechanizmus napojeny motorcek (cez dalsie lanovody - bowdeny) - to je cele. Vraj boli aj felicie, ktore mali tie bowdeny kovove. Aka seria to bola, to neviem... Prejdi si celu tuto temu, vyssie su nejake odkazy, pomocou ktorych som sa dopracoval aj k oprave, aj k dalsim informaciam.
ronni - FK

origo el. okno---špatně vyjíždí navrch

Příspěvek od ronni - FK »

Ahoj klubáci, mám feldu r.v.6/2001, najeto 50tisíc , měl to starý pán.
Mám problém s řidičovým el.oknem. Motorek funguje normálně.
Když sundám tapec, tak tam jsou vertikálně dvě tubky a v nich jezdí držák skla. Dolů to sjede normálně a na vrch to nevyjede, protože se to jakokdyby spříčí. Důvod spříčení je, že okno tlačí navrch jen v jedné trubce a to u pantů. A v trubce u zámku to jakokdyby netlačí narvch---to sem dneska vydedukoval, skoušel sem to hodinu, namazaný to je, ale asi bude potřeba vyměnit to vedení mozná nebo co. Když tomu pomůžu rukou u té trubky kde to netlačí navrch, tak to vyjede normálně.
Kdyby ste s tím měly nějaký zkušenosti, tak sem s něma.

DÍKY
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: origo el. okno---špatně vyjíždí navrch

Příspěvek od Kuladmin »

Mam takovy dojem ze to skonci tim ze mas praskle ty plastove vecicky jako kazdy komu nejdou origo okna. Ale neznam presne ten princip. Trosku tu pohledej je to tu reseno uz xyz krat.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: origo el. okno---špatně vyjíždí navrch

Příspěvek od Atnarfus »

Ano prasklý bowden stahování oken se tu opakovaně řešil a jsou tu probrané i možnosti opravy.
ronni - FK

Re: origo el. okno---špatně vyjíždí navrch

Příspěvek od ronni - FK »

OK díky, je to prasklý bowden.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dolu

Příspěvek od Atnarfus »

Můj prapůvodní a nikdy nevyřešení problém se prohloubil.
Okno dojede až skoro nadoraz nahoru (sklo už je zajeté v gumě) a pak cukne deset centimetrů dolu. Musím přidržet tlačítko, aby dojelo nahoru. Je jedno jestli jede nahoru automatickým dojezdem, nebo jestli tlačítko držím. Prostě pokaždé na první pokus sjede dolu.

Nikde jsem nevyšťoural jak funguje ochrana proti přiskřípnutí. Moje okno se chová přesně tak, jako by něco skřípnulo. Nedojede až úplně nadoraz. Zastaví tak 2mm před dosednutím natvrdo a cukne dolu. Když mu rukou nahoru pomůžu, tak dojede až na doraz.
Vůbec netuším jak elektronika okna rozpozná zda něco skřípla do otevřeného okna, nebo zda už je nahoře. Proto nejsem schopný najít řešení mého problému.
Vrba - FK

Re: Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dolu

Příspěvek od Vrba - FK »

Atnarfus: moje čistě teoretická úvaha: spouštěč má nějaké pevně dané konce (horní - dolní mez). Pokud je někde mezi tak při pohybu nahoru "kontroluje" sílu potřebnou na vytažení okna. Pokud do okna vrazíš ruku kterou ti to skřípne tak logicky stoupne síla potřebná na zvedání - z toho ŘJ oken zjistí že je v okně nějaký předmět -> spustí okno dolů aby se uvolnil. Prakticky se ta síla na zvednutí oken měří pomocí odběru proudu motorem spouštěče (velký proud -> velká zátěž motoru). Co se týká zjištění horní dolní polohy - ten motor je určitě zpřevodovaný. Třeba je tam i nějaký potenciometr ze kterého ŘJ pozná že R > x => okno není dole a R < y => okno není nahoře. Případně tam můžou být nějaké kontakty (třeba jako doběhový kontakt u předních stěračů) a zase analogicky: kontakt "a" je spojený => okno je dole; kontakt "b" je spojený => okno je nahoře. Kontakt "a" ani "b" není spojený => okno je někde mezi.

Jak jsem spal - čistá teorie. Na živo jsem nikdy neviděl (vystačím si s kličkou a nemám tyhle problémy :D ) takže bych asi rozebral dveře, rozmontoval ten mechanismus, vyčistil, zkontroloval jestli třeba po cestě někde nedře (o něco ve dveřích, o nějaký výstupek v gumě dveří,...), nenajíždí nějak zkřiva, ...
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dolu

Příspěvek od Atnarfus »

Jo, být tam odměřování, tak je to jasné. Můj problém by tak mohl být řešitelný. Okno je poněkud pochybně usazené do kovových držáků, za které se to pak šroubuje k mechanizmu stahování. Okno mám pravděpodobně tak o milimetr až dva trochu výš, než by mělo být. Jestli je odměřování opravdu absolutní a nastavené z výroby, tak by to byla jasná příčina.
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dolu

Příspěvek od Raceman »

mechanický odměřování tam není je tam jen něco jako časový s návazností na odběr proudu motorem takže základ je naučit okno koncový polohy a to tak že se drží spínač v daným směru a po dojetí se počkají cca 1-2 sec a pak se pustí a toto se opakuje nahoru a dolu preventivně tak 3x-5x
okno si zapamatuje čas dojetí na konec a právě když se zvýší odběr dříve než na předpokládaným konci tak si myslí že došlo k sevření a okno cukne dolů
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dolu

Příspěvek od Atnarfus »

Koncové polohy jsem ho učil už snad stokrát. Honil jsem to tak dlouho nahoru a dolu, že už to přestalo chvíli reagovat - asi tepelná ochrana. Na zkoušku jsem dal nad sklo kus poskládaného papíru, aby se to naučilo dojezd o 10mm dřív - žádný výsledek.
Na Citroen foru doporučují odpojení baterky na delší dobu a pak naučení koncových poloh.

Okno mi jinak jezdí hezky volně s vůlí v celé dráze. Reverz to fakt hodí tak 2mm před dojetím na doraz.

Ještě to musím nějaký čas sledovat.
Když jsem s tím experimentoval, tak jsem oknu dlaní mírně pomáhal nahoru a reverz to nikdy nehodilo. Ještě jsem před chvílí chtěl zkusit jenom tlačit na okno směrem ven, nepomáhat mu nahoru, jestli nepomůže jenom to. Zrovna ale jako naschvál za pět pokusů ani jednou reverz nehodilo. Dvě hodiny předtím se mi asi desetkrát nepodařilo okno napoprvé zavřít ani jednou.
Vypozoroval jsem možná i to, že při nastartovaném motoru to hodí reverz skoro spolehlivě. Při zapnutém zapalování jenom někdy. Má na to tedy vliv i napětí.
Jacoubek
Příspěvky: 12
Registrován: úte 03. lis 2009 14:47:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dolu

Příspěvek od Jacoubek »

zdravím všechny,

podle mě okno funguje pod tepelnou pojistkou v motorku. Motorek se zahřeje a citlivá tepelná pojistka to vypne.
Nakonec jsem sehnal originální bowdeny a před zimou jsem namontoval originál do pravých dveří, protože bylo strhlé plastové kolečko u šneku. Testoval jsem to a funguje bezvadně.
V levých dveřích jsem nechal starý popraskaný s bratrovou úpravou (držák z mosazi), okno funguje, ale pokud nechám ho dojet automaticky, tak z velké většiny případů narazí na gumu a vrátí se o několik cm zpět, tak mu vždy pomůžu rukou jemným přitlačením ven a to si pak hned dojede. Ale já mám taky menší problém, že staré vedení oken bylo asi po nárazu a byly trochu ohlé.
Dále jsem na tomto fóru našel levnější řešení pomocí zahradnické hadice. Je to ve slovenštině.
viewtopic.php?f=17&t=6302&p=295448&hilit=bowden#p295448

Přeji Vám všem příjemný týden.
Jacoubek
robin1 - FK

Re: Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dolu

Příspěvek od robin1 - FK »

Atnarfus:
Keď vymeníš riadiace jednotky medzi sebou, chyba ostane v pôvodnom okne?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dolu

Příspěvek od Atnarfus »

Ono už to zase nedělá, tak nemám příležitost to vyzkoušet. Najednou to zase začalo jezdit tak jak má.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dol

Příspěvek od Atnarfus »

Jacoubek píše:zdravím všechny,
podle mě okno funguje pod tepelnou pojistkou v motorku. Motorek se zahřeje a citlivá tepelná pojistka to vypne.

Tepelná pojistka tam sice je, ale ta mi vypne stahování okna až po cca 10 stažení a vytažení okna. Okno pak nějakou chvíli nejezdí - vůbec nereaguje na tlačítko. Po vychladnutí zase začne.
Fila - FK

Re: Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dolu

Příspěvek od Fila - FK »

tá prasklá trubička sa da opraviť ja sok mal tiež ten problem použil som cele vedenie z ručneho sťahovania ,pôvodnu som urezal u samej prevodovky potom som odvrtal dieru na priemer trubičky a zlepil som to epoxidovým lepidlom ,ale nezabudni dodržať dlžku trubičky .mňe to fakčí už asi rok bez problemov . klikni na BAZOŠ.sk tam jedem maník predáva obydve strany komplet za 50 eur
penl
Příspěvky: 2
Registrován: úte 06. dub 2010 18:44:59

el.okna sjeli dolů a nahoru se jim nechce

Příspěvek od penl »

Dobrý den,
mám feldu 98 originál z fabriky el. okna po delší době jí chci nastartovat a jak ji nastartuji chci vyvětrat a okna jedou po stisknutí stahování dolů a nejdou zastavit a nahoru už vůbec, na pojistky jsem koukal vypadají dobře a ani nevím na kterou jsou napojené. Nahoru jsem je dostal tak že jsem vzal s pojistkovky + a napojil na spínače a okna vyjeli, tak že asi tam nejde plusový od pojistek. Dolů jdou v pohodě, ale nejdou zastavit v mezipoloze. Nahoru jenom přivedením plusu.
Nemáte někdo schéma zapojení, nebo nevíte na kterou pojistku jsou či není-li ta pojistka mimo poj.skříň. Poraďte.
Děkuji Lukáš
Uživatelský avatar
Kova
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 22. bře 2007 13:30:51
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: el.okna sjeli dolů a nahoru se jim nechce

Příspěvek od Kova »

v pojistkovce p.č.19 -- 25A.
Felicie Combi 1.3 Mpi 50kW 2000....Octavia Combi 1.8T 4x4 110kW 2004......... Nikdy nejezdi rychleji než létá tvůj anděl strážný.
Jacoubek
Příspěvky: 12
Registrován: úte 03. lis 2009 14:47:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbne elektrické okno - jede nahoru, zastaví a cukne dol

Příspěvek od Jacoubek »

Já jsem měl původně mechanický stahování, ale jeden známej se toho zbavoval, protože mu to nechodilo, tak jsem na vrakovišti koupil starý, 500,- i s kličkama a odmontoval jsem mu to. Brácha vymyslel držák a jen to dostat do dveří. Pak jsem sehnal ještě nový elektrický za slušný peníze a tak na levých mám starý s opravou, šlape bez problému a na pravých už jsou nové, protože tam bylo ještě ozubené kolo v háji.
Slovenský a český člověk, který je trochu zdatný, se ve světě neztratí.
xXxTRA - FK

Elektricke okna - problem

Příspěvek od xXxTRA - FK »

tak jsem si dotahl elektriku oken... damontoval sem to do dveri, natahl kabely, vytahl vlozku kastliku a pristrojovku, napojil sem elektriku oken... ale ma to jednu chybicku, je normalni ze okno dolu jede hezky ale nahoru jak by se mu nechtelo? hrozne pomalu

cim to muze byt zpusobeno?
PeterS
Příspěvky: 33
Registrován: pát 06. bře 2009 21:34:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricke okna - problem

Příspěvek od PeterS »

Myslím že "závada" bude ve špatně umístěném okně v držákách. Je opravdu důležité dodržet mezeru mezi oknem a dveřmi viz. popis instalace v návodech a radách na hlavní stránce klubu http://www.feliciaklub.cz/galerie.php?o ... 34&h_v=600
xXxTRA - FK

Re: Elektricke okna - problem

Příspěvek od xXxTRA - FK »

to by mohlo byt tim, pri pohybu okna dolu a nasledne nahoru je videt ze se okno nakloni... nicmene uz sem to zkousel povolit, usadit tak aby mezera vznikla vetsi ale nepomohlo... ta mezera ma byt mezi sklem a tesnenim, nebo mezi sklem a primo plechem dveri?
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Elektricke okna - problem

Příspěvek od Raceman »

origo stahovačky nebo univerzály? pokud univerzály tak vyměň napájecí kabely k motorům za minimálně 2x silnější protože je tam vysoký úbytek napětí až 5V a motor to prostě neutáhne ... zejména to platí pro stranu spolujezdce
xXxTRA - FK

Re: Elektricke okna - problem

Příspěvek od xXxTRA - FK »

nevim jestli univerzaly, ale napojena zem je od sroubu u volantu pod pristrojovkou, potom jeden kabel co je nad spinackou se rozpoji a vlozi se mezi nej (pripravene konektory) prave svazek od centralu, kabely jsou hrube az az, to sem cumel... - je to bovdenovy typ, ale motor, z ktereho vedou bovdeny je volne - cili jsou tam dve lyziny ktere drzi na krajich a na nich okno, potom v oblasti mechanismu na klicku drzi cely motor s prevodovkou...
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: originál ele.okna

Příspěvek od lukydm »

ja som pouzil stahovacku z favorita, je kovova, jazdi v pohode, trosku hlucnejsie, ale ide :D
Tu su prve pokusy, ale nakoniec som dal cele aj s ohybom z facka, nemam foto :oops:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
feldadan - FK

el. ovládání okýnek

Příspěvek od feldadan - FK »

Dobrý den,

chtěl bych Vás poprosit o radu. Mam vůz Felicia combi 1,3 lxi , s elektrickým ovládáním okýnek u řidiče a spolujezdce.
Problém je v tom že obě okénka jdou stáhnout dolu ale nahoru už je nedostanu.
Chtěl bych se zeptal jestli by jste někdo nevěděl v čem by mohl být problém nebo co bych měl zkontrolovat?
Pojistky jsou zdravý a ve dveřích jsem vyndal 15 pólovou svorkovni co vede od motůrku na okno, a při zapnutém klíčku jde proud do pólu číslo 2 a 10.

děkuji za odpověd
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Elektricke okna - problem

Příspěvek od Raceman »

prasklé plastové vedení.
opravuji je a cena opravy jedné stahovačky je 750,-
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: El. stahování oken

Příspěvek od Atnarfus »

Dnes jsem namontoval opravenou stahovačku pravého okna. Prasklo někdy v létě a už nešlo ani stahovat jak se křížilo. Zkoušel jsem nejdřív jednoduchou opravu pomocí rozříznuté hadičky nasazené přes prasklý bowden. Sice to zabránilo křížení, protože to udrželo praskle konce u sebe, ale byl tam ostrý zlom a tak šlo okno ztěžka.
Až použití kovové trubky je to správné řešení. Je to delší doba co tu již někdo z kolegů svou stahovačku opravil stejným způsobem. Mohu potvrdit že až trubka drží tvar ohybu a bowden funguje jako nový. Pro inspiraci přidávám pár fotek.

http://sklad.obrazku.cz/obr614089_P2030001.JPG
http://sklad.obrazku.cz/obr614090_P2030003.JPG
http://sklad.obrazku.cz/obr614091_P2030006.JPG
http://sklad.obrazku.cz/obr614092_P2030007.JPG
http://sklad.obrazku.cz/obr614093_P2030010.JPG
http://sklad.obrazku.cz/obr614095_P2030013.JPG
http://sklad.obrazku.cz/obr614096_P2030015.JPG
http://sklad.obrazku.cz/obr614097_P2030016.JPG

Fotky jsem záměrně nechal ve vyšším rozlišení, aby na nich něco bylo vidět.
Uživatelský avatar
Chose
Příspěvky: 324
Registrován: stř 04. bře 2009 21:49:20
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: El. stahování oken

Příspěvek od Chose »

Vypadá to dost dobře,hlavně at´slouží ;)
Felicie 1.3 BMM 50kw,romantická červená
egos - FK

Re: Elektricke okna - problem

Příspěvek od egos - FK »

Ahoj mám dotaz měnil jsem minulý rok levou stahovačku koupena na vrakovišti teď mi praskla zase pravá myslíš že bych ti mohl poslat levou mám ji komplet s motorkem a ty by jsi mi poslal pravou taky komplet osazenou?

Děkuji
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Elektricke okna - problem

Příspěvek od Raceman »

to bohužel nejde jedině levou za levou a pravou za pravou
luk111
Příspěvky: 215
Registrován: ned 22. srp 2010 19:47:20
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricke okna - problem

Příspěvek od luk111 »

Ahoj nemáte někdo kompletní Škodovácký návod na instalaci a první nastavení origo oken? Vím, že tu v návodech něco je,ale jsou tam snad jen 4 stránky, tak třeba někdo bude mít kompletní návod. Díky
Odpovědět