Trippling - Alf pro Feliciaklub - Můžete montovat

Sem vše ostatní co se nevejde jinam
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od Maty »

Alf: vypadá to parádně :) jen tak dál ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od Alf »

Pokud máte někdo nějaké připomínky tak sem s nimy. Lepší teď než až bude hotových 20ks ;)
Pokud něčemu nerozumíte, mrkněte prosím do návodu, snažil jsem se do něj napsat vše důležité .
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Ahmed - FK

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od Ahmed - FK »

zkouknul jsem video a jsem si jistý že tvůj trippling neodkladně potřebuji :-) myslím že jsi to vyhnal pěkně do detailu... semnou počítej - nemám výhrad..
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od Macman »

ja jenom jeste posledni dotaz jde na to nejak externe pridelat vypinac pro vypnuti at vzdycky nemusim lezt do krabicky?
méně znamená někdy více...
Obrázek
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od Alf »

Pokud myslíš vypínač, kterým vyblokuješ celý modul v případě že jedeš na STK, nebo plánuješ půjčit auto někomu kdo by mohl zmatkovat a neuměl by s tím zacházet tak to dodělat jde.

Stačí přívodní vodič +12V od spínací skříňky přerušit vypínačem.
Trippling se dá v krabičce přilepit oboustrannou páskou pod palubovku vlevo pod volantem . Pokud vypínač vestavíš do krabičky odpadne ti tahaní vodičů, montáž vypínače a izolování kontaktů vypínače.
Krabičku potom nalepíš pod palubku tak, aby byla na kraji a vypínač byl směrem dopředu. Potom ti bude stačit natáhmout ruku a vypínač můžeš vypnout ( pokud budeš vědět kde je ).
Nebo můžeš vypínač namontovat třeba do ovladače sklonu světlometů ( pokud ho máš předělaný na elektro ), nebo někam dle libosti.
Já jsem si na Trippling tak zvyknul, že už bez něho nechci jezdit :roll:
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od Macman »

ok..nevedel jsem ze kdyz prerusim privodnych +12V jestli se tim nevyradi cela funkce lucasu...bohuzel vlevo mam uz nalepenou ricici jednotku alarmu tak si musim poradit jinak kam umistit vypinac .. i tak diky za odpovedi
méně znamená někdy více...
Obrázek
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od Alf »

Není zač.
Tak alarm posuň kousek nahoru a trippling dej pod něj. pokud budeš mít dost dlouhé přívody a nemáš danou montážní polohu k alarmu.
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od Vasek »

shlédnul jsem video a nemam výhrad, už se těšim
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Uživatelský avatar
SatandaS
Příspěvky: 1553
Registrován: pon 11. srp 2008 16:45:56
Bydliště: Frýdek-Místek / Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od SatandaS »

Video je parádni. funkce ok :salut: max bych tam pak taky udělal ten vypínač ale jinak super ;)
smazany clen - FK

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od smazany clen - FK »

Cau.Mrkal jsem na video a nevidim jedinej problem.Ja bych mel zajem o ten trojblik.
Uživatelský avatar
MaxKiller
Příspěvky: 57
Registrován: stř 17. zář 2008 9:21:06
Bydliště: Nové Mìsto na Moravì
Kontaktovat uživatele:

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od MaxKiller »

Ahoj to je supr věcička každou chvíli bych to potřeboval. Hned jak to budeš mít tak se hlásím do fronty pro koupi. Počítej semnou ;)
Uživatelský avatar
MaxKiller
Příspěvky: 57
Registrován: stř 17. zář 2008 9:21:06
Bydliště: Nové Mìsto na Moravì
Kontaktovat uživatele:

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od MaxKiller »

Pochopil jsem to správně že normalní blinkry budou zachovány a Trippling jenom stačí klepnout do páčky??? Díky :D
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od LucasCZE »

Pochopil si to ;)
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od Alf »

JJ,
přesně tak. Je zachována i funkce jednoho bliknutí. ( pokud předjíždíš cyklisty ve městě ) .
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 1236
Registrován: sob 06. led 2007 20:04:27
Bydliště: Trpík
Kontaktovat uživatele:

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od Fidlla »

Mám jen malý dotaz,s autem nejezdím sám-po namotovaní blinry fungují normálně...nebo už jen musíš jet přes trippling? Pokud je zapnu normalně a budou blikat delší dobu-stání při okraji silnice,nebo odbočovaní... neuškodí to tomu???
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od Maty »

dle toho co jsem zde viděl a četl tak neuškodí ;) ... Alf to poslavim pomocí mikročupu, kterej šikovně naprogramoval, že se tripling aktivuje pouze tehdy když pačku podržíš krátce ;) .. pokud jí podržíš dýl než je čas určenej pro sepnutí triplingu tak auto bliká normálně jak bez triplingu ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Marty_pv - FK

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od Marty_pv - FK »

fidllas: Trippling se spouští jenom při impulzu kratším než je nastavená doba, když máš puštěný výstražný nebo normálně blikáš tak to tripplingu nic neudělá
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 1236
Registrován: sob 06. led 2007 20:04:27
Bydliště: Trpík
Kontaktovat uživatele:

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od Fidlla »

jj dobrá...to mi stačí...dík
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od Atnarfus »

Alfe, budeš brát objednávky nějak organizovaně, nebo je přijímáš už teď?
Budu mít o nějaký kousek zájem.
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od Alf »

Přesně tak pokud je vstupní impulz kratší než doba ,,neaktivuj tipplig" tak ke spuštění nedojde.
Tuto dobu lze uživatelsky nastavit v 8-mi hodnotách.
Ale využitelné jsou tak první 4. Toto nastavení lze udělat pohodlně v autě pomocí přepínače DIP.
Pokud si tuto dobu nastavíš správně tak se ti trippling nikdy nezapne, kdy by to bylo na závadu. Zapne se pouze v případě, že ty mu dáš impulz.




Je tam tedy jeden případ, kdy se zapne - když se spálí žárovka, tak přerušovač změní frekvenci, že to bliká strašně rychle, tudíž při normálním blikání se spálenou žárovkou dojde k aktivaci tripplingu, ten provede tři bliknutí a potom se vypne a už se neaktivuje. Aktivuje se až při dalším zapnutí páčky , zase jen jednou.
Přemýšlel jsem jak to řešit, ale nakonec jsem to neřešil, jelikož ta frekvence blikání je tak rychlá, že 3 bliknutí trvají tak maximálně 1.3 sec. A celkem nikdo nejezdí se spálenou žárovkou. Pokud už jede, taky si myslím, že pro bezpečnost je větší problém to, že mu nebliká třeba zadní blikr..než prodloužení blikání o 1.3 sec. Navíc pokud blikáš víc jak 1.3 sec, tak už je trippling vypnutý a dobu blikání neprodlouží.
Tu dobu 1.3 sec. jsem neměřil, jen jsem zkoušel jak to funguje při spálení žárovky.

Delší blikání nevadí, všechny součástky jsou dimenzovené s několikanásobnou výkonovou rezervou. Relé je kvalitní, ani při dlouhodoém provozu se nezahřívá- ikdyž v této aplikaci nikdy není sepnuté déle jak 3 sec.
Na stole jsem simuloval dvoudenní provoz.

Objednávky budu řešit, až budu něco mít.
Jelikož mám 18 DPS, tak už teď mám málo a budu muset přiobjednat. Navíc GM stěhuje sklad, takže už 3 týdny čekám na součástky.
Jelikož jsem nevěděl jaký bude zájem, tak jsem toho moc neobjednával, jelikož při nějakých 20ks, by mi v tom leželo dost peněz.

Objednávky se potom budou muset vyřešit co kdo přesně chce. Budu brát v potaz předběžné zájemce, co se již ozvali a budou pochopitelně upřednostněni v pořadí.
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od Alf »

Upraven návod:
- schéma zapojení do vozidla
- přesné formulování funkce ( spouštěcí impulz).




Jinak začínám uvažovat o Alf tripplingu evo II, který by se vyráběl souběžně ,ten by odsraňoval první spouštěcí impulz a troblik by byl přesně stejný jako u nových vozů - tři plné bliknutí.
Akorát instalace do auta by byla složitější, jelikož by byl modul připojen přímo na Lucas a původní vodiče by musely pryč.
Nevýhoda by byla ta, že by modul zajišťoval všechny blikání a ,,kopíroval by stav páčky na relé" .
Tak trochu to mám promyšlené, spouštěcí impulz a počítání blikání by bylo ošetřené od rušení opakovaným čtením stavu vstupu s resetováním čítače.
Akorát nevím jak udělat kopírování stavu páčky na výstupní relátka, která budou páčku nahrazovat, jestli normálně 500 000 krát za sekundu kopírovat stav vstupu na výstup..
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Uživatelský avatar
jezek
Příspěvky: 2183
Registrován: stř 07. lis 2007 18:32:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od jezek »

EVO II zajimave, ale tak tezke zapojeni by nebylo ne? Udlat to systemem ze odpojim z puvodnich mist a zapojim do tripplingu a z nej napojim na puvodni konektory. Nekoukal jsem tam a nejsem si 100% jist ze to tak jde (pripadne se omlouvam za sireni bludu)
Kopirovani 500 000x vstup na vystup by se mohlo pro relatko tvarit jako prime spojeni (maximalne to prodlouzi delku bliku o par ms)
Krátká 1.3MPi GLXi rally red
Krátká 1.6MPi GLX modrá hlubinná metalíza
Tady na foru
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od Alf »

Přesně tak by to bylo zapojené. Akorát původní konektory by jsi musel odstřhnout a zapojit do tripplingu ( nevím jak by to nechanicky drželo, pokud bych tam dal faston do DPS).
Nevýhoda - pokud odpojíš napájení modulu tripplingu - přestanou ti fungovat blikry- pokud to nebudeš mít ze stejné pojistky, tak by jsi měl funkčnot blikrů závislou na dvou pojistkách.

O pám milisekund určitě ne, max 10 mikro sec .
Jinak relé by bylo sepnuté teda pořád - pokud kopíruješ zapnuto na zapnuto , tak to v té přestávce je pořád zapnuté - vlastně kopíruješ jen změnu stavu, která by se posunula o pám mikro sekund.
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Uživatelský avatar
jezek
Příspěvky: 2183
Registrován: stř 07. lis 2007 18:32:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od jezek »

To byl velice hrubej odhad (nikdy jsem si s tim nehrál bohužel :( )

Fastony na DPS by šli dát a nebo k tripplingu připojit kablík s druhým koncem k fastonu (takovou spojku), abych to nemusel střihat :)

Napadla mě jedna možnost jak simulovat prasknutí žárovky, pokud tomu rozumím (přiznam se, nezkoumal jsem to do detailu) tak by se při poruše žárovky měly změnit proudy v obvodu. Tohoto by šlo využít pomocí tranzistoru a přemostit trippling a tím ho při poruše žárovky vyřadit a zachovat chybové hlášení rychlým blikáním.
Krátká 1.3MPi GLXi rally red
Krátká 1.6MPi GLX modrá hlubinná metalíza
Tady na foru
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od LucasCZE »

Tusim, ze rychle blikani by bylo zachovano i u evo II. Jediny rozdil je, ze by se blinkry spinaly vzdy pres rele. To ale nema na blikani vliv. Lucas by slouzil jen jako signal pro modul.

Ja se rozhodne primlouvam za evo II. Tak jak to mas ted se mi to zda na nic. Tim nechci rict, ze to nebude vetsine lidem stacit, nebo snad, ze si to odflakl. Me by to ale nestacilo. Chci mit vsechno do detailu vychytane. To, ze by fungovaly blinkry jen s tvojim funkcnim modulem, jako velkou nevyhodu nevidim. Mozna to ale nekomu bude vadit vic nez probliknuti...
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
Uživatelský avatar
jezek
Příspěvky: 2183
Registrován: stř 07. lis 2007 18:32:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od jezek »

LukasCZE: Alf to určitě neodflákl a je to fakt dobře propracované! Jak to vidim tak se snažil to dělat tak, aby to nenarušilo elektroinstalaci v autě a modul neohrožoval (při poruše) funkci blinkrů. Toto velice oceňuji, protože obvyklejší postup by nejspíš byl střihnout to a připojit to sériově.
Krátká 1.3MPi GLXi rally red
Krátká 1.6MPi GLX modrá hlubinná metalíza
Tady na foru
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od LucasCZE »

Tak nevim, jestli si me spatne pochopil, ale pisu presne to same co ty. Na druhou stranu rikam, ze ja bych ozelil spolehlivost (protoze si myslim, ze se to zrovna casto kazit nebude) a radsi to mel do detailu.
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od Alf »

U první verze jsem vycházel z fukce tripplingu od Skodaoctavia.cz a od DH servisu.
Nechtěl jsem zařazovat do blikrů něco seriově.

Ten mezikabel by byl asi vhodnější , jelikož by spoj mohl zůstat v prostoru lucase - případná výměna na původní stav.

Co se týče toho řešení spálené žárovky, tak by to asi moc nešlo, jelikož můžeš mít víc verzí - auto s tažným , jiný typ auta . Celkově to neřeším, jelikož to bliká tak rychle, že prodloužení o tři bliknutí trvá fakt tak 1.3 sec a pokud blikáš déle tak se trippling už vypne a blikání neprodlouží. Větší problém bude v tom, že jedeš se spálenou žárovkou. U evo II se toto dít nebude, jelikož trippling bude snímat napětí od přerušovače jen, když bude počítat počet bliknutí.

Signalizace vadné žárovky rychlým blikáním zůstává zachována vždy i u verze evo II ;)
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Uživatelský avatar
jezek
Příspěvky: 2183
Registrován: stř 07. lis 2007 18:32:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od jezek »

Jo takle! Promiň špatně jsem to pochopil - měl jsem za to že se jen aktivuje trippling a není to právě poznat.
Omluvuju se.
Právě návrat na původní stav se mi líbí :)

Jinak aspon okrajově - pokud bych měl verzi pro auta bez tažnýho se sériovým zapojením blinkrů tak by to šlo takto řešit? (já jen abych jestli nevymýšlím bludy)
Krátká 1.3MPi GLXi rally red
Krátká 1.6MPi GLX modrá hlubinná metalíza
Tady na foru
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od Alf »

Teoreticky jo, ale jenom pro jeden typ auta a seriovými žárovkami. Nebylo by to kompatibilní a prodražilo by to celý modul, takže by ho nikdo nechtěl.

Rychlé blikání je vždy v jakémkoliv režimu.
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od LucasCZE »

Tak ted jsem pro zmenu zmateny ja. Takze pro ujasneni:
Kdyz k autu pripojim vozik, tak se, pokud se nepletu, blikani zpomali. To ale na modul nebude mit vliv, ne? Je jasne, ze bude blikat dele, ale porad to budou 3 bliknuti. Logicky nemuzu prijit na zadnou jinou moznost...

EDIT: Ted sem to konecne pochopil. Tahle chyba by se u evo II uz nestavala. Na prvni pohled se mi zda, ze by byl cely obvod evo II jednodussi. Nebo minimalne kod.
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od Alf »

Blikání se nezpomalí. Felicie s tažným mají jiný přerušovač, který při připojeném vozíku rozblikává ještě jednu kontrolku v přístrojovce. ( nikdy jsem to na vlastní oči neviděl ).
Blikání se nezpomalí nikdy, jelikož časové intervaly blikání jsou dány asi předpisem EHK. I pokud by k tomu docházelo, tak by to nevadilo.

Evo II bude složitější, musí mít o jeden vstup víc, tudíž navíc dva odpory a jedna zenerka. Vstupy musí být vyvedeny ven z DPS, tudíž další svorkovnice. Jelikož toto už nikam nevejde, tak se bude muset DPS zvětšit .
Co se týče kóku, tak bude taky složitější, jelikož bude muset obsahovat kopírování stavu vstupů na relé.
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od LucasCZE »

To je fakt, ale to kopirovani bude jen na par radku. No sak uvidis. Stejne by se ti to asi nevyplatilo delat. Jak jde videt, tak snad vsem staci prvni verze. Kdyztak udelej pruzkum trhu. :lol:
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - VIDEO

Příspěvek od Alf »

Jak bude čas tak to zkusím dodělat, akorát jse o to, že už mám 18 plošňáků na první verzi a pokud udělám dalších 20 na evo II , tak byse to muselo nějak prodat.
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - Evo II průzkum

Příspěvek od Alf »

Takže zvažuji výrobu tripplingu evo II, který by se dělal soubežně s první verzí. Záleží co by si kdo vybral.

Pokud bych udělal první verzi a potom až druhou, mohli by někteří litovat, že si koupili tu první, když mohli mít druhou..

Na EVO II mám zatím jen vymyšlený DPS, firmware je jen v hlavě..
Zvažuji výrobu EVO II pokud se najde víc jak 10-12 zájemců o DPS.
Cenově bude vycházet EVO II dráž - další trojitá svorkovnice do DPS, další 3 rezistory, další zenerka, větší DPS. Odhaduju tak 20-30 Kč.

Porovnání jednotlivých verzí se schématem připojení do vozidla je zde v pdf:


http://ulozto.cz/4398083/porovnani-trippling-x-trippling-evoii.pdf



Zatím nemám prototyp, takže není ani video, budu ho dělat až na DPS dělaný fotocestou.
Jinak budou stejné funkce s tím rozdílem, že nebude docházet k prvnímu probliknutí - spouštěcímu impulzu, ale při aktivaci tripplingu budou provedena 3 ( nebo 4 ) plná bliknutí řízená originálním přerušovačem ve vozidle.

EAGLE: Skutečná velikost je 78x55mm.

Obrázek

Obrázek


Jelikož GM - pobočka brno těžce zklamala stornoval jsem objednávku součástek a budu to objednávat znova, ale bohužel všechno ostaní ( i TME ) vychází nakonec podstatně dráž. Takže to nebude jednoduché.

Jelikož nevím o co by měl kdo eventuální zájem, mohli by jste se prosím nezávazně zapsat do následující tabulky - nejedná se o objednávky, ale o průzkum zda by byl zájem a o které konkrétní verze.
Zkopírujte obsah příspěvku před vámi a dopište do patřičné / patřičných kolonek váš nick a počet kusů


EVO I
DPS + PIC:
1)
2)
3)


EVO I
Stavebnice bez krabičky:
1)
2)
3)

EVO I
Kompletní stavebnice:
1)
2)
3)

EVO I
Hotový modul:
1)
2)
3)

EVO II
DPS + PIC:
1)
2)
3)


EVO II
Stavebnice bez krabičky:
1)
2)
3)


EVO II
Kompletní stavebnice:
1)
2)
3)


EVO II
Hotový modul
1)Tvůj nick/ počet kusů
2)
3)
Naposledy upravil(a) Alf dne ned 28. bře 2010 15:37:30, celkem upraveno 1 x.
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - Evo II průzkum

Příspěvek od LucasCZE »

Nejedná se o objednávky, ale o průzkum zda by byl zájem a o které konkrétní verze. Zkopírujte obsah příspěvku před vámi a dopište do patřičné / patřičných kolonek váš nick a počet kusů.

EVO I
DPS + PIC:
1)
2)
3)

EVO I
Stavebnice bez krabičky:
1)
2)
3)

EVO I
Kompletní stavebnice:
1)
2)
3)

EVO I
Hotový modul:
1)
2)
3)

EVO II
DPS + PIC:
1)
2)
3)

EVO II
Stavebnice bez krabičky:
1)
2)
3)

EVO II
Kompletní stavebnice:
1) LucasCZE / 1
2)
3)

EVO II
Hotový modul:
1)
2)
3)
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
Ahmed - FK

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - Evo II průzkum

Příspěvek od Ahmed - FK »

Nejedná se o objednávky, ale o průzkum zda by byl zájem a o které konkrétní verze. Zkopírujte obsah příspěvku před vámi a dopište do patřičné / patřičných kolonek váš nick a počet kusů.

EVO I
DPS + PIC:
1)
2)
3)

EVO I
Stavebnice bez krabičky:
1)
2)
3)

EVO I
Kompletní stavebnice:
1)
2)
3)

EVO I
Hotový modul:
1)
2)
3)

EVO II
DPS + PIC:
1)
2)
3)

EVO II
Stavebnice bez krabičky:
1) Ahmed / 1
2)
3)

EVO II
Kompletní stavebnice:
1) LucasCZE / 1
2)
3)

EVO II
Hotový modul:
1)
2)
3)
Uživatelský avatar
SatandaS
Příspěvky: 1553
Registrován: pon 11. srp 2008 16:45:56
Bydliště: Frýdek-Místek / Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - Evo II průzkum

Příspěvek od SatandaS »

Nejedná se o objednávky, ale o průzkum zda by byl zájem a o které konkrétní verze. Zkopírujte obsah příspěvku před vámi a dopište do patřičné / patřičných kolonek váš nick a počet kusů.

EVO I
DPS + PIC:
1)
2)
3)

EVO I
Stavebnice bez krabičky:
1)
2)
3)

EVO I
Kompletní stavebnice:
1)
2)
3)

EVO I
Hotový modul:
1)
2)
3)

EVO II
DPS + PIC:
1)
2)
3)

EVO II
Stavebnice bez krabičky:
1) Ahmed / 1
2)
3)

EVO II
Kompletní stavebnice:
1) LucasCZE / 1
2)
3)

EVO II
Hotový modul:
1) Satanda / 1
2)
3)
Uživatelský avatar
motty
Příspěvky: 6
Registrován: stř 14. zář 2005 15:08:14
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - Evo II průzkum

Příspěvek od motty »

Nejedná se o objednávky, ale o průzkum zda by byl zájem a o které konkrétní verze. Zkopírujte obsah příspěvku před vámi a dopište do patřičné / patřičných kolonek váš nick a počet kusů.

EVO I
DPS + PIC:
1)
2)
3)

EVO I
Stavebnice bez krabičky:
1)
2)
3)

EVO I
Kompletní stavebnice:
1)
2)
3)

EVO I
Hotový modul:
1)
2)
3)

EVO II
DPS + PIC:
1)
2)
3)

EVO II
Stavebnice bez krabičky:
1) Ahmed / 1
2)
3)

EVO II
Kompletní stavebnice:
1) LucasCZE / 1
2)
3)

EVO II
Hotový modul:
1) Satanda / 1
2)motty / 1
3)
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - Evo II průzkum

Příspěvek od Atnarfus »

Do stříhání drátů bych se raději nepouštěl. Osobně dám přednost první verzi. Kolik jich budu chtít připíšu v dohledné době.

Trochu si lámu hlavu jak to donutit k dokončení už prvního bliknutí ve standardní délce. Netuším ale jaké vlastnosti má přerušovač. Snad ale nebude tak rychlý, aby zaznamenal prodlevu mezi rozepnutím kontaktu páčky a sepnutím kontaktu relé.
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - Evo II průzkum

Příspěvek od smrcek »

Nejedná se o objednávky, ale o průzkum zda by byl zájem a o které konkrétní verze. Zkopírujte obsah příspěvku před vámi a dopište do patřičné / patřičných kolonek váš nick a počet kusů.

EVO I
DPS + PIC:
1)
2)
3)

EVO I
Stavebnice bez krabičky:
1)
2)
3)

EVO I
Kompletní stavebnice:
1)
2)
3)

EVO I
Hotový modul:
1)
2)
3)

EVO II
DPS + PIC:
1)
2)
3)

EVO II
Stavebnice bez krabičky:
1) Ahmed / 1
2)
3)

EVO II
Kompletní stavebnice:
1) LucasCZE / 1
2)
3)

EVO II
Hotový modul:
1) Satanda / 1
2)motty / 1
3) Smrček / 1
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - Evo II průzkum

Příspěvek od Alf »

Atnarfus:
Ono to konkrétně relé zapne po době ,,neaktivuj trippling" tuto prodlevu ani nepoznáš, jelikož spíš budeš mít problém, že to podržíš déle a trippling se neaktivuje.
Ty časy jsou šíleně krátký, takže nejde moc tvořit.

Vodiče je možné ze svorkovnice lucasu vyjmout, nadstavit přes konektory a nové vodiče připojit do modulu, do svorkovnice lucasu potom vložíš kontakty na nových vodičíš z tripplingu, jsou tam klasické ( levné ) FASTON 6.3 bez jazýčku.

Z principu zjišťování stavu polohy páčky pomocí napětí směrových světel, musí dojít k jejímu puštění a až potom je možné sepnout relé, jinak by stav nešel zjistit.
Jednodušší než zkoušet aby první bliknutí bylo delší, je lepší jen krátce klepnout do páčky tak aby nebylo vidět rožnutí blinkrů. Ovšem tato doba musí být delší než 0.020 sec, což je doba po kterou musí být vstup ve stejném stavu,aby se odfiltrovalo rušení v palubní síti a zakmitávání kontaktů. Nejde vyhodnotit stav ze signálu , který trvá 0.000 001 sec, což je čas jednoho čtení stavu vstupu ( při 4 MHz honinách). To by se trippling mohl zapínat na základě bordelu v síti třeba od stěračů.

Takto funguje víc druhů tripplingů, mně osobně to nijak nevadí.
Pokud někomu nebude funkce vyhovovat a modul bude nepoškozený ( přívodní svorky), může ho vrátit.
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Taresz - FK

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - Evo II průzkum

Příspěvek od Taresz - FK »

Nejedná se o objednávky, ale o průzkum zda by byl zájem a o které konkrétní verze. Zkopírujte obsah příspěvku před vámi a dopište do patřičné / patřičných kolonek váš nick a počet kusů.

EVO I
DPS + PIC:
1)
2)
3)

EVO I
Stavebnice bez krabičky:
1)
2)
3)

EVO I
Kompletní stavebnice:
1)
2)
3)

EVO I
Hotový modul:
1)Taresz/1 kus zatial :)
2)
3)

EVO II
DPS + PIC:
1)
2)
3)

EVO II
Stavebnice bez krabičky:
1) Ahmed / 1
2)
3)

EVO II
Kompletní stavebnice:
1) LucasCZE / 1
2)
3)

EVO II
Hotový modul:
1) Satanda / 1
2)motty / 1
3) Smrček / 1
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - Evo II průzkum

Příspěvek od Alf »

Nejedná se o objednávky, ale o průzkum zda by byl zájem a o které konkrétní verze. Zkopírujte obsah příspěvku před vámi a dopište do patřičné / patřičných kolonek váš nick a počet kusů.

EVO I
DPS + PIC:
1)
2)
3)

EVO I
Stavebnice bez krabičky:
1)
2)
3)

EVO I
Kompletní stavebnice:
1)
2)
3)

EVO I
Hotový modul:
1)Taresz/1 kus zatial :)
2) PINY ( SZ )
3)
4)

EVO II
DPS + PIC:
1)
2)
3)

EVO II
Stavebnice bez krabičky:
1) Ahmed / 1
2)
3)

EVO II
Kompletní stavebnice:
1) LucasCZE / 1
2)
3)

EVO II
Hotový modul:
1) Satanda / 1
2)motty / 1
3) Smrček / 1
4)
5)
6)
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Uživatelský avatar
Hary
Příspěvky: 60
Registrován: ned 02. led 2005 13:03:37
Bydliště: Studénka, Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - Evo II průzkum

Příspěvek od Hary »

Nejedná se o objednávky, ale o průzkum zda by byl zájem a o které konkrétní verze. Zkopírujte obsah příspěvku před vámi a dopište do patřičné / patřičných kolonek váš nick a počet kusů.

EVO I
DPS + PIC:
1)
2)
3)

EVO I
Stavebnice bez krabičky:
1)
2)
3)

EVO I
Kompletní stavebnice:
1)
2)
3)

EVO I
Hotový modul:
1)Taresz/1 kus zatial
2) PINY ( SZ )
3)
4)

EVO II
DPS + PIC:
1)
2)
3)

EVO II
Stavebnice bez krabičky:
1) Ahmed / 1
2)
3)

EVO II
Kompletní stavebnice:
1) LucasCZE / 1
2) Hary / 1
3)

EVO II
Hotový modul:
1) Satanda / 1
2)motty / 1
3) Smrček / 1
4)
5)
6)Nejedná se o objednávky, ale o průzkum zda by byl zájem a o které konkrétní verze. Zkopírujte obsah příspěvku před vámi a dopište do patřičné / patřičných kolonek váš nick a počet kusů.

EVO I
DPS + PIC:
1)
2)
3)

EVO I
Stavebnice bez krabičky:
1)
2)
3)

EVO I
Kompletní stavebnice:
1)
2)
3)

EVO I
Hotový modul:
1)Taresz/1 kus zatial :)
2) PINY ( SZ )
3)
4)

EVO II
DPS + PIC:
1)
2)
3)

EVO II
Stavebnice bez krabičky:
1) Ahmed / 1
2)
3)

EVO II
Kompletní stavebnice:
1) LucasCZE / 1
2)
3)

EVO II
Hotový modul:
1) Satanda / 1
2)motty / 1
3) Smrček / 1
4)
5)
6)
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - Evo II průzkum

Příspěvek od Alf »

Nejedná se o objednávky, ale o průzkum zda by byl zájem a o které konkrétní verze. Zkopírujte obsah příspěvku před vámi a dopište do patřičné / patřičných kolonek váš nick a počet kusů.

EVO I
DPS + PIC:
1)
2)
3)

EVO I
Stavebnice bez krabičky:
1)
2)
3)

EVO I
Kompletní stavebnice:
1)
2)
3)

EVO I
Hotový modul:
1)Taresz/1 kus zatial
2) PINY ( SZ )
3)
4)

EVO II
DPS + PIC:
1)
2)
3)

EVO II
Stavebnice bez krabičky:
1) Ahmed / 1
2)
3)

EVO II
Kompletní stavebnice:
1) LucasCZE / 1
2) Hary / 1
3)

EVO II
Hotový modul:
1) Satanda / 1
2)motty / 1
3) Smrček / 1
4)
5)
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - Evo II průzkum

Příspěvek od Macman »

Nejedná se o objednávky, ale o průzkum zda by byl zájem a o které konkrétní verze. Zkopírujte obsah příspěvku před vámi a dopište do patřičné / patřičných kolonek váš nick a počet kusů.

EVO I
DPS + PIC:
1)
2)
3)

EVO I
Stavebnice bez krabičky:
1)
2)
3)

EVO I
Kompletní stavebnice:
1)
2)
3)

EVO I
Hotový modul:
1)Taresz/1 kus zatial
2) PINY ( SZ )
3)
4)

EVO II
DPS + PIC:
1)
2)
3)

EVO II
Stavebnice bez krabičky:
1) Ahmed / 1
2)
3)

EVO II
Kompletní stavebnice:
1) LucasCZE / 1
2) Hary / 1
3)

EVO II
Hotový modul:
1) Satanda / 1
2)motty / 1
3) Smrček / 1
4) Macman / 1
5)
méně znamená někdy více...
Obrázek
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - Evo II průzkum

Příspěvek od Ivarek »

Alfe můžeš prosímtě víc popsat ten prostřední bod nevýhod EVO 1 z toho pdf.Nějak nerozumím tomu problému při spálené žárovce/žárovkách.Jinak mám ten přerušovač pro přívěs a opravdu funguje to že pokud je připojenej tak bliká i ta kontrolka pro kontrolu prasklých žárovek na vleku.Nemůže to tak ve spojení s triplingem dělat problémy?
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - Evo II průzkum

Příspěvek od Alf »

Následují popis je jen pro EVO I !!!!

Trippling vyhodnocuje stav páčky pomocí napětí z výstupů přepínače směrových světel a to konkrétně měřením napětí - při sepnutí páčky se na výstupu ( i vstupu ) objeví +12V - u vozidel s elektronickým přerušovačem se napětí objeví ihned po sepnutí páčky bez časové prodlevy ( u aut s bimetalovým přerušovačem tomu tak není ).

Pokud sepneš páčku jen krátce, konkrétně na dobu kratší, než je doba ,,neaktivuj trippling" zapneš trippling . (poznámka- nesmí být sepnuty blikry pro druhý směr)

Pokud sepneš páčku na delší dobu, trippling se nezapne. ( normální blikání , jedno celé bliknutí )
Tato doba je uživatesky nastavitelná v 8-mi hodnotách.

Pokud se ti spálí žárovka, tak přerušovač začne signalizovat závadu tím, že blinkry blikají rychleji. 3 bliknutí trvají cca 1.3 sec. Trippling vyhodnotí první krátké bliknutí jakou spouštecí impulz a zapne se. Po 3 bliknutích se opět vypne a čeká až budou vstupy bez napětí po dobu alepoň 0.8 sec. Tudíž při delším blikání jak 1.3 sekundy nepoznáš, že se trippling zapnul a neprodlouží dobu blikání.
Déle jak 1.3 sekundy blikáš skoro pokaždé. Větší problém vidím v tom, že jedeš se spálenou žárovkou a pokud máš spálenou zadní a chceš předjíždět, můžeš mít velký problém, jakož i to, že nemáš vozidlo způsobilé k provozu.

Poznámka:
ta doba, že trippling čeká 0,8 sec je tam z následujícího důvodu: Jedeš s přepnutou páčkou přes aretaci, projedeš zatáčku a páčka sama vypne zrovna tak, že poslední bliknutí je kratší než normální bliknutí a tudíž by bylo vyhodnoceno jako spouštěcí impuzl. Tato doba je počítána pouze pokud je trippling v pohotovostním stavu. Doba 0.8 sec byla zvolena, aby vyhovovala všem vozidlům s elektronickým přerušovačem a odpovídá době kdy 10 rozsvícení a zhasnutí směrových světel trvá 16 sec - neviděl jsem auto, které by blikalo déle jak 12 sec ( malé měření u semaforu ;) )

Tudíž lze tento modul osadit do vozidel u kterých trvá 10 rozsvícení a zhasnutí méně jak 16 sec.

Vozík:

Připojení vozíku nesmí měnit frekvenci blikání, tudíž neznamená žádný problém.

Pokud by ke změně docházelo, tak by to nemuselo znamenat problém, pokud by doba bliknutí byla kratší, stačilo by snížit dobu ,,neaktivuj trippling", pokud by teda 10bliknutí a zhasnutí netrvalo víc jak 16 sec, to by byl problém.
Pokud máte někdo auto s elektronickým přerušovačem a mění se vám doba blikání dejte vědět.

poznámka:
třeba felicie má pro tažné jiný přerušovač, který umí rožínat kontrolku blikání vozíku. Tudíž je možné, že i jiné automobilky používají jiné přerušovače pro verze s tažným.
I tak myslím, že připojení další žárovky nesmí změnit dobu rožnutí. Odpojení žárovky na autě musí být signalizováno. Kontrolka pro směrová světla vozíku není povinná a kontrola funkce zněnou doby blikání asi taky ne, jelikož přerovač nepozná, jestli je připjený vozík, nebo není, proto asi ta kontrolka.

Zajímavá může být situace, že je připojený vozík a spálí se žárovka na autě, frekvence blikání zůstane asi stejná akorát nebude svítit kontrolka vozíku.


Pokud jsem na něco zapomněl, tak se ptejte
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Trippling - Alf pro Feliciaklub - Evo II průzkum

Příspěvek od Vasek »

Nejedná se o objednávky, ale o průzkum zda by byl zájem a o které konkrétní verze. Zkopírujte obsah příspěvku před vámi a dopište do patřičné / patřičných kolonek váš nick a počet kusů.

EVO I
DPS + PIC:
1)
2)
3)

EVO I
Stavebnice bez krabičky:
1)
2)
3)

EVO I
Kompletní stavebnice:
1)
2)
3)

EVO I
Hotový modul:
1)Taresz/1 kus zatial
2) PINY ( SZ )
3)
4)

EVO II
DPS + PIC:
1)
2)
3)

EVO II
Stavebnice bez krabičky:
1) Ahmed / 1
2)
3)

EVO II
Kompletní stavebnice:
1) LucasCZE / 1
2) Hary / 1
3) Vasek / 1

EVO II
Hotový modul:
1) Satanda / 1
2)motty / 1
3) Smrček / 1
4) Macman / 1
5)
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Odpovědět