Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Odpovědět
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Jozefj »

Prosím ,tě jelikož sleduji,že o altíku (možná ,že i autu) nevíš vůbec nic,tak buď si tady přečti fórum ,je toho tady hafo ,nebo se na to vybodni a nech si to udělat od někoho kdo tomu rozumí.
mjamriska - FK

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od mjamriska - FK »

tak tak, ja som dal zrepasovat alternator a chlap povedal, ze vydrzi dalsich 100 000 pokial tam nezhori vynutie, dufam, ze este daco vydrzi, ked aj nie 100 000
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Jozefj »

Tak to je nad mistr světa,já si repasuji sám a takovou větu bych nikdy nevyslovil,jelikož stačí chybné ložisko a po 50 tis.je to v pr.....i.
Keke - FK

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Keke - FK »

Známýmu dobíjí 13.8 když jede,stačí to ne? ;)
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Jozefj »

Proč takový otázky když je to tu 1000x napsaný,jenom číst.
Keke - FK

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Keke - FK »

někdo ti tvrdí že je to nahraně,druhý ti tvrdí že to je dobrý tak nevím :?
petrkr

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od petrkr »

Tak resim problem s dobijenim,, chvilku jde, chvilku ne... menil sem uhliky,, tak to chvilku drzelo,, po tejdnu zase nic... vcera sem to mel rozdelany (dalo to teda pekne zabrat) promeril sem diody, zdaj se bejt OK... (cca 0.4V na kazde jen jeden smer)... kdyz to dobiji, tak to klasika dava tech 13,8V ale z neznameho duvodu to vypadava,,, nejake napady? Znamej rikal klinak, tak sme ho napinali trosku, nic z toho... jinak zajimave dneska, zarovna dobijeni pulsovala (malej/velkej svit) pri pridani to zhasne,,, ale nic nedava (coz se me zda divny,, tak bud to nedobiji a sviti porat, nebo nesviti a dobiji) (postavil sem si informativni V metr na baterku, ale i merakem to mam zmereny)
kdyby nekdo chtel bastlit taky,, --- vcelku dobre se to da naplacat na univerzalni desku, kdyby nekdo chtel, muzu udelat fota...
http://hw.cz/Teorie-a-praxe/Konstrukce/ART1823-Indikator-napeti-autobaterie-s-LM3914.html

spis me jde oto, jestli muze bejt chyba v regulatoru (nevim jak ho zmerit, a zadneho ochotneho kamarada na vyzkouseni nahradniho nemam)...

s pozdravem Petrkr
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Ivarek »

Doporučuji zkontrolovat kostry a plusy,hlavně ty hlavní...baterie,motor,kastle atd.Jinak regulátor stojí cca 300kč,na zkoušku bych ho koupil.Buď to bude ním anebo budeš mít náhradní,ten se nikdy neztratí.
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Jozefj »

Jak vypadají sběrací kroužky co dosedají uhlíky?
petrkr - FK

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od petrkr - FK »

pokdu to bylo na me,, tak nevypadaj moc sedrene... ackoli sem nevidel teda nove tak nemam s cim porovnat...
...zkusim ten regulator nekde splasit... pak budu vedet vic...
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 07. bře 2010 16:30:28, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace odstraněna viz:pravidla č.4
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Jozefj »

Ošoupané kroužky ,pokud je altík rozebraný tak se poznají velice dobře, jelikož jsou ošoupané až na izolátor a ten přerušuje kontakt uhlíků pro napájení rotoru.Kontakt můžou mít nové ,než se přispůsobí profilu doteku.V nízkých otáčkách blikání ve vyšších otáčkách menší buzení rotoru,a tím menší výkon altíku ,ale to už předbíhám!
petrkr - FK

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od petrkr - FK »

Jozefj píše:Ošoupané kroužky ,pokud je altík rozebraný tak se poznají velice dobře, jelikož jsou ošoupané až na izolátor


tak az na izolator sem si toho nevsim, zeby bylo

jinak odpor na tom rotorovem vinuti byl (pokud si dobre pamatuju) kolem 4 Ohm


Ivarek píše:Doporučuji zkontrolovat kostry a plusy,hlavně ty hlavní...baterie,motor,kastle atd


kontroloval sem napeti merakem primo na alternatoru [+ sroub a - primo na obalu altiku] (9V -- to uz byla dost mrtva baterka,, byl sem s tim asi 2km daleko a ono se svetlama..), takze nejake netesnosti na kabelech bych asi zatim vyloucil...
mjamriska - FK

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od mjamriska - FK »

petrkr píše:(postavil sem si informativni V metr na baterku, ale i merakem to mam zmereny), kdyby nekdo chtel bastlit taky,, --- vcelku dobre se to da naplacat na univerzalni desku, kdyby nekdo chtel, muzu udelat fota..., http://hw.cz/Teorie-a-praxe/Konstrukce/ART1823-Indikator-napeti-autobaterie-s-LM3914.html

jednoduchsie je tam dat toto http://img145.imageshack.us/my.php?image=voltmetercn6.jpg , inspiroval som sa tu http://www.skodaoctavia.cz/Interiernavody/Montaz-voltmetru.htm
petrkr - FK

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od petrkr - FK »

jo jako presne meridlo to je pekny, rychle na "stavbu" avsak ja spis bral tendle 10LED protoze tam kouknes a je hned videt dobiji/nedobiji apod, proste vim, ze 3-4 LED jsou plne nabita baterka, a 9 LED je cca tech 13.8V 10LED sem si nastavil na cca 14V takze pri jizde vidim ze bud sviti skoro vse, nebo jen prvni jedna/dve,, tak hned vidim dobiji/nedobiji,,, nez bych to precetl z cisla 11V nebo 13V tak bych asi byl nekde ve strome xD... hlavne spis, kdyz to zakmitava, tak u tohodle vidim, ze to obcas "problikne" vsehno,, predpokladam, ze ten merak na odezvu 200 mozna i 500ms na mereni

jinak tady to mam "na koberci" (to vetsi nezapojeny ma bejt el. otackomer, avsak sem byl se stavbou rychlejsi nez s kontrolou auta, a zjistil sem, ze tam nejsou klasicke draty ke svickam, a nevim jak ho 20x omotam abych to tam naindukoval.... kdyz tam jsou 4 male dratky spojene do jednoho svazku a vse to leze do PC)

http://petrkr.net/a/2010-01-25%2021.55.28.jpg

ja se spis musim pohrabat kam to pridelam :) chtel sem to dat do knofliku jak se zapina treba zadni vyhrejvani,, ale asi o 3mm to je vetsi a nenarvu to do nej... ale do diry po nem se to narvat da :) takze to tam zatim mam... asi pro krasu zkusim tu DPS prebarvit na ceno nebo tam udelat nejakej kryt z plastu, uvidim jeste.. spis musim vymyslet kam pripojim +/- od nej, zatim to mam v pojistkovce na necem neidentifikovatelnym, jen merakem vim, ze to je za klickem (az se k tomu zase dostanu, asi pouziju ten 15. kolik na klicku, jak se tu onem hodne pise)

se budu muset pecliveji podivat a porovnat s http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=183
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 07. bře 2010 16:31:35, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace odstraněna viz:pravidla č.4
petrkr - FK

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od petrkr - FK »

tak sem hodil jinej regulator a zatim to dobiji.... takze snad to chvilku zase vydrzi....
Ecvica

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Ecvica »

Mám problém s dobíjením na Feldě. Dnes ráno se mi po nastrartování rozsvítila kontrolka dobíjení. Zajímavě je, že při otáčkách kolem 2000-2500 pozvolna pohasne až zhasne. Po snížení otáček se opět pomalu rozsvítí. Nevíte v čem hledat problém?
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Kuladmin »

Bud uz kratky uhliky na regulator napeti - nedosahnou na krouzky. A nebo problem na diodovem mustku. Doporuciji kompletni repasy.
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 07. bře 2010 16:32:07, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace odstraněna viz:pravidla č.4
Keke - FK

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Keke - FK »

kolik by měly mít ty uhlíky na regulátoru když bych je změřal, kolik mají nový a kolik minimálně musí mít? :clown:
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Jozefj »

Nový asi 20mm,a čím delší tím lepší,jelikož se musí počítat s tím,že to pérko to musí tlačit nějakou sílou.
Radon - FK

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Radon - FK »

Ahoj,

tak problémy dorazily i ke mně. Při vyšších otáčkách (na vonoběh to nedělá pouze za jízdy) se mi z motoru ozývá pískání, podle mě to je tím, jak prokluzuje drážkový řemen na altíku (drážkáč je i celej pokovenej), myslel jsem, že jsou v altíku "přidřená ložíska", ale po výměně za jiný altík závada stále přetrvává. Drážkovej řemen mám správně napnutý a je i nedávno měněn za nový, takže tím to nebude. Někdo mi řekl, že by to mohlo být i špatnou baterkou "háže prý altík do zkratu" a tím ho brzdí, což má za následek prokluz klíňáku, úbytek výkonu auta... zajímalo by mě jestli to může být opravdu baterkou.


díky za každou radu
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Jozefj »

No tak to je snad jednoduchá věc jak zjistit klíňák,nastartovat,otevřít kapotu a ručně přidat plyn a poslouchat odkud to jde.Baterka nemůže zkratovat altík,maximálně ho zatíží a altík bude nucen dát třeba maximum.Pokud je našponován řemen dostatečně,tak podle mně nemůže prokluzovat ,pokud není mokrý od oleje unikajícího kolem klikové řemenice.Pak by bylo třeba co nejdřív vyměnit gufero za řemenicí .Pískání může být od vodní pumpy,nebo povolené škrticí klapky a přisává falešný vzduch.V malých otáčkách to třeba není slyšet,ale za jízdy je podtlak větší.Pokud by řemen prokluzoval,tak za chvíli musí být dost teplý ,až horký.
Agent2236 - FK

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Agent2236 - FK »

Zdarec, potreboval bych radu, jen na altiku je regulator a je jeste nekde nejakej (na alt. je rok starej)? Baterii nam 46Ah pri zhaslym motoru mi kapacitor ukazuje 13V pri nastartovanym 14,5V. mam tam hudbu ( zesik 600w a basak) a obcas problikavaji svetla, bud kdyz je pusteny radio a i kdyz je vyply tak treba pri pustenych blinkrech, predem dik za pomoc.
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Jozefj »

Normálně za jízdy?Ajaký altík.
Agent2236 - FK

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Agent2236 - FK »

jj norm. za jizdy. altik je 70A
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Jozefj »

Zaráží mě těch 14,5V při té zátěži,protože s tím zesíkem -pojízdné hudební studio- to musí skoro být na hranici.Podobnou závadu s problikáváním měl kámoš a nakonec tam byla vadná dioda v altíku.Dobře by se dal průběh změřit oscíkem,ale ten nemá každý.Takže preventivně komplet kontrola altíku.Ale může to být také něco jiného ,např.vyhřátý konektory včetně toho co je v pojistkovce.Po těch bych šel napřed.
Agent2236 - FK

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Agent2236 - FK »

s tim altikem sem stejne premyslel ze bych ho dal na repas (pro jistotu), ale dik za radu.
jaja55 - FK

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od jaja55 - FK »

Ahoj všem, tak jsem dnes konečně vyřešil ztrátu napětí mezi alternátorem a baterií (asi 0.4V). Měl jsem všechny kontakty očištěný, ale pořád nic, tak jsem koupil silnější kabel a očka. Jednoduše jsem to propojil a ejhle najednou to dobijí 13,8 v při zapnutých světlech.
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Alf »

Ono to totiž všechno vede až dovnitř auta za kastlík před spolujezdcem a tam je to spojené, při větším zatížení tam vznikne úbytek.
Já jsem to též řešil jako ty, akorát jsem použil vodič 2,5, ten na vyrovnávací proud stačí .
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
jaja55 - FK

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od jaja55 - FK »

Akorat ještě dotaz, nezničim alternátor? Mam teorii, že jsou tam usměrňovací diody, tak by to přece nemělo pouštet nic do alternátoru. Je to tak?
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Alf »

Ne, nic nezničíš.
Ono to propojené už je, akorát trasa je delší, ty jsi jen snížil odpor vedení.
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
jaja55 - FK

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od jaja55 - FK »

Dík za odpověď a doufám, že jsme někomu pomohli s rěšením problému ohledně dobíjení.
Měj te se vsichni
savik - FK

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od savik - FK »

Prosím o radu.Mám 1.3MPI alternátor 70A který odešel a místo něj tam strčit 55A?Moc dík.
Uživatelský avatar
Chose
Příspěvky: 324
Registrován: stř 04. bře 2009 21:49:20
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Chose »

Klidně ho tam strč,možná bude ještě lepší než ta 70tka.
Felicie 1.3 BMM 50kw,romantická červená
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Ivarek »

Jak jsi na to přišel?
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Jozefj »

Možná je lepší na výplatu dostat 1500 místo 2500,to se člověk naučí víc šetřit,ale nevím ,jestli se naučí šetřit ta elektro výzbroj.
stony - FK

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od stony - FK »

A když se mi mění intenzita světel podle toho jak šlapu na plyn, tak to mám vyměnit co?
Respektive na volnoběh to svítí míň a při jízdě víc.
Uživatelský avatar
Chose
Příspěvky: 324
Registrován: stř 04. bře 2009 21:49:20
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Chose »

Ivarek píše:Jak jsi na to přišel?

Už dva roky mám feldu se 70tkovým altíkem,měl sem stále problémy s dobíjením(kolísavé napětí v závislosti na otáčkách a zatížení),po odskoušení dalších dvou stejných altíků problémy přetrvávaly.Deset let co sem vlastnil fáčko s 55tkovým altíkem sem nikdy!!!neměl problém,švagr má na své feldě taky 55tku a nikdy si nestěžova.Někde sem slyšel,nevím teda proč,ale prej sů ty 55tky na životnost a kvalitu dobíjení lepší.Tak před půl rokem sem do feldy napasoval 70tkový altík od VALEA a to je jiná hitparáda :salut:
Felicie 1.3 BMM 50kw,romantická červená
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Ivarek »

No hele Favorit neměl skoro žádný nároky na spotřebu jelikož měl na elektriku pouze světla a zapalování (obrazně),Felda už je na tom hůře...pal.pumpa,řj,na některých abs,okna atd a tam už je to zapeklitější.Navíc spousta problémů je zapříčiněná špatným stavem instalace - např očištěním držáku altíku jsem vylepšil napětí o 0,5V.A co se týká 55 a 70 altíků..principem konstrukce a provedení/zpracování jsou stejný,takže rozdíl v samotných alternátorech určo nebude.
Uživatelský avatar
Chose
Příspěvky: 324
Registrován: stř 04. bře 2009 21:49:20
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Chose »

No to máš pravdu,nenapsal sem že fáčko sem měl BMM,takže stejné jak fileta ;) ,švára má filetu 1995 a bagem a ABS a stejně tam má z výroby 55tku altík a nemá sním problémy.A ohledně tech kabelů,to bylo hned první co sem vyměnil,veškeré spojení vyšmirgloval a navíc sem dal kabel mezi altík a startér a stále špatné.Možná sem na ty 70tky měl prostě smůlu :( .Je tam VALEO a je to super ;) Magneton leží ve skříni už jenom jako záloha :)
Felicie 1.3 BMM 50kw,romantická červená
Hugoextreme

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Hugoextreme »

Zdravim potřeboval bych pomoc s kámošovo formanem že mu to nedobijí to je zcela jasný alternátor vyměnit zvládnem problém je v kontrolce dobíjení která neustále svítí a to i po vypnutí a vytažení klíče
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od LucasCZE »

Pokud kontrolka sviti i s vypnutou spinackou, tak bude problem nejspis prave v ni. Nebo voda v pojistkovce?
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
Uživatelský avatar
Kova
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 22. bře 2007 13:30:51
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Kova »

po otpojení altíku taky ? (ten slabej drát)
Felicie Combi 1.3 Mpi 50kW 2000....Octavia Combi 1.8T 4x4 110kW 2004......... Nikdy nejezdi rychleji než létá tvůj anděl strážný.
Taresz - FK

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Taresz - FK »

Hugoextreme píše:Zdravim potřeboval bych pomoc s kámošovo formanem že mu to nedobijí to je zcela jasný alternátor vyměnit zvládnem problém je v kontrolce dobíjení která neustále svítí a to i po vypnutí a vytažení klíče



Diodovy mostík to isté som mal odpoj baterku má to skrat na mostíku jediná moznost vymenit :!:
Hanz - FK

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Hanz - FK »

Jozefj píše:Napětí OK??

Ještě by mně zajímalo jak dopadl Hanz,ten přestal komunikovat.Tak snad dobře.

vidíš nějak jsem zapoměl :D ten alternátor z 1.6 má na sobě hlavní dobíjecí kontakt a pak jeden konektor s dvěma piny. a Musí se zapoji jen jeden, takže sem si sehnat funkční alternátor, správně ho zapojil, a funguje :)
hurvajsp - FK

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od hurvajsp - FK »

Dobrej, mel bych na vas vsechny prozbu, mam budik na dobijeni kam bych ho mel zapojit, diky
Taresz - FK

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Taresz - FK »

Voltmeter??? Mozes to dat hocikde ked más ampérmeter tak na alternátor rovno :arrow:
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Jozefj »

Promiň ,ale co znamená ----ampérmeter tak na alternátor rovno------.
Taresz - FK

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Taresz - FK »

Ampermeter dat rovno na budivu cast alternátoru myslim je to zlty drot na alternátore ;)
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Jozefj »

Do budicí části se ampérmetr nedává vůbec,byl by tam zbytečný. Když tak do výstupu alternátoru (+B) a to do serie s baterií a musí být alespoň na 40A.Kdysi takové bývaly v traktorech a nákladních autech.
Taresz - FK

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Příspěvek od Taresz - FK »

Áno myslel som to tam sorry zle som to vysvetlil :S
Odpovědět