Ethanol 85

:)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Macman »

tak dalsi poznatek a zkusenost s E85, mel jsem asi nejakych poslednich 8l v nadrzi a vjel jsem do kolony kde jsem ujel asi 500m za pul hodiny po projeti a zarazeni dvojky od te doby auto vubec nechtelo jet, seslapnuti plynu melo interval 3s nez zareagoval a auto skubalo nebo neslo za plynem, najel jsem na dalnici kde jsem tomu prislapl at se to vzpamatuje a pri kazdem prerazeni se ozval zajimavy zvuk z vyfuku... vcera uz nalit N95 a vse pri starem a auto i jede...
méně znamená někdy více...
Obrázek
Uživatelský avatar
hromyblesky
Příspěvky: 4227
Registrován: úte 10. úno 2009 8:40:01
Bydliště: Region razovitý ,tam někdo primo uprostřed mesta Ostravy,bo je to tu fajne cyp.
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od hromyblesky »

taky uz me nebovailo zkoumat jakykoliv zvyuky, a podivny chovani motoru a zkoumat jestli je to zavadou necim jinym nebo jenom Ečkem,,, takze ja na to prdim,,,, tankuju 95tku.... ale az pojedu nekam dal,rekneme 700km dalkovou tak to klidne lisknu 3:1 ve prospech ecka,to s tim auto problem nema,,,, ale takhle na skakani kolem komina mi to neucarovalo,,, maximalne tak prvni euforie z cenovky po tankovani......
synku lampy tu pálí,,,, neony blikaj na cestu...
FAKJU BIČ
VAUXHALL píše:Me by zajimalo kde bys to chtel jeste snizovat,kdyz motor je 12cm nad zemi
za vsim hledej pravidlo 7 a 15
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Macman »

taky mam na to stejny nazor...me jako studenta taky uchlacholila cena ale diky tomu ze jezdim jenom po meste max 100km/tydne tak se to ani po prepocitani nevyplati
méně znamená někdy více...
Obrázek
Uživatelský avatar
mako
Příspěvky: 436
Registrován: pát 15. srp 2008 16:44:12
Bydliště: [SK] - ZM
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od mako »

dlouho jsem nad E85 přemýšlel, až nakonec jsem ho vyzkoušel.A lituji toho. natankoval jsem 10l éčka na cca 15l N95. včera pohoda jelo to normálně. dnes se motoru nechtělo. do cca 3500ot motor jemně škubal a nechtěl ani zrychlovat a po dosažení 4tis vystřelil jako by se nic nedělo. navíc z výfuku to střílí (to je asi jediné co se mi na tom líbí :D ). jo a taky mi při dojíždění na křižovatku 2x chcípnul motor, co mně dostalo nejvíc. takže jak rychle jsem s éčkem začal tak rychle skončím.
VW passariantion+VW felicia diesel power
ex-felicia GLXi 1,3MPi 1997 Red-Hot-chilli, ex-felicia LXi 1,4mpi 1996 White candy
keenworth - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od keenworth - FK »

Mě to s poměrem 1:1 šlape jako švýcary a spotřeba je asi o půl litru větší, takže to výjde o něco málo levnějc. Výhoda je jen v tom, že to nesmrdí, když nemám katalyzátor.
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Honza_t »

nechápu jak se někomu může spotřeba zvednout jen o 0,5l, mě se zvedla o 3l a to sem jel sakra lehkou nohu :( Na95 - 6l/100km, Na95/E85 1:1 - 9l/100km
asi zkusím menší podíl éčka
Marty_pv - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Já mám stejnou zkušenost jako Honza_t - testovně jsem nabral nádrž 1:1 s tím že ji stejně celou za dva dny vyjedu a úspora nula nula nic - trasu co jezdím za cca 6 litrů průměrné jsem s tímhle mixem E85 zajel za 7,8 litru a to ještě hodně kolenovrtskou jízdou protože u aktuální spotřeby mi skákaly hrozný čísla (jednobod s vačkou ME + jednotkou)
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Foglik »

ja kdyz sem jezdil na Ecko tak pres zimu sem mel spotrebu cca 8l/100Km 80% jezdeni bylo jenom za studena a ve meste. jinak sem to mixoval pokazdy stejne a to 15l naturalu a 25l Ecka. Jelo to jak vymeneny. Tahalo to odspodnich az do cervenych otacek uplne krasne... Jinak ted sem mel spotrebu tak 7,5 az 8l/100Km.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od 103457 »

Já mám namixováno 1 : 1 a spotřebu na couračky po městě zhruba o 1l vyšší než u benzínu na 8,2l/100km. Studenej motor občas chcípá a při lehkém brždění motorem to trochu prdlá do výfuku.
Uživatelský avatar
jirkaf
Příspěvky: 4539
Registrován: ned 16. pro 2007 18:16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od jirkaf »

Mě to přijde že co motor to unikát :) ... já s tím nemám absolutně žádný problémy ... jen tedy když teď nedávno byla ráno fakt zima tak jsem dlouho startoval, ale jinak co se týká provozu, tak žádný cukání ani chcípání nebo málo výkonu ... všechno je v cajku a to to jezdim čistý, bez přísady benzínu.
VW Passat 1.9 TDi, VW Passat 1.6, Suzuki RM-Z 450, Jawa Pionýr, Jawa Mustang
Uživatelský avatar
Smells
Příspěvky: 114
Registrován: pon 08. zář 2008 22:00:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Smells »

S Dědkem jezdím jen do práce,takže pokaždé stejná trasa za stejných podmínek.Ráno v sedm přes Brno (dopravní špička) odpoledne ve dvě celkem pohoda provoz.
Na 100% benzín spotřeba asi 7.5 litru.Na ethanol 10.5 litrů.
Když uvážím,že litr benzínu stojí 33.90 a Ečko 26.90 tak na:
-benzín 100km = 255,-
-ečko 100km = 282,-
Úspora tedy žádná. Jde jen o ten psychologickej fakt,že když vezmu plnou naturalu tak zaplatím 1350,- a když ečko tak jen 1075,- ale v konečným důsledku je jízda na ečko drašží a to mě nikdo nevymluví.
Neraduj se ze světla na konci tunelu.S největší pravděpodobností se jedná o protijedoucí vlak !!!

MUF-Škoda Felicia Trumf,1.3 MPi,50 KW,r.v.2000,
FuFa-Ford Focus Combi,1.6 16V,74 KW,r.v.2001,
Prodáno-Dědek-Škoda Felicia LX,1.3 BMM,40 KW,r.v.1995,
Uživatelský avatar
hromyblesky
Příspěvky: 4227
Registrován: úte 10. úno 2009 8:40:01
Bydliště: Region razovitý ,tam někdo primo uprostřed mesta Ostravy,bo je to tu fajne cyp.
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od hromyblesky »

ach jo......... precti si sem psal vejs,,,ano na kratky jizdy se to nevyplati,,, ale na dalkovy ano,,, to je v kostce to co sem psal
synku lampy tu pálí,,,, neony blikaj na cestu...
FAKJU BIČ
VAUXHALL píše:Me by zajimalo kde bys to chtel jeste snizovat,kdyz motor je 12cm nad zemi
za vsim hledej pravidlo 7 a 15
Marty_pv - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Hromy já ti nevím, jel jsem na směs E85/N95 1:1 250 km víceméně bez přestávky (což už se dá považovat za dálku a ne nějaký crcání po městě) a při maximálním vrtání kolena spotřeba 8 litrů tam kde jsem svižnou jízdou jinak jezdil za 6 benzínu, když mě někdo brzdil a nemohl jsem jet plynule tak to šlo k 9 litrům
RedmeX - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od RedmeX - FK »

marty: povedal by som, že problém nebude v palive E85, ale v tom, že feldy sú na to nevhodne nastavené. Pri pomere 1:1 E85 a benzín by mal motor spáliť o cca 20% viac paliva ako na benzín ak vezmem do úvahy energiu získanú spálením. Takže ak to žerie viac chcelo by to úpravy.
Marty_pv - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Já úpravy mám a asi zrovna ještě horší na lihovej provoz než série (vačka, jednotka)
Taky poměr palivo/vzduch není úplně ideální
Každopádně nebudu řešit, vyzkoušel jsem, úsporu nezaznamenal a vrátil se zpátky k benzínu :)
Wenca - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Wenca - FK »

tak abych zase trošku oživil tohle téma, tak v neděli jsem jel na dovolenou (cca 170km) a bral sem plnou nadrž včetně 10L lihu..auto jelo uplně normálně, jezdil jsem spíš delší trasy a celkově sem na nádž ujel 550 km s tím že ještě nesvítila rezerva ale už jsem dotankoval...takže na cca 36 litru (včetně toho lihu) 550 km neni podle mě tak zlý..vychazi to asi na 6.6 litrů spotřeba..na takovou kraksnu dobrej vysledek :)
goodFela - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od goodFela - FK »

Když už píšeš ty, tak já se taky přidam :lol:

Ethanol jsem zkoušel. Měl jsem s ním dobrý zkušenosti. Auto se ztišilo. O výkonu, spotřebě a tak tu psát nebudu. To je podle mě placebo efekt (i když teda myslím si, že to auto líp táhlo :lol: :lol: )

Ale co se začal zdražovat benzín, tak spolu s ním - i o stejný peníze se začal pohybovat i E85. I přesto, že benzínu je v tom jenom 15%. Vážně se mi nechce podporovat smrady, co na tom chtěj jenom vydělat (beztak je podporuju i nakupovánim N95, ale do toho už nevidím). Tady je to na 100% evidentní. Takže sbohem E85. Možná někdy příště. ;)
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Honza_t »

Já teda osobně bych chtěl vědět co by na tom motoru mělo bejt jinýho, aby to na E mělo menší spotřebu. Odpovím si sám - nic takového neexistuje. Na E je prostě jinej směšovací poměr se vzduchem, to víceméně nějak jednotka ukoriguje (sice ne uplně ideálně, ale jde to - můžeme být ještě rádi, žralo by to na E ještě o něco víc). A z toho právě je ta spotřeba.

Jinýmy slovy, kdyby na to byl motor stavěnej, kromě map v jednotce a možná svíček bude úplně stejnej a bude mít cca stejnou spotřebu jako když se s E nepočítalo ale provozuje se na něj.

Naprosto nesnáším kecy typu "Ten motor na to neni stavěnej" a "Kdyby to bylo dobře tak je to tam z výroby" (asi proč, když se éčko začalo prodávat teprve před nedávnem (ale slyšel jsem, že snad některé favority do jistých zemí dělaly na líh)) - to je to samý co slýchám o úpravách motoru i od firmy jako je ME - že to pak už dlouho nevydrží, zvětší se spotřeba a hlučnost - blbost - mě se spotřeba snížila, nebojím se říct až o 1l při stejným stylu jízdy a je klidný a má menší emise, o výkonu a krouťáku od nízkých otáček ani nemluvím.

Ani jedno z těch dvou pakeců neplatí, je to jen a jen o penězích do výroby a tržbách z paliva a hlavně o tom, že dřív spotřebu nikdo neřešil a o jiných palivech se ani neuvažovalo. A spotřeba o samotné podstatě éčka, kterýho se musí do motoru nalejt víc a je úplně jedno jestli se s ním ve výrobě počítalo nebo ne. Plyn je to samý, dnes už se auta dělají na plyn z výroby (OII 1.6 třeba)
bitmap - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od bitmap - FK »

To je drahota, u nas je Ecko za 24,50 - 25,20, N95 nejlevnejsi kolem 33, ale da se videt i za skoro 36.
Stejne nechapu ten marketing E85, ze super ekologice palivo, nizka spotreba, nizke emise a kdesi cosi, kdyz emise stejne nikoho netankuji a spotreba bude vzdy vyssi. Je to proste poor man's racing fuel s pridanym benefitem, ze i kdejaka hujda s vykuchanym katem nebo hodne upraveny motor s tim projde legalni emisni kontrolou s hodnotami pro seriovy vuz :D
Lada
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 08. říj 2009 18:30:06
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Lada »

Taktéž jezdím na éčko cca půl roku v poměru 1:1,spotřeba se nepatrně zvedla podle palubáku z 7,4 na 8,1
jezdím jen couračky z domova na firmu plus nějaký delší cesty.Jen mám problémy se studeným startem,střílí to jak raketa :hlava:
xeryus - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od xeryus - FK »

Já natankoval plnou nádrž ET85 (resp. ke zbytku BA95 v nádrži). Mám 1.3MPi 50 kW, najeto necelých 100tkm. Výkon je o poznání menší, dále lehké zaváhání při sudeným startu. Po zahařátí jede jako asi 40kW. Kolega tím krmí P306 1.4i (vícebod., 250tkm najeto) a nedá na to dopustit. Nedělal žádné úpravy čerpadla, vstčikovačů ani ECU. Jen po prvním tankování (resp. po vyjetí cca 1/2 nádrže musel vyměnit pal. filtr - vzhledem ku čistícím vlastnostem ET85..??). Taky jsem slyšel něco o tom, že ET85 není vhodný pro jednobod (rychleji se odpařuje..??). Mám najeto cca 50 km. Co se bude dít dál, dám vědět (spotřeba, startování, atd.). Každopádně se lépe tankuje za 26,- než za 34,-, ale jestli to bude mít nějaký kladný efekt, dám vědět..
keenworth - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od keenworth - FK »

Nesmíš to taky hnedka namíchat v tak velikým poměru. Já poprvé dal ani ne 1:1 a auto jelo líp než na samotný N95. (1.3Mpi)
Podle mě se i řidicí jednotka musí na nový palivo částečně adaptovat, jako když si zvyká na jinej jízdní styl.
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Macman »

jak jsem psal u sebe tak to napisu tady znova pro toho koho to zajima:
s hromym sme jeli stejnou trasu 650km a oba sme ji ujeli na plnou nadrz coz je spotreba asi 6,2l/100km
s rozdilem ze ja mel 18l Ethanolu a na nadrzi jsem usetril asi 200,-
a po druhe se mi potvrdilo ze ethanol se vyplati jenom na dalkovky a ve meste ne...
méně znamená někdy více...
Obrázek
Uživatelský avatar
hromyblesky
Příspěvky: 4227
Registrován: úte 10. úno 2009 8:40:01
Bydliště: Region razovitý ,tam někdo primo uprostřed mesta Ostravy,bo je to tu fajne cyp.
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od hromyblesky »

a hromy uznava ze tomu tak je,,,,
synku lampy tu pálí,,,, neony blikaj na cestu...
FAKJU BIČ
VAUXHALL píše:Me by zajimalo kde bys to chtel jeste snizovat,kdyz motor je 12cm nad zemi
za vsim hledej pravidlo 7 a 15
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od smrcek »

Na benzínce mi včera jeblo v hlavě a dotankoval jsem 12 litrů E85 k 10 litrům N95.

Ztišení motoru - žádné a pokud ano neznatelné ;)
Vyšší spotřeba - jel jsem jako čuně a spotřeba na dálnici a asi 30 km po Praze v průměru 8.4l podle palubáku - na benzín mám skoro to samé ;)
Smrad z výfuku - totální ;)
Výkon motoru - konečně mi přišlo, že to i ve vyšších otáčkách ochotněji zrychluje a to docela slušně :)

Říkám si, že občas takhle natankuju a projedu to, protože teď se mi to auto zdá živější :)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
keenworth - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od keenworth - FK »

Smrad z výfuku? :? Já nemám katalyzátor a s E85 se mi linula pomalu vůně levandulí. :)
Uživatelský avatar
jezek
Příspěvky: 2183
Registrován: stř 07. lis 2007 18:32:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od jezek »

smrcek píše:Na benzínce mi včera jeblo v hlavě a dotankoval jsem 12 litrů E85 k 10 litrům N95.

Ztišení motoru - žádné a pokud ano neznatelné ;)
Vyšší spotřeba - jel jsem jako čuně a spotřeba na dálnici a asi 30 km po Praze v průměru 8.4l podle palubáku - na benzín mám skoro to samé ;)
Smrad z výfuku - totální ;)
Výkon motoru - konečně mi přišlo, že to i ve vyšších otáčkách ochotněji zrychluje a to docela slušně :)

Říkám si, že občas takhle natankuju a projedu to, protože teď se mi to auto zdá živější :)



Tak to se asi nekde stal zazrak. Ja kdyz jedu jak :pig: tak mam co delat, abych spotrebu udrzel pod 10l/100km :lol: a to jezdim na benzin.
Krátká 1.3MPi GLXi rally red
Krátká 1.6MPi GLX modrá hlubinná metalíza
Tady na foru
David70

Re: Ethanol 85

Příspěvek od David70 »

naše felda 1,3 mpi už jezdí na ethanol jeden rok, neředíme s benzinem, úprava - přídavná jednotka, svíčky speciálně pro ethanol, výměna palivového filtru, moje přítelkyně říká,že jezdíme jak na rally,auto jede dobře,líp než benzín,denně jezdíme 70 km minimálně,startuje v zimě v létě pořád. Spotřeba-těžká noha-8 l a ještě vždycky zbyde,úprava stála 5 tisíc. :geek:
Uživatelský avatar
jirkaf
Příspěvky: 4539
Registrován: ned 16. pro 2007 18:16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od jirkaf »

Nějak se mi Davide nechce věřit tomu, že třeba zítra ráno při 0st C nastartuješ krásně na škrtnutí jako benzínová MPi :scratch:
VW Passat 1.9 TDi, VW Passat 1.6, Suzuki RM-Z 450, Jawa Pionýr, Jawa Mustang
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Honza_t »

a já nevěřím té spotřebě. Přidej 5 litrů a pak uvěřím :)
David70

Re: Ethanol 85

Příspěvek od David70 »

jirkaf píše:Nějak se mi Davide nechce věřit tomu, že třeba zítra ráno při 0st C nastartuješ krásně na škrtnutí jako benzínová MPi :scratch:

Dokud tam nebyly svíčky na ethanol,tak to v zimě moc nefungovalo,bydlím na horách,takže u nás bývá i -15 stupňů,v zimě by mělo být ve směsi ethanolu více benzinu,ale pumpy to šidí,tak když je nejhůř,přidám do plné nádrže 5l benzinu.A to je moje zimní směs.Auto s ethanolem se více zahřívá,proto i v zimě lépe topí.
Uživatelský avatar
jirkaf
Příspěvky: 4539
Registrován: ned 16. pro 2007 18:16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od jirkaf »

Co to je přesně za svíčky ... model/označení???
VW Passat 1.9 TDi, VW Passat 1.6, Suzuki RM-Z 450, Jawa Pionýr, Jawa Mustang
keenworth - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od keenworth - FK »

Taky by mě to zajímalo :o 8l je krásná spotřeba pokud jezdíš jen na Ečko... já měl 7-8l když jsem jezdil 1:1. Bez jakýchkoliv uprav
bitmap - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od bitmap - FK »

Svicky budou nejspis znacky Bull$hit model Moneymaker s pulsni jiskrou :lol:
Uživatelský avatar
jirkaf
Příspěvky: 4539
Registrován: ned 16. pro 2007 18:16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od jirkaf »

Počkej, dej tomu šanci když to funguje tak to musí bejt $uper
VW Passat 1.9 TDi, VW Passat 1.6, Suzuki RM-Z 450, Jawa Pionýr, Jawa Mustang
bitmap - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od bitmap - FK »

No dobre, no.
V jednom favomotoru, ve druhem favomotoru, i ve zcela seriove sekacce na travu mi bez jakehokoli problemu funguji uplne obycejne jednoelektrodove svicky na benzin, tak jsem k podobnym vynalezum mirne skepticky :)
David70

Re: Ethanol 85

Příspěvek od David70 »

se svíčkama byl vcelku problém,na normální svíčky to nestartovalo, pak jsem koupil svíčky na LPG, to taky nefungovalo,pak jsem dlouho čekal na svíčky z USA zn. GREATER MPG Pulstar platinum be1p, protože byly dlouho na celnici a kolik stály nebudu radší ani psát. A stejně nefungovaly. Holt Škoda není amerika. Tak jsem je vrátil. Teď mám svíčky rok - BOSCH Platin IR R6. Fungují. Startuju na první otočení. Ale byla hrůza to všecko naladit.
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Kuladmin »

NA mem BMM 40kW pres leto mix i 2:1 Et:E95 naprosto v pohode i zivejsi navic to pekne vse vycistilo. Spotreba jen o trosku vetsi nez na beno. Zadne upravy svicky NGK pro tenhle motor. Jezdim kazdy den pravidelnou trasu cca 8km tam a 8 zpet + dalsi okolo. S ubyvajici teplotou to trosku dele tocilo nez chytlo 2 sek apod ale jinak tez bez problemu. Az kdyz jsem ten pomer trosku vic prehnal tak to v urcitych otackach cca 2500 nachvilku nechtelo zrychlit a pak to skokove vyletlo.
Ted jsem ten pomer snizil at zbytecne netrapim baterku pri startovani. Tot ma skusenost s E85.
novaz - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od novaz - FK »

David70: Byl by odkaz na výrobce ř.j pro etanol ? Dejme tomu, že i ty svíčky by jsme si všichni koupili.
Všeobená nedůvěra k dovojí spotřebe je podle mnohých na místě :-), ale já jsem ještě čerství tak dejme tomu.
Co všechno obnáší přestavba a neměl bys nějaká měření spotřeby ( někdo si vede sešítek nebo na webu) ?
igor_glxi - FK

E85 do felicie

Příspěvek od igor_glxi - FK »

Dobrý den,
lze upravit tento motor 1.3BMM tak aby bylo možné tankovat E85?
Jednu řídící jednotku náhradní mám.

Tankovat Ethanol 85 bez přestavby/přeprogramování jednotky či nějaké úpravy signálu lambda sondy to nemá smysl, protože pr vzroste spotřeba.
Což je logické.

Jen se zeptám, není třeba možné dát na výstup lambda sondy jen nějaký odporový dělič tak, aby se dal výtup sondy ovlivnit?
Např. přiklonit výstup více k plusu nebo více k mínusu a tím zachovat správný poměr a funkci lambdasondy.

igor
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Honza_t »

Spotřeba vzroste tak jako tak, tomu se nejde vyhnout. Že tady jsou pohádkáři co tvrdí opak, to bych nebral jako kvalitní informace. Ta spotřeba vyplývá z logiky věci a praxe většiny. Bez přeprogramování je asi jediná nevýhoda zimní start (musí se toho tam nacákat víc) a o kousek menší výkon než by možná byl s přeprogramováním. Zrovna spotřebu to asi nevylepší, spíš naopak. Zkrátka a dobře, dokud nebude stát E85 20kč tak se to nevyplatí tankovat, natož auto přestavovat. Já si to čas od času mixnu s benzínem když se chci projet (líp to jede) ale je to dražší alternativa než stooktanovej benzín.
keenworth - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od keenworth - FK »

Mě to vycházelo se spotřebou zhruba šul nul co na N95 jen to líp táhlo a nesmrdělo z výfuku. Ted mám ale pocit, že éčko zdražili, takže se to už nejspíš nevyplatí.
igor_glxi - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od igor_glxi - FK »

Pánové, bez změny křivky plnění v jednotce spotřeba vzroste, ale po změně křivky, respektive ještě nějaké další řídící jednotce spotřeba klesá - mrkněte na www stránky těch, kteří ty přestavbydělají.
15% nižší spotřeba.

Jednoduše natankováním samo o sobě se nedá dosáhnout nižší spotřeby - alespoń u motorů řízených lambada sondou...

Tak mě spíš zajímá názor někoho, kdo se programováním křivky zabýval, díky.

Igor
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Pawlick »

15% nižší spotřeba? Že by to byli ti pohádkáři, jak píše Honza_t...
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Honza_t »

až někdy třeba budu tyhle přestavby dělat, budu taky lhát co budu umět :lol:

Pokud ten motor nemá jet na chudou směs, tak spotřeba bude vyšší, tak to prostě je, ať si zloději říkaj co chtěj. Ideální směšovací poměr je jiný než u benzínu.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od ferdamravenec »

jo spotřeba bude nižší ale jen v konkrétním režimu tzn někde kolem 3tis ot a vyš , jinak stejná neli vyšší , ale musíš si nechat dát jednotku co ti upraví vstupy do řj motoru cca někde od 4tiskč (koukal jsem že i třeba 8tis) tak si spočítej rozdíl , a za chladnýho počasí stejně musíš nastavit benzínem protože zápalnou hodnotu jinak nezměníš
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Honza_t »

ferdamravenec píše:jo spotřeba bude nižší ale jen v konkrétním režimu tzn někde kolem 3tis ot a vyš , jinak stejná neli vyšší , ale musíš si nechat dát jednotku co ti upraví vstupy do řj motoru cca někde od 4tiskč (koukal jsem že i třeba 8tis) tak si spočítej rozdíl , a za chladnýho počasí stejně musíš nastavit benzínem protože zápalnou hodnotu jinak nezměníš


Ježišmarja, pochopíte už všichni že když má být správný stechiometrický poměr tak se tam musí stříkat víc ethanolu??? Víc, ne míň! Jak by se mohla snížit spotřeba kdekoliv? Pokud to budou mapy typu "stále chudá směs" tak to sice sníží spotřebu, nebo alespoň nezmění, ale zvýší teploty, sníží výkon a ten motor půjde brzo pod drn. Jediná cesta je na druhou stranu > vstřikování více paliva a to ZVÝŠÍ spotřebu.
keenworth - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od keenworth - FK »

Souhlasím s honzou_t - jak chcete dostat menší spotřebu z paliva, co má menší výhřevnost než N95? Výhoda je jen ve vyšším oktanovém čísle a to hlavně u upravených motorů s vyšším kompresním poměrem.
RedmeX - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od RedmeX - FK »

Pre dosiahnutie ideálneho pomeru vzduch:palivo je potrebné dodať o cca 50% viac liehu ako benzínu. V prípade E85, to bude o cca 40%, keďže to nie je čistý lieh. Takže nejaké bláboly o nižšej spotrebe na E85 dosiahnuté úpravou softu v rj sú totálne mimo. Je to prakticky nemožné.
Samozrejme motor môže fungovať na chudobnú zmes (čo benzínová felda nikdy nerobí, rj drží tvrdohlavo podľa lamba = 1), ale sériový motor by ani náhodou neprežil fyzikálne dôsledky zníženia vhodnej dávky paliva o viac ako spomínaných 40%... Tak chudobná zmes by viedla k nekontrolovateľnému detonačnému spaľovaniu.

honza: :thumright:
Jezevec33 - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Jezevec33 - FK »

Můžu mít dotaz-zkoušel to někdo na karburátoru? Mám ve feldě 280 vačku a karbec,zatím žádné další úpravy,to až na jaře. Auto jede hezky,jen by mě zajímalo jak by si motor a karbec celkově s tím Éčkem poradil Dík
Odpovědět