on board kamerka

pokec o všem možném i nemožném
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: on board kamerka

Příspěvek od 103457 »

tento odkaz už tu je, myslím že Petrs to tak má, že může filmovat i při nabíjení.
keenworth - FK

Re: on board kamerka

Příspěvek od keenworth - FK »

Dneska mi přišla taky kamerka, už jsem se s ní jakš takš zžil, ale mám v ní špatně nastavené datum - čas ukazuje o hodinu víc a datum o dva roky a nějaké drobné míň a v návodu jsem nanašel jak to změnit. Nevíte náhodou?
Uživatelský avatar
MARWiN
Příspěvky: 1997
Registrován: čtv 08. dub 2010 21:43:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: on board kamerka

Příspěvek od MARWiN »

Časové razítko - zobrazení času:
Kamera má funkci zobrazení přesného času v levém dolním rohu snímků či záznamu. Při úvodním nastavení nebo změně datumu je nutné do vložené micro SD karty uložit textový soubor tag.txt
To je vlastně list z "Poznámkového bloku" nebo "Zápisníku" z PC pojmenovaný jako "tag", do kterého napíšeme např. následující: [date] 2011/03/25 13:07:00
Což udává celý datum, rok a hodiny s minutami - tedy čas 13hodin 7minut 25 března 2011. Toto z PC vložíme do Micro SD karty v kamerce . Kamerku zapneme a tento soubor se vepíše do paměti kamerky a z karty nám zmizí. Někdy lze vložit tag. přímo do připojené kamerky k PC, někdy však je třeba tag. nejprve vložit na Micro SD kartu a tu potom vložit do mikrokamerky a tu potom zapnout. Nejste-li si jistí jak na to, otevřete si poznámkový blok, zkopírujte si: [date] 2011/03/25 13:07:00 a vložte si tato data do otevřeného poznámkového bloku, v něm si pouze upravte aktuální datum a čas a uložte pod názvem tag a celý tento list poznámkového bloku vložte do Micro SD karty, tu vložte do zařízení a to zapněte..
Vše by mělo být OK.
Dojde-li při provozu k úplnému vybití kamerky, je možné, že bude potřeba nastavit výše zmíněným způsobem datum znovu.
keenworth - FK

Re: on board kamerka

Příspěvek od keenworth - FK »

Marwine, ty kluku ušatá, tohle přesně potřebuji :) Díky ;)
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: on board kamerka

Příspěvek od Mejra »

Poté co mi přestala jít tato malá kamerka.. Zvažuji toto - http://www.zbozi.cz/p792925-fun-beat-ka ... ta%20H-295 .. Zas taková pálka to není a myslím, že to má funkce k nezaplacení oproti této..
Radeggast - FK

Re: on board kamerka

Příspěvek od Radeggast - FK »

Vypadá to jako napodobenina tohoto. S HD 720 jsou lidi velmi spokojeni, až na to, že nemá označení "kritického" místa.
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: on board kamerka

Příspěvek od Mejra »

Ten odkaz je na první verzi toho co jsem myslel já.. Ten odkaz ode mě je už vylepšená verze - má noční vidění.. Ta první se dá sehnat na aukru za 1200,-..
Radeggast - FK

Re: on board kamerka

Příspěvek od Radeggast - FK »

No, jestli je noční vidění pouze jiný termín pro LEDky v přední části kamery, které "lépe" osvětlí situaci před vozidlem, tak připlacení tisícovky je ztráta peněz, viz: toto video. Rozdíl není skoro žádný...
Radeggast - FK

Re: on board kamerka

Příspěvek od Radeggast - FK »

Zaujala mě však kamerka na aukru typu T100: http://aukro.cz/kamera-do-auta-t100-cerna-skrinka-akcni-cena-i1692556854.html. Dá se sehnat za 500 a píšou, že karty až do 32GB, kvalita srovnatelná s HD80, přísavky na okno, zdá se mi širší záběr. Má někdo zkušenost???
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: on board kamerka

Příspěvek od Mejra »

myslím že rozdíl bude i v kvalitě jak znám aukro ( jeden mi odepsal, že výrobce je jiný jako ty za 2000 a výš ).. jinak ta poslední za 500 - video nicmoc a seká se to fešně..
keenworth - FK

Re: on board kamerka

Příspěvek od keenworth - FK »

Já jsem s kvalitou videa spokojený s kamerkou md80. Jediná nevýhoda je ta baterie. Navíc mi přes USB nejde nabít a tak přemýšlím, že bych k ní externě připojil např. baterii z mobilu. V kamerce je baterie 3,7V a 240 mAh... kdyby se mi podařilo tam připojit baterii z mobilu 3,7V 900 mAh, tak by to mohl být velký krok vpřed. Nezkoušeli jste někdo něco takového?
Radeggast - FK

Re: on board kamerka

Příspěvek od Radeggast - FK »

keenworth: Já bych tam těch nevýhod našel víc... :) Pokud chceš nabíjet přes USB, tak se podívej o pár řádků níž (výš) - je tam návod, jak zprovoznit kamerku tak, aby se nabíjela i z USB... ;)
keenworth - FK

Re: on board kamerka

Příspěvek od keenworth - FK »

Radeggast: nějak nechápu, jak to myslíš. Kamerka se začne sama dobíjet když ji připojím na USB, svítí červená a modrá bliká... tohle všechno mi dělá, ale ta baterka se prostě nenabijí. Ve skutečnosti když ji mám několik hodin připojenou k pc, tak je sice celá teplá, ale baterie se nanabijí, takže nejspíš nějaká chyba v kameře, proto by mě zajímalo připojení externí baterie, kterou bych mohl dobíjet jiným způsobem. Ty si asi myslel at si najdu to, že jde nahrávat i když je připojená na USB,ne? To vím, jak se dělá.
Radeggast - FK

Re: on board kamerka

Příspěvek od Radeggast - FK »

Tak jsem si přikoupil na moji MD80 totok a ... můžu vřele doporučit... :D
Obraz není tak ostrý, ale úhel snímání je mnohem lepší.
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: on board kamerka

Příspěvek od Tweety »

Nevíte jestli jde nějak vypínat a pouštět nahrávání zvuku? Mně to jenom šumí a nenahrává to zvuk :(
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
viewtopic.php?f=16&t=25423
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: on board kamerka

Příspěvek od Tweety »

no ták klucí zíitra potřebuju zvuk :ugeek: nikdo žádný nápad ?
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
viewtopic.php?f=16&t=25423
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: on board kamerka

Příspěvek od 103457 »

To bude asi vada kamery, nejsem si vědom, že by se někde vypínal zvuk.
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: on board kamerka

Příspěvek od Mejra »

BDVR 2.5 - cena 1350,- -> http://www.youtube.com/watch?v=7Eg33otLHsU

nahráváno na SD class 4, proto seky.. jinak jsem naprosto spokojen..
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: on board kamerka

Příspěvek od Atnarfus »

Tohle ještě nic neni. Škoda že jsem minulý týden byl líný zapnout telefon na nahrávání.
Plazil jsem se po široké městské ulici a vidím matku s dvěma dětma na kolech jak přijíždí z vedlejší. Děti malé, tak jsem sundal nohu z plynu a koukal jestli zastaví. Ani náhodou. Hezky to v křižovatce ohnuli na přechod pro chodce, který je těsně vedle křižovatky a hurá přes silnici na protější chodník. Na mé zatroubení matka reagovala agresivně, že je přeci na přechodu, tak co troubím. Měl jsem s to chutí jí jednu plácnout zprava a druhou zleva. Nejet čtyřicet, protože bylo horko a já jsem se kochal, nevidět jim na očích že nezastaví, tak má fakany v márnici.

Příště už bude telefon s androidem a https://market.android.com/details?id=c ... rch_result zapnutý v držáku. Lidi nejenom že nechápou základy pohybu v silničním provozu, ale postrádají poslední zbytky inteligence a pudu sebezáchovy.
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: on board kamerka

Příspěvek od Mejra »

http://www.youtube.com/watch?v=RsU__qsFQ6g další střelec.. Toho je opravdu mnoho..

Myslíte, že je lepší MD80 nebo BDVR 2.5?
Radeggast - FK

Re: on board kamerka

Příspěvek od Radeggast - FK »

Myslím, že to vyjde na stejno... Možná BDVR má větší úhel pohledu, ale díky ceně bych se přimlouval za MD80... Já kdybych si měl kupovat znovu kameru, tak jedině HD, HDMI, atd.
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: on board kamerka

Příspěvek od Mejra »

BDVR má 120 úhel.. což se mi zdá v dosti situací jako sakra výhoda, plus to, že má displey na kterém vidím, že nenahrávám nebe apod.. Mám obě kamerky.. A řekl bych, že ceny obou "strojů" jsou adekvátní k tomu co umí..
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: on board kamerka

Příspěvek od Mejra »

http://www.youtube.com/watch?v=G96xmk3nz8U

Takhle to nahrává v noci.. A takhle vám zatancuje liška jen na trase Písek - Tábor :D
BlueFox - FK

Re: on board kamerka

Příspěvek od BlueFox - FK »

Mejra: Pěkná liška, já loni jednu z auta fotil tady v jizerkách jak hrabala myš v krajnici. Vypadala vděčně že jí svítim na práci. :D

Tak takhle vypadá noční video z T301 kamery do auta. Popravdě to není žádný zázrak, sice umí HD, ale rozdíl oproti kvalitě D1 je jen ve velikosti souboru. Optika je tak bídná, že maže už takhle. Další věc co nepochopim, proč se snažili o infravidění. Šesti ledkama si z auta těžko přisvítím a absence infrafiltru způsobuje brutální přepalování od světelných zdrojů a kamera pak stahuje citlivost a výsledný obraz je kombinace černé a přepálené. Ten filtr tam ale snad půjde dodat, pak by to mohlo mít slušné výsledky. Veliké plus je cena, která je asi od 700kč, použití dostupné baterie BL-5C a zaklapávací displej, kterej by se teda ještě mohl taky po zavření vypínat.
Cena holt odpovídá kvalitě a během dne to asi účel splní.

Btw, to skoropřetočení v zatáčce nebyla ručka, ale barum polaris na zadku. Což je mnohem horší...

http://www.youtube.com/watch?v=uzu9t5CsO0k
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: on board kamerka

Příspěvek od 103457 »

Nechci zakládat nové téma, tak to písnu sem:
S ohledem na množící se problémy na silnicích ( viz špatné zkušenosti i našich členů, Mejra, Honza, ap ) uvažuji o kameře do auta, jakou doporučujete?
Představoval bych si něco na 12V z automobilu, něco napevno a aby to dělalo smyčku, aby se nemusela karta vyndavat a mazat. Prostě kamera by byla napevno namontovaná v autě a při jízdě by neustále natáčela a v případě potřeby by se jen vyndala karta a záznam zkopíroval, jako důkaz do PC.
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: on board kamerka

Příspěvek od Mejra »

Heled, snad jen doporučím nějakou HD kamerku, z důvodu čitelnosti i RZ.. Jinak smyčku ti dělá dost kamer, i ta má BDVR.. Dokonce se i sepne automaticky, při pohybu před kamerou..

Jinak pořízení kamery opravdu vřele doporučuji..
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: on board kamerka

Příspěvek od 103457 »

Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: on board kamerka

Příspěvek od Maty »

Taky jsem již koukal po něčem ... zatim jsem koukal tady :
http://aukro.cz/listing.php/search?sg=0 ... ra+do+auta
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: on board kamerka

Příspěvek od smrcek »

Já nejdřív vyzkouším DailyRoads Voyager ;)

Protože ve chvíli, kdy budu mít na okně navigaci, telefon a ještě kamerku a to všechno bych měl napájet ze zapalovače, tak bych se za chvíli dostal na úroveň taxikáře z Václaváku :lol: Nejdřív vyzkouším, zda to všechno neobstará telefon :)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: on board kamerka

Příspěvek od Maty »

NAvigace + telefon = 1 držák :D ... a tohle kdybych měl mít v autě tak to 100% nebudu zapojovat do zapalovače :) ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Radeggast - FK

Re: on board kamerka

Příspěvek od Radeggast - FK »

Kameru bych vybíral dle dvou kritérií:
1. Jestli si budu natáčet "co kdyby náhodou něco" a tudíž mi stačí, aby šla vidět situace předemnou - silnice, barva a typ auta. A nemám velké požadavky na velikost záznamu, kvalitu videa apod.
2. Jestli chci mít dobrej a kvalitní záznam, mít větší šanci zachytit RZ a případně videa dávat na yt.

V prvním případě stačí i klidně MD80 s rybím okem (celkově asi za 500) a ostatní levnější kamery. Problémem je většinou malý úhel, špatná nebo horší kvalita (hlavně v noci), malá kapacita apod. Výhodou je cena.

Ve druhém případě bych hledal minimálně 1280 x 720 px (opravdu kvalitní záznam - pozor na čínské šmejdy), 64GB, velký úhel pohledu, případně display pro náhled toho, co natáčím. GPS, druhá kamera (např. dozadu) dle libosti. Nevýhodou je cena.
Co se mi líbí, tak: Fun Beat F-5000.

Při nákupu si dát pozor na čínské padělky, které nedosahují takové kvality videa jako originální stroje, byť jsou za menší cenu.

Stačí se podívat na nějaký videa na yt a zjistit, co by každému vyhovovalo - dle mého názoru je to hodně individuální - co komu stačí.
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: on board kamerka

Příspěvek od smrcek »

Maty píše:NAvigace + telefon = 1 držák :D ... a tohle kdybych měl mít v autě tak to 100% nebudu zapojovat do zapalovače :) ;)


No tak myslím si, že při delších trasách už může být problém s baterií ne? Přeci jenom takové malé zařízení a nahrávání videa...jak dlouho to vydrží nahrávat po nějaké době používání?
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: on board kamerka

Příspěvek od Maty »

Tim jsem myslel, že bych vytáhnul někde extra napájení přímo pro tu kamerku .... né že budu natáčet na baterku ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
BlueFox - FK

Re: on board kamerka

Příspěvek od BlueFox - FK »

Mám dobrou zkušenost s touhle kamerou.

http://aukro.cz/hd-720p-kamera-do-auta- ... 26740.html

Vzhledem k ceně poskytne dobrou službu. Jak už jsem psal výše, v noci stojí kvalita za prd díky absenci infrafiltru (šikovný jedinec vyřeší), ale ve dne je to v pohodě. Můžu třeba dodat ještě denní video.
Kamera má slušný úhel, display pro náhled (výborná věc pro instalaci), točí smyčky (soubory po 2,5,10min) a volitelně zapíná nahrávání po připojení externího napájení. (uvnitř klasická baterie BL-5C nokia, takže po utržení napájení dojde k ukončení a vypnutí, ne havárii.) Výhodu vidim taky v ploché montáži, kdy méně překáží a v nízké váze. Přísavkový držák co k tomu je s tim nemá absolutní problém. (Překvapila mě jeho pevnost, uveze i několikanásobnou váhu bez klepání)
Po natažení přívodu spínaného klíčkem a instalaci někam výš o tom nebudete vůbec vědět. Žije si to pak svym životem a stačí jen vyndat záznam až bude pořeba. Jo ještě užitečná funkce, soubory jdou v kameře zamknout a zamčené to při smyčkování vynechá a zachová. To se hodí když je člověk na pá dní na cestách a chce zachovat zajimavý záběr a dál točit.

Kvalita záznamu není valná (Sice údajně HD, ale optika jak špinavý popelník, takže reálně 480p) a SPZ je čitelná málokdy, díky nahráání zvuku jí ale stačí rychle nahlas přečíst a informace bude zachována. Navíc většinou člověk potřebuje stejně hlavně mít nahrané kdo komu dal přednost, jestli blikal atp... A to tohle poskytne a za rozumnou cenu. Jen ten filtr no...
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: on board kamerka

Příspěvek od Mejra »

;) dobrý, mám ten starý model jak je na aukru přeškrtnut.. a nahrává to podobně i v noci.. rád bych z ní viděl video z auta mimo pouliční světla a s autem bez xenonů..

jinak tuto lze doporučit.. já natáh kabel pod tapecem a tak mám kabel jen u zapalovače a pak kousek od hrany skla ke kamerce..
Honza9007 - FK

Re: on board kamerka

Příspěvek od Honza9007 - FK »

Do nového povozu také hledám kameru. Má někdo zkušenosti s touto? http://aukro.cz/hit-profesionalni-hd-ka ... 50820.html

Anebo může mi někdo doporučit nějákou, která kvalitně nahrává za každého počasí, ve dne i v noci, aniž bych musel něco nějak dodělávat? Jde mi o to, aby ty záběry byly zřetelný, tj. prokazatelný. Do kvalitní kamery rád investuji, nemusím na tom šetřit. Chci prostě kvalitní přístroj pro každou jízdu, která bude mít kvalitní obraz...

Docela mě zaujala i ta kamerka, na kterou sem dával odkaz Vašek (103457): http://www.rojka-autohifi.cz/dvr01-kame ... risviceni/
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: on board kamerka

Příspěvek od Ivarek »

Já bych uvítal nějaké video ze dne,jestli by to šlo.To s tou SPZ je celkem naprd,to je asi celkem zásadní věc při nějakém soudním či jiném sporu.

BlueFox píše:Mám dobrou zkušenost s touhle kamerou.

http://aukro.cz/hd-720p-kamera-do-auta- ... 26740.html

Vzhledem k ceně poskytne dobrou službu. Jak už jsem psal výše, v noci stojí kvalita za prd díky absenci infrafiltru (šikovný jedinec vyřeší), ale ve dne je to v pohodě. Můžu třeba dodat ještě denní video.
Kamera má slušný úhel, display pro náhled (výborná věc pro instalaci), točí smyčky (soubory po 2,5,10min) a volitelně zapíná nahrávání po připojení externího napájení. (uvnitř klasická baterie BL-5C nokia, takže po utržení napájení dojde k ukončení a vypnutí, ne havárii.) Výhodu vidim taky v ploché montáži, kdy méně překáží a v nízké váze. Přísavkový držák co k tomu je s tim nemá absolutní problém. (Překvapila mě jeho pevnost, uveze i několikanásobnou váhu bez klepání)
Po natažení přívodu spínaného klíčkem a instalaci někam výš o tom nebudete vůbec vědět. Žije si to pak svym životem a stačí jen vyndat záznam až bude pořeba. Jo ještě užitečná funkce, soubory jdou v kameře zamknout a zamčené to při smyčkování vynechá a zachová. To se hodí když je člověk na pá dní na cestách a chce zachovat zajimavý záběr a dál točit.

Kvalita záznamu není valná (Sice údajně HD, ale optika jak špinavý popelník, takže reálně 480p) a SPZ je čitelná málokdy, díky nahráání zvuku jí ale stačí rychle nahlas přečíst a informace bude zachována. Navíc většinou člověk potřebuje stejně hlavně mít nahrané kdo komu dal přednost, jestli blikal atp... A to tohle poskytne a za rozumnou cenu. Jen ten filtr no...
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: on board kamerka

Příspěvek od Mejra »

I barva auta nebo to jak se něco odehrálo stačí jako důkaz.. Pro čitelnost RZ je dobrá nějaká opravdu HD.. Ale to je o nějaký řád výš..
Honza9007 - FK

Re: on board kamerka

Příspěvek od Honza9007 - FK »

Kamerka docela zajímavá, ale je to "test" jak noha... s vypovídací hodnotou téměř nula...

http://www.novinky.cz/auto/testy/257212 ... oural.html
Radeggast - FK

Re: on board kamerka

Příspěvek od Radeggast - FK »

Honza9007: Ta první je klasická čínská kopie - když chceš tento typ, tak abys měl kvalitní obraz, tak musí mít HDMI a podporu 64GB karet.
Jestli chceš investovat, aby to za něco stálo, tak bych vzal v úvahu:
http://www.e-xenony.cz/kamera-do-auta/kamera-2-5-lcd-monitor-pro-zaznam-obrazu
nebo třeba
http://www.alza.cz/fun-beat-f-5000-d229879.htm
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: on board kamerka

Příspěvek od Mejra »

:hlava: Tak za prvé, ta první kamera.. Mám BDVR 2.5, což je lacinější parodie na tu tvou první - za čtvrtku peněz a jen o málo menší úhel záběru a kvalitu.. Stejně RZ chytíš jen v blízkosti auta.. To umí jak ta drahá tak i ta má..

Za druhé.. Ta druhá kamera už lepší.. Ale zase trošku problém se svislou instalací..

Za 4000,- tu první na 100% nebrat.. O druhé lze uvažovat..
keenworth - FK

Re: on board kamerka

Příspěvek od keenworth - FK »

Taky si pak k těm cenám musíte připočíst tu pálku za SDHC kartu... protože to taky není nic levnýho. Pokud by chtěl 64Gb tak stojí kolem 3 tis... nedělá se něco takovýho, že by to šlo připojit na externí disk a nahrávalo by to na něj? Třeba k autorádiu mi jde v pohodě připojit 640Gb externák a přehrávat hudbu z něj, tak jestli tady nejde něco podobnýho přes USB kabel.
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: on board kamerka

Příspěvek od Mejra »

;) no s tou kartou to je taky tak.. já tam mám 8GB a nahraji tam více jak 1,5 hodiny.. to si myslím, že je krása ne? když se něco stane tak 1,5 hodiny natáčení stačí..

S tím pevným diskem je to dobrý nápad, jen by mě trápil kábl mezi kamerou a pevným diskem.. Další kabel k pletení.. Za další bych si nedovolil v dnešní době nechávat v autě kameru i pevný disk kvůli zlodějům a zas to tahat jak kotě sem a tam nevím..

8ku SD class="4-6" seženeš za slušný peníz a stačí..

Stejně to přemazává a dělá smyčky.. Krom např MD80 nu.. Tam asi čím větší a hlavně ryychlejší, tím líp pro celek..
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: on board kamerka

Příspěvek od smrcek »

Nehledě o tom jak ten disk musí dostávat zabrat při těch vibracích v autě ;)

Na co potřebujete fullHD - dyť ty malé kartičky zahltíte během pár minut jízdy :roll: To už je lepší si udělat držák se šroubem z foťáku co umí trochu slušnější videa a budete mít i foťák, který můžete vyndat :)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Radeggast - FK

Re: on board kamerka

Příspěvek od Radeggast - FK »

Jak už jsem psal o pár příspěvků níž - je to o tom, co člověk chce, na co to využíje a kolik je schopen investovat. Kdo chce mít kvalitní videa, dávat je na yt, ukazovat svoje videa, GPS, rychlost a další vychytávky, tak já radím, ať investuje a koupí si dražší přístroj. Komu stačí kamera pouze pro zachycení případné nehody či něco podobného tak mu stačí levná kamera.
Mě osobně taky stačí MD80 a videa si dávám na yt a tvrdím, že některá nejsou použitelná. ;)

Mejra: Myslím, že někomu kvalita záznamu a úhel nemusí vyhovovat:
BVDR vs. dražší varianta
keenworth - FK

Re: on board kamerka

Příspěvek od keenworth - FK »

smrcek píše:Nehledě o tom jak ten disk musí dostávat zabrat při těch vibracích v autě ;)

Na co potřebujete fullHD - dyť ty malé kartičky zahltíte během pár minut jízdy :roll: To už je lepší si udělat držák se šroubem z foťáku co umí trochu slušnější videa a budete mít i foťák, který můžete vyndat :)


Prosímtě když si ten disk dáš do kastlíku a dáš pod něj kapesníček nebo něco. Tak to není žádný problém a netvd mi opak, protože já ho v autě vozím uplně běžně. Je to 640 GB od ADATA, sice je trochu robustnější, voděodolný... ale nevím proč by to neměl zvládnout i uplně obyčejný. I když vy co máte ty HP-ČKA máte asi v autě jiný luxus :D ( jen vtip, neber mě vážně ) Vibrací bych se nebál ;)

Mejro, stejně musíš mít kabel na napájení a jestli povedeš i kabel na externák, na kterej můžeš nahrávat klidně měsíc v kuse... tak je to už pomalu jedno, ne? :) Jako nevím, každý jak chce, ale já si opravdu nebudu kupovat kartu na 3 tisíce korun :D když mám za 2 tisíce korun 640 gigabitovej externák ;)
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: on board kamerka

Příspěvek od smrcek »

keenworth: Rozmlouvat ti to nebudu, tvůj disk, tvoje data. Když myslíš, že kapesníček ti v tomhle pomůže, mohu ti popřát akorát hodně štěstí :roll:
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: on board kamerka

Příspěvek od Mejra »

;) ok je to individuální..

Já prostě budu stále tvrdit, že lepší mít za litr kameru a stále v provozu s 8GB kartou.. Než kupovat komplet od 4 tis výš.. Stejně s těmi lepšími nevidíš do aut a RZ přečtou taky až z blízka..

Uvidíme, třeba kamerky budou stále více levnější a přístupnější.. Pak se situace změní..
Uživatelský avatar
Nosferat
Příspěvky: 564
Registrován: pát 21. říj 2011 16:53:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: on board kamerka

Příspěvek od Nosferat »

Mě zaujala tahle myšlenka HDD v autě, docela jsem nad ní uvažoval, ale ta cena. Viděl bych to na schování třeba dvou kamerek do nárazníku/masky a v autě měl HDD a případně i další do zadního a používat jí jako couvací....

Jen takovej momentální nápad, když sjem to pročítal ....
Renault Clio Generation 90TCe 56kw
Škoda Fabia II Family 1.2HTP 12v 51kw


https://www.instagram.com/hrabe.official/
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: on board kamerka

Příspěvek od Mejra »

Zajímavé.. Leč, co to bude za smysl?

Potom by to asi šlo.. Jen kdo se pak bude patlat s kapsami a vodotěsností no nevím nevím..
Odpovědět