Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

dotazy a rady na vše kolem hudby
Odpovědět
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od fancarhifi »

...zančkový rádia mají všechny vstup pro ext. MIC...u JVC, KENWOOD a Alpine je v balení...u Pioneer a clarion je nutné MIC dokoupit
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
Vrtulda - FK

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od Vrtulda - FK »

Dobrý den
nemá zde někdo zkušenosti s autorádiemi zn. Sencor?? zvažuji kup do felicia 1.3 nebot asi nevyužiju potencial dražších kousků.
mělo by to byt hlavně pro flashky díky za každý názor a tímto příspěvkem se také zařazuji mezi vás majitele Felicie :cyclops:
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od ka-spel »

Vzhledem k současným cenám, resp. rozdílu cen šunt Sencor oproti ostatním nechápu co chceš ušetřit. 500?
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Sumix
Příspěvky: 83
Registrován: úte 04. zář 2007 19:01:07
Bydliště: Brno/Pisek
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od Sumix »

Jak říká ka-spel, Sencor je většinou spíš jen odpad... za o málo víc peněz si můžeš koupit daleko lepší rádio, např. něco od Pioneeru nebo podobně. U autorádií nemám přímo zkušenost se Sencorem, ale s jedním jakýmsi neznačkovým autorádiem před x lety z Makra, umělo kde co a za pár peněz, ale rádio na tom nešlo skoro naladit a příjem mizerný, MP3 to přehrávalo, ale zvuk byl tragédie... se Sencorem to s největší pravděpodobností bude podobné.
Felda 1.6 Combi LX - "Zelenina"
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od Sadra17 »

můžu přímo porovnat sencor/pioneer a sencor už nikdy víc jenom změnou radia se zlepšil zvuk o 100% :hlava:
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od ka-spel »

On je to i obrovský rozdíl oproti origo rádiu ve Škodovce. Se slzou v oku vzpomínám na vytlumené dveře, komponentní MTX a základní rádio Alpine ve Felicii ve srovnání s origo repro a rádiem v Octě II Stream MP3. :puker:
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
P1azer
Příspěvky: 294
Registrován: ned 20. led 2013 22:12:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od P1azer »

To jo, já jsem si koupil nejlevnější Sencor jen tak, abych tam vůbec něco měl. Zvuk mi nepřijde tak hrozný, protože jsou tam origo repráky, ale v zimě (někdy i teď za tepla) se občas rozhodí displej (musí se pak oddělat panel a dát zpět), ale to bych ještě přežil.. ale asi tak měsíc zpět mi začaly blbě reagovat tlačítka. Asi je tam nějakej šlus na ten pinech mezi panelem a rádiem, protože se mi ty tlačítka jakoby o jedno posunou, takže když zmáčknu 1. (kde mám třeba Evropa 2), tak to rádio vyhodnotí jako zmáčknut tlačítka 2. Nebo pak poslední tlačítko, které má být pro uložení stanic, zastane funkci přepínání vstupů (AUX/Radio/SD..), takže pak musím hledat příslušné tlačítko s danou funkcí a zmáčknout ho... no prostě to teď testuje moji trpělivost a za chvilku to buď rozflákám nebo vyreklamuju.
Takže kdyby vyšla reklamace, tak si radši fakt ty 3 sta připlatím a koupím něco fungujícího (ještě že jsem se nenechal na Vánoce zviklat levnou nabídkou východních šmejdských TV a připlatil si za Samsung... asi bych teď zplakal nad výdělkem).
Takže kdyby nad ním někdo nedejbože přemýšlel, tak je to tohle:
http://autoradia.heureka.cz/sencor-sct-3016mr/ :thumbdown:
FELICIA LXi [] 1.3MPi, r.v. 1999 Deep sea blue metalic
Ford Focus II 1.6 TDCi 80kW
LPG.habartice
Příspěvky: 242
Registrován: pon 25. bře 2013 17:11:43
Bydliště: Habartice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od LPG.habartice »

To jsou problémy sakra. My v žádným autě rádio nemáme a jsme v poho :salut:
Uživatelský avatar
P1azer
Příspěvky: 294
Registrován: ned 20. led 2013 22:12:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od P1azer »

Já neumím dobře zpívat :D
FELICIA LXi [] 1.3MPi, r.v. 1999 Deep sea blue metalic
Ford Focus II 1.6 TDCi 80kW
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od Sadra17 »

P1azer píše:To jo, já jsem si koupil nejlevnější Sencor jen tak, abych tam vůbec něco měl. Zvuk mi nepřijde tak hrozný, protože jsou tam origo repráky,

to poznáš až dáš jiný kvalitní radio ;)
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
lucifer13 - FK

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od lucifer13 - FK »

ahoj čekal jsem že subáč to zlepší ale jako nic moc mam v kufru subáč http://www.incar.cz/SUBWOOFERY/Subwoofe ... B-12A.html vpředu 13 sony xplod 160 w a nehraje to nic moc jako je to strašně subáč bouchá i když je celkem na málo je tam edge 900 w a ted jestli mam nechat dát do plata tyhle repro http://www.zbozi.cz/vyrobek/pioneer-ts-a6913i-cerny/ jestli se zlepší zvuk aby to mělo takovy trošku grády ty maly sony repro ve dveřích jako nic moc
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od Vasek »

pokud chcete ušetřit (nebo prostě nemáte prachy), tak si radši kupte kvalitní rádio z druhý ruky. Já to asi před dvouma rokama vyřešil pioneerem za čtyři stovky a ve spojení s 16,5" Helixema a pevnýma ozvučnicema ve dveřích to hraje kvalitně. Někomu by možná vadila nepodpora MP3, ale ty já stejně nepoužívam, protože jsem náročný posluchač a to ořezání tam prostě slyšim a dost mi to vadí. A je jedno, jakej datovej datovej tok ty MP3ky mají.
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
RadimCep - FK

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od RadimCep - FK »

Vasek: Mas absolutni hudebni sluch, ze slysis orezany mp3? :D :D
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od Vasek »

RadimCep: nevim, zda mám absolutní hudební sluch, ale MP3 mi prostě vadí. A je jedno kde. Jestli doma/ v autě/ u někoho na věži. Prostě slyšim, že neni pokrytý celý pásmo a něco mi tam vždycky chybí. Je to ale spíš nevýhoda, protože běžnej posluchač je se svojí "aparaturou" spokojenej, ale mě se to většinou nelíbí. Skoro ani MP3 v PC nemam. A když jo, tak je stejně moc neposloucham. Můj nejčastější formát je flac. Když si dělam CD do auta, tak jedině z toho. Jednou jsem si třeba dělal směsku písniček, který se mi líbí a nemohl jsem najít jednu ve flacu. Tak jsem zatnul zuby a udělal audio CDčko z tý nejlepší MP3ky, jakou jsem na netu našel. To CDčko jsem si pustil zrovna, když jsem vezl kámoše. U jedný písničky se mi to furt nezdálo a když jsem to řekl, tak prej že to hraje úplně v pohodě. No, a pak jsem si uvědomil, že to byla ta zkonvertovaná z MP3ky...
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
dnblistener

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od dnblistener »

ja mám alpine cde-130rr a som spokojny
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od fancarhifi »

lucifer13 píše:ahoj čekal jsem že subáč to zlepší ale jako nic moc mam v kufru subáč http://www.incar.cz/SUBWOOFERY/Subwoofe ... B-12A.html vpředu 13 sony xplod 160 w a nehraje to nic moc jako je to strašně subáč bouchá i když je celkem na málo je tam edge 900 w a ted jestli mam nechat dát do plata tyhle repro http://www.zbozi.cz/vyrobek/pioneer-ts-a6913i-cerny/ jestli se zlepší zvuk aby to mělo takovy trošku grády ty maly sony repro ve dveřích jako nic moc

...máš aktivní SW a špatně nastavený...SW nesmí přehrávat repro :!: Tím, že dáš ovály do plata nic nevyřešíš...pro doplnění zvuku postačí 165mm koaxiály...Sony ze předku vyhoď...kapsu uprav na 165mm kompa a vytlum dveře...
http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi ... re-Felicia

membrána 13cm repro nic nezvládne...zvlášť ve dveřích feldy...

k tématu MP3 nemám co dodat...na rádiu za 400,- určitě ne!...Alpine CDA-9831 je vybavený MX (Media Expander) a zaručuji ti, že MP3 nepoznáš...
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
Radeggast - FK

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od Radeggast - FK »

Náročného posluchače si tedy představuji jinak než s rádiem za 400 a s Helixama.

SW ztlumit nebo úplně vyhodit/prodat, koupit pořádný tlumení na přední dveře a kvalitní 16tky komponentní dopředu.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od ka-spel »

RadimCep píše:Vasek: Mas absolutni hudebni sluch, ze slysis orezany mp3? :D :D


Pokud nejseš hluchý jak poleno a máš něco naposloucháno na dobrým apíku (nemyslím plážák nebo nějakou mikro mrdku), tak to poznáš. Dlouhodobý poslech nějakých nižších bitrate je vyloženě o psychiku. Hodina max. a už to leze dost na nervy. Pokud možno, tak min. 320 VBR.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od Vasek »

Radeggast píše:Náročného posluchače si tedy představuji jinak než s rádiem za 400 a s Helixama.


tak ono když máš kvalitní vstup, solidní zpracování a zesílení signálu a rozumný repro, tak výsledek je slušnej. Na pěnzích zas tak nesejde. A nikde jsem nepsal, že mam super soustavu, ale jen to, že výsledek je solidní a že na tom poznam převedenou MP3ku...
Mě zas dostávaj lidi, který investujou do audia tisíce korun a pak si na tom pouští MP3ky s tim, jak jim to dobře hraje. Neříkam, že všichni, ale je jich spousta.

A abych se držel tématu, dokážete mi někdo poradit? Brácha si koupil subáč a zesilovač a chcete to po mě zapojit. Rádio má sice výstup na sub-wolfer (jeden kanál), ale ten zesilovač umí hrát pouze v režimu zapojení 2/4/2+1 kanálů. Jakou "krabičku" si má koupit, aby to bylo zapojený tak, jak chce výrobce zesilovače? Zesilovač bude použit pouze na sub-wolfer. SW jsem nikdy nezapojoval a tak se v tom nevyznám... díky.
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Uživatelský avatar
Arkis
Příspěvky: 1373
Registrován: pát 13. dub 2012 12:38:51
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od Arkis »

Situace: Dávám si celý interiér auta do modré a jak mi dojde podsvícený palubák, tak už zbývá jen rádio.
Momentálně mám v autě zelené rádio Pioneer DBH-1420UB kupované 5.2.2012
Řešení(?): Kamarád si chce kupovat autorádio a domluvili jsme se, že by mi koupil s modrým podsvitem za toho mojeho Pioneera. Navrhl Sencor SCD-5045MR, no nějak se v tom nevyznám. Podle parametrů jsou ty rádio skoro stejné, no třeba na tom něco bude a tak se ptám tady. Navíc toho Pioneera jsem kupoval za 2600Kč, už to je chvilku co jsem ho kupoval, no nezdá se mi, že by rádio za 1200Kč mělo hrát stejně jako ten můj Pioneer.

Kdyby jste k tomu někdo měl radu/tip/návrh/poznámku, tak to sem prosím napište. V tomto směru jsem úplný laik.

Jinak v autě mám sériové reproduktory a nezdá se mi, že by hrály špatně - teda ne na normální hlasitost. Když jsou hlasitější, tak celkem chrčí no.
Uživatelský avatar
00Inferno00
Příspěvky: 1728
Registrován: úte 02. zář 2008 9:51:55
Bydliště: Dolní BenešoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od 00Inferno00 »

vyměnit Pio za Sencor je blbost ;)
Vici píše:...ARL je král mezi TDI na platformě G4...

VW Golf IV 1.9TDI PD ARL 192PS 401Nm powered by TDIfun, EGR-off, TT puky, Strongflex dogbone
VW Passat Variant B8 2.0TDI Dynaudio
Uživatelský avatar
RAAF_96
Příspěvky: 964
Registrován: ned 25. srp 2013 8:28:54
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od RAAF_96 »

Tak jak už bylo řečeno, Sencor a Pioneer je 100 a 1, Sencor už nikdy víc. Jinak jsem slyšel kladné ohlasy o tomhle Alpine: http://autoradia.heureka.cz/alpine-cde- ... e/#section
Osobně mám v autě Alpine CDA-9815RB a opravdová spokojenost.
Škoda Felicia Combi 1.6 55kw r.v.97 - http://radimfojtek.rajce.idnes.cz/Moje_Felda/
Škoda Octávia Combi 1.8t 110kw - http://radimfojtek.rajce.idnes.cz/Koktik/
Uživatelský avatar
Arkis
Příspěvky: 1373
Registrován: pát 13. dub 2012 12:38:51
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od Arkis »

Jenže za takové rádio to nikdy nevyměním, protože ten Pioneer stál 2600Kč když byl nový...
Jediné co to od toho nového rádio chci, aby bylo levnější než ten Pioneer, aby bylo modře podsvícené, aby mělo stejný výkon, USB port, a tu funkci zobrazování jména písniček (RDS?)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od 103457 »

Záleží co od toho radia očekáváš a kolik chceš investovat.
Já mám jenom nějaké trochu lepší repro vepředu, vzadu v platu taky nějaké chrchlátka, radio mám hlavně na poslech radia, občas použiju Sd kartu neb usb. Jelikož mi v elektrovorldu nechtěli vrátit peníze za nevhodný dárek k vánocům, tak jsem si vzal Blaupunkt. Má modré pdsvícení, písmena na displeji bílá. Sice píšou výkon 4x 20W, ale hraje hlasitěji než sonny, které bylo v autě předtím a mělo 4x40W. Měl jsem blaupunkty už od fáva od 90-tých let a nedám na ně dopustit, mají kvalitní tunery, takže velmi dobrý příjem radia a zvuk je taky velmi slušný. Navíc mají jinak řešenou paměť, takže pokud je odpojíš od baterky, tak se ti stanice ani equalizer nevymaže.
Dle mého je to dobrý poměr kvalita/cena.
http://www.electroworld.cz/product/audi ... -autoradio

PS navíc má malou montážní hloubku, takže je možné ho prohodit s zapalovačem a popelníkem, čímž je k radiu lepší přístup.
Uživatelský avatar
RAAF_96
Příspěvky: 964
Registrován: ned 25. srp 2013 8:28:54
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od RAAF_96 »

4x20w? Neni to nejak malo?
Škoda Felicia Combi 1.6 55kw r.v.97 - http://radimfojtek.rajce.idnes.cz/Moje_Felda/
Škoda Octávia Combi 1.8t 110kw - http://radimfojtek.rajce.idnes.cz/Koktik/
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od 103457 »

V papírech je to napsáno, ale hraje to, jako radio 4x40W, jak už jsem psal.
Uživatelský avatar
Arkis
Příspěvky: 1373
Registrován: pát 13. dub 2012 12:38:51
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od Arkis »

Já do toto investovat nebudu nic, je to rádio na výměnu. No počítám, že tak do 1500Kč bych ho umluvit mohl. Jde mi hlavně o to, aby se rádio dalo lehce používat. Na tom Pioneeru co tam je teď mám pořád problém ladit stanice za jízdy, což může být nebezpečné. Nejlepší rádio ohledně ovládání s kterým jsem se setkal je originál z Fabie II (pokud se nepletu, značí se Blues), no bohužel je to 2DIN rádio.
Obrázek
Jinak jediné co od rádia očekávám je hraní rádio stanic (nečekaně :lol: ), vstup pro USB, funkce RDS a modrý podsvit. Co se týče zvuku jsem celkem nenáročný a sestava co tam mám teď mi vystačí (Pioneer + origo reproduktory).

Jinak Vašku to rádio je pěkné. Jen nemá 4x20, ale 4x45. Asi to mají špatně napsané na titulní straně, no když si rozklikneš parametr, tak má 4x45. Jenom co jsem se díval na videa, tak mělo červené tlačítka a modré kolečko - snad jiná verze.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od ka-spel »

2 DIN a je to v podstatě 1 DIN s kastlíkem. :lol:
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
Arkis
Příspěvky: 1373
Registrován: pát 13. dub 2012 12:38:51
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od Arkis »

Jo, ale když si odmyslíš ten kastlík, tak je to 1DIN s přesahujícím spodním ovládáním. Půlka toho otočného kolečka a spodní tlačítka jsou už nad limit 1DIN rádia.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od 103457 »

103457 píše: Blaupunkt. Má modré pdsvícení, písmena na displeji bílá. .
Dle mého je to dobrý poměr kvalita/cena.
http://www.electroworld.cz/product/audi ... -autoradio

PS navíc má malou montážní hloubku, takže je možné ho prohodit s zapalovačem a popelníkem, čímž je k radiu lepší přístup.



Edit, ani jsem si to neuvědomil až dnes jsem na to koukal pořádně, ale má kombinaci podsvícení modrá velké tlačítko, červená malé tlačítka.
Uživatelský avatar
Arkis
Příspěvky: 1373
Registrován: pát 13. dub 2012 12:38:51
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od Arkis »

Jojo, no myslím, že by ty červené hodně narušovaly celomodrý interiér.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od 103457 »

Jo to zcela určitě :lol: :lol:
Ljuba
Příspěvky: 69
Registrován: pon 02. črc 2012 19:46:56
Bydliště: Hlinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od Ljuba »

Zdravím,
na podzim jsem koupil radio pioneer cca za 1500 a k tomu tyhle repraky.. http://www.alza.cz/alpine-spg-13c2-d110028.htm
hraje to 1000% lip nez original, ale ze bych z toho byl odvarenej se rict neda.. ekvalizer mam nastaven na super bass aby to aspon trochu bassovalo, ale kdyz dam treba powerfull a k tomu zesilim basy v bass boost tak to zacne bouchat.. pri hlasitosti nakejch 30.. na ten super bass je to v pohode do 34cca.. jinak vsechny ty veci jako loudness, fader, SLA, apod veci mam na nule...

Jsem to ja jouda, ze si neumim nastavit radio, nebo z tech repraku vic nedostanu?.. Radio ma Mosfett 4x50w..

Za ty penize mi to prislo nejlepsi.. nechci delat pojizdnou diskoteku, jen se zpetne ptam.


Pekne dekuji a preji hezky den.
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od fancarhifi »

...B je správně...nemůžeš očekávat velkou dynamiku od 13cm repro...malá membrána=malý akustický tlak

Jisté zlepšení by nastalo když by jsi kapsu předělal na 16tky a vytlumil dveře...
http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi ... re-Felicia
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
Ljuba
Příspěvky: 69
Registrován: pon 02. črc 2012 19:46:56
Bydliště: Hlinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od Ljuba »

oukej..diky za odpoved.. tak to takhle necham. dalsi penize se mi do zvuku davat nechtej, je potreba spousta jinejch veci pro bobika :D
Uživatelský avatar
Simon
Příspěvky: 19
Registrován: stř 28. kvě 2014 20:43:40
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od Simon »

Tak chlapci ktoré rádio by ste doporučovali s tým že zatial necham zakladne repraky a pripadny upgrade bude neskôr.
Stačí mi prehrávanie CD(mechanika) ale pripadne na SD kartu vstup poteší.
Čo som tu čítal tak doporučujete Pioneer, JVC, Sony...a vyhnút sa Sencoru nie?! :)
Škoda Felicia GLXI 1.3, r.v.1996
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od fancarhifi »

www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
Uživatelský avatar
Simon
Příspěvky: 19
Registrován: stř 28. kvě 2014 20:43:40
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od Simon »

Vďaka, rádio som si teda už vybral beriem toho Pioneera :)
Škoda Felicia GLXI 1.3, r.v.1996
rene.vyborny - FK

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od rene.vyborny - FK »

zdravim, chci se zeptat, kdyz maji moje radio vystupy na cinche a ja do nich zapojim repro, budou hrat jen tyto a prestanoj hrat normalni co jsou v aute, nebo budou hrat vsechny? diky :)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od 103457 »

Zkus to :!:













René, fakt si myslíš, že jsme věštci, že se tak hloupě ptáš? Jak máme vědět, jestli tvýmu radiu hrajou cinche, když jsi tak línej a nenapíšeš značku a typ?? Co kouknout do návodu, buď tvýho od radia nebo si ho stáhnout na netu. Ono je jednodušší sedět u klávesnice, vymýšlet pikačoviny, klepat je do klávesnice, třeba se nějakej moula chytí, najde mi to a odpoví mi co?
rene.vyborny - FK

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od rene.vyborny - FK »

tak dik :D myslel jsem ze to víte, evidentne radsi stravis 5 minut psanim moralistickych ptakovin ;) odborniku
rene.vyborny - FK

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od rene.vyborny - FK »

kdyztak Pioneer DEH-1600UB
Uživatelský avatar
Arkis
Příspěvky: 1373
Registrován: pát 13. dub 2012 12:38:51
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od Arkis »

Nevím, jak toto novější, no mé staré 1420UB jelo buď normální repro nebo cinch.
Nejlehčí to bude opravdu vyzkoušet sám.
rene.vyborny - FK

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od rene.vyborny - FK »

ajo, tak ja to zkusim :)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od 103457 »

rene.vyborny píše:tak dik :D myslel jsem ze to víte, evidentne radsi stravis 5 minut psanim moralistickych ptakovin ;) odborniku

A co chceš slyšet. Na blbou otázku blbá odpověď. Nejseš schopnej přesně definovat dotaz/problém a nám nadáváš do odborníků.
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od fancarhifi »

:lol: hezkyyyyy

ale vážně, v každém návodu je uvedeno, že konektory cinch jsou výstupy předzesilovače tzn. je tam NF signál.
Nevím proč by někdo chtěl zapojovat více než 2páry repro...ve felicii ;)
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od Xyz255 »

Momentálně mám takový Lidl rádio :D zvuk není špatnej, ale spíš mě >@×÷ß kvalita příjmu - otec má v oktávce naladěný rádio beat a po celé cestě cajk a ta lidl šunka už 10 kiláků od baráku je v háji a musim tam mít krokodýla, když nechcu ticho (prosím o vyvarování se flame na stanice :D ). Tak kandidáty mám dva
http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi ... e-CDE-180R

http://autoradia.heureka.cz/alpine-cde- ... e/#section

A rozmýšlím se nad tím bluetoothem... Současný rádio ho má a využívám ho, ale spíš jsem se chtěl zeptat na zkušenosti rádio s bluetoothem jako handsfree vs. spešl handsfree? (osobně by se mi líbilo mobil ovládat z rádia, ale to by byly asi jiný prachy)
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od fancarhifi »

Tak tady může být opravdu problém v citlivosti tuneru.Pokud pokukuješ po 173BT můžu jen souhlasit. Externi HF bych v dnešní době neřešil.Mikrofon nainstaluješ na A sloupek aby byl nejblíže hlavy.Při zakoupení tohoto modelu ale doporučuji sestavu řešit komplexně tzn. i repro.Jinak degraduješ to co Alpine umí.
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od Xyz255 »

Do repra se mi vrtat nechce... 1. další investice a 2. mi jde spíš o čistotu příjmu, až pak bych řešil kvalitu poslechu (samozřejmě pokud by to šumělo tak je to jasný, ale předpokládám, že tohle šumět nebude), takže repro bych nechal origo... Navíc nechcu, aby mi někde něco trčelo kvůli tomu, že se to do původního místa nevejde atd.
edit: ještě mě napadlo, jestli jde nějak hovor zesoukromničit, např. sluchátka nebo tak něco, aby když nás jede víc nemusel zbytek slyšet co mám k večeři :D
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autorádia - rady, návrhy atd.

Příspěvek od fancarhifi »

Potom je 173BT zbytečná...bohatě postačí Pioneer MVH-350BT.Příjem tuneru je v pohodě a i citlivost mikrofonu.
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
Odpovědět