plastové podběhy

karoserie, narazniky, skla atd.
Uživatelský avatar
Benny
Příspěvky: 123
Registrován: ned 03. čer 2012 19:23:25
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Benny »

Cobrak píše:Kluci, chtěl bych se zeptat. Měl jsem také podběhy vpředu po předchozím majiteli, ale sundal jsem je. Chtěl bych v budoucnu nové, ale co jsem viděl všechny ostatní feldy, včetně té mé, tak je měly připevněné jakoby zespoda. Prostě nikdy nejsou připevněné přímo v podběhách, ale jsou jakoby zespodu zvenku. Je to jen špatnou instalací nebo prostě to na feldě zfušovali výrobci? Všechny auta to mají normálně schované. Poraďte;-)

Mám namysli toto: http://moje.auto.cz/?sekce=foto&im_id=i ... eb6660bb25


Origo podběhy sedí stejně a můžu jenom doporučit. Na feldě je myslím dobře že zakrývají i hranu blatníku a není to až tolik vidět.

P.S. cena origo předních je cca 300,- za jeden a sedí jako ulité.
Autobusákem se člověk nestává, ale rodí.
Ženskou jedině když má milion a na prdeli úmrtní list.
Uživatelský avatar
Arkis
Příspěvky: 1373
Registrován: pát 13. dub 2012 12:38:51
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Arkis »

Jelikož brzy půjdu na vyvaření zadních lemů, tak bych to chtěl nějak chránit - vystříkat nějakých silným sajrajtem a plastové podběhy -. V předu je tam nějaká růžová guma ještě od bývalého majitele (víc jak 6 let zpět) a pořád tam drží jak přibitá. Takže bych pravděpodobně dodělal ty plastové jen do zadních. Jak již bylo v tomto tématu zmíněno, tak na škodovky se originální montovaly jen přední lemy. Jaké jsou tedy nejlepší zadní? Ty čínské tady někdo psal, že musel upravovat horkovzdušnou pistolí a na polské jsou samé pochvaly, teda krom jednoho případu, kdy tam někdo měl mezery (bohužel nevím, jestli na předních nebo zadních). Já bych to viděl tak, že bych ty polské nasadil a utěsnil něčím na bázi silikonu. Co vy na to?
Dyka
Příspěvky: 35
Registrován: stř 20. srp 2014 20:15:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Dyka »

Pokud vložky zalepíš do podběhů, tak to rychle vyhnije. Musí to tam větrat.

A k těm origo předním vložkám - nevím, jestli jsem je nenamontoval špatně, ale nepasovaly mi do předních podběhů jinak, než zevnitř. Tj. nezakrývají hranu blatníku zvenku, ale jsou celé uvnitř podběhu. Jen tam, kde jsou zástěrky, jsou přes plech zvenku.
oondra18
Příspěvky: 103
Registrován: úte 17. zář 2013 14:41:31

Re: plastové podběhy

Příspěvek od oondra18 »

To já jsem teda utěsnil silikonem prostor mezi podběhem a hranou lemu (vnitřní stranu nikoliv). Po celém létě jsem se tam podíval a hrana která se "chytá" jako první je stále stejná. Jinak zevnitř jsem lem vystříkal a hranu natřel barvou (stejně to není vidět, když to zakryješ....)
Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 67
Registrován: pát 29. led 2016 13:57:03
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Basic »

Rád by som obnovil diskusiu. Idem kúpiť pre novú dovezenú Color Line combi plastové podbehy.
http://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel ... 13878.html
Síce je to poľská značka, tak neviem či ísť do toho, ale čo som čítal diskusiu, povedali ste že pasujú v poriadku. Potrebujem ale vedieť, či k tomu mi treba objednať nejaké tie uchycovacie veci. Nechcem nič vŕtať, chcem to dať (predpokladám že kvôli podbehom sú práve tam) do tých dierok, čo už v blatníkoch sú. Treba mi nejaké tie veci ešte z e-shopu?
http://www.skoda-diely.sk/katalog/felic ... y-279.html
Tu to je, matice, skrutky... Čo budem na montáž všetko potrebovať? Písali ste aj že na 15-palcové kolesá to ide, ide to aj teda na originálne EXIP Sport Line / Laurin & Klement disky?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od 103457 »

Uvidíš sám, co budeš potřebovat, já jsem dával samořezný šroubky a větší podložky u nás se jmenují podložky pod nýty.
Na origo kola to půjde stopro na 15" záleží, jaký máš gumy, mě to na 185/55/15 šlo, na 195/50/15 už ne.
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od osobne »

A jsou ty plastové podběhy vůbec k něčemu dobré? Já je mám na Felicii vepředu od novoty už 18 let, vzadu 18 let žádné a blatníky reznou jak vpředu tak vzadu úplně stejně. Jinak co jsem koukal v autosalonech na nová vozidla, tak se nyní dávají podběhy textilní, takové jakoby z koberce. Asi to bude spíš jen kvůli tlumení hluku z pneu.
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové podběhy

Příspěvek od Rambo-x »

Ono jde o to,že ve předu ti nelítá bordel nahoru,v místě kde se spojuje blatník s torpédem a tam to nehnije(na mým autě ověřeno) A taky jde o to,že to plastové nadkolí musí být přendané až přes hranu blatníku a přidělané buď samořezkama nebo nýtama. Pokud je to za hranou blatníku,jako to mělo originální řešení,tak blatník hnije,protože to pod něj teče
Odpovědět