Pojďte si postěžovat,pokecat...

pokec o všem možném i nemožném
Odpovědět
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Rob »

No, já si dovolím nesouhlasit. Jsou místa, která jsou svou povahou, či dopravním řešením problematická, znám jich ve svém okolí mnoho. Stávají se na nich pravidelně vážné nehody, někdy smrtelné. Nikdy ani na jednom jsem neviděl policii, ani ty idiotský měšťáky, že by tam stáli a kontrolovali plynulost a bezpečnost provozu. Ono je totiž jednodušší nechat zarůst křovím značku Zákaz stání anebo Zákaz zastavení, případně Zóna s parkováním pro držitele karet a pak si hezky s bločkem obejít auta a dávat lístky za stěrače. Tak jednoduše bych chtěl vydělávat taky. Neustále se v médiích hovoří o disciplinovanosti řidičů v tzv. západní Evropě a nedisciplinovanosti českých řidičů, ale proč?? Protože jediným zájmem především městské policie je vybrat co nejvíc pokut od kohokoliv, ať to stojí co to stojí. Zkomplikovat život tisíci nesmyslných značek na ještě nesmyslnějších místech, vytvořit lidem problém, buzerovat a pak se škodolibě radovat, že někoho nachytají na švestkách. Například v Německu nebo v Rakousku jsou za většinu bagatelních přestupků pokuty nižší než u nás (nemluvím o jízdě pod vlivem anebo na červenou apod.). Výplaty víme všichni, jaké tam mají. Ale strčit značku s omezenou rychlostí na 30 km/h 50 m před konec obce kde není žádná zástavba ani křižovatka a pak jak záškodník zalézt do zálohy ve křoví a měřit, to jsem nikde jinde než u nás neviděl. V civilizovaném světě by toto nikoho nenapadlo a pokud ano, znemožnil by se do konce života a mohl by tak jít zametat špačky někam na náměstí.
Uživatelský avatar
Nosferat
Příspěvky: 564
Registrován: pát 21. říj 2011 16:53:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Nosferat »

U nás dokonce u školy změnily vzedly přechody s obrubníky, muselo se jet opravdu pomalu za plynule zvedly, který, se daji přejet plnou rychlostí (i přes limit), k tomu bezpečnostní plot mezi chodníkem a silnici přesunuly mezi trávník a chodník, aby u chodníku bylo možnost parkovat v řadě... To mi zrovna moc bezpečný nepřijde, MP tu jsou jen ráno, když jdou děti do školy, navíc na každý straně od školy jsou podchody, kupodivu nad podchodem zvedly přechody. Proč sakra jsou ty podchody, kdyz tam udělaly přechody ?
Renault Clio Generation 90TCe 56kw
Škoda Fabia II Family 1.2HTP 12v 51kw


https://www.instagram.com/hrabe.official/
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od osobne »

Rob píše:... No, já si dovolím nesouhlasit. Jsou místa, která jsou svou povahou, či dopravním řešením problematická, znám jich ve svém okolí mnoho. Stávají se na nich pravidelně vážné nehody, někdy smrtelné. Nikdy ani na jednom jsem neviděl policii, ani ty idiotský měšťáky, že by tam stáli a kontrolovali plynulost a bezpečnost provozu.
To je jednoduché, na těchto místech není prostor pro bezpečné zastavení vozidla a není zde tedy možnost postihovat přestupce, policista by tam stál úplně zbytečně. Zastavením vozidla v takovém úseku by se jen zvýšila problematičnost daného úseku.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Rob »

Částečně s tebou souhlasím, ovšem neplatí to zdaleka pro všechna taková místa, možná tak pro 50% . Vždy je ovšem možnost na takové místo umístit kameru nebo stacionární radar případně oboje a hříšníky obesílat, jak se to velmi úspěšně děje již několik let. PČR ve většině případů měří tam, kde to nějaký smysl dává, ale městapo nikoliv. Ti pouze rejžujou tam, kde to nejvíc sype, typicky na rovných úsecích na výjezdech z měst, kde takové měření pozbývá z hlediska bezpečnosti smysl a má význam pouze jako vítaný příjem do městské kasy.
Uživatelský avatar
Nosferat
Příspěvky: 564
Registrován: pát 21. říj 2011 16:53:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Nosferat »

Jinak k tomu měření MP, je to tak že můžou měřit pouze automatickým radarem (nesmějí vybírat pokuty na místě, ale musejí posílat fotky), aspoň takhle mi to bylo vysvětleno.
Renault Clio Generation 90TCe 56kw
Škoda Fabia II Family 1.2HTP 12v 51kw


https://www.instagram.com/hrabe.official/
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od osobne »

Blbost. Můžou měřit, čím chtějí. Nebo vidíš v zákoně nějaké takové technické omezení?

§ 79a zák.č. 361/2000 Sb.
Měření rychlosti vozidel
Za účelem zvýšení bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích je policie a obecní policie oprávněna měřit rychlost vozidel. Obecní
policie tuto činnost vykonává výhradně na místech určených policií, přitom postupuje v součinnosti s policií.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od emilio52 »

Felicie se vrací -nejvíc nabizená "ojetina"
http://autosalon.iprima.cz/felicia-se-v ... ne-ojetiny
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Maty »

teĎ spíš otázka zda je po ní i adekvátní poptávka ..... jinak felda spíš odchází ze silnic :P ... bude nějakou dobu stát v bazarech a pak se přesune na vrakoviště ...
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Xyz255 »

A z tama se jedna felda přesune třeba do 10 dalších :D
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od ferdamravenec »

nějaký drobný shrnutí v SM-ojetiny
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Yetti98 »

Zdarec pánové, včera ráno přijdu k autí normálně jsem to natočil a odjel do Kaufu a po cestě jsem si všiml že mi něco chybí v předu u spolujezdce, až v garážích jsem zjistil že nějaká :pig: mi čorla pravej stěrač včetně ramena, nechápu když normál stojí 50,- Kč (rameno),asi budu prostitutka převlečená za kamaráda a budu po večerech chodit po sídlišti a krást taky,když to není benzín tak něco jiného a MP + Policie dělaj hovno, jezděj pouze ve dne!!!To bych :puker:
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od ferdamravenec »

jen klid , rozdejchej to , mě se to stalo u fabriky
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Xyz255 »

Mě by spíš zajímalo, na co je komu jeden stěrač a ještě k tomu na feldu a taky kdo po kapsách nosí 13ku nebo kolikátka tam je? :D :scratch:
Uživatelský avatar
vodi
Příspěvky: 191
Registrován: úte 21. kvě 2013 13:21:33
Bydliště: Plzeň, Vimperk

felda v novým TG

Příspěvek od vodi »

Patřím mezi fanoušky Top Gearu, takže nedočkavě vyhlížím nový Grand Tour. Na adrese http://www.topgear4fan.cz/thegrandtour/epizoda-01x01/ jde zkouknout první epizoda. Koukal jsem zatim jenom na úvodní scény a v čase 08:48 mi přijde, že tam přivázali kastli feldy na loď :D ...snad jsem si ji nespletl s jinym autem :oops:
Škoda Felicia 1.3 Mpi, 50kW, '98, Magic
Mazda MX-5 NB-fl 1.8, 107kW, '01
Subaru Legacy IV 2.0, 121kW, '07
-->https://voderamartin.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
p@vel
Příspěvky: 1529
Registrován: sob 30. pro 2006 17:09:54
Bydliště: Vysočina

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od p@vel »

A je to v háji, škodovka nás už odepsala a drtivá většina dílů již nelze dodat. Ze včerejšího soupisu dílů na dvě stránky, jdou objednat pouze 3 díly :puker: To jsem si říkal, že s feldou to bude fajn, protože na to ještě vše bude... :cry:
Jardik
Příspěvky: 80
Registrován: úte 15. úno 2011 18:55:02
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Jardik »

jj taky sem to vcera zjistil :hlava: chtel sem so objednat rozvody a mrknout co stojej novy predni lampy a najednou bum sama cina :o
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od a13sh »

Ja to vitam... konecne se feldy odrazi od toho dna na kterem tak dlouho jsou a zacnou pomalicku stoupat na cene. Jen at si tam ted spadnou prvni oktavky,fabky a dalsi vergly. :rambo:
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Rob »

No nevím jestli je tohle zrovna důvod k radosti. Feldy ve 100%ním stavu možná na ceně stoupnou, spíše ale celkově vzato cenově klesnou, protože auto nebude možné spolehlivě opravit použitím originálních dílů. Ono to asi nebude ze dne na den, chvíli bude trvat než se doprodají skladové zásoby. Ovšem co udělá člověk, který má feldu dejme tomu se 150-200 kkm, odejde mu dejme tomu spojka, ložisko některého kola nebo vodní pumpa a nebude možné sehnat spolehlivou fungující náhradu? Možná že tomu dá šanci, koupí třeba čínu - dejme tomu vodní pumpu - a ta mu za půl roku za rok odejde. Takovej člověk se na to vykašle, feldu odešle na ekolikvidaci a koupí si něco jiného... což je dle mého názoru škoda. Horší je, že s tím bohužel nejde nic udělat, leda se dopředu předzásobit určitými díly, které se zdají být problematické anebo jsou na hraně svojí životnosti. Je zde ovšem riziko, že díl z nějakého důvodu již nebude využit a zůstane doma na semeno, nebo se s velkou ztrátou prodá. Situace k jásotu to za mě teda rozhodně není..
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od a13sh »

To je snad ale bezne u kazdeho auta, delate jakoby mela byt felda nesmrtelna a bude vam lito i tech prohnilych vraku strikanych bodyckem az po oterovku. Tak takove auta klidne at jdou do lisu.
Cenove klesat jeste maji kam? To jako fakt? Vzdyt je zcela bezne,ze lidi je v poslednich dvou letech nechavaji za 1000,-Kč nekteri i za prepis.
PaKr
Příspěvky: 79
Registrován: pon 10. bře 2014 18:58:56
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od PaKr »

No dostali jsme se (všichni) do fáze,že musíme přebírat z toho co bude :? pravda je,že celou dobu, co mám feldu (6let), tak mi všude nabízí druhovýrobu (no spíš tak desetivýrobu) s dovětkem, že na Feldu to stačí,pak se diví,když beru olej Total a filtr Bosh :D další věc je, že poslední době najdu kvalitnější věci spíš na vrakovišti než nové čínsko - turecko - no name zmetky v obchodě.(spínače a různé drobnosti)
a něco objednávat ve škodovce, tak jsem vždy slyšel ve stylu "A proč si nekoupíte třeba oktávku???" :roll:
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Rambo-x »

Ano na vrakovištích se toho válí ,tam si můžeš většinou za stovku nabrat pitschovin co uneseš. Problém brzo bude spíš se spotřebními díly,třeba brzdy,spojku,nebo třeba filtry,řemeny atd nemůžeš brát z vrakoviště. A je to osud všech aut,kdo si chce třeba renovovat starou škodovku a chce aby to za něco stálo,musí některé díly normálně nechat udělat na zakázku. Stejný to bude s feldou,kdo ji bude chtít uchovat na následující generace,bude muset improvizovat a nebude mu moct být líto prachů. Potom už to bude zase jen věcí nadšenců a více ekonomickými se stanou novější auta
Uživatelský avatar
Nosferat
Příspěvky: 564
Registrován: pát 21. říj 2011 16:53:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Nosferat »

Já třeba origo díly kupují jen pokud se nedelaji v druhošce, nebo jsou origo levnější jak druhoška.
Na vrakovištích už ani ty felicie moc nejsou, většinou vyndají jen motor s převodovkou a zbytek jde hned do lisu...
Renault Clio Generation 90TCe 56kw
Škoda Fabia II Family 1.2HTP 12v 51kw


https://www.instagram.com/hrabe.official/
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Jura_Favorit »

a13sh píše:Ja to vitam... konecne se feldy odrazi od toho dna na kterem tak dlouho jsou a zacnou pomalicku stoupat na cene.
To je alespoň sympatický názor :thumleft: Konečně se začne oddělovat zrno od plev a po letech už zas prohlášení "Mám Felicii" nebude synonymum pro ostudu a hanbu. Protože ruku na srdce, Felicia je úžasné auto, ale 75% toho, co je dnes kolem nás k vidění, jsou vraky. A to jsem s tím odhadem možná ještě optimista. Samozřejmě to ještě nějakou dobu potrvá, než se všechny ty popelnice přebouchají na Hyundaie apod., ani u starších Fáček se ten proces ještě nedokončil, ale taky v tom už vidím ten obrat...
A jinak bych podotknul (a to teď prosím není nic osobního proti nikomu, to zdůrazňuji), že se to dalo očekávat už dááávno a řádně se předzásobit mohl každý ;)
A teď do mě :mrgreen:
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Uživatelský avatar
p@vel
Příspěvky: 1529
Registrován: sob 30. pro 2006 17:09:54
Bydliště: Vysočina

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od p@vel »

Předzásobit jsem se mohl v roce 2006, když všechny okolní autosalony vyprodávaly všechno na felicie, co bylo ve skladech... :lol: Ono na obyč feldu se nechá ještě sehnat prakticky vše ale u dílu na pick-upa je to v háji...
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od emilio52 »

sice to není felda ale je tam dost zajímyvých věcí
http://www.videoviny.sk/skoda-120-oslav ... prototypy/
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Jyrgen
Příspěvky: 805
Registrován: pon 05. pro 2005 17:41:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Jyrgen »

dlouho sem si Garáž nepouštěl a budu to zase muset dohnat, kouká se na to parádně :-)
Škoda Felicia 96' | 1.3 BMM 40kW +steroidy| HP Sporting | Rial 16" viewtopic.php?f=16&t=37170
+ family car VW Touran Highline 03' | 2.0 TDI AZV

ex: VW Golf IV Highline 99' | 1.9 TDI AHF | EGR OFF, TA & 18" Turbo Twist
ex: Škoda Felicia GLXi 95' | 1.3 BMM 50kW | Brock 8x14" www.feliciaklub.cz/Jyrgen
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Xyz255 »

Zdá se mi to nebo v celým servisním manuálu nejsou psaný hodnoty tlaku v sání v diagnostice pro jiný režimy než volnoběh? :scratch:
Uživatelský avatar
vodi
Příspěvky: 191
Registrován: úte 21. kvě 2013 13:21:33
Bydliště: Plzeň, Vimperk

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od vodi »

Když jsem projížděl v rámci dovolený okolí Rožnova pod Radhoštěm, tak jsem na kraji města narazil na firmu Apri. Čuměl jsem jak blázen. Úplně jsem zapomněl, že odsud nám p. Třetina odesílal snímače do palubáčků. Rozhodl jsem se zastavit a s šestipackem plzně od nás z pivovaru jsem ho chtěl osobně poznat a poděkovat (s dovolením za celý klub). Kolega z jeho kanclu mi teda řekl, že je zrovna na dovolený, ale vše prý předá. Pokecali jsme a v dobrým slova smyslu se divil, že něco jako felicia klub existuje :) Posílám foto jak to vypadalo uvnitř. Ty plakáty našich interiérů tam maj snad v každý místnosti.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Škoda Felicia 1.3 Mpi, 50kW, '98, Magic
Mazda MX-5 NB-fl 1.8, 107kW, '01
Subaru Legacy IV 2.0, 121kW, '07
-->https://voderamartin.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od 103457 »

vodi - děkuji za nás za všechny
pan Třetina nám myslím všem velmi ochotně pomohl.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od emilio52 »

taky jsem měl od něj několik rad, je to vstřícný pán :thumleft:
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Jyrgen
Příspěvky: 805
Registrován: pon 05. pro 2005 17:41:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Jyrgen »

to co pro FK "udělal" by zasloužilo i bečku ;) každopádně pan Třetina je stále velice vstřícný, je to asi 2 měsíce co mi posílal (zadarmo v obálce) chybějící třmínek na průtokové čidlo - čidla nejsou, ale třmínky nějaké zbyly :D
Škoda Felicia 96' | 1.3 BMM 40kW +steroidy| HP Sporting | Rial 16" viewtopic.php?f=16&t=37170
+ family car VW Touran Highline 03' | 2.0 TDI AZV

ex: VW Golf IV Highline 99' | 1.9 TDI AHF | EGR OFF, TA & 18" Turbo Twist
ex: Škoda Felicia GLXi 95' | 1.3 BMM 50kW | Brock 8x14" www.feliciaklub.cz/Jyrgen
Mr.Wankel
Příspěvky: 147
Registrován: pon 10. bře 2014 16:26:53
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Mr.Wankel »

Takže nakonec nejsem až tak paranoidní ohledně korupce a vyhazování na STK. Tenhle člověk evidentně ví o čem mluví:

https://fleischhans.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=675075

"Státní regulací chráněná skupina ca 320 podnikatelů se zakladateli prvních STK řadami eSTéBáckých důstojníků docílila díky nenápadným změnám v zákoně a vyhláškách lokální exkluzivity v podnikání kontrol a oprav vozidel ve všech regionech českého státu a díky obsazení důležitých politických postů, jak na úřednických křeslech dotčených ministerstev, tak v regionálních úřadech, rozšířila své služby kromě kontrol i na opravy motorových vozidel."

"A protože "bližší košile než kabát", napsali a upravili si pravidla ještě jinak, na "skoro" neviditelném místě. "Chtějí jen kontrolovat a vyhazovat", jako doposud. Tedy omyl, musím se opravit, doposud byla a je jejich největší starost, jak to udělat, aby auta VIP zákazníků procházela. Ani tady lobbisté nelenili a ovlivnili zákonodárce tak, že udělali z kontrol přesložitou frašku, kde projde kdo s STK tzv. "kamarádí". Pomáhá jim k tomu podvodný emisní program šidítka všeho druhu, emulátory simulátory a koneckonců zcela vykastrovaná metodika kontrol emisí. Proč to všechno? Peníze od VIP zákazníků STK. Ti musí projít!"

Doporučuju projít si celý jeho blog.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od 103457 »

V pátek asi ve 22,30 mi umřel homokineťák, asi 20km od baráku. Naštěstí to bylo při odbočování na parkoviště, takže jsem nikde nepřekážel a zároveň bylo i dost místa na odstavení auta a posléze naložení na plato a odvoz. Klika, že to můžu odtáhnout a opravit v práci na kanále ve vytápěné dílně.
Ale zarážející je, že jsem vůbec nepostřehl cvakání, které doprovází odchod kloubu. Zaregistroval jsem prvně cvakání na kruháči, ujel asi 200 metrů, dal plnej rejt, odbočil na parkoviště a konečná. není to můj první homokineťák, už jich bylo nejmíň 5, ale vždycky to začalo cvakat dlouho před tím, cca 1000 km. Ten materiál dnes stojí fakt za vyliž prd... už to nic nevydrží.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Ivarek »

Dej schválně pak foto kde to chruplo....
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od 103457 »

Joo, rozpadlo se to někde uvnitř, uvidím až rozeberu. Mám tam neoprenový manžety, takže to pořád krásně drží při sobě.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od 103457 »

Upadnul ten věneček co drží koule. Ale pohledem do mojí chytrý knihy oprav jsem zjistil, že tam nebyl dlouho, má najeto jen cca 18 tisíc km a už umřel. Buď nějakej kazovej nebo čína. Nevím dělal mi to tenkrát servis, bylo to co jsem měl po operaci kolene, tak jsem pod auto s berlema nevlezl. :lol: Teď jsem tam dal snad lepší,měly by to auto přežít.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Ivarek »

Tak to je zajímavý, to že praskne klec jsem netipoval. Já nedávno jeden rozebíral jelikož jsem měnil manžety a vazelína byla vyschlá a ztuhlá. Tak teď se jen modlím aby ještě chvíli vydržel. To je hodně blbá závada.
Jinak věříš značce Meyle? Já koukal na SKF nebo Spidan.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od 103457 »

Nevím jestli věřím, bylo to to nejlepší co u nás měli skladem.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Maty »

Osobně Meyle HD strkám na svého žabožrouta :)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Ivarek »

Jo, v pohodě....já se jen ptám, nemám s ní zkušenosti.
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od a13sh »

Je tady někdo kdo si vlastnoručně stavěl garáž?
martin.324
Příspěvky: 100
Registrován: sob 08. zář 2018 8:41:59
Bydliště: Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od martin.324 »

Potřebuji vyměnit BLATNÍKY. No a asi nepůjdou na nic pod kapotou mimo prvního a posledního šroubku přišroubovat

Pomůžete radou kdo to umí a udělá?

děkuji
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od 103457 »

a13sh píše:Je tady někdo kdo si vlastnoručně stavěl garáž?
Ja ale ofico to je jen kulna na naradi. Na garaz je potreba spousta papirovani navic.
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Skury »

Ono uz ted skoro nic jen tak nepostavis bez papiru... Anebo se na to vykaslat a proste tam streliz plechovou garaz a je to. Nejlevnejsi a nejsnazsi reseni.
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od a13sh »

103457 píše:Ja ale ofico to je jen kulna na naradi. Na garaz je potreba spousta papirovani navic.
No to me zajima jak to lze papirove obejit - kde se doctu o tom co papirove obnasi kulna na naradi, hospodarska budova a podobne stavby,ktere bych mohl vyuzivat jako garaz? Jake rozmery u takovych staveb smim mit,jak daleko od hranic pozemku a ostatni detaily? Rád bych měl 6x5m (popř.6x6m) problém je,že to můžu mít pouze v rohu zahrady tzn 3 sousedi od kterých bych měl mít svolení?

Skury píše:Ono uz ted skoro nic jen tak nepostavis bez papiru... Anebo se na to vykaslat a proste tam streliz plechovou garaz a je to. Nejlevnejsi a nejsnazsi reseni.
Tohle beru jako realnou variantu,uz mam dokonce i jednu vybranou za slusne penize,ale jak pisu vyse tak rozmery by mely byt takove,že by presahly 25 metru ctverecnich pudorysne takze nevim jestli se papirovani vyhnu. Chtel bych to postsavit na klasicke betonove desce popr na zamkove dlazbe.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od 103457 »

Jak jsem psal, je to dřevěná bouda 6x8m a je postavená na panelech. není pevně spojená se zemí, tak to bylo jen na ohlášku a bez potřeby kolaudace. Ale to byl rok 2003. Nevím, jak je to nyní. Poptej u vás na stavebním úřadě.
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od a13sh »

No něco jsem si o tom četl a podle všeho už by to tak jít nemělo :evil: Ale na stavební úřad se s dotazama chystám,tak uvidím co na mě vybalí.
kater
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25. pro 2018 9:53:49
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od kater »

Zdravím.Ako tak pozerám tento klub pomaly vymiera. Je mi jasné že väčšina sa Felícii už zbavila ale určite sa najdu skalní,ktorí si feldu nechajú čo najdlhšie.Ja to spravím určite a preto mám prednú a zadnú nápravu včetne brzd v stave nového auta s nájazdom 3000 km.Komplet nové uloženie motora a prevodovky ,všetko nové originál veci žiadna druhovýroba alebo dokonca Čína.Čo ma trápi je dierka v ľavom prahu ale prahy už mám nové len sa do toho pustiť inak auto bez hrdze.Ozaj o koľko vám stúpla spotreba cez zimu.Mne podľa PC stúpla zo 6,2 na 6,5 .Spotrebu vôbec neriešim ,lebo motor nedusím a jazdím v zelenom poli otáčok.Nakoľko teraz jazdím iba 12km trasu do práce a späť s toho 20 min v kolónach a po snehu som 5ku nezaradil ani nepamätám kedy ,priemerná teplota pri jazde je asi -8st.C. Po tom čo som prešiel na olej 5w40 kde čerpatelnosť je úplne inde ako pri 15w40 bol minule štart pri teplote -21st.C ako pri plusových teplotách.Tá spotreba iba pre zvedavosť a porovnanie.Napíšte kto si chce feldu nechať ,lebo žiadné iné auto s výdržou a prevádzkovými nákladmi sa mu nikdy nevyrovná.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od 103457 »

kater
Teď mám 5 feld, z toho 3 pojízdné, pickupa komplet předělávám a pak mám vanpluse, jako uloženku, má najeto jen 28xxxkm. Jak jsi psal jsou to nesmrtelná auta a chci si je udržet co nejdéle, na běžné denní ježdění super.
Je fakt, že jsem na podzim koupil chryslera PT, to je jiné pohodlí ten je na dovolenou a delší cesty, přece jenom 5 křížků už je znát.
Uživatelský avatar
Nosferat
Příspěvky: 564
Registrován: pát 21. říj 2011 16:53:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Nosferat »

Kater, tak spotřeba jen o 0.3l víc je v pohodě, mě vylítla pomalu z 5.3 na 6.2 nafty ...
Renault Clio Generation 90TCe 56kw
Škoda Fabia II Family 1.2HTP 12v 51kw


https://www.instagram.com/hrabe.official/
Odpovědět