Stále svítí světlo v kufru

merlinii
Příspěvky: 81
Registrován: pát 29. bře 2013 22:44:27
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Stále svítí světlo v kufru

Příspěvek od merlinii »

Pokud zakládám téma, které někde je, tak se omlouvám, nenašel jsem.

Felicia Kombi 1999, zjistil jsem, že mi 3× pípne metaalarm při zavírání, občas mi začal houkat sám od sebe.
Tak jsem si konečně všiml, že mi trvale svítí světlo vzadu v kufru i když zavřu dveře.
Marně jsem pátral po nějakém kontaktu, až jsem se zde dočetl, že je snad přímo součástí zámku 5. dveří.
Taky jsem pochopil, že tam jsou šrouby na trojúhelník (nebo hexa, pardon, v tom se nevyznám).

5. dveře otevírám ručně bowdenem od řidiče vedle sedadla.

Takže moje dotazy:

1) Je zde někde detailně popsaná oprava této závady? Tedy že spínač prostě nerozepne a 5. dveře se tváří, že jsou stále otevřené?
2) Jak se to opravuje? Vyměňuje se zámek 5. dveří i se spínačem, nebo jde vyměnit / opravit jen spínač?

Když tak prosím o linku, co si mám pořídit, pokud to tedy zvládnu svépomocí. Zejména na ten zámek. Včetně těch speciálních klíčů, nevím, co mám kde chtít. Moc děkuju!
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Stále svítí světlo v kufru

Příspěvek od 103457 »

Vyměnit celý zámek. spínač je jeho součástí. provizorium je oddělat tapec a odpojit konektor od spínače.
Výměna zámku není složitá, 2x šroub zespodu dveří, 1x matka zevnitř pod tapecem + odpojit táhlo a elektriku spínače.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Stále svítí světlo v kufru

Příspěvek od pipo444 »

bud je KO spínač v zámku alebo druhá možnosť že by sa polámali káble v prechodke a spojili. over aj to pre istotu
merlinii
Příspěvky: 81
Registrován: pát 29. bře 2013 22:44:27
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Jak to všecko deaktivovat?

Příspěvek od merlinii »

Tak jsem oddělal ten tapecírunk (taky se vám vždy vytrhnou úchytky z toho deklu? Fakt blbě vymyšlený... Ale bohužel i po odpojení konektoru u zámku světlo v kufru svítí.

Tak jsem myslel, že se to má naopak spojit (což je asi nesmysl´), ale i po přímém zkratování konektoru v drátu se pochopitelně nic nezměnilo.

Navíc jsem zkoušel prsty různě "masírovat" ten kus kabelů v té přechodce nahoře vlevo, kudy to vede do těch 5. dveří a zcela bez reakce, světlo svítí stále.

Netuší někdo, kde to může být ten problém v kabelech?

Předpokládám, že ZAVŘENÝ KUFR = ROZPOJENÝ OBVOD = SVĚTLO NESVÍTÍ.

Přijde mi výměna a kontrola všech kabelů jako náročná a drahá.

Pokud bych chtěl pouze obnovit funkcio alarmu a vykašlat se na toto zadní čislo, má někdo tip, kde to jde celé nějak "vypojit"?

I bez ohledu na to, že mi nebude svítit světlo v kufru. Jde o ten alarm hlavně, protože na něj jede centrál a všechno.

A můžete odhadnout, za kolik to někdo dokáže opravit? Zřejmě tedy ty vadné kabely? Díky moc za info...

A najdu někde přehledné schema? Co vlastně vede za kabely do těch 5. dveří? Motorek stěrače a vyhřívání skla, to je asi vše, že?
Naposledy upravil(a) merlinii dne ned 27. lis 2016 19:41:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Stále svítí světlo v kufru

Příspěvek od 103457 »

Vyndej žárovku ze světla a máš zhasnuto.
Schema najdeš v dílenské příručce v naší knihovně
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Stále svítí světlo v kufru

Příspěvek od pipo444 »

tu prechodku gumovú musíš stiahnuť dole, bez toho poznáš prd.
ku žiarovke idú dva káble. čierny a hnedo/čierny. čierny je + trvalé cez poistku. a hnedo/čierny ide cez tu prechodku do mikrospínača a ten ho spína voči kostre (-). teda napr. ak by bol kábel predretý v prechodke a spojený napr. s hnedým hrubým káblom (kostra do piatych dverí) tak by to stále svietilo ;)
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Stále svítí světlo v kufru

Příspěvek od ferdamravenec »

takže , jde o to jestli máš origo alarm laser , nebo dodělávku

jestli je origo tak u světla je 8pin svorkovnice (spojení zadní svazek - svazek zadních dveří)
vede tam zelenobílej do pozice 7 , ten musíš odpojit

nebo dodělávka , ve stejný svorkovnici , hnědočerný poz 8 - rozpojit kde chceš a vyndat žárovku

nevím jestli jsi správně zkoušel zámek-spínač (stačí př otevřeným kufru vytáhnout svorkovnici spínače)

jinak je závada v průchodce , a uvedený odpojení je jen krátkodobý , a MUSÍŠ to velice rychle řešit
ŠKODA MŮŽE BÝT VELKÁ AŽ CELKOVÁ
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Stále svítí světlo v kufru

Příspěvek od emilio52 »

sice jsem žádný problém neměl ale preventivně jsem to vyřešil vypínačem
Obrázek
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Stále svítí světlo v kufru

Příspěvek od pipo444 »

jo jo, aj ja mám prídavný vypínač, hodí sa ak je dlhšie otvorený kufor a tak. niekto robí tak, že vezme šrobovák a zacvakne zámok aby to zhaslo :D ale vypínač je praktickejší
merlinii
Příspěvky: 81
Registrován: pát 29. bře 2013 22:44:27
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Stále svítí světlo v kufru

Příspěvek od merlinii »

Díky za tipy a rady, jednak jsem se tedy trochu vyděsil, že může být nějaký fatální problém, jak tomu mám rozumět? Ferdo?

V autě je namotnovaný alarm meta system, nejsem první majitel, ale možná prvovýroba.

Snad tento model: http://michalbe.rajce.idnes.cz/Felicia/ ... .34.12.jpg

Nějak si neumím představit, že by závada na izolaci byla jinde, než v tom přívodu nahoře do těch 5. dveří, kde se to zohýbá, ale ať jsem tím tahal, jak chtěl, tak to ani nebliklo, takže to vypadá, že tam to není.

Moc děkuju za případný tip, kde by ta závada mohla nastat.

Případně za radu, zda můžu třeba voltmetrem něco změřit atp.
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Stále svítí světlo v kufru

Příspěvek od Yetti98 »

Vyprdni se na vše a použij světlo ze Š 120, měl jsem to samé a tím světlem se vše vyřešilo :D , rozsvítím kdy a jak chci :scratch:
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Stále svítí světlo v kufru

Příspěvek od ferdamravenec »

to sice použít jde , taky jsem ho měl , ale jelikož mu to svítí pořád , tak mu vlastně nefunguje alarm a neví se co s tím vlastně je , jestli jen problém se spínačem , nebo problém v průchodce
a pokud to má opravdu rozdrbaný v průchodce tak krom toho že se může usmažit svazek tak to může i začít hořet

jestli je to tam potrhaný tak taháním za dráty se +-nic nezjistí , musí se stáhnout průchodka a podívat se pod ní
(nezničit ji , jen vytáhnout a podívat pod ni) ono to nebejvá zpřetrhaný ale je rozpraskaná oloupaná izolace
když máš dveře otevřený , tak i kdyby se to zrovna rozpojilo tak to nepoznáš páč je spojenej spínač zámku ,
musíš zámek zaklapnout třeba šroubovákem , imbusem ...
Odpovědět