ako odpojit prvy diel vyfuku od vyf. zvodu na 1.9 felicii

guide19
Příspěvky: 23
Registrován: stř 31. říj 2012 21:59:41
Bydliště: Presov
Kontaktovat uživatele:

ako odpojit prvy diel vyfuku od vyf. zvodu na 1.9 felicii

Příspěvek od guide19 »

Zdravim,

mam podozrenie ze mi robi problemy upchaty rozsypany katalyzator na felicii 1.9d. Poradte ako si viem doma svojpomocne
odpojit prvy diel vyfuku kde je kat od motora. Co treba pouzit a aky postup zvolit? Po spatnej montazi ake tesnenie a pastu?

Da sa vysypat ak je nejaky bordel v katalyzatore len jeho naklonenim ?
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: ako odpojit prvy diel vyfuku od vyf. zvodu na 1.9 felici

Příspěvek od pipo444 »

áký máš rok výroby ? odpojiť sa to dá priamo na zvodoch, ja mám už vlnovec-pletenec a ten je uchytený ku zvodom cez prírubu s tesnením a držia to 4 šroby. stará verzia nemala pletenec, ale trochu inak to bolo, ale musí sa to dať odpojiť od zvodov. inak trubka je na kate na pevno
guide19
Příspěvky: 23
Registrován: stř 31. říj 2012 21:59:41
Bydliště: Presov
Kontaktovat uživatele:

Re: ako odpojit prvy diel vyfuku od vyf. zvodu na 1.9 felici

Příspěvek od guide19 »

mam rok vyr. 2000. Mam tam pruzny vlnovec. Neviem ako pojdu povolit tie sruby na vyfukovom zvode.
Preto som sa chcel spytat ci to niekto nerobil a ake "finty" pri povolovani pouzit.
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: ako odpojit prvy diel vyfuku od vyf. zvodu na 1.9 felici

Příspěvek od Yetti98 »

Ahoj, katalizátor by měl být přišroubován samostatně po čtyřech šroubech na každé straně jinak šrouby pořádně prostříkej Wdéčkem a neb nějakým slušným olejem a nech působit, poté opatrně zkus povolovat a o5 přitahovat a znova nastříkat mazadlem a tak postupně až to půjde celkově povolit, (kupuji si v Lidlu W5 odstraňovač rzi a zároveň to maže) cena cca 45Kč vyplatí se
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: ako odpojit prvy diel vyfuku od vyf. zvodu na 1.9 felici

Příspěvek od pipo444 »

na diesli nie je kat prišrobovany. trubka od zvodov je na ňom priamo. a až za katom je spona ktorá ho spája so stredným dielom
pre lepší prístup som zhodil dole sanie, šroby, resp. matky šli uplne v pohode a nič som na ne nedával. je tam akurát tesnenie, ktoré ak nepoškodíš môžeš vrátiť späť ako ja
a možno je dobré potrieť závity pastou pre vysoké teploty, nejaká medená alebo grafitová vazelína, pri spätnej montáži
Odpovědět