Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

vybavení a úpravy interiéru atd.

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvekod ferdamravenec » pon 14. zář 2015 17:13:02

papi : přední kapotu jsem měl u strakáče polepenou izolací mot prostoru ze š 120 (skelná tkanina/molitan/skelná tkanina alobal)
bylo znát že je to tišší a i v zimě to mělo něco do sebe , původní izolaci kapoty jsem tam vrátil

ke střeše , zad blatníkům (u krátký i C-sloupky) , dveřím , jsem se nedostal , ale u 1203 jsem to nastříkal boďákem a bylo to znát
ferdamravenec
Palec nahoru! 14 / Palec dolů! 0

Příspěvekod West » pát 18. zář 2015 17:27:34

IMHO v prvom rade to chce nové silenty prakticky na vsetkych miestach, tesnenia dveri ,potazmo okien, a ich spravne nastavenie a tiez spravne nastavenie rozvodov a ich retaze (mozno aj novu). Dalsi zdroj hluku - vetrak. U mna uz povodny zacal klasicky piskat tak som sa ponal ho rozmontovat a vycistit, premazat a výsledok je ze na nizsich rychlostiach fuka viac ako pred opravou a je samozrejme tissi. A za vsetko hovori ked si clovek pusti smer fukania kurenia iba na nohy, vsetko stichne, teda dalsia vec je kurenie.... :salut: :D
West
Palec nahoru! 0 / Palec dolů! 0

Příspěvekod Papi » pon 14. lis 2016 7:58:56

Ty silenty jsou pravda, teď jsem měnil silentblok na pumpě a na volnoběžné otáčky to byla obrovská změna (90% felicií ho má utrženej a ty léta gumě taky nepřidají). Teď se chystám na reakci, je to taky vylágrované, tím by se měl snížit hluk v záběru. Pozor, je potřeba originál, ne nějaký čínský srágory, co se bohužel všude prodávají... Tu chybu jsem udělal a bylo to horší neš vylágrovaný originál...

Od tohoto se myslím odvíjí i zbytek jak snížit hluk - myslím, že není potřeba vylepovat celou stěnu, ale jen místa kolem uchycení motoru - nejhorší asi bude podlaha/stěna u řidče, kde je právě uchycení reakční vzpěry, taky tam podle fotek je nějaké odhlučnění už je, ale samozřejmě v rámci úspor jen malý trojúhelník
Obrázek
Felicia Sport Line 1.3MPI
Papi

Příspěvekod Papi » pon 15. kvě 2017 11:02:35

Trochu to tu ozivim, je tu jedna vec, co mi porad vrta hlavou:

Jak je mozne, ze feldy 1.6 jsou o tolik tissi, nez 1.3? Zvenci az takovy rozdil neni, takze je to neco o prenosu vibraci. Ze by vetsi motor mel pravidelnejsi chod? Ma 1.6 o tolik tezsi setrvacnik?

Koukal jsem, ze 1.6 ma vetsi silentblok na reakcni vzpere. Tim padem lepe tlumi vibrace v tahu motoru.
Naopak pravy silentblok motoru vypada, ze je uzpusoben tak, aby tlumil vibrace ve vertikalnim smeru, ale ve smeru tahu motoru je gumy minimum.
U 1.3 se o tlumeni v obou erech stara spise silentblok ve vodni pumpe.

Vymenil jsem vsechny silenty motoru a hlucnost se podstatne snizila. Nicmene porad je znat velky narust hlucnosti, kdyz se dostane motor do zaberu. Fungovalo by odhlucneni lepe, kdyby se namontoval silentblok reakce z 1.6? Nebo by v kombinaci s pumpou bylo ulozeni az moc pruzne a spise by to byla zmena k horsimu? Narazil jsem zde na fóru na tema, podle ktereho mela felicie velky silentblok uz z vyroby, je mozne, ze v urcitem roce zacali montovat jeden typ?

Docela by me zajimalo, jestli ma nekdo zkusenosti s vlivem jednotlivych silentu na prenaseny hluk.
Obrázek
Papi

Příspěvekod Rambo-x » sob 20. kvě 2017 22:35:19

To nebude silentama,ale motorem. 1,3 MPi je 3x uložená klika a OHV 1,6 je 5x uložená klika a OHC. Motor OHV s rozvody hnanými řetězem bude vždy a za všech okolností hlučnější a na volnoběh bude mít i něco nepatrně víc vibrací a nic s tím neuděláš

1,6 má větší silentblok reakce jen kvůli tomu,že je ten motor těžší,žádný jiný efekt to dle mě mít nebude
Rambo-x
Palec nahoru! 2 / Palec dolů! 0

Příspěvekod Papi » pon 22. kvě 2017 6:13:01

Rozvody nemaji co delat s hlucnosti v zaberu. Ten zvuk, co je ve felde slyset, nejsou rozvody, ale prenasene vibrace, jinak by to po sundani nohy z plynu tolik neztichlo.

Druha vec, jak se na silentblok reakce prenasi vaha motoru? Co ja vim, je tam reakce volne a zapojuje se jen v zaberu. A ten, vzhledem k zprevodovani 1.6 do rychla, neni namahan o tolik vic. A u 1.9 uz vubec, pritom ta ho ma taky.
Obrázek
Papi

Příspěvekod Rambo-x » pon 22. kvě 2017 11:18:34

To máš propojené. Motor 1,3 má už z podstaty své konstrukce vyšší vibrace a vyšší hluk. Na silentblok reakce se přenáší zatížení i při deceleraci,zase v opačném směru,ale do motoru už nejde palivo,otáčky se snižují a vibrace jsou minimální.

1,6 a 1,9 mají větší silentblok rekace kvůli hmotnosti motoru,musí to skorigovat větší hmotu než u 1,3,proto je ten silent větší,jiný význam to nemá

Myslím že aby jsi 1,3 líp oddělil od karoserie,musel by jsi ten motor vybavit tlumičem kmitů,třeba jako mají BMW či jiná drahá auta,obyčejné silentbloky na to zkrátka nestačí
Rambo-x

Příspěvekod Papi » pon 22. kvě 2017 12:10:00

Porad myslim, ze hmotnost motoru u silentu reakce nehraje roli, prave proto, ze je zatizena jen kdyz je motor v zaberu nebo deceleruje.. Jinak to visi na silentech vpravo a na prevodovce.
Jinak ten silent u 1.6 je, na rozdil od 1.3, excentricky, guma je pridana jen ve smeru zaberu, ve smeru decelerace je ji tam zhruba stejne, jako u 1.3 - proto si myslim, ze by ty kmity z 1.3 mohl tlumit lepe. Plus, reakce je chycena u podlahy, to z tehle sestavy pak dela obri reprak.

Jinak pokud jde gumou odtlumit hatapka ve Fabii, ktera nema ani odhlucnenou kapotu, musi jit i feldi OHVcko :D
Obrázek
Papi

Příspěvekod Rambo-x » pon 22. kvě 2017 13:39:11

Nezbývá než to zkusit,ale myslím že výsledný efekt moc nebude. Hlavně je potřeba použít originální silentbloky,protože ty čínské opravdu přenášejí neskutečně víc vibrací-odzkoušeno

Ono je to i karoserií,jak je sestavena,jak je silná,jaké má rezonanční frekvence,jak jsou dílensky kvalitně uchycené plasty atd atd. A co si budeme povídat,fábka je oproti feldě tužší
Rambo-x

Příspěvekod Papi » pon 22. kvě 2017 14:53:13

Jojo, cinsky silentbloky mam, bohuzel, taky vyzkouseny :D A divil jsem se, jak se felda po vymene ztisila, ale porad to neni ono, ty 1.6 jsou tissi a cenove osekana fobie s uskakanym trojhrnkem taky :D A kdyz si vezmu, co umi vytvorit uvolnene zavazi na poloose, myslim, ze dalsi zmekceni ulozeni uz neuskodi.

S tou tuhosti je to fakt, vim, ze u Feldy je slabe misto strecha, je to slaby plech o velke plose, taky bych ji chtel vylepit. Ale prvne resim, jak prenest co nejmene vibraci do karoserie, treba se tim vyresi i rezonance.
Obrázek
Papi

Příspěvekod Rambo-x » pon 22. kvě 2017 15:22:23

Ono zase pozor aby jsi to nepřehnal,pokud bude motor uložený v moc měkkém uložení,bude více cestovat a auto bude v zatáčkách méně stabilní-motor bude působit jako kyvadlo. Ono si moc starosti nedělej,třeba u novýho peugeotu 208 s motorem 1,2 tříhrnek,ten se taky třepe na volnoběh jako ratlík a i v záběru to dělá celkem nepříjemný vibrace-a to by jsi si řekl nový auto. K tomu tam na tebe ještě skočí že máš řadit na 5 při 70 a spadne to někam na 1400 otáček. To se pak celý auto třepe tak že ti padají plomby ze zubů a musíš zase podřadit a na tu ekovolovinu kdy řadit se zvysoka vykašlat
Rambo-x

Předchozí

Zpět na Interiér