bitumenovy tmel - tesnenie celneho okna

karoserie, narazniky, skla atd.
guide19
Příspěvky: 23
Registrován: stř 31. říj 2012 21:59:41
Bydliště: Presov
Kontaktovat uživatele:

bitumenovy tmel - tesnenie celneho okna

Příspěvek od guide19 »

Zdravim.

tecie mi do felicie cez celne sklo v rohu dole pri spolujazdcovi. Skusil som na odporucania tu z fora ten bitumenovy tmel, ale nemam z toho nejake extra dobry pocit.
Tmel aj po cca 12 hodinach je makky elasticky a na jednom mieste ked pritlacim gum tesnenie, tak sa tam trochu tlaci voda.
Nemate niekto skusenosti ako to pouzivat ako dlho to tvrdne atd. Nejake finty ako to co najlepsie utesnit?
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: bitumenovy tmel - tesnenie celneho okna

Příspěvek od Maty »

Finta jak to 100% utěsnit je jednoduchá .. .vyndat sklo, vyvařit rám, koupit nové těsnění a znovu vsadit okno ;-)

Jinak za jak dlouho to bude "tvrdé" máš napsáno na obalu od toho co jsi použil ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
guide19
Příspěvky: 23
Registrován: stř 31. říj 2012 21:59:41
Bydliště: Presov
Kontaktovat uživatele:

Re: bitumenovy tmel - tesnenie celneho okna

Příspěvek od guide19 »

ta finta co spominas je super a je aj podla mna najlepsia, ale ja vyvarovat ram neviem (nemam skusenosti) ani nemam naradie, a v servise sa s tym uz podla mna babrat ani nechcu, kedze
cena opravy je neporovnatelna s cenou auta.
Tie finty som mal na mysli vzhladom k tmeleniu, nie k vyvarovaniu ramu.

Na obale to nebolo, ale nasiel som si uz tech. list k tomu tmelu na nete a je to 1-2 tyzdne do uplneho vytrvdnutia.
Andy486
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10. říj 2013 7:28:16
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: bitumenovy tmel - tesnenie celneho okna

Příspěvek od Andy486 »

No možno sa ti podarilo tam tým bituménom zatesniť aj vodu, čo ostala pod tesnením :D , tažko takto radiť, keď nevidíme, ako si to zatmelil, a ako je na tom rám okna. Moja skúsenosť: (rám nebol hrdzavý,len tesnenie ztvrdlo po rokoch) okolo celého tesnenia som nalepil maliarsku pásku (papierovú) tak,aby bola prístupná len špára medzi tesnením a karosériou,nech nezaserem všetko od toho asfaltu. Okolo celého tesnenia som narval bituménu čo to šlo, potom som to popritláčal prstami dokola niekoľko krát, všetko, čo sa ešte vytlačilo tak ostalo na páske, ktorú som potom len odlepil, zvyšok špiny od bituménu som očistil benzínom a hotovo. Vytvrdlo to ani neviem kedy, asi za mesiac , každopádne elastické to bolo ešte dosť dlho.
No je to už ale viac ako 3 roky a musím povedať, že sa to oplatilo, všetko je tesné. Takto isto som potom podlepil aj zadné okno a tesnenie kufra, nikde nič netečie odvtedy. Maximálna spokojnosť, a tiež som túto radu našiel tu na fóre.
Škoda Felicia GLXI 1,3i Bosch Mono Motronic (1995) tm. zelená metalíza
guide19
Příspěvky: 23
Registrován: stř 31. říj 2012 21:59:41
Bydliště: Presov
Kontaktovat uživatele:

Re: bitumenovy tmel - tesnenie celneho okna

Příspěvek od guide19 »

To s tou paskou ma nenapadlo. Necakal som ze sa to tak zaserie. A tiez som cakal ze to vytvrdne za kratsi cas. Nabuduce budem mudrejsi.
Odpovědět