Svazek kabelů 5. dveří

Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvekod MIKO94 » stř 11. říj 2017 21:57:14

Zdravím,

po delší době jsem kontroloval stav průchodky (už relativně ošoupané) a svazku kabelů, které vedou do 5. dveří, a zjistil jsem, že mám dva kabely přerušené a jeden má poškozenou izolaci :( . Po menší kontrole osvětlení jsem zjistil, že mi nefunguje třetí brzdové světlo. Osvětlení v kufru mám odpojené, to jsem nezkoušel...

Chtěl bych se zeptat, kdo měl s tímto problémem zkušenosti, jak ho vyřešil.
Přemýšlel jsem nad výměnou celého svazku od začátku až do konce, ale nedokážu si představit, kudy a odkud je kabel veden, případně jaký kabel (typ, rozměr atd.) můžu použít. a jak to vymyslet, aniž bych zničil kontakty na zapojování.

Díky za rady a tipy :)
MIKO94
Palec nahoru! 0 / Palec dolů! 0

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvekod ferdamravenec » stř 11. říj 2017 22:23:13

pokud by jsi chtěl celý svazek ak se dá udělat ze svazku od a sloupku dozadu , ................. , víc k tomu psát nebudu

sežeň kbely třeba z toho svazku co jsem psal , nebo z fava (cca 30cm) , průchodku , lisovací spojky (počet kablů v průchodce x 2)
odpojíš svazek dveří u zadního světla přivážeš na provázek , povytáhneš kably v průchodce , povytáhneš ze dveří , ušmikneš na zdravých drátech , na jedný straně nastavíš novejma drátama , navlíkneš průchodku , připojíš to na druhý , zatáhneš do dveří do kastle našťouchneš průchodku , připojíš svazek , a je hotovo
ferdamravenec
Palec nahoru! 14 / Palec dolů! 0

Příspěvekod MIKO94 » čtv 12. říj 2017 0:12:39

Čili jestli tomu rozumím, tak napojit starý svazek na nový z áčkového sloupku. S lisovací spojkou to bude horší, tu nemám a nevím, kdo by ji mohl mít :/
Kdybych to přeci napojoval v áčkovém sloupu, mohl bych použít čokoládu nebo něco obdobného a oblepit to elektrikářskou izolačkou?
Dneska se zastavím na vrakáči, tak se zeptám. Mám dojem, že když jsem měnil stropní tapec, že mi kabely vedly zrovna vrchem, tak uvidím.
MIKO94

Příspěvekod ferdamravenec » čtv 12. říj 2017 0:30:51

ne v A sloupku , napojení bude kastle - 5tý dveře

od asloupku > dozadu , se dá využít kabeláž (správný průřezy/barvy)

spojky např > http://www.emat.cz/kabelove-koncovky/ka ... -s-izolaci
ferdamravenec

Příspěvekod MIKO94 » čtv 12. říj 2017 22:23:10

Tak jsem to dneska projednával na vrakáči, pokud v noci a zítra nebude pršet, tak budu ohledávat feldy, abych vyměnil celý svazek. Snad najdu i nějakou zachovalou průchodku, jako nové už je nemůžu nikde u nás sehnat... :/

Jinak ty průchodky se ještě dají někde objednat, nebo můžu použít i průchodky na jiných značkách aut? Co jsem našel, tak vzhledově jsem nejlepší našel http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/autodily-volkswagen/golf-v/dily-karoserie/karosarske-dily/15533-pruchodka-svazku-el-instalace-zadniho-vika-golf-v-2006-2009.html , nevím, jestli by to pasovalo...
MIKO94

Příspěvekod Andy486 » pát 13. říj 2017 20:11:39

tá prechodka z linku je skoro rovnaká, ako je na Felde , ak nemôžeš zohnať inú, daj tam tú , z vrakáču neber, to bude všetko rosypané už :)
Škoda Felicia GLXI 1,3i Bosch Mono Motronic (1995) tm. zelená metalíza
Andy486
Palec nahoru! 1 / Palec dolů! 0

Příspěvekod MIKO94 » sob 14. říj 2017 15:24:44

Tak jak jsem našel tu průchodku na VW, tak jsem zjistil z dalších obrázků, že ta kulatá strana na to auto je tam placatá.

Místo toho jsem našel snad ještě lepší průchodku, na dvojkovou Octaviu:

Octavia II: https://www.skoda-dily.cz/data/items/21 ... 786_xl.jpg
Felicia: http://www.amd-autodily.cz/image.php?idx=1923574&mw=1600&mh=1600

Zkusím ji v pondělí objednat a uvidím, jestli tam bude pasovat :)
MIKO94

Příspěvekod Pawlick » pon 16. říj 2017 11:39:49

Dej prosím vědět, taky budu za čas shánět...
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Pawlick
Palec nahoru! 2 / Palec dolů! 0

Příspěvekod Symmi » pon 16. říj 2017 13:35:53

Zdravím všechny profesionální i amatérské opraváře! Toto je můj první příspěvek, neboť jsem koupil ojetou Felinku před měsícem a zaregistroval se do vašeho spolku. Teď tedy ke kabelům. Stejný problém jsem řešil již u Favoritu. Umím si představit tu pakárnu kvůli průchodce protahovat nový svazek a k tomu odpojování a zapojování. Ani náhodou, to za to nestojí. Přerušené kabely jsem prostě sletoval cínem, předem navlékl samosmršťovací izolaci (bužírka + zapalovač, bužírku lze zakoupit např. v OBI, některých autodílech nebo v prodejnách elektroinstalačním materiálem za pár kaček) a po sletování a zaizolování jednotlivých kabelů poté omotal izolační páskou. Pár minut práce s minimálním nákladem. Až to praskne, udělám to znovu. Symmi
Symmi

Příspěvekod MIKO94 » pon 16. říj 2017 17:28:44

Dnes na vrakáči se mi podařilo zajistit jednu relativně zachovalou, neporušenou průchodku. :thumleft: Ale stejně budu hledat případné náhrady.

Jinak nemá někdo z vás zkušenosti, jak vyndat z té svorkovnice, u levého zadního světla, ty dráty co v ní jsou napojeny, které vedou do kufru? Kdyby se mi podařilo najít kablíky v mědi, příslušné barvě izolantu, a průměru drátku, tak bych je vyměnil a byl by klid.

Na to letování jsem taky myslel, ale až jako poslední řešení.

To Pawlick: Pokud chceš sehnat originál svazek a průchodku, nezbyde ti nic jiného, než obcházet jedno šrotiště za druhým, ptát se a hledat...
MIKO94

Příspěvekod Maty » pon 16. říj 2017 17:55:05

letování v této průchodce není rozhodně dobrý nápad ... je to tam celkem namáhané a spoj co je udělaný letováním má rozhodně menší mechanickou odolnost
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Je ... Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Český pravopis je freeware, ale v žádném připadě není open source! Používej dle libosti, ale nemodifikuj ho!
Maty

Příspěvekod ferdamravenec » pon 16. říj 2017 18:01:53

jste ochotni zaplatit 1000,- za svazek ? není problém ho udělat

udělátka na to jsou , nebo náhradní způsob > http://pvdferdamravenec.rajce.idnes.cz/ ... 260002.jpg
ferdamravenec

Příspěvekod Pawlick » úte 17. říj 2017 11:28:53

MIKO94 píše:To Pawlick: Pokud chceš sehnat originál svazek a průchodku, nezbyde ti nic jiného, než obcházet jedno šrotiště za druhým, ptát se a hledat...

Psal jsi, že budeš kupovat průchodku z dvojkové octy, tak mě zajímá, jestli bude sedět. O svazku nemluvím.
Pawlick

Příspěvekod Pawlick » úte 17. říj 2017 11:36:27

Pár let zpět se mi v průchodce přelomila kostra. Udělal jsem to jednouše, i když možná ne úplně elegantně - v 5. dveřích jsem přestřihnul kabely kousek za svorkovnicí, vytáhnul ven, dal novou průchodku, na přerušenou kostru v místě průchodky napájel nový kablík a spájené místo zastrčil do karoserie sloupku tak, aby nebylo nikterak namáhané. Vše natáhnul zpět a před svorkovnicí kablíky opět napojil a zapájel. Myslím, že to bylo tak před 10 lety a vše je ok.
Pawlick

Zpět na Osvětlení