Svazek kabelů 5. dveří

MIKO94
Příspěvky: 177
Registrován: stř 20. črc 2016 12:43:54
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od MIKO94 »

Zdravím,

po delší době jsem kontroloval stav průchodky (už relativně ošoupané) a svazku kabelů, které vedou do 5. dveří, a zjistil jsem, že mám dva kabely přerušené a jeden má poškozenou izolaci :( . Po menší kontrole osvětlení jsem zjistil, že mi nefunguje třetí brzdové světlo. Osvětlení v kufru mám odpojené, to jsem nezkoušel...

Chtěl bych se zeptat, kdo měl s tímto problémem zkušenosti, jak ho vyřešil.
Přemýšlel jsem nad výměnou celého svazku od začátku až do konce, ale nedokážu si představit, kudy a odkud je kabel veden, případně jaký kabel (typ, rozměr atd.) můžu použít. a jak to vymyslet, aniž bych zničil kontakty na zapojování.

Díky za rady a tipy :)
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od ferdamravenec »

pokud by jsi chtěl celý svazek ak se dá udělat ze svazku od a sloupku dozadu , ................. , víc k tomu psát nebudu

sežeň kbely třeba z toho svazku co jsem psal , nebo z fava (cca 30cm) , průchodku , lisovací spojky (počet kablů v průchodce x 2)
odpojíš svazek dveří u zadního světla přivážeš na provázek , povytáhneš kably v průchodce , povytáhneš ze dveří , ušmikneš na zdravých drátech , na jedný straně nastavíš novejma drátama , navlíkneš průchodku , připojíš to na druhý , zatáhneš do dveří do kastle našťouchneš průchodku , připojíš svazek , a je hotovo
MIKO94
Příspěvky: 177
Registrován: stř 20. črc 2016 12:43:54
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od MIKO94 »

Čili jestli tomu rozumím, tak napojit starý svazek na nový z áčkového sloupku. S lisovací spojkou to bude horší, tu nemám a nevím, kdo by ji mohl mít :/
Kdybych to přeci napojoval v áčkovém sloupu, mohl bych použít čokoládu nebo něco obdobného a oblepit to elektrikářskou izolačkou?
Dneska se zastavím na vrakáči, tak se zeptám. Mám dojem, že když jsem měnil stropní tapec, že mi kabely vedly zrovna vrchem, tak uvidím.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od ferdamravenec »

ne v A sloupku , napojení bude kastle - 5tý dveře

od asloupku > dozadu , se dá využít kabeláž (správný průřezy/barvy)

spojky např > http://www.emat.cz/kabelove-koncovky/ka ... -s-izolaci
MIKO94
Příspěvky: 177
Registrován: stř 20. črc 2016 12:43:54
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od MIKO94 »

Tak jsem to dneska projednával na vrakáči, pokud v noci a zítra nebude pršet, tak budu ohledávat feldy, abych vyměnil celý svazek. Snad najdu i nějakou zachovalou průchodku, jako nové už je nemůžu nikde u nás sehnat... :/

Jinak ty průchodky se ještě dají někde objednat, nebo můžu použít i průchodky na jiných značkách aut? Co jsem našel, tak vzhledově jsem nejlepší našel http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... -2009.html , nevím, jestli by to pasovalo...
Andy486
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10. říj 2013 7:28:16
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od Andy486 »

tá prechodka z linku je skoro rovnaká, ako je na Felde , ak nemôžeš zohnať inú, daj tam tú , z vrakáču neber, to bude všetko rosypané už :)
Škoda Felicia GLXI 1,3i Bosch Mono Motronic (1995) tm. zelená metalíza
MIKO94
Příspěvky: 177
Registrován: stř 20. črc 2016 12:43:54
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od MIKO94 »

Tak jak jsem našel tu průchodku na VW, tak jsem zjistil z dalších obrázků, že ta kulatá strana na to auto je tam placatá.

Místo toho jsem našel snad ještě lepší průchodku, na dvojkovou Octaviu:

Octavia II: https://www.skoda-dily.cz/data/items/21 ... 786_xl.jpg
Felicia: http://www.amd-autodily.cz/image.php?id ... 00&mh=1600

Zkusím ji v pondělí objednat a uvidím, jestli tam bude pasovat :)
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od Pawlick »

Dej prosím vědět, taky budu za čas shánět...
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Symmi
Příspěvky: 2
Registrován: pon 28. srp 2017 19:50:25
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od Symmi »

Zdravím všechny profesionální i amatérské opraváře! Toto je můj první příspěvek, neboť jsem koupil ojetou Felinku před měsícem a zaregistroval se do vašeho spolku. Teď tedy ke kabelům. Stejný problém jsem řešil již u Favoritu. Umím si představit tu pakárnu kvůli průchodce protahovat nový svazek a k tomu odpojování a zapojování. Ani náhodou, to za to nestojí. Přerušené kabely jsem prostě sletoval cínem, předem navlékl samosmršťovací izolaci (bužírka + zapalovač, bužírku lze zakoupit např. v OBI, některých autodílech nebo v prodejnách elektroinstalačním materiálem za pár kaček) a po sletování a zaizolování jednotlivých kabelů poté omotal izolační páskou. Pár minut práce s minimálním nákladem. Až to praskne, udělám to znovu. Symmi
MIKO94
Příspěvky: 177
Registrován: stř 20. črc 2016 12:43:54
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od MIKO94 »

Dnes na vrakáči se mi podařilo zajistit jednu relativně zachovalou, neporušenou průchodku. :thumleft: Ale stejně budu hledat případné náhrady.

Jinak nemá někdo z vás zkušenosti, jak vyndat z té svorkovnice, u levého zadního světla, ty dráty co v ní jsou napojeny, které vedou do kufru? Kdyby se mi podařilo najít kablíky v mědi, příslušné barvě izolantu, a průměru drátku, tak bych je vyměnil a byl by klid.

Na to letování jsem taky myslel, ale až jako poslední řešení.

To Pawlick: Pokud chceš sehnat originál svazek a průchodku, nezbyde ti nic jiného, než obcházet jedno šrotiště za druhým, ptát se a hledat...
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od Maty »

letování v této průchodce není rozhodně dobrý nápad ... je to tam celkem namáhané a spoj co je udělaný letováním má rozhodně menší mechanickou odolnost
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od ferdamravenec »

jste ochotni zaplatit 1000,- za svazek ? není problém ho udělat

udělátka na to jsou , nebo náhradní způsob > http://pvdferdamravenec.rajce.idnes.cz/ ... 260002.jpg
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od Pawlick »

MIKO94 píše:To Pawlick: Pokud chceš sehnat originál svazek a průchodku, nezbyde ti nic jiného, než obcházet jedno šrotiště za druhým, ptát se a hledat...
Psal jsi, že budeš kupovat průchodku z dvojkové octy, tak mě zajímá, jestli bude sedět. O svazku nemluvím.
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od Pawlick »

Pár let zpět se mi v průchodce přelomila kostra. Udělal jsem to jednouše, i když možná ne úplně elegantně - v 5. dveřích jsem přestřihnul kabely kousek za svorkovnicí, vytáhnul ven, dal novou průchodku, na přerušenou kostru v místě průchodky napájel nový kablík a spájené místo zastrčil do karoserie sloupku tak, aby nebylo nikterak namáhané. Vše natáhnul zpět a před svorkovnicí kablíky opět napojil a zapájel. Myslím, že to bylo tak před 10 lety a vše je ok.
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
MIKO94
Příspěvky: 177
Registrován: stř 20. črc 2016 12:43:54
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od MIKO94 »

Mno tak jsem zkusil tu průchodku z dvojkové oktávky a není to prostě ono... :scratch: není nad originál...

Jinak nevíte někdo jaké průřezy na jednotlivých vodičích na svazku mají mít? Mám tuto svorkovnici, s výhřevem zadního skla a 3. brzdovým světlem (+motůrek zad. stěrače a osvětlení SPZ) https://img14.pixhost.org/images/275/55 ... 0_1261.jpg

Sehnal jsem svazek se stejnou výbavou, ale je v zuboženém stavu. Že bych si ten svazek dal dohromady sám, ale nevím ty průřezy :( ...
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od ferdamravenec »

v DP ve schématech je číslo a zkratka barvy drátu , to číslo je průřez
MIKO94
Příspěvky: 177
Registrován: stř 20. črc 2016 12:43:54
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od MIKO94 »

Jo, díky, našel jsem nakonec 446 stránek se schématy, takže jsem si nakreslil svoje vlastní schéma podle výbavy, snad ty průměry co postupně zjišťuju, snad opíšu dobře. :D Byl bych velmi nadšený, kdyby mi to někdo pak zkontroloval, abych v tom neměl případné prasárny :D
MIKO94
Příspěvky: 177
Registrován: stř 20. črc 2016 12:43:54
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od MIKO94 »

Tak jsem si ten 5. svazek překreslil, jak mám. Snad to mám znázorněné dobře, elektrikařinu jsem kvůli finančním záležitostem nedodělal, mám jen rok :D

https://img14.pixhost.org/images/289/56050608_scan.jpg - lze zvětšit

Jenom kde jsou u průřezů otazníky, tak jsem to hledal v elektroschématech a jsou tam uvedeny 2 varianty nebo jsem to tam neviděl, takže jsem ten průřez odhadoval podle oka, hlavně u 2-pin svorkovnice co je u zámku u kufru. Pokud by tam cokoliv nesedělo, včetně průřezů, budu rád, když mě upozorníte :)

Mám jinak Felicii facelift, výbava LXi, rok výroby 2000, 8-pin svazek vedoucí do kufrových dveří :)
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od mikka »

MIKO94
Příspěvky: 177
Registrován: stř 20. črc 2016 12:43:54
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od MIKO94 »

Mikka:

U těch průřezů co to nesouhlasí u mě, je možné, že jsem četl jiné schéma. Že mám přehozené ve schématu piny ve svorkovnicích (jednička za dvojku) tak to je detail - jde mi hlavně o průřez. To ostatní kolem toho chápu. Třeba u toho vyhřívání že ty máš průřez 2,5 a já 1,5 tak to bude spíš chyba výčtu z technické příručky - teď koukám že ten průřez mají značený na 6b/3 - svorkovnice, 6pólová, poblíž levé koncové svítilny :D

Jinak ty máš auto jaký rok výroby, a máš starou nebo novou tvář? Jinak to mám na hatchback a LX.

Já jsem tento svazek našel na vrakáči na nové tváři, ostatní co jsem viděl jsou ze starých tváří a 6-pin nebo jsou totálně zničené či ustřižené. Když to zítra vyjde, tak se kouknu do auta, jak to tam mám. Pokud to budu mít u toho osvětlení stejně jako ten nalezený svazek, tak to okopíruju mno :)
MIKO94
Příspěvky: 177
Registrován: stř 20. črc 2016 12:43:54
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od MIKO94 »

Tak jsem se díval do kufru, to zapojení zelenožlutých vodičů do osvětlení SPZ mám zjevně stejné (nerozdělával jsem izolačku) jako jsem kreslil ve svém schématu.

Jinak je jedno co se týče hnědých vodičů v osvětlení SPZ, je jedno jestli to provedu podle svého nebo tvého schématu? Ten průřez je stejný (0,75), jenom s tím, že tobě se to dělí až skoro u světel. U mě je to rozdělené už předtím.
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od mikka »

já mám old face, 1997.
Některé průřezy vodičů se během času mírně měnily.
Je zcela jedno, kde propojíš vedení k řárovkám na SPZ. Místo propojení se taky mění u různých ročníků.
MIKO94
Příspěvky: 177
Registrován: stř 20. črc 2016 12:43:54
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od MIKO94 »

Mikka:

S tím propojením to je to nejmenší. Já se pokusím dodržet tvoje schéma u osvětlení, protože se mi nechce spojovat v jednom bodě nějakých 6 nebo 7 vodičů, ale uvidím. Možná pojedu podle originálu.

Co se týče průřezu, jsem našel toto v kapitole základního schématu pro LX od ledna 1998 a to co je v odkaze je vydáno v březnu 1998 (není napsáno na obrázku, ale mám to u sebe v tom napsaný). Je tam uvedený 8-pin a ne 6- pin, jak jsem předtím četl. Ono prohrabat se 440 stránkami a najít to správné taky chvíli zabere :D

https://img14.pixhost.org/images/314/56193533_a1.jpg
https://img14.pixhost.org/images/314/56193536_a2.jpg
https://img14.pixhost.org/images/314/56193537_b1.jpg
MIKO94
Příspěvky: 177
Registrován: stř 20. črc 2016 12:43:54
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od MIKO94 »

Ještě jsem porovnával naše schémata a to co je v el. schématech. Máme ten svazek vpodstatě stejný, jenom s tím rozdílem, že mě já mám do osvětlení zelenočerný vodič průřez 1,00, pak při rozdělení už máme 0,75. A co se týče vodiče vyhřívání na 3. svorce, tak někde vzniknul u mě šum, protože to souhlasí podle tebe (průřez 2,50). Kontakt k zámku jsem nenašel, ale jsou to tenké vodiče, takže budu taky pro 0,50 :) :D

Přemýšlel jsem, kdybych se k tomu opravdu dostal a ten svazek dal dohromady :D že bych na něj dal polyesterový návlek (provozní teplota od -50°C až do +150°C), ale nevím jaký průměr mám zvolit. Co myslíš ty? Počítej průměr svazku vedoucího od začátku 8-pin svorkovnice (jako je ta černá bužírka). Mám možnost mezi průměrem: 2, 4, 6, 8, 10, 15, 20 či 25 mm. Na to bych pak na začátek dal smršťovací bužírku (tu standartní).
MIKO94
Příspěvky: 177
Registrován: stř 20. črc 2016 12:43:54
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od MIKO94 »

Tak se mi povedlo vypíchnout ty piny ze svorkovnice (bez vypichováku za patnáct stovek ze Škodovky ;) ), jenom nevím, jaké velikosti ty piny jsou :( v každém případě jsou podle průřezu krapet "tlustší" - nemáte někdo s tím zkušenost?
MIKO94
Příspěvky: 177
Registrován: stř 20. črc 2016 12:43:54
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od MIKO94 »

Z Á V Ě R

Děkuji všem, kteří jste mi poradili a pomohli, nakonec skoro po měsíci a půl po shánění elektrodokumentace, zjišťování, shánění materiálů, shánění svazků z jiných felicíí atd. jsem dnes dokončil tvorbu „nového" svazku. Před chvílí jsem svazek měl zapojen, včetně zátěžové zkoušky (vše postupně i najednou zapínáno).

Všechny poškozené vodiče byly nahrazeny novými vodiči v celých délkách (včetně 5-10 cm rezerv), i nakrimpované nové piny na nové vodiče. Zachoval jsem všechny svorkovnice (dalo práci přijít na to, jak ty piny z toho vypíchnout, ale šlo to i bez ISO vypichováku za 1.500 Kč ze Škodovky :D ) a koncové vodiče vedoucí do SPZ a většinu vodičů, které vedou od cínového válečku (nebo jak se to jmenuje, jak to tam mají na rozvětvení :D ) - ten jsem nahradil termospojkou, stejně jako propojení vodičů vedoucí do 3. brzdového světla (nemohl jsem nikde sehnat ty koncovky a ani elektrikář ne) a na rozvětvení do osvětlení SPZ.

Zítra pokud to časově budu stíhat, tak to nechám odborně prohlédnout a zkontrolovat kvalitu a bezpečnost. Pak už jen oblepit textil izolačkou a vyměnit svazek za svazek :D

Ještě jednou tedy děkuji a toto vlákno můžete považovat za vyřešené :)
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od ferdamravenec »

konektor pro 3tí brzdový , např > https://www.bmshop.eu/p/izolovany-konek ... -5mm2-12ks
Anatole
Příspěvky: 13
Registrován: stř 17. pro 2014 22:00:45
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od Anatole »

Zdravím,

mám prosbu o pomoc, vytáhl jsem přelomený kabelový svazek z 5.dveří, který kdosi udělál z jedné barvy - nemáte někdo el. schéma 5.dvěří - mám 8pin konektor.
ŠKODA FELICIA - r.v.2001
Díky za pomoc
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od 103457 »

Schéma najdeš v dílenské příručce.
Dílenskou příručku stáhneš z netu.
Odkaz na stažení najdeš v naší knihovně znalostí pod značkou Knihy.
Knihovnu znalostí najdeš na hlavní stránce v rubrice Typy a technické údaje.
:hledej: :hledej: :hledej:
Anatole
Příspěvky: 13
Registrován: stř 17. pro 2014 22:00:45
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od Anatole »

Zdravím, nejdřív děkuji za radu - vše jsem našel. Kabelový svazek je vyroben nový a namontovaný. Nicméně se objevil nový problém a to, že zničehonic přestaly fungovat přední, zadní stěrač, ostřikovače, motorek topení a nejdou elektrická okna. Zkontroloval jsem pojistky a jsou OK. Zkoušel jsem odpojit i kab.svazek do 5.dveří - pořád stejné nefunkční - jak když tam nejde napětí. Může to dělat relé X jak se píše na fóru? To teď vše fungovalo bez problému. Děkuji za pomoc.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od 103457 »

přední+ zadní stěrače ostřikovač je na jedné pojistce č. 2., topení na pojistce č 3. zkoušel jsi je vyměnit? nebo, jak jsi přišel na to, že jsou OK?
X relé je relé č. 7 zkus ho vyměnit, popřípadě zkusit, zda cvaká
Anatole
Příspěvky: 13
Registrován: stř 17. pro 2014 22:00:45
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od Anatole »

Samozřejmě - pojistky jsem proměřil a pro jistotu i vyměnil za jiné. Zítra zkusím relé vyměnit. Díky za info a dam vědět jak to dopadlo.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od ferdamravenec »

Mám takovej pocit že okna nejsou přes relé X , ale jsou závislý na linii 15 , takže to bude spínačkou?nějakej pridanej imobilizér/ alarm ? Voda v pojistkovce ?
Anatole
Příspěvky: 13
Registrován: stř 17. pro 2014 22:00:45
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek kabelů 5. dveří

Příspěvek od Anatole »

Takže vyměnil jsem relé X a vše funguje (stěrače, ostřikovač, motorek topení a el.okna) bez problému jako předtím. Jenom mně asi v budoucnu čeká výměna/vyčištění motorku topení. Tím to Vám děkuji za rady a nápady.
Odpovědět