Felicia zle startuje

Simos 2P
135M, 136M
Fullhd
Příspěvky: 12
Registrován: sob 16. zář 2017 23:58:27

Felicia zle startuje

Příspěvek od Fullhd »

Ahojte,

tak zacala zima a Felicia 1996 , 1.3 mpi zacina zle startovat.
Pridem k autu rano a vsuniem kluc,otocim a naskocia kontrolky,pockam 5 sekund a nastartujem.
Motor toci asi 3 sekundy a obcas ako keby ani nenaskocil ale napokon naskoci.
Jednoducho dlho toci a to neni ani December ci Januar.
Chcem ist tu v DE do servisu aj penu vymenit,olej a neviem co im mam povedat ze co maju vymenit.
Cim to moze byt?
V lete startovalo na jednotku ale je pravda ze zhavim aj 5 sekund stale,niekedy aj na dva krat.
Baterka je stara rok a je to BOSH 55.

Starter,zhavice?Co dalej ma vinu na zlom starte,dlhom...Neni ani mraz.Chcem to riesit hned.

Dakujem pekne za rady.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia zle startuje

Příspěvek od Maty »

Asi bude pro tebe překvapení, ale felicie 1.3MPi nežhaví ... není to diesel.

jediné co tak možná by stálo za výměnu jsou svíčky(zapalovací).
a jinak je zima .... všechno hůř startuje když je zima
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Fullhd
Příspěvky: 12
Registrován: sob 16. zář 2017 23:58:27

Re: Felicia zle startuje

Příspěvek od Fullhd »

Ja viem ze nezhavi,ja ta len skusam ze ci to vies ty,vies a to je dobre :D

k teme,urcite to dam vymenit aj pneu,olej,filtre a mozno aj starter.

Zase okolo 400 E ,tipujem.Za letne som dal na SK aj s robotou 200 E uvidim ako to bude tu v nemecku.

Moc uz nechcem do toho vrazat ale bohuzial musim,nesmie ma auto sklamat,vozi ma do roboty a bez auta som tu strateny.Ale setrim si na nove.

Dakujem za radu a ozvem sa kolko som platil atd.
Papi - FK

Re: Felicia zle startuje

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 18:46:57, celkem upraveno 1 x.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia zle startuje

Příspěvek od Rob »

No já bych na ty německý servisy moc nespoléhal. Ne že by neuměli němečtí mechanici opravit feldu, ovšem může to dát chvíli laborování a to jejich přemejšlení stojí 120 E na hodinu - alespoň teda v nedalekém Nizozemí, odkud si píšu s jednou známou. A mám pocit, že v Německu to nebude o moc jiné. Doporučuji koupit startér od někoho na fóru zde, nebo se podívat třeba na bazos.cz apod. a domluvit se s někým kdo bude ochoten zaslat do zahraničí. Startér se dá přehodit na ulici před domem, práce tak na 30 min. Nicméně pokud startér spíná a točí, problém v něm velmi pravděpodobně nebude.
Pokud nemáš opravdu extra problém, vybodl bych se na to úplně a nechal spravit až pojedeš do CZ/SK k někomu kdo nebude chtít takovéto astronomické částky.

Jinak jak píše Papi, ventily, klapka a ze zkušenosti ještě přidám baterku - doporučuji zátěžový test, nebo rovnou preventivně nabít. Setkal jsem se už s tím, že baterie normálně točila, ale už nedala potřebnou jiskru, aby zapálila směs. S tím souvisí i opotřebení svíček (doporučuji i kontrolu zda je tam ten typ co tam patří a někdo před tebou neexperimentoval), případně může být unavené čerpadlo nebo ucpaný filtr paliva.. možností je dost.... Ale ty svíčky nebudou drahé ani v Německu a výměna je opět záležitost pár minut. Palivový filtr už je o cihlu horší kvůli fantastickému přístupu k němu, ale taky se dá....
Návštěvník

Re: Felicia zle startuje

Příspěvek od Návštěvník »

O cenach v Nemecku viem velmi dobre,uz som to menil,stredovy vyfuk(180 E),olej(80 E).
Viem o tom svoje.Ale ako som hovoril setrim na druhe,nebudem tu s felicou saskovat stale.
Potrebujem dobre auto a felicia hrdzavie stale viac a viac a chcem nieco co sa viac hodi na dialnice.
Na slovensku nepojdem,dam tu servisovat.Nepoplati sa ist na sk a zase spat koli servisu.

Zimne pnu aj tak musim dat.
franci13
Příspěvky: 64
Registrován: pon 25. kvě 2009 18:58:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia zle startuje

Příspěvek od franci13 »

Chlapci, mám dotaz. Jaký je rozdíl mezi čerpadly BMM a 1.3 MPi ? Dávají rozdílné tlaky ? Pokud ano, jak je rozeznám. Díky za odpověď.
Kenn
Příspěvky: 2
Registrován: sob 01. srp 2015 9:14:28

Re: Felicia zle startuje

Příspěvek od Kenn »

Chlapci,pri výměně startéru se mi podařilo utrhnout matku ktera drží startér co se stím nechá dělat
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia zle startuje

Příspěvek od Rob »

... naříznout flexou a zbytek odsekat majzlem anebo hodně opatrně zbrousit kus matky a dát bacha abys nepoškodil závit na šteftu... příjemnou zábavu ... ;-)
Kenn
Příspěvky: 2
Registrován: sob 01. srp 2015 9:14:28

Re: Felicia zle startuje

Příspěvek od Kenn »

no problém je v tom že matka se utrhla i ze števtem co drzí starter ale utrhla se tesne za nim ale novou tam nenašroubuji
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia zle startuje

Příspěvek od Maty »

V tom případě vytočit zbytek šteftu ven a natočit tam novej
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia zle startuje

Příspěvek od Rob »

jestli kousek šteftu kouká z převodovky ven, tak natočit na něj matku co půjde, přivařit ke šteftu a vytočit matku i se šteftem ven. jestli je šteft zalomený zárovneň s převodovkou nebo hlouběji tak šteft odvrtat a udělat nový závit...
Stana

Re: Felicia zle startuje

Příspěvek od Stana »

Jestli máš svíčky a další věci v poho. Tak to bude palivové čerpadlo. Poznáš to, že po zapnutí elektriky, dlouho trvá než cvakne relé od palivového čerpadla.
Motor naskočí, ale pak zdechne a musíš nastartovat znovu...
Pak to nechce i když je motor zahřátý, jít do otáček. Zkus podřadit a dát plný plyn, třeba že 4 na 3.
Dělalo mi to také, vyměnil jsem vstřiky, čidla teploty a podobně, reset klapky a vyčištění, pal filtr. A nakonec to bylo čerpadlem.
mecc
Příspěvky: 3
Registrován: úte 08. lis 2016 19:01:25
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia zle startuje

Příspěvek od mecc »

Jo nekupuj jen motorek čerpadla. Kup na vrakáču komplet čerpadlo a je. Měnit jen motorek je zbytečná drbačka a ten nový tolik nevydrží jak ten originální v čerpadle. Jezdím na LPG a ono to odchází časťěji, než mi poradili že mám mívat v nádrži víc paliva.
Za komplet čerpadla jsem dal 200.-kč
Odpovědět