Pojďte si postěžovat,pokecat...

pokec o všem možném i nemožném
Odpovědět
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od 103457 »

Spotřebu neřeším, to je blbost se s ní zabývat, když nenajedeš alespoň 200km denně. Když to spočítáš je to pár korun měsíčně.
Obrázek
Papi - FK

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 19:21:40, celkem upraveno 1 x.
kater
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25. pro 2018 9:53:49
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od kater »

Auto som kupoval XI.2017 a malo najazdené 119000. Teraz má 136000.Neviem ako sa k nemu choval predošlý majiteľ ,ale ja som do týždňa vymenil všetky prevádzkové kvapaliny ,filtre,sviečky ,rozvodovú reťaz nastavil ventile ,vybral a vyčistil klapku a vymeni čidielko teploty.Pri 125000 km som vymenil olej a filter znova a pri 130000 km som prešiel z 15w40 na 5w40.Motor ide pekne čo po 34 ročnej praxi ako technik a teraz vodič s povolania trochu viem posúdiť,lebo tých áut čo mi prešlo cez ruky či už osobných alebo nákladných sa určite blíži k stovke. A s určitosťou môžem povedať že autá tej istej značky a modelu je každé iné čo sa týka spotreby ,výkonu a max.rýchlosti ,spotrebe oleja atd a to niekedy s rozdielom triedy. Jazdím svižne ale plynule a nie som brzda na ceste a spotreby mám vždy dobre či u osobnych ,alebo kamionoch.
Uživatelský avatar
vodi
Příspěvky: 191
Registrován: úte 21. kvě 2013 13:21:33
Bydliště: Plzeň, Vimperk

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od vodi »

Mám doma dost dlouho upravenou jednotku pro 1.6. Mám ji od kolegy z práce, kterej na ni jezdil. Výkon neznám. Je odladěna na klapku z octaviový 1.6.
Našel by se někdo, kdo ji s tou klapkou vyzkouší?
Sám jsem ji měl připravenou pro kit car repliku, ale hodně dávno jsem od toho upustil.
Škoda Felicia 1.3 Mpi, 50kW, '98, Magic
Mazda MX-5 NB-fl 1.8, 107kW, '01
Subaru Legacy IV 2.0, 121kW, '07
-->https://voderamartin.rajce.idnes.cz/
kesav
Příspěvky: 3
Registrován: ned 24. úno 2019 18:48:16

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od kesav »

Hezký den, rád bych se zeptal, jestli je tady majitel felicie pick up 1.3mpi, který má ve velkém tp zapsáno že může být provozován i bez nástavby. Já si jeden pořídil, chci ho pospravovat a mít ho bez nástavby, v tp mám zapsaný jako skříň, přes stk neprojdu kvůli jiné výšce a nepřepiši mi to pokud nedoložím, že to může být. Ve škodě se nebaví o autech starších 10 let. Tak bych zkusil ukázat ofocený tp pokud najdu někoho, kdo by byl ochoten mi ofocený tp poskytnout. Vašek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od 103457 »

Už jsi se byl zeptat u vás na magistrátu technika jak postupovat? Ze zkušenosti můžu říct, že co technik to jiný názor, někde chtějí souhlas výrobce, někde souhlas toho, kdo nástavbu montoval, jinde jim stačí protokol z STK o změně výšky a normálně jí zapíšou do TP.
kesav
Příspěvky: 3
Registrován: ned 24. úno 2019 18:48:16

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od kesav »

Byl jsem se zeptat, chce nějaky doklad že se pickapy vyráběly a provozovaly i bez boudy, udajně to v některých tp bylo tak zapsáno, nebo byly vyrobeny bez boudy a ta se pak dodávala.Já to ve svém bohužel napsáno nemám, u výrobce jsem pohořel, takže tp, kde je to napsáno a mohl bych technikovi ukázat ofocenou stránku kde je typ a rozměry vozidla a že může být i bez boudy se mi jeví jako řešení.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od 103457 »

Aha, tak to by bylo fajn, kdyby mu to takto stačilo. Sem moc lidí nechodí a pickupářů už vůbec ne, poptej se na fb. tam je dost lidí co má pickupa bez boudy.
https://www.facebook.com/groups/1567448 ... =bookmarks
kesav
Příspěvky: 3
Registrován: ned 24. úno 2019 18:48:16

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od kesav »

Diky moc za informaci, zkusím to:-)
Uživatelský avatar
Nosferat
Příspěvky: 564
Registrován: pát 21. říj 2011 16:53:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Nosferat »

Přes individuální přestavbu půjde určitě odepsat :D

Mám TP kde je zapsaná dodatečná montáž, ale přes individuální přestavbu, tak nevím zda by ti pomohlo, aby jí po tobě taky nechtěl.
Renault Clio Generation 90TCe 56kw
Škoda Fabia II Family 1.2HTP 12v 51kw


https://www.instagram.com/hrabe.official/
Uživatelský avatar
Raito
Příspěvky: 28
Registrován: pon 05. led 2015 19:16:21
Bydliště: Střelná
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Raito »

Rád bych si trochu zapitchoval na 1.6 MPI. Než se do toho pustím tak trochu historie:

Měl jsem Favorita 1.3 BMM 40kW 1993:
Co sem od toho čekal, to sem dostal. Spotřeba 6-7l, výkon bída, jízdní vlastnosti neřeším, s tím jsou pro mě všechny Škodovky bídný ale proto sem sem si to nepořizoval, ale celkově auto v pohodě. Nesralo se, fungovalo, jezdilo.

Měl jsem Favorita 1.3 export 42kW Jikov 1994:
Čekal jsem od toho horší vlastnosti než od BMM. Nakonec to můj "Fanouš" dotáhl i na stránky iDNESu. https://www.idnes.cz/auto/historie/orig ... jetiny_hig. A já byl spokojenější, auto jelo o malinko líp, hlavně odspodu ale spotřeba byla nižší, dálky se daly jet v pohodě pod 6l. Vše ostatní bylo společné s BMM.

Dále jsem měl Felicii 1.9D 47kW 1997:
Absolutně nejlepší motorizace dle mého názoru. Už jen z názvu člověk raději nic neočekává. Odměnou za to je poměrně slušný krouťák, krásná spotřeba a v mém případě i bezporuchový provoz. Nalítal jsem s ní něco přes 40tkm (motor měl najeto přes 300tkm, karoserie 200tkm). V době, kdy benzín atakoval ceny 40,-/l sem jezdil na řepku za 23,- z pistole.

Poté jsem přesedlal na 1.3 MPI 50kW 1998:
Oproti Favoritu příjemná změna, motor znatelně lepší chod, výkon jaksi lineárnější (spousty jiných Feld a Fanoušů sem řídil) a měl jsem štěstí na dost svižný kousek, spotřeba klasicky kolem 6.5l. O spolehlivosti nemá cenu psát, prostě to vždycky fungovalo, dostala péči: rozvody, řemen, altík, přetěsnění komplet atd. a to měla najeto kolem 130k. Za mě druhá nejlepší motorizace po 1.9D. Zkoušel jsem i různé jednotky a i jiná auta s tímto motorem. Ve Faceliftu jede buhvíproč víc nahoře a vespod nicmoc, moje jela hlavně dole a nahoře hůř. Ve Fabii (1.4 MPI) se mi líbil nejvíce. S CIMBU jednotkou byl cítit podstatný rozdíl a za málo peněz dostal člověk hodně muziky.

Nyní provozuji 1.6 MPI 55kW 1999:
Auto už sem pořizoval s klasickou závadou: houpající volnoběh. Přišla výměna klapky, nepomohlo, další klapka, nepomohlo, seřízení přes diag, výměna snad všeho na palivovém vedení, nový vejfuk, nová lambda... nakonec byl problém s filtrem. Po pár dnech lehnula cívka. Od začátku rachtalo ložisko. Dal jsem úplně novou spojku od LuK: ložisko je slyšet furt. Na autě sou občas slyšet záhadný zvuky, občas někde něco divně bouchne jakoby z podběhu (první kousek na kterym jsou plastový), občas něco divně vrže, budíky podivně cvakají v rychlostech mezi 80-100km a to jsem je vyměnil (jasný, asi bowden...). Přitom je to zachovalý kousek, najeto 160tkm převážně starší paní. Ale co mě vyloženě sere je to, že auto moc nejede ale docela žere. Krouťák odspodu hodně potěší ale to asi tak prvních 5 sekund za křižovatkou. Převodovka je naprosto nevhodná, zatímco u 1.3 její zpřevodování člověk tak nějak pochopil, tady sotva vyjedu z města, mam tam 5ku, už to řve a to jedu 70. Na dálnici ve 130ti to točí přes 4000rpm a žere to 8 litrů, přitom maximálka je někde u 175kmh, docela zamrzí, že ta blbá třináctka pojede vedle vás stejně rychle. Navíc mám v tomto případě asi dost smůlu na kus, zatímco předchozí Feldy příliš servisu nevyžadovaly, tady už sem měnil snad všechno a přitom to je furt taková vrzající, bouchající, plavající a hodně žeroucí popelnice. Mám ji sice původně jako záložní auto ale teď s tím jezdí přítelkyně a ačkoliv rozmazlená není i jí to auto spíš sere.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Rob »

no, bohužel 1,6 MPI není tak povedený motor jako 1,3 MPI. Je zde použito mnoho drahých řešení, např. první díl výfuku je násobně dražší u 1,6 oproti 1,3, rozvody u 1,3 stojí pár stokorun a kdo nejezdí jako prase nebo se smíří se šustěním rozvodového řetězu, prakticky nemusí rozvody u 1,3 měnit. Provozoval jsem 4 auta s motorem škoda 1,3 a neměnil je ani u jednoho. Sám bych si 1,6 nekoupil, pokud bych k tomu neměl extra důvod, mám doma ještě spoustu dílů na 1,3, kterou dobře znám a jsem schopen si na ní ledacos udělat. Navíc 1,3 netrápí notoricky úniky motorového oleje tak jako 1,6, nemluvě o problémech s kolísajícím volnoběhem, i když s tím se dá žít. Abych koupil feldu 1,6, musel by to být opravdu kup, který se neodmítá, pokud budou dvě srovnatelné feldy 1,6 a 1,3, vždy raději sáhnu po 1,3. Ale z principu bych se 1,6 nebránil. Diesel 1,9 jsem nikdy neměl, akorát jsem párkrát jel se sousedovou a špatný motor to není. Nicméně při stáří felicií bude 1,3 vždy méně problematická volba i proti 1,9 D. Ale chápu lidi, pro které má nafta svoje kouzlo, pokud mohou mít naftu (skoro) zadarmo nebo jezdí velké roční nájezdy, je to silný argument. Ovšem ve spotřebě velký rozdíl nevidím, s 1,3 jezdím okolo 5,5 l celoročně, kamarád se s naftou pohyboval také lehce přes 5 l a to i přes pohodový styl jízdy. Měl jsem i favo 135/43 kW, ale 1,3 MPI jede líp i přes vyšší hmotnost. Ale jinak byl favorit také bezproblémový a nebýt rozsáhlé koroze, jezdí dodnes. Spotřebu měl ale vyšší než MPI a to 6,5 l/100 km. Celkově tedy považuji za nejzdařilejší motor 1,3 ve variantě MPI, lhostejno zda 40 nebo 50 kW. Obě varianty mají něco do sebe; 50 kW líp jede, 40 kW má nižší spotřebu a delší zpřevodování, při vyšší rychlosti netočí tak vysoké otáčky, což je příjemné. 1,3 MPI 40 kW momentálně provozuji ke své naprosté spokojenosti.

Mám trochu obavu, co udělá ekologické tažení proti starým ne-eko vozům typu felda. Už zde byly nápady, že se tyto vozy zatíží ročním poplatkem až 10.000 kč ročně, to se obávám, že by většinu felicií poslalo na vrakoviště. I když - pokud se stanoví hranice od které se ekopoplatky platit nebudou např. na EURO 5, bude nákup takového auta znamenat investici cca 150-200 kkč. to je minimálně 15 let provozu feldy s nicotnými provozními náklady oproti relativně novým autům s vylepšeními typu dvouhmotový setrvačník, vysokotlaké čerpadlo, DPF, SCR, přímé vstřikování, turbo a mnohé další radovánky. Takže co se mě týká, mám jasno, mně budou muset popravit a pohřbít i s felicií nebo mi ji ukrást. Jinak se jí ještě dlouho nevzdám :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Raito
Příspěvky: 28
Registrován: pon 05. led 2015 19:16:21
Bydliště: Střelná
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Raito »

Rob: Já se tolik nebojím novějších aut, přecijen už řada z nich je tu s námi 20 let. Teď mluvím třeba konkrétně o mojí daily, což je BMW 530d 1999. To je commonrail s vysokotlakým čerpadlem, dvěma podavačkama, turbínou, dvouhmotou... tu dvouhmotu sem například teď měnil. Nová funglovka orig. stojí 7 000,- a to rozhodně není žádná bída, povedlo se mi sehnat málo jetou za 1500,-. Zvládl sem to taky sám v garáži. Auto má najeto něco přes 420 000km a lítá krásně, nezačoudí ani obláček, na 135kW + 390Nm to žere hovno (dálky 5.8-6.1, město 7-7.5l, měřeno takováním do plna).

Do rodiny sem kupoval nedávno další BMW, 320d 2007, tentokrát už s DPF a další hromadou výmyslů okolo a denně to lítá 200km a za rok provozu se neobjevila jediná závada, též jetý auto s 280tkm na krku.

Někdy je potřeba mít štěstí na konkrétní kus ale vždycky je důležitý jaký auto mělo majitele předtím a jakej dostává servis... a pak prostě je dobrý vědět, čemu se vždycky vyhnout a co nikdy nekoupit :D
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Rob »

já jsem měl vw passat fungl novej rv 2006, 2,0 TDI/103 kW najel jsem na něm necelých 100 kkm a musel jít do p*dele, jaký s tím furt byly problémy. soused měl ten samej (já měl teda ještě navíc s haldexem 4motion) a stál taky víc v servisu než jezdil.
Podotýkám, že nejsem žádný prase, měnil jsem olej v motoru po 15 kkm, v haldexu po 60 kkm, auto jsem celou dobu denně garážoval, ale stejně mi to nebylo nic platný. A to jsem tam neměl DPF filtr, samozřejmě bez SCR a dalších dnes moderních vychytávek.
Možná mám smůlu, ale z principu - chytrej se spálí jednou, blb musí několikrát, už nový auto nechci. A zvlášť ne koncern a určitě ne nějaký drahý jako bylo vw. Je matematicky dané, že čím více bude v autě systémů a pohyblivých součástek, tím vyšší je pravděpodobnost selhání některého z komponentů. Takže moje filosofie je - co nejjednodušší, co nejméně věcí navíc a pokud možno snadno a levně opravitelné. Slyšet několik měsíců po záruce v servise desetitisícové částky není fakt nic příjemného.

Souhlasím, že předchozí majitel je důležitý co se týká spolehlivosti. Ale některá auta jsou asi vyrobená v pátek odpoledne bandou opilejch opic a přes veškerou péči už z výroby nestojí za nic, i když stejný model zaujímá vysoké příčky ve statistikách spolehlivosti.

Mám v úmyslu počkat až budou více rozšířená elektroauta a třeba se do nějakého přemluvím. Tam není moc co se pokazit, elektromotor je relativně jednoduchý a na baterie dávají někteří výrobci až 10 let záruku. Dojezd mi stačí okolo 200 km, pokud bude reálný i v zimě. Ale 1 mega za to teda dávat nechci :-(

Jinak pro zajímavost, známej má VW tiguan 1,4 TSI, myslím 2012 rv, 1 majitel, najeto 120 kkm a potřetí dělá motor. Ztráta tlaku ve dvou válcích. Poprvé mu to dělali na kulanci chvíli po záruce, ale mám pocit že dal taky nějakých 50 kkč. Podruhý už to bylo zcela z jeho šrajtofle a teď potřetí.... to je pěknej výsledek na ty kilometry, myslím. Mám pocit, že už to opravovat nebude a prodá to ve stavu v jakém to je... zřejmě to bude chtít výměnu motoru, tenhle se teda hodně nepovedl :hlava:
Uživatelský avatar
Raito
Příspěvky: 28
Registrován: pon 05. led 2015 19:16:21
Bydliště: Střelná
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Raito »

Rob: Tak VW nikdy po roce 2000 :D ... to už sem si taky zkusil. Když VW tak jedině 90tý léta, měl jsem od VW osvědčený funkční věci:

VW T4 1.9 TD (prakticky motor z Feldy 1.9D s turbem) 50kW a jakožto bejvalá sanitka měla najeto 1 250 000km :D

Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW rotačka - najeto 350tkm, naprostá spokojenost, jednou jsem jel v jeden den přes republiku 1000km tam a zpátky, spotřeba 5.5l a to sem valil 130-160kmh. Jinak nejmíň to umělo jet za 3.8l, v průměru 4.5l.

Audi A6 2.5 TDI 85kW ... první TDI od VW, skvělej pětiválec, 520tkm nalítáno...

Ale zrovna PD a TDI s commonrailem od VW jsou takový podivný, do toho bych fakt nešel. Ale BMW technice věřím. Svezl jsem se třeba s Octavií III 1.6 TDI a to je od první chvíle sráč. Žralo to stejně jako třílitr, že by to nějak jelo říct nešlo, všechno taková srandovní kvalita v interieru, tvrdý jako prase... no nezávidím tomu, kdo si to pořídil.
Papi - FK

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 19:21:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Raito
Příspěvky: 28
Registrován: pon 05. led 2015 19:16:21
Bydliště: Střelná
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Raito »

Nebyla tam nahodou menena prevodovka? 4000RPM ve 130, to je prevodovka 1.3 nebo 1.6 pred faceliftem. 1.6NF by mela byt trochu niz.
Nemyslím si. Vím, že byl měněný motor, ale převodovka měla zůstat. Navíc podle TP plní EURO 3, což sem fakt čučel. Krouťák je fakt cejtit, rozjedu se z jízdy krokem klidně na 4ku bez nějakýho škubání a roztáhnu jí asi stejně rychle jako kdybych tam kopal postupně 1-2-3... ale ten chod 1.3 MPI mi je taky sympatičtější. Hlavně s CIMBU kde je cítit nějaká práce motoru až do 6500rpm.
Papi - FK

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 19:21:06, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Ivarek »

Musím říct že žasnu kolik ND na Feldu již nejde sehnat....prostě zrušeno bez náhrady....
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Maty »

jojo mizí to strašně .... nedávno jsem sháněl škrtící klapku na 1.3MPi a zachránilo mě vrakoviště :/
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Ivarek »

No právě....ale takhle ty auta odsoudí k zániku...
Vždycky byly alespoň alternativy ve formě EU nebo Číny ale ani to už neseženeš...
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od 103457 »

Musíš to mít, jako veterána a jezdit s tím jen občas, aby ti co nejdéle vydržel.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od 103457 »

Klucí evoluce proběhla i v naší garáži a pořídili jsme na dálky novou škodovku. Rapid 02/2017, najeto 26xxxkm, motor 1,4TDi.
Ale nebojte pickupa jsem prodal, ale ještě mi zbyly 4 feldy a holka má pátou. Takže tu ještě dloouho budu s vámi.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Skury »

Mám jako dailynu a pracanta Superba 2FL combi 1.6TDI 06/2015. Kdyz jsem ho kupoval v 09/2017, tak měl najeto 165t, jeden majitel v DE. Ted mam najeto asi 235t, za tu dobu jen pravidelny servis dle servisky a ve 210t se menila vodni pumpa. Jinak naprosto spokojenost a to tomu auto nakladam jakoze hodne dost, tak neskutecny drzak.

https://photos.app.goo.gl/dz69Pb7zBHM4YgLm8
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od emilio52 »

koukám že jsem už asi jedinej kdo má feldu :)
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od 103457 »

Emilku nejsi máme jich dost a pravidelně používáme. Ale, jak už víš, je ze mně dědek a přece jenom tohle je krapet bezpečnější povoz, isofix, takže snadná manipulace se sedačkou, kufr obrovskej, vejde se tam kočárek bez problémů. Kvůli tomu kufru jsem prodal i toho svýho chryslera, páč měl malej kufr.
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Skury »

Emilio, ja jasne psal, ze superb je dailycar a pracovni auto... ;-) Funka porad je hlavni auto. :-D
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od a13sh »

Kolik takový 2,5 roků starý rapid koštoval jestli to není tajné a přes co jsi kupoval? (dovoz, acka/esa, bazos, skoda plus ?) Já budu tohle řešit příští léto a už teď začínám sondovat a zatím pro moje potřeby vyhrává nový logan v kombíku :oops:
Uživatelský avatar
Nosferat
Příspěvky: 564
Registrován: pát 21. říj 2011 16:53:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Nosferat »

Skury Není těch 77kw málo na tak těžký auto ?
Renault Clio Generation 90TCe 56kw
Škoda Fabia II Family 1.2HTP 12v 51kw


https://www.instagram.com/hrabe.official/
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od 103457 »

Alešku, 250 tisíc. Je to dovoz z Německa, byl to předváděcí vůz a koupil jsem ho v bazaru v HK.
Sháněl jsem něco s nájezdem do 50 tisíc, ideálně škodovku, ne moc velkou, ale s velkým kufrem. Když jsem to vše prohlédl, tak mi vyšel Roomster nebom rapid. Roomster s tak malým nájezdem jsem už nenašel, přece jenom výroba skončila dřív než u Rapida.
Je to něco, jako lX Felda, socline výbava.
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od a13sh »

A barva čená perleť? Tatík ji má na fabce a když je to auto čisté,tak je to krása. V zimě je to už trochu horší :lol:
Sumu jsem teda čekal vyšší.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od 103457 »

On je to holobyt, žádná výbava, snad jen automatická klima, jinak to nic nemá.
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od a13sh »

Přitom na tom pohledu v interiéru to vypadá jak kdyby tam bylo tisíc spínačů :lol:
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od 103457 »

Joo, je to místama až zbytečně složitý, třeba rádio jde ovládat z volantu, pak klasicky tlačítkama a ještě má dotykovou obrazovku, takže můžeš i přez ní. A třeba tempomat je společně na jedný páčce s blinkrma a to musím vždycky zapřemýšlet, abych neblikal do stran nebo dálkovejma, tam je zase moc funkcí na jedný páčce. Ale jinak pohoda, jsou tam i milý zajímavosti, třeba pod sedačkou je látková kapsa na vestu, takže je to, jako v letadle sáhneš pod sedačku a vytáhneš vestu. V kufru je zase plastová vana, která má pohyblivou přepážku, kterou posunuješ podle velikosti zavazadla, aby nelítalo po kufru. Pak jsou tam taky prolisy pro trojúhelník, lékárničku, ap. Zkrátka Simply Clever :P
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Skury »

Nosferat píše:Skury Není těch 77kw málo na tak těžký auto ?
Hele, reknu ti to takhle... Na normalni jezdeni to je dostacujici, z bodu A do bodu B te to odveze vzdycky, za 2 roky a 65t km jsem udelal jen bezny servis. Ano, obcas ty kone chybi, ale nemam problém s predjizdenim, na dalnici klidne letim 180, a v podstate 3x do tydne mam za autem plato s masinama nebo materialem na podlahy (celkem s vlekem na kouli 1t-2,5t).
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Tholis
Příspěvky: 5
Registrován: ned 14. dub 2019 20:00:50

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Tholis »

Jen ze zvědavosti jsem nakoukl a dáchla na mě ta nostalgie.. :flower: Zdravím staré zasloužilé chlapáky :) Bohužel můj profil nepřežil řádění martyho, ale byl jsem tady od roku 2006 :lol:
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Skury »

Tholis: Tak holt začneš od nuly, no. :D :D
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od a13sh »

Konečně sis pořídil zase pořádné auto? :lol:
Tholis
Příspěvky: 5
Registrován: ned 14. dub 2019 20:00:50

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Tholis »

nn nepořídil. Mám posratého golfa 5tku... A furt se na tom něco sere :D poslední škodovka byla fabie.. tu jsem rozstřelil o most :D
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Maty »

A nepoučí se :D ... zase koncern :P :D
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Tholis
Příspěvky: 5
Registrován: ned 14. dub 2019 20:00:50

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Tholis »

maty: ale aspoň to i trošku jede :oops:
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Maty »

Mě neber vážně :D ... já jsem utekl k Francouzům a koncernové auto (VW) bych si už snad dobrovolně nekoupil :D ... jsou to stranšně nepohodlné herky :D
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Tholis
Příspěvky: 5
Registrován: ned 14. dub 2019 20:00:50

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Tholis »

Však každej si jdeme svou cestou, já jsem nikdy nic jak VW nepoznal :)
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Ivarek »

Maty píše:Mě neber vážně :D ... já jsem utekl k Francouzům a koncernové auto (VW) bych si už snad dobrovolně nekoupil :D ... jsou to stranšně nepohodlné herky :D
Ty jo to je normálně snad na BAN...... :thumleft:
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Maty »

Tak určitě ! :D
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od 103457 »

Jde zabanovat admin?? :P
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Ivarek »

Francouzský určitě..... :lol:
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od Maty »

Hele nevím, ale myslím, že moderátoři jdou jednoduše :D :baseball:
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od a13sh »

Já už v autech 2015+ taky rozdíly nedělám :) koukám po Italovi, Rumunovi, Francouzovi a naopak nového Němce bych buď nechtěl nebo na něho nemám :lol:
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od 103457 »

Kua vy jste nějaký rozmazlení. :lol: :lol: Mám furt 3 feldy, 2 v provozu, třetí v depozitu na horší časy.
Ale upřímně před dvouma měsícema jsem koupil rapida, jsem už půl roku dědek, tak abych vozil vnučku v něčem bezpečnějším. ;)
Odpovědět