Dutiny - ošetření, přípravky a vše okolo

karoserie, narazniky, skla atd.
Odpovědět
pantheria

Re: Vystříkání dutin

Příspěvek od pantheria »

majkl píše:já používám toto http://www.a-c.cz/cz/sortiment/p6246.htm

bez hadičky na spodek a podběhy,
s hadičkou, která má na konci trysku do dutin

Je to teda přímo na 1litrové náplně a o pohon se stará kompresor, mám pocit, že něco kolem 5atm


No vypadá to pěkne. Ale já bydlím v desátém patře na sídlišti. Kromě bytu nemám nikde přístup k elektřině a ke kompresoru už naprosto ne.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystříkání dutin

Příspěvek od Atnarfus »

Jak získáš tlak je úplně jedno. Pumpou to taky natlakuješ ale je to dřina.

Nikdy jsem nic nečistil, trochu bordelu tam bude, ale byla by to pakárna nějak to čistit.
Vystříkal už jsem několik aut a nikdy k zašpinění okna nedošlo i když jsem vedení okna určitě taky trochu vzal.
Zámky a stahování oken naopak po stříkání chodí lépe než předtím. Ono je to trochu promázne a odpuzuje to vodu.

Bacha na ten olej. Když jsem to dělal předevčírem, tak se mi to trochu přisrazilo. Asi změnili složení rezistinu. Nikdy dřív se mi to nestalo. Zkus si nejdřív smíchat trochu s sleduj co to provede. Jestli to zahoustne a bude se to dělit, tak to neni dobrý.
Pantheria

Re: Vystříkání dutin

Příspěvek od Pantheria »

Díky za impuls, rozhodně to prvně vyzkouším. Je potřeby tam toho nastříkat hodně? Kolik resistinu bych měl koupit?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystříkání dutin

Příspěvek od Atnarfus »

Když to budeš stříkat jenom rezistinem, tak na důkladné vystříkání počítej tak dvě až tři pixly. Já to ale třeba do prahů a na dutiny na spodku nastavuju kde čím.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystříkání dutin

Příspěvek od emilio52 »

já to ředil hydraulickým olejem je to pěkně mastný a pěkně to vzlíná.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystříkání dutin

Příspěvek od Atnarfus »

Já do toho celá léta peru co teče a nikdy to nic nedělalo. Teď to najednou po přidání oleje zhoustlo a kde je toho v autě větší vrstva, tak se to dělí. Dřív z toho byla s olejem za pár dní taková akorátní vazelína.
Pantheria

Re: Vystříkání dutin

Příspěvek od Pantheria »

Netušíte někdo, kde v praze se dá koupit resistin ML? Nebo něco jiného na dutiny, ale ne ve spray?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystříkání dutin

Příspěvek od Atnarfus »

V každé drogerii, nebo v každé prodejně barev. Nevím jak v supermarketech, ale malé obchody ho mají spolehlivě. Cena je 120-140Kč.
Pantheria - FK

Re: Vystříkání dutin

Příspěvek od Pantheria - FK »

Teď jsem dostal od kámoše typ, že velmi dobrý je i vosk od WAXOYL. Znáte to někdo?
Panthria

Re: Vystříkání dutin

Příspěvek od Panthria »

Už je to jedno, včera jsem si zajem do HALFORD a koupil jsem 2,5 litru WAXOYL i s aplikační soupravou. Takže je to finito.
Ta souprava vypadá takto: http://www.minimania.com/web/Item/waxoyl/invDetail.cfm
Collin - FK

Re: Vystříkání dutin

Příspěvek od Collin - FK »

A na kolik to vyšlo?
Pantheria - FK

Re: Vystříkání dutin

Příspěvek od Pantheria - FK »

To snad ani nechtěj vědět. 999,- Je je toho 2,5 kila, je ktomu stíkací pistole, prodloužení do dutin a tlaková plnitelná nídoba. Já jsem panelákový obyvatel, kompresor nemám a nemám k němu ani přístup. Pro mě je to výhodné a hlavně opakovatelné za pakatel. Stačí mi už jen naplnit přeba resistinem, pokud jej seženu.
Collin - FK

Re: Vystříkání dutin

Příspěvek od Collin - FK »

A odkud jsi to koupil? Přes net? Pokud ano dáš odkaz? Dík
Pantheria - FK

Re: Vystříkání dutin

Příspěvek od Pantheria - FK »

Přes net ne. Koupil jsem to v HALFORDS v čestlicích u prahy. Na netu jsem to vůbec nesehnal. Mrkni na tenhle odkaz, co máš nejblíže. http://www.halfordscz.cz/kontakt.html
majkl - FK

Re: Vystříkání dutin

Příspěvek od majkl - FK »

999,- Kč to je jako má bejt moc nebo málo? Podle mě je to uplně srandovní cena. Napříště už jenom koupit náplně a to teprve bude za pár korun. :) Já si před lety nechal udělat auto u jednoho chlapíka, řekl si 1700,- a šlo mu to asi hoooodne rychle od ruky. Dutin se skoro ani nedotl a spodek jen posmrkanej... Sám jsem si udělal nástřik za poloviční cenu a pořádně. Takže u mě 999,- dobrý.
Collin - FK

Re: Vystříkání dutin

Příspěvek od Collin - FK »

Pantheria - díky projedu to... :)
Suchos - FK

dutiny a stříkání podvozku

Příspěvek od Suchos - FK »

Jak často by se měly na feldě stříkat dutiny a podvozek? Nedávno jsem koupil feldu r.v. 2000, takže jsem jí nechal hned vystříkat dutiny a nastříkat podvozek... Tak by mě zajimalo, jak dlouho to vydrží "chránit" auto, které už při výrobě bylo odsouzeno k rychlé korozi... :?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: dutiny a stříkání podvozku

Příspěvek od Atnarfus »

Na jedné jsem to dělal ve čtyřech letech věku a teď jsem to na ní jenom tak zlehka přešel na nejhorších místech. Teď je deset let stará.
Druhou jsem koupil v listopadu, tak jsem to teď dělal prvně. Víc už to dělat nebudu.

Podle mne, když se to udělá pořádně, tak je minimálně na pět let klid. Favorita kterého po mne zdědil otec jsme od roku 90 vystříkali už třikrát a je pořád jako nový.
Pantheria - FK

Re: Vystříkání dutin

Příspěvek od Pantheria - FK »

Tak to mám hotové, šlo to skvěle. Plošná tryska funguje naprosto skvěle, s prodloužením s rozprašem 360° je nutné si pohrát a zatlačit vhodně rozprašovací "hřebík" do trubky. Ta 360° tryska je o poznání horší, ale do sloupků, zadních dveří, prahů.. zkrátka do uzavřených úzkých prostor je to ok. Náplň mi stačila na celé auto a teklo to z něj, kudy jen mohlo. Jo přiředil jsem si to cca 15% technickým benzinem.
Collin - FK

Re: Vystříkání dutin

Příspěvek od Collin - FK »

Kudy si stříkal prahy?
Pantheria - FK

Re: Vystříkání dutin

Příspěvek od Pantheria - FK »

V čelech prahů jsou záslepky. Vpředu i vzadu.
Cartman - FK

Re: Karoserie

Příspěvek od Cartman - FK »

Je mi trochu blbý sem to psát, ale kde na autě jsou dutiny?
Collin - FK

Re: Karoserie

Příspěvek od Collin - FK »

Všude.. dveře kapota,prahy...
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Karoserie

Příspěvek od emilio52 »

Sice to je na favorita ale velkej rozdíl v tom není .
http://www.stekly.wz.cz/dutiny.html
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Cartman - FK

Re: Karoserie

Příspěvek od Cartman - FK »

No takže teda když budu kupovat auto tak nepoznám jestli jsou dutiny vystříkané ne?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Karoserie

Příspěvek od Atnarfus »

Poznáš to těžko.
Jestli to vystříkané nebylo, tak to bude rezaté (mimo nějaké úloženky co v zimě a v dešti nejela). Okoukni ta bolavá místa co jsem ti napsal. Jestli chceš, tak ti klidně zítra udělám fotky míst, kam přesně koukat.
Když by jsi chtěl vědět jak jsou na tom dutiny, tak odtrhni tapec na pátých dveřích a podívej se do nich. Tapec je tam jenom namáčknutý, stačí jenom zabrat.
Cartman - FK

Re: Karoserie

Příspěvek od Cartman - FK »

No za ty fotečky bych ti byl moc vděčný.
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Karoserie

Příspěvek od smrcek »

A kde a za kolik mi ten výstřik dutin třeba nějakej šikula provede? Nebo je to věc, kterou zvládne doopravdy každý (naprostá lama na technické věci)?
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Collin - FK

Re: Karoserie

Příspěvek od Collin - FK »

smrcek: Poptej se Zdendy.. Tomu to tuším vyšplíchájí v servise a chtějí za to kolem 2tis. Na název si bohužel nevzpomenu.. Mužeš o udělat i sám pokud si stím ccheš hrát. Koupíš něco do dunin v autodílech a mužeš začít..
karel.n1 - FK

Re: Karoserie

Příspěvek od karel.n1 - FK »

Já jsem kupoval novou pistoli na dutiny, stála asi 600. Na spodek stojí 1kg asi 180Kč a spotřeboval jsem 6kg, na dutiny jsem spotřeboval 3 kg . BODY 933 na spodek, a na dutiny 950? Je dobré to dělat v létě, když je auto pořádně vyschlé.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Karoserie

Příspěvek od Atnarfus »

Zde jsou fotografie s komentářem.
http://atnarfus.sweb.cz/

a zde je PDF
http://atnarfus.sweb.cz/felkoroze.pdf
Cartman - FK

Re: Karoserie

Příspěvek od Cartman - FK »

Díky moc Atnarfusi ted v tom jasno na co si mam dát pozor.
mildakk

Re: Dutiny

Příspěvek od mildakk »

Ahoj Zdendo mam takovej dotaz. Koupil jsem zachovalou felicii combi ( najeto 17 000 km) a chtel jsem si nechat vystrikat dutiny a spodek auta. Docetl jsem se o pripravku RUSTSTOP a zaujalo me to. Jsem z Prahy a proto jsem si nasel firmu ktera to tu provadi ( A. Kocian - Mladoboleslavska...) . Kdyz jsem se tam jel podivat, tak jsem myslel ze se rovnou objednam, ale jake bylo me prekvapeni kdyz jsme se dostali na cenu. Na internetu jsem totiz videl ze by to melo stat 2300,- ale ten pan mi rekl ze by to vyslo tak na 4000,- komplet. Ze 2300,- stoji jen dutiny a zbytek spodek, ktery se strika necim cernym ( neco jako gumoasfalt). Tak jsem se te chtel zeptat kolik te to stalo a zda jsis nechaval delat jen dutiny nebo i spodek? Diky moc za odpoved
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Dutiny

Příspěvek od emilio52 »

mildakk:
Zkus se podívat ještě sem . snad to není to samý . :)
http://www.ruststop.cz/
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
mildak - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od mildak - FK »

jj tam sem koukal :D
Nebo nechaval jste si nekdo vystrikat ty dutiny a spodek auta v Praze nebo blizkem okoli? Kdyztak napiste kde,cim a za kolik ? Diky moc
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Dutiny

Příspěvek od 103457 »

No já nevím, aby to udělaly pořádně, když zaplatíš takovej ranec, dělal jsem to v úterý a trvalo mi to asi 8 hodin. Opravdu pečlivě jsem všechno umyl wapkou. Zvedl jsem na destě celou feldu nad hlavu a hezky vestoje to umyl. Pak najel do garáže a z každé strany zapnul plynovej teplomet, dále ofukovací pistolí ještě dosoušel nadkolí. Musím říct že nahoru do předních blatníků a za hadice k nádrži se nedostala ani wapka, hezky holou rukou, prstíčkama jsem oškrábal bláto ( nevím, jak se tam udrželo 4.7. jsem byl v Ústí a v Děčíně, projížděl jsem záplavama až po prahy ve vodě a stejně se to všechno nevyplavilo ), vystříkal šprickou s vodou a vysušil tlakovým vzduchem. Samotný nastříkání je otázkou chvilky, nejdelší je příprava, umýt a rozebrat všechny dveře oddělat všechny zátky dutin.
Použil jsem 3 kartuše černýho sajrajtu na nadkolí a zbytek na podlahu + kartuši žlutýho vosku na dutiny.
Po 24 hodinách podběhy ještě lepily, po 48 hodinách suchý.
Materiálu moc nespotřebuješ, vyšel mě cca na 600,-Kč, ale je to hodně pracný, pokud si to chceš udělat pečlivě.
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Dutiny

Příspěvek od Zdenda19895 »

Po osmi letech jsem na zkoušku sundal plastové podběhy. Bylo tam plno mastného bláta. Když jsem to bláto vyškrabal, pod ním byl plech jako by to auto zrovna vyjelo z fabriky. Když stříkáš RUST STOPem není třeba spodek umývat. RUST STOP má obrovskou vzlínavost a s blátem vytvoří mazlavou hmotu která vodu ani sůl nepropustí. Jen je dobré když je auto suché ale ani to není podmínkou, protože RUST STOP vodu vypuzuje. :D Jinak u nás ve Starém Městě cena za komplet spodek i dutiny stále 2000 korun. :D :D
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
mildak - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od mildak - FK »

Jn taky bych si to udelal sam ale bohuzel v Praze na sidlisti nemam takovy moznosti :D
mildak - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od mildak - FK »

Zdendo takze myslis ze staci si to nechat komplet vystrikat tim ruststopem a ten ochrany nastrik podvozku tim cernym (gumoasfaltem) neni nutny?
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Dutiny

Příspěvek od Zdenda19895 »

Celou dobu, co Feldu mám (11 let) ji stříkám JEN RUST STOPem. Auto není garážované, v zimě jezdí víc než v létě. Přijeď se na sraz podívat jak vypadá. :D :D :D
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Dutiny

Příspěvek od Maty »

VELICE zachovale :lol:
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Dutiny

Příspěvek od Zdenda19895 »

Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
mildak - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od mildak - FK »

Jj moc hezky, ja bych prave taky chtel aby mi to takhle zustalo mam sice starou tvar,combika a najeto pouhych 17 000 km takze zatim to vypada taky moc hezky :D Takze se mam na ten ochrany nastrik podvozku vys... ? No on tam je nejaky ze serie ne ? A jak casto to davas vystrikat ?
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Dutiny

Příspěvek od Zdenda19895 »

Stačí co dva roky. Ale já se nudím a Felince chci udělat radost, tak většinou každý rok. :D :D Ale za dva roky stačí. :)Najeto mám asi 120 000 Km.
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
mildak - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od mildak - FK »

Dobra no tak diky moc za pomoc :D Az bude naky pocasi tak si tam sjedu a necham si to udelat driv nez mi feli zacne hnit :D
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Dutiny

Příspěvek od Zdenda19895 »

Tak mně teď napadlo. Jak by ten Rezistin na tom RUST STOPu držel, když RUST STOP je mastný. :o
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
mildak - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od mildak - FK »

To teda nevim no. Nevite nekdo jestli je na felde r.v. 97 nejaky ochrany nastrik podvozku uz z vyroby ? neco by tam bejt melo ne?
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dutiny

Příspěvek od Jura_Favorit »

Samozřejmě, že tam není holý plech nebo lak co na kapotě :D Vždyť to vidíš sám, že máš podběh hrbolatý, ne?
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
mildak - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od mildak - FK »

J ja sem si to myslel akorat uz se mi vcera o pulnoci nechtelo letet ven abych se podival :D
smazany clen - FK

Re: Dutiny

Příspěvek od smazany clen - FK »

je tam plazistol, při obnově ochraných nátěrů doporučuju použít body 930 - nelze přelakovat (obsahuje asfalt) a body 910 - přelakovatelný. Do dutin rezistin s vyjetým olejem a pár atmosfér, nebo třeba motip prodává vosk ve spreji i tak se dá.
Odpovědět