FilmováAuta.CZ

Detail uživatele Sumix

Odkaz na tuto stránku: www.feliciaklub.cz/sumix
Serie Typ Felicia GLXi (Combi) Felicia klub
Rok 1999
Objem 1,6MPi (55Kw)
Barva Zelená pacifická metalíza - 8U8U

Feldu jsme přivezli z Německa nějakou dobu poté, co nám ukradli předchozí feldu. Sice mi neříká "Pane", ale časem by tak nějak postupně i začít mohla :-). Když jsme ji kupovali, byla ve velice pěkném stavu až na oděrky laku (pravděpodobně proto byla polepená) a byla lehce bouraná na zadek (naštěstí - musím zaklepat - bez nějakých podstatných následků krom ohnutých plechů pod nárazníkem a maličko vybouleného dna kufru úplně vzadu); když jsem s ní byl na evidenční prohlídce, tak se technik podivoval nad nádherně zachovalým spodkem. Ten se bohužel nepodařilo v dané podobě uchovat, ale i tak je v pěkném stavu (letos jsme nechali nastříkat dutiny a poopravit spodek, kde bylo třeba).
Problémem je koroze na zadní části blatníků (ošetřeno, ale příští rok to asi bude chtít zopakovat, a to ještě důkladněji; na levé části to ve svaru prorezlo dovnitř, tak jsem to zalaminoval, uvidíme, jak dlouho to vydrží :-)). Navíc po menší kolizi, kdy to do mě málem čelně napral jeden důchodce, půjde nejspíš do kytek i lem zadního blatníku. Koroze na pátých dveřích je "samozřejmost", ale to beru sportovně, zatím to není žádná tragédie.
Pak je tu ještě pár neduhů jako patrně trochu zvlněné obložení spojky (při rozjezdu cuká), vrzající cosi vepředu (odhaduju na klouby?), nefunkční stahování el. oken a zaseklé zamykání dveří.
Aby to ale nevypadalo, že si stěžuju - neberu to nijak tragicky, spíš zatím nebyl čas to dát do kupy, jak bych chtěl. Mám tohle auto moc rád, a tak bych ho chtěl co možná nejdéle uchovat v co nejlepším stavu. Felda, nemůžu si pomoct, je prostě srdcová záležitost :-).
Myslím, že úplně nejlepší "tuning" je mít auto v dobrém stavu, pak až můžou nastoupit další úpravy. Až to čas dovolí, rád bych zase zasadil co nejzákeřnější ránu korozi (ošetření rezivějících míst, možná se i pokusit o obroušení, zakytování a řádné vystříkání pátých dveří) a vyspravit oděrky a místa otlučená od kamínků (a kousků rozbitého zrcátka po výše uvedeném střetu - mimochodem, uvítal bych nějaký tip, jak to udělat co nejlíp :-)). Potom ještě opravit zamykání dveří a stahovačky na předních oknech. A taky nalakovat zrcátko, které bylo po střetu vyměněné za obyč. černé.
Pak si můžu hrát dál - rád bych trošku povýšil výbavu - možná zrcátka v elektrice nebo aspoň vyhřívání, výškově stavitelné sedadlo a palubní počítač. Uvažoval bych i o montáži lepších reproduktorů (komponentní) a vytlumení dveří a možná i odhlučnění motorového prostoru a podběhů + případně rádio. Pokud to finance dovolí, pohrávám si výhledově s myšlenkou na chip nebo i vačku, ale to už by lezlo asi moc do peněz.
Přezdívka: Sumix
ICQ: 303612522 303612522
Stránka byla zpracována za 0.015s.